Şimdi Ara

****YENİ AKVARYUM** ÖNERİLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE EBAT OALRAK 100*40*50 VEYA 90*40*45 düşünüyorum besleyeceğim balık olarak şu an elimde japon melek ve adını bilmediğim bıyıklı grimsi bir balık var
    beslemek istediğim balıklar
    *lepistes
    * moli
    *sarı prenses
    * zebra balığı
    * ramirezi kribensis
    *köpek balığı(yavru)

bunların hepsini değil tabiki ama sorum bunlar uyum sağlayabilir mi hangileri birlikte daha güzel olur ?
    sonra
    bitki akvaryumu istiyorum sizce bu bitkiler canlı mı daha iyi yoksa yapay mı?
    tam istediğim türde bir akvaryum burada üstte bulunan ince beyaz kısım nedir sanıyorsam canlı doğuranlar var asıl amacım canlı doğuran beslemek ondan dolayı soruyorum bunları beslemek gerçekten zor mu ?
    malzemeler:
    *ısıtıcı düşünüyorum fakat antalya'dayım gerek var mı?
    *acemi olduğum için filtreler ve motorlar konusunda bilgim yok iç filtre ne işe yarar dış filtre ne işe yarar motor bi tane var ama dediğim gibi acemiyim tam olarak bilmiyorum bunlar hakkında en iyi ne kullanabilirim
    *birde temizlik konusunda çok sık temizleme işlemi olmayabilir bunun için bir ilaç malzeme vs. var mı ?

biraz genelleyeyim
    Boyut: 100*40*50

Kapasite: 200 lt

Ekipmanlar:iç-Dış Filtre,ısıtıcı,motor ve önerileriniz bu konuda bilgim yok

Bitkiler:Elodea,Cabomba ve daha çok bitki ..

Aydınlatma: bu hususta elimde düz florsan var bi işe yaramaz sanıyorsam bir de aqua zonic var ufak mavimsi bir görünüm veriyor .

Akvaryum Bakımı:Haftalık %10 su değişimi,
    Aylık dış filtre bakımı ve temizliği

Beslenme: Sera granül,kaliteli pul yemler,kurutulmuş tubifex,totto mini bits,2 çeşit tablet yem(bitkisel ve protein ağırlıklı).[alıntıdır balıkçıda sorarırım yemleri]

Diğer işlemler:Salyangozlar ve çöpçüler için gece dip yemi verilimesini istiyom.ayda 1 kez filtre bakımı.Bitkiler için günlük sıvı gübre vb.

dediğim gibi arkadaşlar çok yeniyim yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ediyorum yapınca inşAllah fotoları atmaya çalışacağım şimdiden teşekkürler

• Şu dış filitre tercih edilebilir. 300W ısıtıcı,hava motoru,yemleme makinası yanında hediye geliyor. Firma güvenilir, daha önce alışverişlerim oldu.
    http://www.canpet.net/?urun-12855-Hopar-HF-3313-3-Sepetli-Akvaryum-Dis-Filtre-1800-L-H--Full----Roxin-300w-isitici----Dolphin-Yemleme-Makinasi---RS-608-Hava-Motoru-Hediyeli--.html

Güvendiğiniz bir akvaryumcudan hazır alabilirsiniz. Tam sağlamlık istiyorsanız, kayıtlı kuşaklı bir akvaryum imalatcısına kendiniz yaptırmalısınız. Hazır akvaryumlarda çoğunlukla kayıt kuşak olmuyor.

Kendiniz yaptıracaksanız, imalatcının sista akvaryum slikonu kullanıp, kullanmadığına dikkat edin.

Balıklarınız kovada bir süre yaşayabilirlar. Hava motoru ve filitre kovada sürekli çalışmalı.

İyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.