Şimdi Ara

Apple, Amerika'da sim kilitsiz-kontratsız iPhone 4 satışına başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
7.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone ile Nokia ve Samsung'dan sonra dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi olan Apple, 2007 yılından bu yana Amerika'da sürdürdüğü satış politikasında değişikliğe gitti. Yaklaşık 4 senedir operatörler aracılığıyla satılan iPhone, bugünden itibaren Apple Store ve çevrimiçi Apple Store'dan sim kilitsiz ve kontratsız olarak satın alınabilecek.

Gerek siyah gerekse de beyaz modeli sim kilitsiz ve kontratsız olarak satılacak iPhone 4'ün 16GB'lığının fiyatı 649 dolar, 32GB'lık modelinin fiyatı ise 749 dolar olarak belirlenmiş.

iPhone 4 cephesinde yaşanan bu gelişmenin yanı sıra Reuters'in Tayvanlı Economic Daily'e dayandırdığı haberinde bir süredir beklenen Sandy Bridge işlemcili yeni nesil Macbook Air'in Haziran sonu itibariyle satışa sunulacağı iddia edildi. Haberde ayrıca ilk partinin 380,000 Macbook Air'i kapsadığı belirtilirken; bu rakamın bir süre önce Concord Securities'in analistlerinden Ming-Chi Kuo'nun açıkladığı üretim hacmiyle aynı olması; iddiayı güçlendirir nitelikte.

• daha önce apple storedan alınan iphoneların durumu nolucak asıl o önemli
  • Konu daha önce açıldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım Türkiyedeki fiyatlarda ne gibi değişiklikler olacak operatörler hala iphone4 leri 2000 liradan zorluyorlar sony ve htc nin telefonları daha uygun fiyatlarda satılıyor eylülde yeni iphone un duyurulacağıda bilindiğine göre umarım piyasalar yakında çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jibe

Bakalım Türkiyedeki fiyatlarda ne gibi değişiklikler olacak operatörler hala iphone4 leri 2000 liradan zorluyorlar sony ve htc nin telefonları daha uygun fiyatlarda satılıyor eylülde yeni iphone un duyurulacağıda bilindiğine göre umarım piyasalar yakında çözülür.

hepsiburada 1830ye satıyodu.şimdi 649dolar+kdv olsa 1300 arasına denk gelir ama bide kar etcekler 1400e olur heralde.n8de 959lira düştü.
  • 649 perakende satış fiyatı. Buraya getiren adam Applestore dan alıp getirmiyor.. Ordaki kar marjı neyse burda da o fiyattan satılmalı. Yani 649dolar + Kdv olması gereken fiyat.
  • süper bir haber ip4 ü satıp 5 için hazırlık yapma zamanı geldi o zaman.
  • tr ye o fiyattan gelsin alırım
  • Bence cok pahali, Apple'in fiyat politikasini gozden gecirmesi gerekiyor. 16 GB iphone'un 16 GB ipad 3g'den pahali olmasi ne demektir yahu? Tamam, iphone'da retina ekran var ama yine de ipad'den daha maliyetli oldugunu zannetmiyorum.

Eger, ipadlerdeki fiyat politikasini devam ettirerek, ithalati Bilkom yaparsa, Turkiye fiyati 1400 TL civari bir sey olacaktir diye tahmin ediyorum. Ama eger operatorlere kalirsa, hayatta bize yansiyan bir sey olmaz :)
  • AHAA ŞİMDİ AMERİKAYA GİDENLER S.ÇTI...

"ABİİİ BANA 5 TANE iPHONE4... ÜÇÜ BEYAZ OLSUN TEYZE..."

iPHONE BIRAKMAYIZ ORDA TÜRKLER OLARAK....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

AHAA ŞİMDİ AMERİKAYA GİDENLER S.ÇTI...

iki senede bir telefon getirip faturasını işletebiliyorsun. senin söylediğin ithalata girer. kaçak getirdiğin telefon da kitlenir kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

iki senede bir telefon getirip faturasını işletebiliyorsun. senin söylediğin ithalata girer. kaçak getirdiğin telefon da kitlenir kalır.

50 liraya pasaport hakkı satıyorlar, kitlenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

quote:

20 liraya imei kopyalanıyor
  • iyi belki abd den gelen modellerle Türkiye piyasası da ucuzlar
  • Kontratsız ve unlocked aynı şey demek değildir, lütfen. Kontratsız iPhone Amerika'da yıllardır satılmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 9 0 7

quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

quote:

quote:

20 liraya imei kopyalanıyor

iphonea imei kopyalanmıyor
  • bencede halen pahali applestore'un artik turkiyeye gelmesi lazim 1000 liraya iphone4 satılmalı kacak mallardan fahiş fiyata satan operatörlerden bihaber sanırım steve amca:)

• adamlar şöyle istiklal caddesinin önüne bir appla store açsalar eminim ülkenin dört bir yanından insan kontratsız telefon almak için sıraya girer hiç mi pazar analizi yapılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Ülkemizde 2200 yada 2400 Tl'ye satan mezarcılara duyurulur.

ABD'de 650$ bugün ki kurda 1027 Tl yapıyor.

yazık gerçekten yazık.....

Apple'ın diğer ürünlerinde fiyat olarak bir dünya standardı yakalandı araştıracak olursanız görebilirsiniz.

Darısı Iphone'a diyorum....

Başka da bir şey demiyorum.

standart mı? diğer ürünlerde de bize uğramadı galiba. ABD'de 2199$ olan bir macbook pro modeli burada 5.500 TL!! hala uçurum var.
  • 900tl sınırını telefon bu yaz görür ve ele düşer hayırlı olsun....kızılay
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.