Şimdi Ara

Facebook'un kullanıcı artış hızı yavaşlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
4.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu sene içerisinde borsaya kota olması beklenen Facebook'ta üye artış hızının yavaşlamaya başladığı bildiriliyor. 687 milyondan fazla kullanıcısı ve 100 milyara dolara yaklaştığı tahmin edilen piyasa değeri ile bugün dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook'ta, geçtiğimiz yıl 20 milyon olan aylık üye artış hızının geride bıraktığımız Nisan ve Mayıs aylarında ciddi anlamda sekteye uğradığı ve sırasıyla 13.9 milyon ve 11.8 milyon olarak gerçekleştiği bildirildi. 

Facebook'ta tek sıkıntı yeni üye hızının yavaşlamış olması değil zira şimdiye kadar belki yüzlerce kez güncellenen "kullanım sözleşmesi" nedeniyle Amerika ve Kanada'da milyonlarca kullanıcının sosyal ağa katılmamayı tercih ettiği de gelen haberler arasında. Önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde üye sayısının 1 milyara çıkacağını tahmin eden Facebook, yaşanan son gelişmelere karşı nasıl bir strateji izleyecek bunu bekleyip göreceğiz.

• Önüne gelen herkes üye oluyor.
  • adam kalmadı ki herkes üye zaten :) burada facebook düşmanlığı yapıp kendini elit göstermeye çalışanları da anlamış değilim zaten...
  • Büyük çoğunluk Twitter kullanmaya başladı bunun etkiside olabilir.
  • Zamanı gelmişti artık... 687milyon küsür üyeliğin(üyenin demiyorum dikkat) 100 milyon kadarının sahte üyelik(fake account) olduğunu biliyorlardır umarım.

Kaldıki 100 milyar dolara yakın olan değerinin, tıklanma sayısının azalmasıyla orantılı olarak azalacağından dahaberdardırlar elbet.
  • feysbuk var tivitır yok
  • İyi oluyor.Pek sevmem facebook'u.Arkadaşlarımın hepsi orada diye takılıyorum bende.
  • birde nedense artik copluk gibi gorunuyor. ortalikta gezen kucuk play butonlu spamlar, ne idugu belirsiz applikasyonlar vs. Tabi bu insanin arkadas cevresinede bakar ama ne bilim bir twitter karizmasi yok.
  • 1 milyar çok net rakam ya. Adamlar devrim yaptılar resmen.
  • zaman gecirmek için giriyorum
  • benimde üyeliyim var ve 15 arkadaşım var çok mutluyum
  • malesef amacından saptı. özellikle fecebook oyunları yüzünden.bakıyorsun 1000 tane arkadaşı var 950 si oyun acc.tu.
  • Dünyanın yarısı üye zaten. Üye olacak insan kalmadı.
  • Twitter daha hos gelmeye basladi bana. Arkadassa orda eklersin. Yazdiklariyla haberdar olursun. Facedeki gibi resim sergin olmaz ama olsun. Sinir oluyorum o insanlara zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mecbur kalmasam üye olmazdım facebooku sevdiğim söylenemez. :D
  • Her ürün yada hizmetin yaşam çizgisindeki klasik süreç. İnsanlar doymuş durumda farklı bir şey vermiyor artık. Uygulama ve reklam çöplüğü olmuş durumda.
  • Adam kalmadı herhalde üye olacak.
  • facebookta bıryerden sonra sıkmaya basladı ınsanları ayrıca cok fazla fake uyelık var En cokta Turkıyede fake uyelık oldugunu dusunmekteyım
    Örneğin benım 35 tane fake uyelıgım var
    Kişi ve gurup kapatmada cok etkılı oluyor :D
  • Herkes zaten üye olmuş. Artık fake hesaplarla anca artış yaşar.
  • O zaman bizde Facbook alternatif fikir geliştirelim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.