Şimdi Ara

Billy Elliot (2000)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Babası ve abisinin karşı çıkması üzerine bale eğitimini gizli bir şekilde sürdürmek zorunda kalan Billy Elliot,bir gün babasının karşısında sergilediği o eşsiz bale gösterisiyle, en sonunda babasını bile yumuşatır.Ama ortada bir sorun vardır.Kraliyet bale okulunun seçmelerine hazırlanan Billy Elliot'un ,seçmelerin yapılacağı kente gidecek yol parası bile bulunmamaktadır.Bir maden işçisi olan babası,bir babanın oğluna sunabileceği en büyük fedakarlığı sergileyerek ,en sonunda ölmüş eşinden kalma manevi değeri yüksek altın takıları da satmak suretiyle, yol parasını çıkarır...

İstedigini yapabilme gücünü kendinde bulabilmek... Sizce bu gücü Bill gibi kendimizde bulabiliyor muyuz..?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kendimizi mi ailemizi mi eşimizi mi arkadaşlarımızı mı... ki mi mutlu etmeliyiz..?

• Birkaç sene önce sinemada izlemiştim bu filmi,sonraları her izlediğimde beni gozyaslarina bogar bu film... hırsın başkaldırıyı nasıl da tetikleyebilecegini, bir ugra$a olan askin ne kadar kuvvetli olabildigini, bir babanin yavrusu icin neler yapabilecegini cok guzel anlatan, bana olabilecek bale kariyerimin yanimdan nasil gectigini hatırlatan bu yuzden icimi acıtan ama izlemeden edemedigim duygusal film.çok güzel ve çok duygusal ,tavsiye edilir...ah ah

***İnsan için en önemli olan şey kendisinin mutluluğudur.Ama kendisini mutlu edebilmesi içinde çevresinin mutlu olması gerekir ..Bu bir kısır döngü aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crema -- 11 Aralık 2005, 6:19:48 >
  • Bu kısır döngüde kaybolup gidiyoruz... En iyisi biz kendimizi düşünelim ;)
  • Vakt-i zamanında yani seneler önce 4-5 sene herneyse işte öss den önceki gece izlemiştim TRT 2 de ve beğenmiştim hoşuma gitmişti film!!!

İzlenebilir ama çok da süper bir film değil hani....
  • oscar jürisinin bu gencecik çocuğun bu film için resmen dans virtüözü olmasını ödüllendirdiği film.gerçi ödüller çocuğa verilmedi ama olsun.izlenebilir güzel bir film.ama en saçma yeri billy'nin en yakın erkek arkadaşının zenci bi adamla beraber kadın kılığında görmek oldu.filmin o kısmı olmasaymış daha güzel olurmuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.