Şimdi Ara

Yeni iOS 5 özellikleri beta testlerinde ortaya çıkıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni iOS 5 özellikleri beta testlerinde ortaya çıkıyor

Steve Jobs, WWDC 2011 fuarında iOS 5 ile ilgili merak edilen tüm özellikleri kendi şovuyla tanıtmıştı. Ancak beta testleri devam eden işletim sisteminin anlatılandan daha fazla özellik taşıdığı ortaya çıktı. Geliştiricilerin test sonuçlarını forumlarda paylaşmasıyla yeni özellikler de bir bir kendini gösteriyor. İşte test aşamasında ortaya çıkan yeni özellikler:

Apple artık FaceTime aramalarına 3G desteği ekliyor. Ancak operatörlerin fazla veri kullanımını önlemek için bu özelliği kapalı tutma gibi bir seçeneği olabilecek.

AirPlay Mirroring adlı yeni özellik iPad 2'nizdeki içerikleri Apple TV yardımıyla HDTV'nizde izlemenize imkan veriyor. Yeni yazılım ayrıca 1080p videoları iOS 5 cihazı ile senkronize etmenizi sağlıyor. Bu da yeni iPad ve iPhone modellerinde 1080p desteğinin olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor.

iTunes üzerinden Bluetooth ile aracınızın veya farklı bir müzik cihazının alıcısına müzik yayını gönderdiğinizde albüm, parça ve şarkıcı bilgileri de transfer edilebilecek.

• Kamerayı kullanırken resim çekmeden ekran kaydırılırsa direk resimlere geçile biliyor.
  • insanlar çok daha radikal değişiklikler bekliyorlardı.. birkaç küçük özellik eklemektense radikal değişikliklere gitsinler.
  • haberde tüm özellikleri tanıtmıştı demişsiniz ancak sadece önemli 10 özelliği anlatmışlardı ve 100 lerce yeni özellik olduğunu söylemişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merttr

haberde tüm özellikleri tanıtmıştı demişsiniz ancak sadece önemli 10 özelliği anlatmışlardı ve 100 lerce yeni özellik olduğunu söylemişlerdi.

dikkatli okursanız merak edilen tüm özellikleri tanıttı deniliyor.
  • Bunu ne zaman kullanmaya başlayabileceğiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: waspsich

Kamerayı kullanırken resim çekmeden ekran kaydırılırsa direk resimlere geçile biliyor.

win7phone mango sürümünde görmüştüm böyle birşey
  • bazılarını cydia da zaten iphone 4 ile kullanıyorduk.aslında iphone 4 tabiri yanlış olur ios 4 ile demeliyim.ya merak ediyorum android 3.0 ın karşısında duracak bir işletim sistemi gibi durmuyor.haksız mıyım.
  • ios sadece iphone damı kullanılabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Orijinalden alıntı: waspsichKamerayı kullanırken resim çekmeden ekran kaydırılırsa direk resimlere geçile biliyor.

kim ne derse desin biraz android den biraz da wp7 den esinlenmişler yani.

not: yeni bi tartışmanın temellerini attım sanki .d.d
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

ios sadece iphone damı kullanılabiliyor

Hayır. ipod touch, ipad ve iphone'da kullanılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chidori -- 14 Haziran 2011; 17:47:47 >
  • 3G uzerinden FaceTime derken, internet uzerinden mj yine, yoksa ses iletimi gibi operator uzerinden mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patrain

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Orijinalden alıntı: waspsichKamerayı kullanırken resim çekmeden ekran kaydırılırsa direk resimlere geçile biliyor.

kim ne derse desin biraz android den biraz da wp7 den esinlenmişler yani.

not: yeni bi tartışmanın temellerini attım sanki .d.d

Hep IOS tan mi calicak digerleri? Bir kac ozellikte IOS calsin digerlerinden.Ustelik olmasi gereken ozellikler hepsi. Ne yapsin adamlar? Bir sekilde olmak zorunda hem IOS ta hem Android de hem de Win7Phone da.
  • bir özellik de benden o zaman camera rollda gezerken son fotoğrafa geldiğinizde eğer bir kere daha sağa gitmek isterseniz otomatik olarak yeni resim yerine camera geliyo ama yeni uygulama açılmadan geliyo yani fotoğraflar kapatılıp kamera açılmıyo fotoğrafların içinde açılıyo kamera uygulaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

bir özellik de benden o zaman camera rollda gezerken son fotoğrafa geldiğinizde eğer bir kere daha sağa gitmek isterseniz otomatik olarak yeni resim yerine camera geliyo ama yeni uygulama açılmadan geliyo yani fotoğraflar kapatılıp kamera açılmıyo fotoğrafların içinde açılıyo kamera uygulaması

Ben yapamadimNasil yapildigini tam olarak anlatabilirmisin? Fotograflar icerisinde de kameradan fotograflarda da denedim. Son fotograftan sonra yine cektigimde kaliyor ayni sekilde. IOS4 te ki gibi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eScapeeXc

quote:

Orijinalden alıntı: gokooo bir özellik de benden o zaman camera rollda gezerken son fotoğrafa geldiğinizde eğer bir kere daha sağa gitmek isterseniz otomatik olarak yeni resim yerine camera geliyo ama yeni uygulama açılmadan geliyo yani fotoğraflar kapatılıp kamera açılmıyo fotoğrafların içinde açılıyo kamera uygulaması
    Ben yapamadimNasil yapildigini tam olarak anlatabilirmisin? Fotograflar icerisinde de kameradan fotograflarda da denedim. Son fotograftan sonra yine cektigimde kaliyor ayni sekilde. IOS4 te ki gibi yani.

şaka mı bu ?
  • quote:

quote:

bir özellik de benden o zaman camera rollda gezerken son fotoğrafa geldiğinizde eğer bir kere daha sağa gitmek isterseniz otomatik olarak yeni resim yerine camera geliyo ama yeni uygulama açılmadan geliyo yani fotoğraflar kapatılıp kamera açılmıyo fotoğrafların içinde açılıyo kamera uygulaması

aklıma tek ihtimal geliyor çok saçma olacak ama sormam lazım

ios 5 kullandığınıza emin misiniz
  • bari bu sefer şu olsun kardeşim iphone 4 aldı aç blue yu resim yollayayım dedim mail at dedi :) sene 2011 yapın artık şunu milleti jailbraek yapmak zorunda bırakmayın hehehe :))
  • quote:

quote:

quote:

aklıma tek ihtimal geliyor çok saçma olacak ama sormam lazım

ios 5 kullandığınıza emin misiniz

Saka gibi bir soru :) Cevap vereyim yinede; Evet IOS5 kullaniyorum. Istersen iMessage ozelligini deneyelim ;)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.