Şimdi Ara

ASUS VE247H 23.6' 2ms Full HD LED [Kullanıcı İncelemesi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
5.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ASUS VE247H 23.6' 2ms Full HD LED [Kullanıcı İncelemesi]

Evet arkadaşlar daha önce de konu açmıştım ancak incelemesi bugüne nasipmiş. Öncelikle ürünü vatan bilgisayardan %25 indirimli olarak 420 ye almıştım. Şu anki fiyatına buradan ulaşabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra, doğal olarak hemen ölü pixel testi yaptık ve maalesef tam 8 adet üründen ölü pixel çıktı... Bu monitörü almak isteyen arkadaşlar ölü pixel olayını iyice araştırarak alsınlar. Sonunda 9. monitör ölü pixelsiz çıktı ve alıp hemen eve bilgisayarıma kurdum. Kutunun içerisinden hem dvi, hem vga kablosu çıkıyor. Bir çok ürün gibi bu monitörün içeriğinede hdmi kablo eklememişler. Kolay bir kurulumdan sonra, göz zevkime göre renkleri ayarlamam gerekiceğini düşünüyordum ki, monitörü açtığımda bu olaya hiçte gerek olmadığını gördüm. Hali hazırda bulunan modlarından "Theatre Mode" bana çok doğal renkler verdi ve renk konusunda başka hiçbir ayarla uğraşmak durumunda kalmadım. Diğer modlar ise, "Scenery Mode", " Standart Mode", "Game Mode", "Night View Mode".

Değerler ile oynamak istediğiniz zaman IMAGE sekmesinde size beş seçenek sunuyor. "Brightness, Contrast, ACSR, Sharpness, Saturation." Bu özelliklerden istediğiniz ile oynayabilir, istediğiniz değeri verebilirsiniz. Menüdeki tek eksik tarafın 11 dil olmasına rağmen Türkçe dil seçeneğinin olmayış olması. Monitörün rengi, en sevdiğim renk olan piano black. Bu yüzden herhangi bir film veya oyunda gözünüz çerçeveye takılmıyor. Monitörün power ışığı ise magenta mavisi denebilecek bir renkte; alt tarafa yerleştirildiği için, göze batmıyor. Herhangi bir sinyal almadığı zaman ışık turuncuya dönüşüyor.

Cihaz üzerinde 3 adet giriş bulunmakta, bunlar sırayla; vga, dvi ve hdmi. Tek tuş ile 3 seçenek arasında rahatça gezebiliyorsunuz. Hatta monitörü açtığınız vakit, hangi cihaz açık ise, monitör hemen o bağlantıyı seçiyor.

Monitörün bir diğer özelliği ise üzerinde 2 adet hoparlör bulunması, oldukça temiz ses veren bu hoparlörler yeterli sayılabilecek bir düzeyde de ses veriyorlar. Ürünün ayağını da gayet ergonomik yapmışlar, böylece ekranı istediğiniz gibi aşağı yukarı oynatabiliyorsunuz.

Aşağıda monitör ile ilgili bir kaç resim görebilirsiniz ancak, fotoğraf makinem yüksek çözünürlüklü olmadığı için, görüntüler sizi yanıltmasın. Oldukça canlı ve doğal renklere sahip bir paneli var. Siyahlar gerçek siyah, beyazlar gerçek beyaz.

Input Lag Değeri

Aklıma gelenleri yazdım, unutmuş olduğum ve bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz. Yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MantarTheGreat -- 12 Ekim 2012; 1:16:21 >

• çok teşekkürler eline saglık.ps3 baglıcam oyun konsallarında durum nasıl sende xbox 360 var galıba)
  • görüntü kalitesi çok iyi oyunlarda, tek sıkıntı ekran biraz büyük olduğu için ortalama 50 cm uzaklıktan daha yakından oynadığında, zaten 720p olan oyunlarda ki aa göze batmaya başlıyor. Bu yüzden ideal uzaklık 50 cm ve gerisi. Ghosting den eser yok cihazda. 2ms olması zaten bizim için bir başka nimet. kısacası konsollar içinde güzel bir monitör
  • Güzel bir inceleme olmuş.Monitörü değiştirince alınabilecekler listesine koydum.Teşekkürler.
  • İnceleme güzel olmuş.
    Ben de bu monitöre bakıyorum oyun için. Renkler canlı ve monitör 2ms. Merak ettiğim şey hayaletlenme(ghosting). Hayaletlenme için ne söyleyebilirsiniz?
  • 0 ghosting, aldığımdan beri ghosting ile hiç karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

0 ghosting, aldığımdan beri ghosting ile hiç karşılaşmadım.

Eyvallah. İnşallah stoklar kalır 2 hafta sonraya. O vakit alabilirim ancak.
    Teşekkürler.
  • hocam samsungunda mesela bx 2350 ve 2450 si var o mu daha iyi bu mu biliyor musunuz?
  • @Cano93

satın almadan önce ikisinide yan yana görme şansım oldu, asus renkleri daha canlı geldi, vga dan kaynaklandığını düşünerek 2 monitörede bluray bağlattırdım. fark yine değişmedi, asus ta çok daha canlı ve gerçekçi renkler vardı, samsung ise daha soluk gösteriyordu. hem bu yüzden, hem samsungdan 0.6" daha büyük olması hemde hoparlörlere sahip olduğu için asusu tercih ettim. bx te dvi yok yalnız, 2 adet hdmi ve 1 adet vga var
  • hocam xbox360 dan oyun görüntüsü koyabılırmısın hangi monıtoru aldısam geri iade ettim tv de canlı ve netligi vermedi bana
  • @MODERNWAR2

Bu aralar iş güçten fazla vaktim olmuyor, en kısa sürede koyacağım...
  • hocam bende ps3 ıcın monıtor arıyorum sen xbox ıle bır oyunlardakı performansını degerlendırırsen sevınırım..hayırlı olsun
  • Monitörün ,oyunlar hakkında da ufak bir incelemesini 2-3 gün içerisinde koyacağım. Teşekkürler.
  • R.Rondo9 arkadaşım 2 - 3 geçti ama. Bizi daha çok merakta bırakma lütfen. İncelemeni bekliyoruz.
  • Hocam, inan elimde ki fotoğraf makinesi bu iş için yeterli değil. Ben çeker koyarım, sorun değil ama resimlerden herhangi bir şey çıkartamazsınız. Elime sağlam bir makine geçtiği anda fotoğrafları çekip konuya ekleyeceğim.
  • şimdi bu monitör alınır mı? acer in s232hlabid modeli var 23 lük. fakat ondada ölü pixel çıkma ihtimali ve ghosting olayları var. ikisi arasında 100 tl lik fark var...
  • bende bu monitörden almak istiyorum ama satan arkadas bi adet ölü piksel var dedi sorun cıkartırmı arkadaslar
  • Resimler yenilenmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yassu

bende bu monitörden almak istiyorum ama satan arkadas bi adet ölü piksel var dedi sorun cıkartırmı arkadaslar

Benim gibi takıntıların var ise her şeyin kusursuz ve temiz olmasını istiyorsan sıkıntı çıkar.
  • @R.Rondo9
    Ben Asus VS238h kullanıcısıyım. Acaba modlarda yaptığınız ayarlar neler yazabilir misiniz? Standard mode Theater mode vs.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.