- x
En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?
44 Cevap12450 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2916 Mesaj
15 Haziran 2011; 12:00:57 

Arkadaşlar selamlar, açlık kan şekerini,tokluk kan şekerini en doğru şekilde ölçen güvenilir marka hangisidir?Misal bu sabah kahvaltıdan 2 saat sonra tokluk kanşekerini ölçtürmek için sağlık ocağına gittim ve ordaki marka 'accu chek go' markasıydı ve 178 mg/dl çıktı akabinde hemen bendeki alet ile ölçtüm'On call Plus' devletin verdiği ücretsiz cihaz ve 162mg/dl çıktı dolayısı ile hangisine güvenmeliyim anlamadım.Parmaktan kan alarak ölçtük.Yani demek istediğim para verip X marka cihaz almalımıyım tekrardan alacaksam hangi marka olmalı önemli olan güvenilir ve doğru ölçmesi.İlgi ve alakanız için çok teşekkür derim.

1440 Mesaj
15 Haziran 2011; 12:27:43 

Kullananlar yorum yapabilirlermi, bende almayı düşünüyorum.

836 Mesaj
15 Haziran 2011; 15:58:12 

Bir ilac firmasının dıyabet grubunda calışmaktayım.Size sorularınız içerisinde sadece şeker ölçüm cihazları konusunda yardımcı olabilirim.Piyasada birçok yerli ve yabancı marka adı altında şerker ölçüm cihazları bulunmakta secim yaparken dikkat etmenız gereken kriterler

1- Ölçüm çubukları kesinlikle bizim flakon diye tabir ettiğimiz yuvarlak kutularda olmamalı nedeni ise ölçüm çubukları çok hassas materyallerdir her ölçüm esnasında kutu kapağının açılıp kapanması ve çıplak elle çubuklara temas sağlama size ölçüm hassasiyetini saptırma yapar nedenleri havada toz nem ve diğer kir ve bakteriler kutunun açılıp kapatılması sırasında etkılenme yapar

2 Birçok cihaz bizim parasetemol ürik asit vitaminler dibaetik ilaçlar analjezik ajanlar ile etkilesim sağlayarak ölçüm değerlerini saptırma yapar

3- Bir cihaz kesinlikle DKA dediğimiz diabetik ketoasitoz ölçümleri yapabilmeli özellikle Tip 1 diabetli hastalarımız için DKA diabetik ketoasitoz keton ölçümü tek cihaz ile sağlayabilmeliler

4- Son olarak bir ölçü çubuğu eksik kan damlası ıle ölçüm esnasında hata kodu vererek çubuk israfına yanı çubuğun boşa kullanılıp atılması ve yerıne tekrar yeni bir cubuk takılarak eksık kan damlasına yol acmadan tekrar ölcümün tekrarlanmasını sağlayan makinalar kullanılırız

5- Roche markalı ölçüm cihazları özellikle ışık sensörlü fotoselli bir ışık sensör vasıtası ile ölçüm saglarlar ve bu ısık sensörü zamanla ölçümler dahılınde tıkanır ve yanlıs ölcum sonucları verır

Kısaca dıabet hastalarının ıster OAD Oral antıdıabetık ılac hap veya tıp 1 tıp 2 dıabet hastaları ıcın kullanılması gereken tek cıhaz

ABBOTT OPTIUM EXCEED seker ölçum cıhazı farkları pekı nelerdır

1 ölcum cubukları teklı paketler halınde alumınyum folyolu cubuklarda bulunur boylece havada toz nem bakterı vs ve cıplak elle temas engellenmıstır

2- cıhaz ınterferans etkı dedıgımız ılac etkılesımlerınde kesınlıkle etkılenme yapmaz

3- tek cıhazla aynı zamanda hep seker olcum cubukları ıle seker olcumu hemde keton olcum cubukları ıle keton takıbı yapılabılır

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

1440 Mesaj
15 Haziran 2011; 17:41:24 

@arsenelupin verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler

Bahsettiğiniz cihaz linktekimi?

http://www.hepsiburada....ott&categoryId=26012221

Birde her cihaz kendi markasının strip'inimi kullanır yani X marka stripi Y marka cihazda kullanabilirmiyiz eğer uyumlu değilse çok satan markayı tercih etmekmi gerek?

836 Mesaj
15 Haziran 2011; 21:24:29 

Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

2916 Mesaj
16 Haziran 2011; 8:19:16 

quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Burada çok satan veya cok tercih edilen marka değil önemli olan doğru ve sağlıklı bir ölçüm yapabilen marka ve cihaz olması evet her markanın kendine özgü kullanımı strip ve diğer ekipmanları vardır.

Evet aynen dediğin gibi ve bizde bu yüzden en güvenilir markayı arıyoruz.Mesela 'glucomax' nasıldır acaba,fiyatı da 45 TL.

Bir de bu var: http://www.hepsiburada....ryId=26012221#Gorseller

Uçuk fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marseltalon -- 16 Haziran 2011; 8:20:20 >

1440 Mesaj
16 Haziran 2011; 13:38:53 

Sizin bahsettiğiniz ürün benim verdiğim linkteki ürünmü peki, onumu tavsiye ediyorsunuz??

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/abbott-optium-xceed-diyabet-izleme-aleti/ProductDetails.aspx?productId=sgmgabbott&categoryId=26012221

836 Mesaj
16 Haziran 2011; 14:34:12 

Arkadaşlar bakın marka olarak sadece Abbot markayı önerdiğimi yazdığım yazılara dikkat ederseniz bu markadan başka marka kullanımını önermiyorum evet doğrudur sizin verdiğiniz linkteki makine evet aynısıdır.

1 Mesaj
9 Haziran 2012; 14:42:02 

Arkadaşlar Roche Diagnostic ürünlerinden ACCU CHEK markalı ürün piyasadaki doğruluk oranı %100 olan tek cihazdır.içindeki çip sayesinde doğru ve etkili sonuç veriyor.bu çip cihazın kendini otomatik olarak kodlamasını ve kalibre etmesini sağlıyor.ayrıca stripleri aliminyum folyo içinde değil dolayısıyla striplerdeki metal kısım folyoyla etkileşime geçmiyor.
bir araştırma yapabilirsiniz;yurt dışından gelen gurbetçilerimizin %90 ACCU CHEK kullanır.
hekimlerde cihazın kalitesini çok iyi bilirler.Size tavsiyem ACCU CHEK ten şaşmayın.
İncelendiğinde,eczanede çıkan fark çok büyük bir fark değil,ama sağlığında pazarlığı olmuyor.ACCU CHEK uzun yıllarca kullanabileceğiniz DIN ISO 15197 onayı almıştır.
yine incelendiğinde striplerinde 6 elektrod (bazılarında gerçek altın) kullanan tek ürün ACCU CHEK...Buda her türlü doğru sonuç almanızı sağlar.
Ancak bence değinilmesi geken en önemli konu şu.Hasta ACCU CHEK le plazma glukoz değerinide ölçüyor.Yani hastane labaratuarı ölçüm sonucu neyse ACCU CHEK te o sonucu veriyor.Piyasadaki diğer cihazlar sadece tam kan glukoz değerini ölçüyor.halbuki önemli olan plazma glukoz değeri.
ayrıca konuyla ilgili yapılan bir çalışma var;çünkü tam kan değerindeki hematokrit oranı değiştikçe glukoz değeri de değişiyor ki kandaki hematokrit oranı değişkendir.ancak plazmadaki glukoz değeri çok değişken değildir ve plazma glukozdan aldığınız sonuç daha sağlıklıdır.Biraz önce de söylediğim gib ACCU CHEK tam kan glukoz değerinin yanında plazma glukoz değerini de verir...

size tavsiyem şu çalışmayı bir inceleyin

DIABETES TECHNOLOGY & THERAPEUTICS
Cilt 12 , Sayı 3
2010
inceleyin ve cihazlar arasındki farkı görün.çalışmayı yapan kişi tarafsız abd li bir doktor.

7113 Mesaj
20 Eylül 2012; 11:42:27 

oradaki cihazlar ve sonuçlar hakkında siz bilgi verebilirmisiniz ,daha önce accu check stripleri bu kadar pahalı değildi devlet bir kısmını bizde bir kısmını ödeyip kullanıyorduk ,şimdi yeni rapor aldık onunla beraber on call plus cihaz aldık ölçümlerde genelde on call plus accu check e göre 35 - 40 mg daha yüksek sonuç veriyor ne yapmalıyım

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

1938 Mesaj
25 Eylül 2012; 8:44:12 

aslında 162 ve 178 sonuçları aynı sayılabilir. accu chek ile art arda ölçsen onda da bu kadar fark çıkar. diyelim bir makine 168 ölçtü diğer 250 lerde falan çıkarttıysa o zaman birisinde bir sorun var demektir.

33 Mesaj
28 Ağustos 2013; 11:43:29 

merhaba.

on call plus kullanıyorum ,devletın verdıgı.yeni basladım. arka arka olcumlerde cok degısık sonuclar verıyor orn:280-220-240 vs.

evde doğru sonuclar elde etmek ıstıyorum.

bu bayer olcum cıhazları nasıldır. orn: http://www.bayerdiyabet...om/t/10/sub.jsp?p=4&k=3 bu mesela. hem folyolu ımıs bu da.

glıfor adlı ılacın cıddı yan etkılerı olur mu?. doktoruma guvenmıyorum ve ilac kullanmayı hıc sevmıyorum dıyet ve sporla asamaz mıyım konuyu?

bir de bu plazma glıkoz duzeyı ve tam glukoz duzey tam olarak nedır?

bilgi verırsenız cok makbule gecıcek

sımdıden tesekkuler...

1938 Mesaj
28 Ağustos 2013; 11:56:38 

quote:

Orijinalden alıntı: bhtbhtbht

merhaba.

on call plus kullanıyorum ,devletın verdıgı.yeni basladım. arka arka olcumlerde cok degısık sonuclar verıyor orn:280-220-240 vs.

evde doğru sonuclar elde etmek ıstıyorum.

bu bayer olcum cıhazları nasıldır. orn: http://www.bayerdiyabet...om/t/10/sub.jsp?p=4&k=3 bu mesela. hem folyolu ımıs bu da.

glıfor adlı ılacın cıddı yan etkılerı olur mu?. doktoruma guvenmıyorum ve ilac kullanmayı hıc sevmıyorum dıyet ve sporla asamaz mıyım konuyu?

bir de bu plazma glıkoz duzeyı ve tam glukoz duzey tam olarak nedır?

bilgi verırsenız cok makbule gecıcek

sımdıden tesekkuler...

Bu makine (bayer elite) kaliteli ama eski bir makine. Çİn üretimi değil diye biliyorum Önce çubukları bulunabiliyor mu onu araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Ağustos 2013; 11:58:26 >

33 Mesaj
28 Ağustos 2013; 13:38:19 

yeni bir bayer önerebilir misiniz güvenilir ölçüm yapan

Bu mesajda bahsedilenler: ornapsen

1938 Mesaj
28 Ağustos 2013; 14:02:05 

her makine illa iki ölçüm arası fark çıkartıyor. 10-20 fark normaldir. Bayerin makinesi de çıkartır mutlaka .Ama piyasadaki sağlam makinelerden

7113 Mesaj
28 Ağustos 2013; 15:03:08 

devletin ücretsiz sağladığı en güvenilir makine hangisi

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

1938 Mesaj
28 Ağustos 2013; 15:14:37 

devletin ödediklerinin içinde ime-dc ler bana göre biraz daha kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 28 Ağustos 2013; 15:14:48 >

836 Mesaj
28 Ağustos 2013; 19:59:34 

Bakın sayın forumsever, arkadaşlar bir diyabet ürünleri olan ilaç firmasının, çalışanı olarak kesinlikle oral antidiyabet ilaç kullanımı olan hariç hiç kimse IME DC veya vs bunun gibi farklı marka ürünlerini almayınız ve kullanmayınız kullandırmayınız.Maalesef pazarlama, stratejileri bakımından uygun fiyatlı ürünler nedeniyle birçok kimse markaya bakmadan alıyor.Bugün lab. ortamına, en yakın özellikle Tip 1 diyabetliler için özellikle Abbot optium alınması ,hem şeker hem de keton ölçümü yapabilmesi bakımından ayrıca Tip 2 diyabetliler de tercih edebilirler peki niye özellikle bu marka ...

1-Her çubuk ,ayrı ayrı folyo kaplı
2-Hem şeker hem keton ölçümleri
3- Yetersiz damla da aynı çubuk ile ikinci ölçümün yapılabilmesi
4-Hassas bir ölçüm aralığına ve 450 hafızaya sahip olması...

7113 Mesaj
28 Ağustos 2013; 20:42:13 

quote:

Bakın sayın forumsever, arkadaşlar bir diyabet ürünleri olan ilaç firmasının, çalışanı olarak kesinlikle oral antidiyabet ilaç kullanımı olan hariç hiç kimse IME DC veya vs bunun gibi farklı marka ürünlerini almayınız ve kullanmayınız kullandırmayınız.Maalesef pazarlama, stratejileri bakımından uygun fiyatlı ürünler nedeniyle birçok kimse markaya bakmadan alıyor.Bugün lab. ortamına, en yakın özellikle Tip 1 diyabetliler için özellikle Abbot optium alınması ,hem şeker hem de keton ölçümü yapabilmesi bakımından ayrıca Tip 2 diyabetliler de tercih edebilirler peki niye özellikle bu marka ...

1-Her çubuk ,ayrı ayrı folyo kaplı
2-Hem şeker hem keton ölçümleri
3- Yetersiz damla da aynı çubuk ile ikinci ölçümün yapılabilmesi
4-Hassas bir ölçüm aralığına ve 450 hafızaya sahip olması...

peki bu dediğiniz markayı devlet karşılıyormu ,bende accu check var çok memnunum ama kutu başı 14 tl fark çıkıyor

836 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

peki bu dediğiniz markayı devlet karşılıyormu ,bende accu check var çok memnunum ama kutu başı 14 tl fark çıkıyor

İşte sıkıntı burada bildiğim kadarıyla bu marka da fark çıkartıyor ama sağlık için değer diyorum...

7113 Mesaj
28 Ağustos 2013; 21:36:37 

ne kadar fark çıkarıyor ,ve accu check kadar doğru sonuçlar verebiliyormu

1054 Mesaj
21 Aralık 2013; 18:51:37 

Accu chek te 3 tane model var sizce hangisini almalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7113 Mesaj
22 Aralık 2013; 13:08:19 

Accu chech go baya iyi

Bu mesajda bahsedilenler: mertce

1054 Mesaj
22 Aralık 2013; 14:36:04 

performa nano siparişi verdim bakalım hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertce -- 22 Aralık 2013; 14:36:38 >

Bu mesajda bahsedilenler: @alperen_69 Bu mesaja 2 cevap geldi.

7113 Mesaj
22 Aralık 2013; 14:41:16 

quote:

Orijinalden alıntı: mertce

hayırlı olsun ,ALLAH şifalar versin , kardeşim marka sağlam her ürünü iyidir merak etme

645 Mesaj
5 Mart 2014; 13:55:43 

s.a arkadaşlar on call plus şeker ölçme cihaz var bende babamda daha doğrusu bende şeker yok ara sırada ben kendimde ölçüyorum bu cihaz şeker hastası olmayanlar için ölçümleri ne kadar doğrudur bende sabah açlık şekeri 107 çıktı 2 saat sonra tokluk şekeri 142 çıktı bu sonuçlar normalmidir + hastane de yapılan sonuçlar ile bu cihazlarda yapılan sonuçlar arasında ne kadar fark oluyor genelde makinalarda düşük mü yüksek mi çıkar hastanelerde yapılan sonuçlara göre

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

2916 Mesaj
5 Mart 2014; 14:16:50 

quote:

Orijinalden alıntı: derya78

s.a arkadaşlar on call plus şeker ölçme cihaz var bende babamda daha doğrusu bende şeker yok ara sırada ben kendimde ölçüyorum bu cihaz şeker hastası olmayanlar için ölçümleri ne kadar doğrudur bende sabah açlık şekeri 107 çıktı 2 saat sonra tokluk şekeri 142 çıktı bu sonuçlar normalmidir + hastane de yapılan sonuçlar ile bu cihazlarda yapılan sonuçlar arasında ne kadar fark oluyor genelde makinalarda düşük mü yüksek mi çıkar hastanelerde yapılan sonuçlara göre

En garanti hastanede,damardan alınan kanla yapılan tahlildir,kan şekeri ölçüm cihazları sadece fikir vermek için.

645 Mesaj
5 Mart 2014; 15:21:44 

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

En garanti hastanede,damardan alınan kanla yapılan tahlildir,kan şekeri ölçüm cihazları sadece fikir vermek için.

evde aç iken yapılan şeker tahlil çıkan 107 ise hastanede yapılırsa 95 de çıkabilir 195 de mi çıkabilir bu kadar fark olurmu

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

3 Mesaj
14 Nisan 2014; 15:26:36 

Kullandığınız cihazda kan parmak ucundan alınarak şeker düzeyi ölçülür fakat hastanede şeker ölçümü plazmadan yapılır.Bu yüzden cihazla laboratuvar arasında -%15 / +%15 oynama olması normaldir. Ben teste gitmeden ölçüyorum arada 15 ile 20mg/dl fark çıkıyor en fazla :) Buna istinaden sizin şeker düzeyiniz laboratuvar sonucuna göre 95-120mg/dl arasında bişi çıkar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof_81 -- 14 Nisan 2014; 15:28:57 >

29 Mesaj
22 Nisan 2014; 17:01:03 

Biz hastanede accu check kullanıyoruz. Hiçbir makine tam doğru olcemez

165 Mesaj
10 Haziran 2014; 15:36:14 

sd codefree markası alman patentli kore yapımıdır. birde kesinlikle cihazın pilini sık sık değişin sonuna kadar bitmesini beklemeyin.en garantiye yakın en iyi sonucu alırsınız.

™®Her Hakkımız Saklıdıя®™

1102 Mesaj
11 Haziran 2014; 0:24:46 

Roche tanındık marka sonuclarda bir fark görmedim.fakat ölcmesi bence.biraz zor.devletin verdiği alet daha pratik ölçüm yapmak daha kolay.bilindik markaların hepsi tatminkar sonuçlar veriyor.kullanım kolayligi ve.çubuklarin bulunma imkanina gore alim tercihi yapin.ben değil babam kullanıyor.

6 Mesaj
11 Haziran 2014; 11:28:03 

arkadaşlar accu-check heryerde bulunur ve güvenilir bir markadır. eczanemde güvenle verdiğim bir markadır hem güvenilir hem bulunabilir olması büyük avantajdır. bir miktar fark çıkartır. fark çıkartmayan ürünlerde en iyisi plus med striptir.

fıtıfıtıfıtı....

645 Mesaj
12 Haziran 2014; 15:25:58 

s.a arkadaşlar bende on call plus evde parmaktan alınan kan şekeri ölçümü ile hastaneden damardan alınan kan şekeri ölçümünde fark çıkıyorumu parmaktan alınan mı yüksek çıkar yoksa damardan alınan kandanmı şeker yüksek çıkar ben aç karmına ölçtüm 106 çıktı 2 saat sonra tokluk şekerim 117 çıktı normal midir bunlar

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

25 Mesaj
23 Haziran 2014; 13:14:47 

quote:

Orijinalden alıntı: mertce

Sayın Mertçe, üründen memnun musunuz? Ben de aynısını almayı düşünüyorum da..

1054 Mesaj
24 Haziran 2014; 23:11:24 

Evet kardeş cihaz güzel. Alabilirsiniz

32 Mesaj
3 Temmuz 2014; 16:43:04 

Bende he abbott optium exceed, hemde bayer contour TS var. İkisi de çok güzel makine. Ölçümleri aynı çıkıyor. Her ikisinden de memnunum ama bayer daha hoşuma gidiyor. Çubukları silindirik kutuda ama kutu altında özel bölmede galiba silika jel var o yüzden çubuklar neme maruz kalmıyor. Ben hiç bir problem yaşamadım bayer ile.
Aynı şekilde optium ile de sorun yaşamadım. Onun çubukları tek tek ambalajlı, hepsini fermuarlı çantaya sıkıştırmak sorun olabiliyor. Optium exceed ile 5 sn de Contour TS ile 8 saniyede sonuç alıyorsunuz.

Live life, regret nothing!

32 Mesaj
3 Temmuz 2014; 16:46:27 

Evet parmaktan alınan kandaki glukoz ile damardan alınan kandaki glukoz farklı çıkıyor. Genel olarak damardan ölçülen kabaca 50-60 mg/dl kadar daha düşük oluyor. Tabii bu kadar fark yüksek şeker için geçerli. Bende hastanedeyken parmaktan baktılar 270 mg/dl çıktı damardan alınan kanda ise 201 çıktı.

645 Mesaj
3 Temmuz 2014; 17:21:28 

quote:

Orijinalden alıntı: proteinX

Evet parmaktan alınan kandaki glukoz ile damardan alınan kandaki glukoz farklı çıkıyor. Genel olarak damardan ölçülen kabaca 50-60 mg/dl kadar daha düşük oluyor. Tabii bu kadar fark yüksek şeker için geçerli. Bende hastanedeyken parmaktan baktılar 270 mg/dl çıktı damardan alınan kanda ise 201 çıktı.

s.a evdeki makine ile ölçtüğüm de 102 gibi çıktı hastanede 115 çıktı şeker hastalığın yok dedi fazla tatlı kaçırsan bile yükselmesi normal dedi doktor

ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

32 Mesaj
4 Temmuz 2014; 9:11:10 

a.s. Tabi şeker hastası tanısı koymak için hem açlık hem tokluk şekeri bakmak lazım. Bir de HbA1c denen tahlil 3 aylık şeker durumunuz hakkında fikir verir. Eğer gizli şekerden şüphelenilirse Glukoz yükleme testi yapılır orada gözlenir. Eğer doktor yok hasta değilsin demişse sorun yok. Sağlıklı günler.

7113 Mesaj
19 Ağustos 2014; 0:48:22 

accu chek çok iyidi ama stripler bitti , one call plus accu check e göre doğru sonuçlar vermiyor , devletin karşıladığı en güvenilir marka hangisi

2916 Mesaj
19 Ağustos 2014; 8:21:24 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

accu chek çok iyidi ama stripler bitti , one call plus accu check e göre doğru sonuçlar vermiyor , devletin karşıladığı en güvenilir marka hangisi

İMDC diye biliyorum ben, one call plus denedim pek hoşuma gitmedi, şu an conturtc vve lifecheck var ben de lifecheck idare eder ama contur tc baya güzeldi ama stirpleri bitti, devlet hepsini ödemiyor maalesef.

2013 Toyota Corolla 1.6 Premium

167 Mesaj
2 Eylül 2014; 17:03:29 

Ben Evde ve işyerinde Accu Check Performa Nano kullanıyorum. Kanı hızlı alıyor. En önemlisi iğnesi iyi acıtmıyor. Optium Exceed'in iğnesi elimi zonklatıyor o yüzden Performa Nanoyu iğnesi yüzünden öneririm.

PSN:Tiberhan

362 Mesaj
2 Eylül 2014; 22:06:28 

çoğu kişi accu chek performa nano önermiş ben de ona yöneleyim madem.diğer markalardan alacaktım ama cesaret edemiyor insan.sonuçta sağlık.

7113 Mesaj
22 Eylül 2014; 18:35:13 

bugün plusmed sipariş ettim bakalım o nasıl çıkacak

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » En güvenilir kan şekeri ölçen cihaz markası hangisidir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500