Şimdi Ara

LG 2011 LW SERİSİ TV'LERDE PVR(Yayın Kayıt) ÖZELLİĞİ EKLEMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
37.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tivibu reklamlarında bahsettiği gibi Durdur izle,Geri Al izle, Kaydet izle muhabbeti LG'nin 2011 model LW serisi televizyonların hepsinde yapılabiliyor.
    Televizyonu aldığınızda bu özellik kapalı geliyor. Özelliği açmak için teknik servislerin televizyon ayarlarını yapmakta kullandığı gizli bir menüden (Servis Menüsü) bir ayar yapmak gerekiyor. Ben yaptım ve çalışıyor.

ÖNEMLİ UYARI :
    Servis menüsünde burada belirtilen ayarlardan başkasıyla oynarsanız televizyonunuza zarar verebilirmişsiniz. Lütfen çok dikkatli olun.

1-Öncelikle sonu S ile biten modellerde çanaktan gelen kablo, diğerlerinde ise Teledünya Conax modül TV'ye takılı olacak.
    2- servis menüsüne girmek için HAMA'nın 12084 yada 12087 model evrensel kumandası lazım.(16-17TL)
    Kumandada Önce SETUP tuşuna (3 Saniye) basın sonra TV tuşuna basın. Ve sonra 0119 rakamlarını tuşlayın.
    Sonra SHIFT tuşuna ve sonrada OK tuşuna basın.
    Buraya kadar sadece kumandaya televisyonu tanıttık. Şimdi Servis menüsüne girelim.
    Hama kumandadan önce SETUP ve sonrada AV tuşuna basın. Şifre girişi için bir ekran gelecek.

Artık bundan sonrasını sadece Televizyonun kendi kumandası ile yapacağız.
    Şifre olarak 0413 tuşlayın.
    Böylece servis menüsü (EZ_ADJUST) açılacak. TV kumandasından aşağı gelerek "Tool Option 3" Menüsünün üzerine gelip sağ tuşuna basarak açın.
    Açılan menüde "DVR Ready" yazan satırdaki "0" Değerini sağ tuş ile "1" olarak değiştirin. EXIT ile servis menüsünden çıkın.

Televizyonun kurulum menüsünden AYARLAR altında ülke olarak İspanya(Spain) seçin. Kanal kurulumları kaybolacak. Tekrar taratıp kanalları ayarlayın.

4- Şimdi Televizyonun USB 1 portuna bir adet hard disk takın. Ve sonra Dijital bir kanlada iken Televizyonun kendi kumandasında PAUSE tuşuna basın.
    Önce "zaman makinesi başlatılıyor" yazısı ardından'da diski formatlamak isteyip istemediğinizi soracak. Evet deyip diski formatlatın. İşlem bittikten sonra
    girişlere Zaman Makinesi simgesinin eklendiğini göreceksiniz. Aynı şekilde Ana menüde ve Rehberde'de kayıtla ilgili bir sürü yeni fonksiyon eklendiğini göreceksiniz.
    Biraz karıştırırsanız keşfedersiniz. (Ben PVR fonksiyonunun ne demek olduğunu 10 gün önce öğrendim ve keşfettim :) )

Artık Digital kanalları ister programlayıp istediğiniz zamanlarda otomatik kaydettirebilirsiniz. Yada herhangi bir kanalı seyrederken Pause, Play yada ileri geri tuşlarına (Kumandanın en alt bölümünde) bastığınızda otomatik olarak zaman makinesi devreye girer. Ve kaydetmeye başlar. Böylece televizyon yayınını durdurabilir, ileri geri sarabilirsiniz.

Ayrıca Servis menüsünde Tool Option 5 'in altından Local Dimming, Tool Options 3 altındanda THX Cinema Modu aktifleştirilebiliyor. Ama dediğim gibi servis menüsünü kurcalarken çok dikkat edin.

Herkese saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusasen -- 16 Haziran 2011; 1:09:06 >

• ----
  • DVR özelliğini başarıyla açmışsın galiba ama digital yayın zorunluluğu olabilir. Bu iş için DVB-S zorunlu olması mantıksız olur zira PVR özelliğini hiç koymazlardı TV ye böyle bir şey söz konusu olsaydı. Modül olayından hiç anlamıyorum ama bilen birileri elbet çıkar.

Kolay gelsin.
  • Analog yayından ve hdmi ve diğer ünitelerden gelen dış kaynaktan kayıt yapamazsın.
    Teledünya setup boxa gelen kabloyu çıkarıp erkek anten fişi takarak tvnin anten girişine takın.
    Home tuşuna basın. Kurulumda Dil Türkçe, kanal taramada ülke Litvanya olarak açın. Kablo kısmı taratın.
    Digital kablo yayınları hafızaya alması gerekir.
    Teledünya promo kanalı şifresiz. Conax modül olmadan deneme kaydı yapabilmeniz gerekir. Benim tvnin bulunduğu yerde kablo tv olmadığından ben henüz deneyemedim.

Ayrıca yine kurulumdan Smart ayarlarını otomatik değil manuel olarak İngiltere olarak açın. Orada aplikasyonlar aktif ve daha çok uygulama var. Aplikasyonları yüklemeniz için tvden kullanıcı adı ve şifre tanımlamanız gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsancak2007 -- 14 Haziran 2011; 15:23:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak2007

Analog yayından ve hdmi ve deiğer ünitelerden gelen dış kaynaktan kayıt yapamazsın.
    Teledünya setup boxa gelen kabloyu çıkarıp erkek anten fişi takarak tvnin anten girişine takın.
    Home tuşuna basın. Kurulumda Dil Türkçe, kanal taramada ülke Litvanya olarak açın. Kablo kısmı taratın.
    Digital kablo yayınları kaydetmesi gerekir.
    Teledünya promo kanalı şifresiz. Conax modül olmadan deneme kaydı yapabilmeniz gerekir. Benim tvnin bulunduğu yerde kablo tv olmadığından ben henüz deneyemedim.

Ayrıca yine kurulumdan Smart ayarlarını otomatik değil manuel olarak İngiltere olarak açın. Orada aplikasyonlar aktif ve daha çok uygulama var. Aplikasyonları yüklemeniz için tvden kullanıcı adı ve şifre tanımlamanız gerekir.

Peki eğer Teledünyayı Conax modül ile bağlarsam. Ozaman yapabilirim demekmi oluyor bu?

• Conax modül olmadan Teledünya promo kanalını kaydedemiyorsanız modül de taktasanız bir şey değişmez.
  • hayır..Kasteddiğim eğer Promoyu kaydedersem. Conax Modül ile Teledünya yayınlarınıda kaydedebilirm dmekmi oluyor. Yoksa araya Conax Modül girince
    Olmazmı ?
  • O şekilde kayedebiliyorsanız Conax modülle şifreli yayınları da kaydedebilirsiniz.
  • Evet. Başardım. Söylediğim üzere başlığı değiştirip nasıl yapıldığına ait rehberi yazdım.
  • peki sadece yayınmı kaydediliyor mesela tv ye ps3 bağladım oyundan bir sahne kaydedemem mi?
  • Peki bu özellik karasal dijital yayınlarda da kullanılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer

Peki bu özellik karasal dijital yayınlarda da kullanılabiliyor mu?

Eğer Televizyonda karasal digital yayınları alan tuner varsa(Sanırım DVB-T) evet. Kaydediyor. Ama türkiyede bildiğim kadarıyla karasal Digital yayın yok.
    Sadece TRT'nin test yayını var diye duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

peki sadece yayınmı kaydediliyor mesela tv ye ps3 bağladım oyundan bir sahne kaydedemem mi?

Hayır. Sadece TV'nin tunerlarinden geçen görüntüler kaydedilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusasen

quote:

Orijinalden alıntı: slicer

Peki bu özellik karasal dijital yayınlarda da kullanılabiliyor mu?

Eğer Televizyonda karasal digital yayınları alan tuner varsa(Sanırım DVB-T) evet. Kaydediyor. Ama türkiyede bildiğim kadarıyla karasal Digital yayın yok.
    Sadece TRT'nin test yayını var diye duydum.

Teşekkürler yusasen. Bu tv'yi almak için bir neden daha :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak2007

Analog yayından ve hdmi ve deiğer ünitelerden gelen dış kaynaktan kayıt yapamazsın.
    Digital kablo yayınları kaydetmesi gerekir.

Peki eğer Teledünyayı Conax modül ile bağlarsam. Ozaman yapabilirim demekmi oluyor bu?

denedim.. dediğiniz gerçekleşmiyor...

• geçenlerde bir elektronik mağazasının yapmış olduğu kampanyadan LG 42LD750 model tv aldım. ve tabii araştırmaya başladım. servis menüsüne girmeniz için ayrıca bir kumanda almanazıda gerek yok
    sadece symbia60v3 özellikli bir nokia telefonunuza uzaktan kumanda yazılımı yükleyerek girebilirisniz.

buradaki linkten yapılması gerekenşer anlatılıyor.http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/IR_Hack

iyi günler.
  • quote:

Tivibu reklamlarında bahsettiği gibi Durdur izle,Geri Al izle, Kaydet izle muhabbeti LG'nin 2011 model LW serisi televizyonların hepsinde yapılabiliyor.
    Televizyonu aldığınızda bu özellik kapalı geliyor. Özelliği açmak için teknik servislerin televizyon ayarlarını yapmakta kullandığı gizli bir menüden (Servis Menüsü) bir ayar yapmak gerekiyor. Ben yaptım ve çalışıyor.

ÖNEMLİ UYARI :
    Servis menüsünde burada belirtilen ayarlardan başkasıyla oynarsanız televizyonunuza zarar verebilirmişsiniz. Lütfen çok dikkatli olun.

1-Öncelikle sonu S ile biten modellerde çanaktan gelen kablo, diğerlerinde ise Teledünya Conax modül TV'ye takılı olacak.
    2- servis menüsüne girmek için HAMA'nın 12084 yada 12087 model evrensel kumandası lazım.(16-17TL)
    Kumandada Önce SETUP tuşuna (3 Saniye) basın sonra TV tuşuna basın. Ve sonra 0119 rakamlarını tuşlayın.
    Sonra SHIFT tuşuna ve sonrada OK tuşuna basın.
    Buraya kadar sadece kumandaya televisyonu tanıttık. Şimdi Servis menüsüne girelim.
    Hama kumandadan önce SETUP ve sonrada AV tuşuna basın. Şifre girişi için bir ekran gelecek.

Artık bundan sonrasını sadece Televizyonun kendi kumandası ile yapacağız.
    Şifre olarak 0413 tuşlayın.
    Böylece servis menüsü (EZ_ADJUST) açılacak. TV kumandasından aşağı gelerek "Tool Option 3" Menüsünün üzerine gelip sağ tuşuna basarak açın.
    Açılan menüde "DVR Ready" yazan satırdaki "0" Değerini sağ tuş ile "1" olarak değiştirin. EXIT ile servis menüsünden çıkın.

Televizyonun kurulum menüsünden AYARLAR altında ülke olarak İspanya(Spain) seçin. Kanal kurulumları kaybolacak. Tekrar taratıp kanalları ayarlayın.

4- Şimdi Televizyonun USB 1 portuna bir adet hard disk takın. Ve sonra Dijital bir kanlada iken Televizyonun kendi kumandasında PAUSE tuşuna basın.
    Önce "zaman makinesi başlatılıyor" yazısı ardından'da diski formatlamak isteyip istemediğinizi soracak. Evet deyip diski formatlatın. İşlem bittikten sonra
    girişlere Zaman Makinesi simgesinin eklendiğini göreceksiniz. Aynı şekilde Ana menüde ve Rehberde'de kayıtla ilgili bir sürü yeni fonksiyon eklendiğini göreceksiniz.
    Biraz karıştırırsanız keşfedersiniz. (Ben PVR fonksiyonunun ne demek olduğunu 10 gün önce öğrendim ve keşfettim :) )

Artık Digital kanalları ister programlayıp istediğiniz zamanlarda otomatik kaydettirebilirsiniz. Yada herhangi bir kanalı seyrederken Pause, Play yada ileri geri tuşlarına (Kumandanın en alt bölümünde) bastığınızda otomatik olarak zaman makinesi devreye girer. Ve kaydetmeye başlar. Böylece televizyon yayınını durdurabilir, ileri geri sarabilirsiniz.

Ayrıca Servis menüsünde Tool Option 5 'in altından Local Dimming, Tool Options 3 altındanda THX Cinema Modu aktifleştirilebiliyor. Ama dediğim gibi servis menüsünü kurcalarken çok dikkat edin.

Herkese saygılar....

merhaba arkadaşim.dediklerinin hepsini tek tek yaptım.sonucda dijital bir uyduda ıleri geri sag sol oause tuşlarına basınc bir hareket olmuyor.sadece ortadaki ok tuşuna basnca tv nin altında zaman barı çıkıyor.yuvarlak kırmızı işaret çıkıyor.alt tuşuna basarak rec ileri geri play tuşları aktif edemiyorum.sadece sarı yeşil dikdörtgen tuşların yönlendirmesi çalışıyor.o tuşlara basınca ilgili alt menü açılıyor.rec kırmızı kayıt tuşunu bir türlü çalıştaramadım....
    cevabınız için şididen teşekkürler...

• Peki LV45 serisi de bu özelliği barındırıyor mu?
  • LG'nin bu cinema TV serisi baya yaratıcılık geliştiriyor ya, açık kaynak kodlu yazılım gibi. Ellerine ve beynine sağlık yusasen
  • süpermiş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.