Şimdi Ara

Sony PS Vita için yeni depolama medyası ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony PS Vita için yeni depolama medyası ortaya çıktı

Sony çıkardığı her oyun konsolu için ayrı bir depolama medyası üretmesiyle ün yapmış bir firma. Hal böyle olunca depolama birimleri de bağlı olduğu konsolla tarihe gömülüyor. PS 2'deki Memory Card, PSP'deki UMD bunlardan bazıları.

Öyle görünüyor ki Sony yeni kahramanı PS Vita için de bir ekosistem oluşturmak istiyor. E3 2011 fuarında resmi olarak tanıtılan PS Vita modeli dokunmatik ekranı ve 4 çekirdekli işlemcisiyle üst seviye bir oyun deneyimi sunacak. WiFi versiyonuna 249$, 3G versiyonuna 299$ fiyat biçilen PS Vita için ne tür bir hafıza kullanacağı açıklanmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde internete düşen bu fotoğraf yeni medyanın çok yakında tanıtılacağının işaretini veriyor. SD kart boyutlarında olan depolama birimi şu an piyasadaki hafıza kartlarının hiç birisine benzemiyor. 4/8/16/32GB boyutlarında olduğu görülen kartların fiyatlar bilinmiyor.

• Pro duo larda ne vardı. İlla yeni bir teknoloji yeni masraf. Sanki vita yı sony değilde farklı bir firma üretiyor.
  • ne gerek varki adamlar muthis grafikli bir oyun konsolu yapiyorlarsa dahili hafizada ekleyebilirler.
  • Sony şaka gibisin. İnsanlara kendi ürünlerini dayatmakta rakibin yok.
  • Sony NGP ye SD kart slotu eklerse çok daha fazla satar bence.
  • quote:

4/8/16/32GB boyutlarında olduğu görülen kartların farklı fiyatlarda olacağı tahmin ediliyor.

Yok birde fiyatları aynı olsaydı, ne saçma bir cümle bu yahu.
  • Sony artık böyle işleri bırakmalı.Bu ne be hep ayrı donanım fazla para olacak iş değil.Bu konsol fazla satmaz bu kafayla.Hack yemesi 2 ay.Bu sefer sony çok can yaktı canını yakacaklar. :)

En içten dileklerimle sony'e sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sapaz

Sony NGP ye SD kart slotu eklerse çok daha fazla satar bence.

o zaman milleti soyamaz.
  • her seferinde bu tarz yorumlar yapılır fakat en kaliteli en sağlam cihazlar ve en iyi oyunlar sony den çıktığı için buraya negatif şeyler yazanlarda paşa paşa gidip hem cihazları hem "depolama medyalarını" parayı basıp alırlar. yine aynı şey olacak bu vita denen cihaz tutulacak ve donanımhaberde bolca hem kendini hem aksesuarlarını bol bol göreceğiz :)
  • Yeni tür hafıza kartları he? Güzel gibi

Ps Vita Ana konu, gelin tartışalım:

http://forum.donanimhaber.com/m_49813429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#49813429
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Sony şaka gibisin. İnsanlara kendi ürünlerini dayatmakta rakibin yok.

Kesinlikle..
  • acaba bu konsolada oyunlar psp go'daki gibi PCden mi aktarılacak? böyle bir hafıza kartı tasarlasalar oyunlar için güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

acaba bu konsolada oyunlar psp godaki gibi PCden mi aktarılacak? böyle bir hafıza kartı tasarlasalar oyunlar için güzel olur.

sony nin tasarlayacağı bir kart asla güzel olamaz. Standart kartların neyi yetmiyor?
  • sırf bu yüzden cihazdan soğudum sony çok gözüm düşüyor zaten bu sıra
  • İşini biliyor Sony :)
  • Dayatmaya karşıyız bu Apple de olsa Sony olsa Vestel de olsa... yıllarca bunu telefonlarında da yaptı gerizekalı bir soket kulaklık girişi ve pro duo kartları milleti mahkum ettiler...yıllar sonra 3,5 jak girisi ve sd karta izin verdiler...ne karışırsın be adam içindeki karta ya yapmayın bu işleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 15 Haziran 2011; 20:02:48 >
  • multimedya diyince sony .d
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

acaba bu konsolada oyunlar psp godaki gibi PCden mi aktarılacak? böyle bir hafıza kartı tasarlasalar oyunlar için güzel olur.

sony nin tasarlayacağı bir kart asla güzel olamaz. Standart kartların neyi yetmiyor?

o zaman korsanı çok kolay yayılır. kendi oyunlarınız için kendinizin geliştireceği ve şifreli olarak sunalacak ve kopyalanması daha zor bir oyun taşıma sisteminin anormal karşılanacak bir tarafını göremiyorum. nintendo ds öyle yapınca kimse eleştirmedi. ama onun oyun konsollarında da özel hafıza kartları var ve kopyalamanız mümkün değil.. o zaman onuda eleştirelim neden kopyalayamayacağımız bir şekilde oyunları sunuyorsunda korsanını rahat rahat alamıyoruz nintendo.. ban sana!!! var mı böyle bir mantık!!

• hiç dert etmiyorum çinliler sd kullanmak için aparatını çıkatır

örnek sd to memory stick pro duo
    http://www.dealextreme.com/p/micro-sd-tf-to-ms-pro-duo-adapter-black-42312
  • USB flash bellek gibi yaygın herkesin kullandığı bir taşıyıcı varken böyle yeni bir taşıyıcıyı bu cihaza özel yapmanın manası, 1 TB hızlı belleğin de olsa gel bana 16gb bellek için dünya para bayıl, yoksa oynatmam demektir. Etiğini bücüğünü geçtim, kesinlikle ahlaki bulmuyorum. Öncelikle dev firma eliyle, kasten, isteyerek dünya kaynaklarının israfıdır, Sony'nin işine geldiğinde ben buyum dediği çevrecilik, insaniyet gibi kavramların hepsine ters.

Önceki yıllarda benzer işler karıştırmış sony herkesi aynı bilgi tecrübede kaldı zannediyor, buraya yazıyorum, tanıdığım bildiğim hiç kimseye PS Vita aldırmayacağım, tavsiye etmeyeceğim, bu politikalarını anlatacağım. Bu cihaz için PS3 kalitesi yalanına ses çıkarılmadı belki ama bu yaptıklarını sineye çekmem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.