Şimdi Ara

VOLVO C70 Alınır mı tüm OTO ustaları işte araba bu diyor hepsine sordum ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
4
Favori
46.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

@PORSCHEM
    Sayenizde C70 den soğudum....

trafikte dikkat edin o zaman :) sizin scirocco ile arkadan çarpmayın kızıp ta :)
    ne yapayım anlayan birileri yorum yazsın istiyorum...fazla bir zamanım yok
    arabayı kaçırmak istemiyorumm
    hem soguma sebebiniz nedir ? çok fazla yazılması mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PORSCHEM

quote:

@PORSCHEM

trafikte dikkat edin o zaman :) sizin scirocco ile arkadan çarpmayın kızıp ta :)

Bahsi geçen arabanın bu konuda anlatımı resmen C70 kutsanmış bir araba gibi olduğu
    İlk önce kusursuz değil yukarda 520D ile karşılaştırmışsınız orası saçmalık E sınıfı bir araba ile
    Bütün volvolar isveç çeliğinden üretiliyor diye biliyorum ve ayrıca Volvo nun çok sağlam arabalar olduğunu hep forumda savunmuşumdur taaki bu konuya kadar 230 la duvara girmiş birşey olmamış,neyse o konu eskide kaldı size ricam biraz daha geniş düşünün..

• quote:

quote:

quote:

@PORSCHEM

Bahsi geçen arabanın bu konuda anlatımı resmen C70 kutsanmış bir araba gibi olduğu
    İlk önce kusursuz değil yukarda 520D ile karşılaştırmışsınız orası saçmalık E sınıfı bir araba ile
    Bütün volvolar isveç çeliğinden üretiliyor diye biliyorum ve ayrıca Volvo nun çok sağlam arabalar olduğunu hep forumda savunmuşumdur taaki bu konuya kadar 230 la duvara girmiş birşey olmamış,neyse o konu eskide kaldı size ricam biraz daha geniş düşünün..

TAMAM ya almıyorum c70 falan
    gidip rahat satılacak bir araba alıcam (nasılsa herkeste olan araba rahat satılır)
    AMAAA gel gelelim C70 e c70 zaten " E sınıfı bir araçç... S70 te öylee...520 de E sınıfı ve bu kasadan öncesini söylüyorum ben yanii 2002 de piyasaya sürülen kasayı o ARAÇ sadece sadece DÖRT yıldız alablmiş Ncap ten 70 serisi nin S70 i ise 5 yıldız...C70 5+ YILDIZ çünkü spor bir oto..
    ama ARAÇ 230 km ile duvara girmiyor Bariyere çarpıp TAKLA LAR atıyor bence ÇOK mantıklı keşke O ARACIN foto sunu (ki kendisi KIRMIZI bir C70) çekseydimm
    ve ibreti alem olsun diye sergilesemm keşke ...
    ne bu VOLVO düşmanlıgı :):)
    Yukarda Vİdeo da adam 150 mil ile = 249KM saat ile taklalar atıyor SAğ çıkıyor üstelik ÜSTÜ açık bir MERCEDES ile.. aynı korumalar C70 tede var neden olmasın?
    bu arada evet İSVEÇ çeliği ömür boyu paslanmaz

• quote:

gidip rahat satılacak bir araba alıcam (nasılsa herkeste olan araba rahat satılır)
    AMAAA gel gelelim C70 e c70 zaten " E sınıfı bir araçç... S70 te öylee...520 de E sınıfı ve bu kasadan öncesini söylüyorum ben yanii 2002 de piyasaya sürülen kasayı o ARAÇ sadece sadece DÖRT yıldız alablmiş Ncap ten 70 serisi nin S70 i ise 5 yıldız...C70 5+ YILDIZ çünkü spor bir oto..
    ama ARAÇ 230 km ile duvara girmiyor Bariyere çarpıp TAKLA LAR atıyor bence ÇOK mantıklı keşke O ARACIN foto sunu (ki kendisi KIRMIZI bir C70) çekseydimm
    Yukarda Vİdeo da adam 150 mil ile = 249KM saat ile taklalar atıyor SAğ çıkıyor üstelik ÜSTÜ açık bir MERCEDES ile.. aynı korumalar C70 tede var neden olmasın?

gelin sizi ankarada yiğit volvoya götüreyim isveç çeliği paslanır mı paslanmaz mı görün.

bu arabayı gözünüzde fazla büyütmüşsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

gelin sizi ankarada yiğit volvoya götüreyim isveç çeliği paslanır mı paslanmaz mı görün.

bu arabayı gözünüzde fazla büyütmüşsünüz.

hımm hangi model?

• 850, 960, s70, s80

bir araç iyi bakılmazsa paslanır, çürür. bu volvo için de böyle mercedes için de bmw için de.
  • porschem , dostum alınma ama geçen mesajımdada söyledim şimdide söylüyorum ehliyetini yeni almış ve derdi karı kız kaldırmak (özür dilerim bu tabir için) olan bir 18 19 yaşında , derdi arabayı babasına aldırmak olan birisi gibisin.
    1. burada hiç ama hiç kimse volvo düşmanı değil.
    2. volvo c70 in güzel bir araba olduğunu herkes bilir. almanızada kimse itiraz etmez. ama anlattığınız gibi olduğunu düşünüp alırsanız hayal kırıklığı yaşayacaksınız.
    3. astra gtc dense c70 tabiiki. ancak c70 sandığınız kadar ilah bir araç değil.
    - hiçbir araçtan 230 la giderken sağ çıkamazsın araç biter ölür gider taklada atsa 10 15 takla atar. atmıyorsa 230la gitmiyordur.
    -parçası pahalıdır. heleki orjinal kullanacağım diyorsun yandın.
    - en sakin kullanımda ş.içinde bu araç 11 litrenin altına inmez. çok az basarsan 12 yi , hakkını verirsen 14 15 görürsün.
    - tamam performanslı araba ama 1.8t passat'n tokatladığı videolarıda var. abarttığınız kadar değil.

kimse kötü araç demniyor.sizin anlattığınızın yarısı kadar iyi araç diyor. heleki yakıt. sakın 9 litre diye almayın.

• Birde scirocco'ya arkadan çarpılırsa senin araban daha fazla hasar alır.Eski bir volvo tabiki de kaliteli bir marka arabanın yenisiyle çarparsa daha kötü duruma düşer.
    Bir de çarpışma testlerinde bir aracın 4 alması kendi segmenti daha kötü demektir.Yoksa e segmenti 4 yıldız bir araç c segmenti 5 yıldızlı bir aracı biçer.Yani c70 gibi bir aracı ezer.Çünkü c70 gibi coupeler ya c yada d segmenti araçlarlardan çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

porschem , dostum alınma ama geçen mesajımdada söyledim şimdide söylüyorum ehliyetini yeni almış ve derdi karı kız kaldırmak (özür dilerim bu tabir için) olan bir 18 19 yaşında , derdi arabayı babasına aldırmak olan birisi gibisin.
    1. burada hiç ama hiç kimse volvo düşmanı değil.
    2. volvo c70 in güzel bir araba olduğunu herkes bilir. almanızada kimse itiraz etmez. ama anlattığınız gibi olduğunu düşünüp alırsanız hayal kırıklığı yaşayacaksınız.
    3. astra gtc dense c70 tabiiki. ancak c70 sandığınız kadar ilah bir araç değil.
    - hiçbir araçtan 230 la giderken sağ çıkamazsın araç biter ölür gider taklada atsa 10 15 takla atar. atmıyorsa 230la gitmiyordur.
    -parçası pahalıdır. heleki orjinal kullanacağım diyorsun yandın.
    - en sakin kullanımda ş.içinde bu araç 11 litrenin altına inmez. çok az basarsan 12 yi , hakkını verirsen 14 15 görürsün.
    - tamam performanslı araba ama 1.8t passat'n tokatladığı videolarıda var. abarttığınız kadar değil.

kimse kötü araç demniyor.sizin anlattığınızın yarısı kadar iyi araç diyor. heleki yakıt. sakın 9 litre diye almayın.

onlar İŞİN geyiği arkadaşım karı kız kaldırmak için arabaya gerek yok zaten..
    amaa Parçası Aynı segment ile kıyaslayınca ÇOOK ucuz...BEDAVA diyorum yani PASSATIN ön takımı ile aynı ön salıncaklar..
    GEL gelelim şehir içinde TEST ettim diyorum ben ki hesabım kuvvetlidir,,harcanan yakıt/GİDİLEN yol dersek ARAÇ şehiriçi = 9-9,5 litre yakıyor
    bu Eşittir= 0,40 TL yapar kilometrede ..

Bu bir gerçek her türlü de arkasındayım sözümün..
    1.8Turbo passat bunun 163 beygir düz vitesini zor tokatlar belki kafa kafaya giderler ...zaten 200beygir ve 250bg olanları saymıyorum bile..
    sizin de o söylediğiniz YAKIT yanii 13 litre ZATEN yüksek basınçlı turbo olanın fabrika verisi..
    ben bile ustam ile test ettim...40 kuruş şehiriçi yakıt maliyetini ve LPG olur mu diye araştırıyorum şimdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997

Birde scirocco'ya arkadan çarpılırsa senin araban daha fazla hasar alır.Eski bir volvo tabiki de kaliteli bir marka arabanın yenisiyle çarparsa daha kötü duruma düşer.
    Bir de çarpışma testlerinde bir aracın 4 alması kendi segmenti daha kötü demektir.Yoksa e segmenti 4 yıldız bir araç c segmenti 5 yıldızlı bir aracı biçer.Yani c70 gibi bir aracı ezer.Çünkü c70 gibi coupeler ya c yada d segmenti araçlarlardan çıkar.

VOLVO C 70 = E SEGMENTİ COupe dir..
    google a " 2000 volvo c70 Class " dahi yazsanız karşınıza çıkar ....OTO siteleri de öyle veriyor..
    E segmenti ve 5 YILDIZlı
    emin olmasam bu kadar arkasında durmam
  • Kızlarla buluşmadan LPG'yi de full'letirsin. On numara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangona

Kızlarla buluşmadan LPG'yi de full'letirsin. On numara

Tabii ki ne de olsa yıllardır kankalarım
  • ESKİ ROVER önerirmisiniz? COUPE
    ancak bildiğim kadarı ile rover lar TR de yedek parçası en az bulunan araçtır
  • mg rover lar var 1.8 turbo 180 beygir 0-100 7 sn.performans araçlarıdır ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: evoXr

mg rover lar var 1.8 turbo 180 beygir 0-100 7 sn.performans araçlarıdır ..

biliyorum onları ama bulaşmamak en sağlıklısı ...
    hatta volvodan da vazgeçtim..
    En iyisi Fiesta satmak isteyince herkes alıyor..

quote:

quote:

• Hazır konu varken yenisini açmayayım dedim...

Her ne kadar fanatik bir mazdacı olsamda istediğimin karşılığını bulamadığım için volvoya yöneldim... Maalesef mazdada ucuza performanslı bir araç bulmak imkansız. Türkiyeye getirilmemiş bu modeller... Bu nedenle volvolara bakmaya başladım...

Yolculuk önce s40 t4 ile başladı... Git gel bak et derken... Olmadı... Herkesin arabası temiz... ama yanına gidene kadar...

Sonra ufaktan bir v40 pikesi yaptık... onda da aynı hayal kırıklığı...

Sonra s70 bakalım dedik..Bir kaçını incelemeye alalım derken... "Dünyaya bir daha mı geleceğiz, 2. araba zaten var, hem 2 kapı olsa da gayet büyük bir araba" diye kendimi kandırarak c70e yöneldim...

Evliyim, 1.5 yaşında çocuğum var...Diğer aracımda Mitsu Colt... Gayet ekonomik ve pratik bir araba. Çocukla 2 kapı illaki zordur, ama 2. araba kurtaracak beni inşallah...

Peki beklentilerim neler?

2.0 T istemiyorum, daha performanslı olmasını istiyorum bu nedenle t5lere bakmaktayım...

Yakıt olayına gelince. Anladığım kadarıyla LPG ile uyumlu. Kaldı ki Volvo ile yazışan arkadaşlarada prins önerisi gelmişti zamanında fabrikadan. Bu nedenle gerekirse LPGyi takarım. Yakıt beklentimde az yaksın vs değil. Gazda normal bir benzinli kadar yaksın sorun değil. Yani 35-40 kuruşa kadar sorunum yok...

Hava atma, ortam yapma gibi bir derdim yok. Ama işim gereği bazen bu tarz araçlara gerek duymuyorda değilim. Sonuçta Volvo prestijdir, bu bir artı...

arabanın bakımına dikkat ederim ama zırt pırt ustaya oynatan biriside değilim... Örneğin ön takımdan tık ses geldi diye sokmam servise. Belirginleşmesini bekler, sadece Z rot yerine Amortisörle beraber değiştiririm devamlı usta kapısında yatmamak için... Velhasıl, bu standrat parçaları yani hava filtre, z rot, amortisör vs uygunsa sorun yok...

Kaporta parçaları zerre kadar umrumda değil, kasko şirketim düşünsün :)

Büyük bir coupe olduğundan ve bagaj hacmininde büyük olduğundan dolayı kullanımda sıkıntı yaşamam herhalde...

Gelelim diğer şeylere... Aracı çok abartmamak lazım. 230-240lı süratlerden bahsedilmiş... Öldürmeyen Allah öldürmez :) Adam 230la intihara teşebüs etmiş ve yiyecek ekmeği varmış derim ben ona :)

Araç donanımlı mı? Eyvallah, ama benim derdim performans olayı, yoksa yeni kasa bir mazda3te belki daha fazlası var. Yani donanım olayı çokta umrumda değil.

Benim tek korkum bu arabanın Motor ömrü ve Turbo durumu... Gerisi çok sorun değil...

Bu arada tipi her ne kadar güzelde olsa, çizgileri biraz eski... Öyle çok kızlara hitap etmiyor zaten :D Sordum hanıma, eski duruyor dedi :D Çok beklentiye girmeyin, bir EOS daha fazla piyasa yapabilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi -- 29 Nisan 2012; 20:43:36 >

• qwerty

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 14 Temmuz 2020; 17:32:11 >
  • Bende Aldım C70imi :)

Benim aldığım 2001 model 2.3 t5 240hp olan model. Bende aldığımdan beri bazı ufak tefek masraflarını yapıyorum. Can yakıcı bir şey ile karşılaşmadım henüz. 0-100 7sn gibi, son hızı ise test etmedim, korktum. sanırım test etmem. Araç alçaltılmamış bir araç. Her ne kadar yol tutuş anlamında güvenlide olsa bana biraz yere baslması gerekiyor gibi geldi. Bende çok araç alçaltmayı seven birisi olmadığım için çok yüksek hızlara çıkmıyorum ve sorun kalmıyor.

Araç gerçekten mükemmel yürüyor. Kantarada soktuk aracı, 1520 KG çıktı sürücüsüz... Araçta LPG var ve sorunsuz çalışıyor, tekleme falan yapmıyor. Şehir içi denemelerimde 30-33 kuruş arası yaktım. Benim diğer aracım olan COLT benzinliden daha az, Eski aracım olan Mercedes Vaneo Dizel AT'den ise birazcık fazla. Ben maalesef devamlı aç kapat yapıyorum işim gereği arabayı. Basıp tek marşta 100km gidemedim hiç...

Beğenmediğim yönlerine gelince...

Sunroof açma tuşunun yeri çok saçma.
    Arka kelebek camlar elektrikli olabilirdi.
    Bendekinde hız sabitleme yok.
    Direksiyondan kumanda ses sistemi olabilirdi... vs vs...

• qwerty

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PORSCHEM -- 14 Temmuz 2020; 17:32:41 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.