Şimdi Ara

Yeni nesil Macbook Air, 15 Haziran'da satışa sunulabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilgisayar cephesinde OS X Lion'a (artık Mac OS X değil) odaklanan Apple, en son 235 gün önce güncellenen Macbook Air'in Sandy Brigde işlemcili ve Thunderbolt'lu yeni modellerini bu hafta içi satışa sunabilir.

Güvenilir kaynaklara yakınlığından ötürü geçmişte ortaya attığı iddiaların doğruluğu ile bilinen Chronicwire, Twitter üzerinden yayınladığı mesajında kaynaklarından aldığı bilgi ışığında Apple'ın yeni nesil Macbook Air'ları önümüzdeki Çarşamba günü satışa sunabileceğini iddia etti.

Birkaç gün önce Concord Securities'in analistlerinden Ming-Chi Kuo da AppleInsider'a yaptığı açıklamalarda Apple'ın yaklaşık %55'i 11.6 inçlik olmak üzere 380,000 adet yeni nesil Macbook Air'in üretimi için start verdiğini dile getirmişti.

• Ne gibi yenilikler gelicek acaba? Tam da şu aralar macbook air almaya niyetlenmiştim
  • Yeni nesil düşük voltajlı, Sandy Bridge serisinden bir işlemciye ve entegre HD 3000 grafik işlemcisine sahip olacak. Thunderbolt ise kesin değil.
  • Yeni air serisine i3 ya da 5 islemci koyarlar mi acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tony01

Yeni air serisine i3 ya da 5 islemci koyarlar mi acaba :)

i3 koyma ihtimalleri var ama i5 koyacaklarını sanmıyorum. Olursa iyi olur, ayrı konu.
  • çok hoş bir cihaz fiyatlar hakkında bir bilgi yok sanırım. lion ile beraber bunların dokunmatik ekranlıları çıkar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

çok hoş bir cihaz fiyatlar hakkında bir bilgi yok sanırım. lion ile beraber bunların dokunmatik ekranlıları çıkar sanırım.

Fiyatlar hakkinda bilgiye gerek yok cunku, ya simdiki seri ile ayni fiyatlardan yada daha dusuk olacagi biliniyor.
  • MacBook Air güncelleneli 235 gün mü olmuuş? Daha dün gibi sanki ya...
  • Sandy Bridge
    Thunderbolt, belki

i serisi islemciler sanmiyorum.

Olmasi gereken ama ihtimali cok dusuk olan: back-lit keyboard. Klavye Aydinlatmasi.
  • 11" olan çok şık. kendim de 11" başka bir laptop kullanıyorum. taşınabilirlik açısından en uygun boyut bence. diğer laptoplar gibi taşıma sırasında yük olmuyor. 10" ler gibi de düşük çözünürlüklü değil. sallaya sallaya her yere gidiyor. macbook daha hafif ve ince olduğundan taşınabilirliği de daha iyi olur. pil ömrü ve soğutma açısından işlemci 1.2ghz olabilir ancak yeterli olur bence.
  • Macbook Air ile birlikte macmini de güncellenebilir mi acaba? Sony vaio aldım yeni, birde mac almak istiyorum, şuan pahalı geliyor, en ucuz mac, macmini olduğu için onu düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Sandy Bridge
    Thunderbolt, belki

i serisi islemciler sanmiyorum.

Olmasi gereken ama ihtimali cok dusuk olan: back-lit keyboard. Klavye Aydinlatmasi.
    Umarım olur. İlk nesilde vardı sanırım? Sonra neden kaldırdılar bilmiyorum.
  • Sandy Bridge i5 işlemci , 4gb ram , 128gb ssd

Eğer böyle bir donanım ile gelirlerse almamak için hiç bir neden kalmaz.

Macbook Pro' dan daha güzel bir cihaz olamaz derdim. Mac Air ile bu görüşümü yalan ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Sandy Bridge i5 işlemci , 4gb ram , 128gb ssd

Macbook Pro' dan daha güzel bir cihaz olamaz derdim. Mac Air ile bu görüşümü yalan ettiler.

Buyuk ihtimalle RAM yine 2 GB olur :)
  • photoshop konusunda macbook airlerin performansı nasıl acaba hiç tecrübe eden varmı?macbook prolar çok pahalı geliyor.air ise kolay ulaşılabilir.eğer her proccess de uzuuun uzuun bekletirse imac beni bekler demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

photoshop konusunda macbook airlerin performansı nasıl acaba hiç tecrübe eden varmı?macbook prolar çok pahalı geliyor.air ise kolay ulaşılabilir.eğer her proccess de uzuuun uzuun bekletirse imac beni bekler demektir

6 degisik MBA modeli mevcutken sorunuza saglikli cevap almaniz beklenemez. Ben MBA 13" Ultimate ile CS4 kullaniyorum, henuz CS5 icin update indirimi gelmedigi icin CS5 icin konusamam. CS4 cok akici olarak calisiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matkapmatkap

quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Sandy Bridge i5 işlemci , 4gb ram , 128gb ssd

Buyuk ihtimalle RAM yine 2 GB olur :)

umut dünyası işte. olmadı macbook pro akar.
  • Umarım yeni model çıkar ancak pek sanmıyorum. Çünkü zaten air yeterince iyi. Şuanda Macbook Air 13 kullanıyorum. Custom ile, 2.13 işlemci, 4GB Ram, 256 SSD özellikleri var.

- 100 GB bölümüne Windows 7 Professional kurdum. MsSql 2008, Visual studio 2010 Ultimate, NetBeans programlarını rahatlıkla kullanıyorum.
    ** Ek olarak StarCraft II (Medium bazı grafikler High) ve League of Legends (High) oynuyorum.
    ** İnternette gezinirseniz 3 saat kesin şarjı gidiyor.
    ** Oyunlarda fan deli gibi dönüyor, ilk başlarda rahatsız olabilirsiniz:))
    ** BootCamp ile kurabilirsiniz, MacDrive ile sorunsuz bir şekilde windows'u kullanabilirsiniz.

- Mac'e gelirsek, Xcode 4.2 ve Xcode 3 var. Adobe'un tüm serisi var. Herhangi birisinde kasma, takılma hiçbirşey olmuyor. Aksine özelliklerde programların açılmasında vs. SSD sayesindedir heralde çok hızlı çalışıyor.
    ** Bildiğiniz gibi başlatmak, restart atmak 3-4 saniye, kapatmak maks. 2 saniye sürüyor.
    ** Video izlerken ara sıra ekran donuyor, film oynamaya devam ediyor. Ekranı kapatıp açıyorsunuz düzeliyor.
    ** Şarjı normal kullanırsanız 8 saati buluyor. Xcode 4.2 ile kullanırsanız süre düşer tabi.
    ** MacBook Pro'lar güzel tabi ama 13 düşünüyorsanız Yüksek çözünürlüklü almanızı tavsiye ederim. MacBook Air 13, zaten 1440x900 çözünürlükle geliyor.

*** Windows deli gibi şarjı tüketiyor, beklemeye aldığımda bile şarjı bitmiş olarak bulduğum oluyor. Oyuna girdiğimde 1.5 saat ancak gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pirireis123

Umarım yeni model çıkar ancak pek sanmıyorum. Çünkü zaten air yeterince iyi. Şuanda Macbook Air 13 kullanıyorum. Custom ile, 2.13 işlemci, 4GB Ram, 256 SSD özellikleri var.

- 100 GB bölümüne Windows 7 Professional kurdum. MsSql 2008, Visual studio 2010 Ultimate, NetBeans programlarını rahatlıkla kullanıyorum.
    ** Ek olarak StarCraft II (Medium bazı grafikler High) ve League of Legends (High) oynuyorum.
    ** İnternette gezinirseniz 3 saat kesin şarjı gidiyor.
    ** Oyunlarda fan deli gibi dönüyor, ilk başlarda rahatsız olabilirsiniz:))
    ** BootCamp ile kurabilirsiniz, MacDrive ile sorunsuz bir şekilde windows'u kullanabilirsiniz.

- Mac'e gelirsek, Xcode 4.2 ve Xcode 3 var. Adobe'un tüm serisi var. Herhangi birisinde kasma, takılma hiçbirşey olmuyor. Aksine özelliklerde programların açılmasında vs. SSD sayesindedir heralde çok hızlı çalışıyor.
    ** Bildiğiniz gibi başlatmak, restart atmak 3-4 saniye, kapatmak maks. 2 saniye sürüyor.

** Video izlerken ara sıra ekran donuyor, film oynamaya devam ediyor. Ekranı kapatıp açıyorsunuz düzeliyor.
    ** Şarjı normal kullanırsanız 8 saati buluyor. Xcode 4.2 ile kullanırsanız süre düşer tabi.
    ** MacBook Pro'lar güzel tabi ama 13 düşünüyorsanız Yüksek çözünürlüklü almanızı tavsiye ederim. MacBook Air 13, zaten 1440x900 çözünürlükle geliyor.

*** Windows deli gibi şarjı tüketiyor, beklemeye aldığımda bile şarjı bitmiş olarak bulduğum oluyor. Oyuna girdiğimde 1.5 saat ancak gidiyor.

zaten şimdiye kadar pro almamı engelleyen en önemli artıları bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Macbook Air ile birlikte macmini de güncellenebilir mi acaba? Sony vaio aldım yeni, birde mac almak istiyorum, şuan pahalı geliyor, en ucuz mac, macmini olduğu için onu düşünüyorum...

büyük ihtimalle evet. geçen yıl haziran gibi mini ler güncellemeye gitmişti çünkü. aradan bir yıl geçti zamanı geldi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.