Şimdi Ara

Apple, OS X Lion için yeni bir güncelleme yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 7 Haziran'da düzenlenen WWDC 2011 etkinliğinde OS X Lion'ı detaylandıran Apple, son işletim sisteminin yeni bir güncellemesini yayınladı.

Apple, yayınladığı güncellemeyi içersinde bulunduğumuz dönemde sistemi hem test eden hem de uygulama geliştirme anlamında çalışmalarını sürdüren geliştiricilerin tamamının yüklemesi gerektiğini belirtiyor. Cupertinolu, yayınladığı güncellemenin içeriğini paylaşmazken; geliştiricilerden alınan bilgilere göre güncelleme çeşitli arayüz iyileştirmelerini ve düzenleştirmelerini içeriyor.

OS X Lion, önümüzdeki ay (Temmuz) içersinde sadece Mac App Store aracılığıyla 30 dolardan satışa sunulacak.

• Sadece 30$ Windows fiyatları ile karşılaştırınca oldukça anlamlı bir rakam :)
  • dünyanın en iyi işletim sistemi, sadece 30 dolara... ee tabii adamların artık paraya ihtiyacı yok :P
  • AppStore harici retail olarak satılır ise Tr de 300TL den aşağı olmaz fiyatı. AppStore da satılan upgrade versiyondur yanılmayalım. Aynısı Snow Leopard içinde geçerli, upgrade fiyatı 29$, retail fiyatı 129$ çünkü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke
    AppStore harici retail olarak satılır ise Tr de 300TL den aşağı olmaz fiyatı. AppStore da satılan upgrade versiyondur yanılmayalım. Aynısı Snow Leopard içinde geçerli, upgrade fiyatı 29$, retail fiyatı 129$ çünkü..

29$ a satilan SL diskinin full kurulum CDsi oldugu defalarca kanitlandi. 129$ a satilan iwork ve ilife i da iceren paketti. Lion a gelitsek, bence yine full kurulum paketi satilacak App store uzerinden, cunku DPleri temiz kurulumla kuran bir suru kisi var.
  • tamam tamam resimde yazıyormuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulpian -- 16 Haziran 2011; 14:58:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matkapmatkap

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke
    AppStore harici retail olarak satılır ise Tr de 300TL den aşağı olmaz fiyatı. AppStore da satılan upgrade versiyondur yanılmayalım. Aynısı Snow Leopard içinde geçerli, upgrade fiyatı 29$, retail fiyatı 129$ çünkü..

29$ a satilan SL diskinin full kurulum CDsi oldugu defalarca kanitlandi. 129$ a satilan iwork ve ilife i da iceren paketti. Lion a gelitsek, bence yine full kurulum paketi satilacak App store uzerinden, cunku DPleri temiz kurulumla kuran bir suru kisi var.

Şunu demek istiyorum, 10.6, 10.5 in devamı niteliğinde olduğundan böyle yapıldı. WWDC de bile 10.5 i tanıtırken 129 dolar diyip windows ile dalga geçmişlerdi çünkü. Yani önden Leopard için 129 u verenler 29 karşılığında SL ye geçtiler, geçiyorlar.

Lion APPSTORE dan inecek 29$ lık olan. Bunu indirebilmen için enaz 10.6.6 SL yüklü olması lazım sisteminde, veya o gün geldiğinde diyecekki en az 10.6.8 lazım. Peki sen hala Leopard(10.5) veya Tiger(10.4) kullanıcısı isen nasıl çekeceksin bunu. APPSTORE uygulaman yok. Gidip alacan paşa paşa 129$ verip. Yada netten korsan takılacan. Zaten öyle olduktan sonra MAC e de gerek yok biliyosun.

Bunun için iki fiyat var. Birisi sisteminde bir evelki versiyon olanlar için 29 dolarlık update, diğeri daha eski update olmayacak versiyonlar için full paket.

SL update DVD si bile TR de 80 liradan fazla.. 29$ olmasına ramen..

• ben mac'den sogumak üzereyim.2 gündür ekran kartını tanıtamadım. 7 kere yeniden sistem kurdum :D tabi makinam normal pc 4830 kext nerden bulcaz çalışan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

dünyanın en iyi işletim sistemi, sadece 30 dolara... ee tabii adamların artık paraya ihtiyacı yok :P

Kime göre en iyi neye göre en iyi?
  • 30$ gayet uygun :)
  • 50 liraya işletim sistemi alıyoruz windows a bakalım home premium yaklaşık 325 lira, ultimate 520 lira,profesyonel 490 lira bugünkü kurlarla yurtdışı fiyatını çarparsak eğer..

Aradaki fark içler acısı..

resmen insanları korsan kullanmaya teşvik ediyorlar bu fiyatlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 24 Haziran 2011; 16:04:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.