Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (181. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.084
Cevap
167
Favori
1.051.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 63$'a fazla takılmayın arkadaşlar, aynı oyun amerika'da satışa çıktığında 50$ civarında olabilirmiş. Yabancı forumlarda genelde bu yönde yorumlar, Japon borsasında doviz kurlarına bağlamışlar bu fiyat yüksekliğini. Ucharted gibi baba oyunların fiyatı taş çatlasın 55$ olabilir. Diğer orta seviye dediğim oyunlar ise 35$ civarında olur ortalama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

Konsollarda bile cogu oyun 60 $'in ustunde degil 63 $ biraz sacmalik. iPhone 4S icin cikacak Infinity Blade 2'yi merak ediyorum Xbox 360 ve PS3 grafikleri kadar iyi diyorlar.

İyi, iyi olmasına da fps de bir o kadar kötü. Tanıtım video'sunda görmüştüm. 4S için bir de 7 kat grafik falan demişler. Gidip baktım, 2 çekirdeklisini kullanmışlar. sgx...mp2+. Vita'daki 4 çekirdekli modeli.

Öte yandan, Infinity blade'i tutmadım, oyun çok ağır işliyor ve basit gözüküyor. Bu şahsi kararım. Kavga sahnesini izlemiştim, önce o vuruyor sonra sen, dokunmatikle bir de baya ağır işliyordu. Olacak şey, iphone 5 gelse bile vita'yı geçemeyecek, iOS'un rami kullanmasından. Yine fark ettim, tuş farkıyla hep, grafik farkıyla en az 1.5 yıl bir adım önde olacak.

Ama IB2 harbi güzeldi, U3 mobilde harika çalışıyor.

@****, umarım 50$ gibi olur. Öte yandan orta seviye oyunların da 35$ olması gerçekten pahalı. Bir Little Deviants'a 35 dolar saymak... Hani, anca 10 dolar sayılabilecek oyunlara 3 katını sayıyoruz. Her yönden pahalı ama, PSP ve PS3'te de durumun böyle olduğunu gördüm.
  • Bence bir kontrol çözümü üretilir iPhone 4S'e bu grafikleri veriyorsa.

Resmin büyüklüğüne bakın iPhone ekranının 2 katı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetoguzderin -- 13 Ekim 2011; 21:44:02 >
  • Nasıl bir kontrol çözümü üretebilir ki? Analog yapması için Sony'den patent alması lazım, veya başka bir yerden. Analog koysa herkes almaz, oyun için alınmıyor. Yani, dokunmatikle oyun bir yere kadar.

Ama grafikler güzel, fps düşük. Ne anladım?
  • Ben kardeşlik olmazsa konsolu kırılmadan almam ama eğer kardeşlik olursa haftada 2 tane oyun alabilirim.
  • Hafıza sorununu ne yapacaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooregard Q.Kazoo

Ben kardeşlik olmazsa konsolu kırılmadan almam ama eğer kardeşlik olursa haftada 2 tane oyun alabilirim.

+1

Hafıza kartlarının yan sanayiye çıkmasını bekleyeceğim, veya alternatif olarak sony'nin ürettiği sd kartlarını çeviren bazı dönüştürücüler var, onları kullanırım. Kutudan 2gb'lik hafıza kartı çıkacaktır, Sony bir tane hafıza kartı koyacağını söylemişti. 2 gb'lik ile yetinirim, zamanı gelince 16'lık veya 32'lik alırım. 8 tane oyun sığıyor sonuçta, bir tane daha alırım gerekirse. Zaten kaç tane oyun alacağız ki 1 yılda? Maksimum on beş, tahminim sekiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

Nasıl bir kontrol çözümü üretebilir ki? Analog yapması için Sony'den patent alması lazım, veya başka bir yerden. Analog koysa herkes almaz, oyun için alınmıyor. Yani, dokunmatikle oyun bir yere kadar.

Sony'den patent almasına gerek yok kendisi bir analog türü üretebilir aynı Microsoft ve Nintendo gibi. Ki burda en iyi tasarımları yapan Apple söz konusu bir çözüm bulur. FPS düşmesi göremedim ben sen hangi videodan bahsediyorsun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BLooregard Q.Kazoo

Ben kardeşlik olmazsa konsolu kırılmadan almam ama eğer kardeşlik olursa haftada 2 tane oyun alabilirim.

+1

Hafıza kartlarının yan sanayiye çıkmasını bekleyeceğim, veya alternatif olarak sony'nin ürettiği sd kartlarını çeviren bazı dönüştürücüler var, onları kullanırım. Kutudan 2gb'lik hafıza kartı çıkacaktır, Sony bir tane hafıza kartı koyacağını söylemişti. 2 gb'lik ile yetinirim, zamanı gelince 16'lık veya 32'lik alırım. 8 tane oyun sığıyor sonuçta, bir tane daha alırım gerekirse. Zaten kaç tane oyun alacağız ki 1 yılda? Maksimum on beş, tahminim sekiz.

Ben 3 4 aya tüm oyunları tamamlayığ güncel olark her çıkan oyunu almayı düşünüyorum kart işinide bir şekilde halledicez.
  • Apple analog aksesuar üretmez çünkü kendisini üst düzey konsol oyunlarına rakip olarak tanımlamıyor. Aksesuarı anca diğer firmalar yapar ama yazılımla "iyi" desteklenmeyeceği için pek verimli olmaz. Sonuç olarak iPhone veya diğer akıllı telefon oyunları ne kadar iyi grafik sunarsa sunsun (ki fps düşüklüğünden hep yakınacağız) Vita gibi odak noktası gerçek konsol deneyimi sunmak olan bir cihaza kalite bakımından yaklaşamaz. Çok satar mı satar orası farklı bir konu. Bu yüzden iPhone ve diğer akıllı telefon oyunları her zaman "yolda orda burda idare eder" seviyesinde kalır bana göre. İlerde yeni modeller üretilir, Apple ben bu pazara daha fazla hakim olayım derse işin boyutu değişir tabi yine de Apple o pazara gireceğim derse zaten yeni bir konsol üretir hiç iPhone'u bulaştırmaz.
  • Millet kardeşlik diyorduk, kardeşlik nedir diyorduk, tartışıyorduk. Arkadaş güzelce açıklamış göz atmanızı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_53598649/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Modernova

quote:

Nasıl bir kontrol çözümü üretebilir ki? Analog yapması için Sony'den patent alması lazım, veya başka bir yerden. Analog koysa herkes almaz, oyun için alınmıyor. Yani, dokunmatikle oyun bir yere kadar.

Sony'den patent almasına gerek yok kendisi bir analog türü üretebilir aynı Microsoft ve Nintendo gibi. Ki burda en iyi tasarımları yapan Apple söz konusu bir çözüm bulur. FPS düşmesi göremedim ben sen hangi videodan bahsediyorsun?

Bu arada yeni baktım, Vita Japonya'da 390 dolarmış. 29.800yen=387,68 dolar. Yani, 3G'li model 300'den... 90 dolar fark ortaya çıkmış ki, oyun fiyatları Amerika'da ****'nin dediği gibi daha ucuz olacaktır. Çok korktuk, 40-50 dolar göreceğiz.

Da yine şikayet ettiğim bir yer var, oyunlar kalitesine göre fiyatlandırılmıyor. Elin kıyrıtık Ridge Racer'ı Uncharted ile aynı, hayatta biraz daha pahalı.

-Umarım kardeşlik olur, yoksa gerçekten
  • Content Manager görev yöneticisi değil mi? Şöyle resimler buldum ama pek anlayamadım. Gene de bir görev yöneticisi olduğuna dua ediyorum.

Güzel olmuş start'ın parlaması:

Also through the PS button, glowing/flashing blue, the Vita will alert you. This light also flashes when you start your Vita.

Program kapatma, sevmediğim türde yapmışlar. Bunlar yayınlanmıştı ama hatırlatma olsun diye geçelim şöyle bi'.

Psn de güzel aslında, niye beğenmediğimi anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 14 Ekim 2011; 20:59:26 >
  • Amazon tarihi aralıktan 31 Mart'a ertelemiş, hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****.

Amazon tarihi aralıktan 31 Mart'a ertelemiş, hayırlı olsun

Bayadır konuşuluyordu, bence gayet iyi oldu.

Şu bakımdan iyi, Japonya'da tarihi de Aralık'a ertelendi. Ya oyunların yapımı uzun sürdü, ya da cihazda bir eksiklik buldular ki... Bu gayet güzel. Uncharted'ı uzun yapmak istiyor Sony bend. Onu geçtim, cihaz Japonya'da çıkacak, eksikleri bulunduktan sonra daha temiz bir sürümü Avrupa'ya sunulacak.

Hepsini geçtim anca o zamana param hazır
  • Arkadaşın psp'sini aldım ve god of war oynuyorum.

Sonuç, gerçekten zevkliymiş. Hayal gibi, elinde god of war oynatan bir cihaz var ve oyun zaten harika bir şey. bu oyun dokunmatikle falan oynanmaz, tuş lazım,analog lazım, r1 l1 lazım. Neyse, el konsolunda oyun oynamak zevkli bir şey ama... psp'ye dokunmatik lazımmış, elim ekrana gidiyor dokunmak üzere
  • Günün ikinci post'u:

Neogaf'tan 3 gündür takip ediyorum, 20'lerden 3 günde 27'ye geldiler ps vita konusunda. Neden bu kadar hızlı gitti? Vita'nın önsiparişleri başladı ya, millet akın etmiş forumlara. Amazon.jp de açık ve... Gerçekten herkes pre order ediyor cihazı.

İnanamadım, Japon halkı Sony'e destek için mi ön sipariş ediyor? Anlamadım bu önsipariş olayını. Çıktığı gün git al. Amazon.jp'de Vita'nın önsiparişlere girdiği ilk gün 3-4 saatte stoklar tükenmiş. Şimdi ise herkes önsiparişte. Çok güzel, gayet güzel. Japon halkı baya ilgi duymuş Vita'ya. Bakalım Iphone4S kadar önsipariş alabilecek mi. Merak ettiğim konu da bu.

Kuyruğa bak, orada olmak vardı... Her elde bir elektronik cihaz yanlız dikkat ederseniz.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=445374&page=26

edit:

why don't these people preorder online?

I guess many of them tried and failed, and hit the shops. I'm not sure online stores in Japan get much allocation...the sites went to crap very quickly when preorders went up, and exhausted their allocation quickly.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 15 Ekim 2011; 21:22:21 >
  • quote:

Arkadaşın psp'sini aldım ve god of war oynuyorum.

Sonuç, gerçekten zevkliymiş. Hayal gibi, elinde god of war oynatan bir cihaz var ve oyun zaten harika bir şey. bu oyun dokunmatikle falan oynanmaz, tuş lazım,analog lazım, r1 l1 lazım. Neyse, el konsolunda oyun oynamak zevkli bir şey ama... psp'ye dokunmatik lazımmış, elim ekrana gidiyor dokunmak üzere

Ghost of sparta'mı,chains of olympus mu?
    PSP'yi sattığıma pişman oluyorum sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Chains of Olympus'a başladım ve... Şaşkınlık içindeyim hala. Vita'ya bu oyunu almak lazım, çift analog güzel gider gibi. Ghost of Sparta'yı da açacaktım ki, sürüm geri kalmış. neyse illegal konuya giriyor o, arkadaş hiç güncellememiş aleti anlayacağın.

Satmakla iyi etmişsin ama, sayılı oyun var oynayacak. Şu god of war'ı 2 akşamda bitiririm. Diğeri de var. Sonra Prince of persia revelations'a bakacağım, warrior within'in psp versiyonu gibi bir şey sanırım, pc'deki zevki vermeyecek ama denemek lazım. Önerin var mı oynanacak oyun olarak? Most wanted'ın da grafiklerini çok övüyorlardı baktım, bir şey değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 15 Ekim 2011; 21:18:51 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Chains of Olympus'a başladım ve... Şaşkınlık içindeyim hala. Vita'ya bu oyunu almak lazım, çift analog güzel gider gibi. Ghost of Sparta'yı da açacaktım ki, sürüm geri kalmış. neyse illegal konuya giriyor o, arkadaş hiç güncellememiş aleti anlayacağın.

Satmakla iyi etmişsin ama, sayılı oyun var oynayacak. Şu god of war'ı 2 akşamda bitiririm. Diğeri de var. Sonra Prince of persia revelations'a bakacağım, warrior within'in psp versiyonu gibi bir şey sanırım, pc'deki zevki vermeyecek ama denemek lazım. Önerin var mı oynanacak oyun olarak? Most wanted'ın da grafiklerini çok övüyorlardı baktım, bir şey değilmiş.

Metal gear solid,Call of duty,james bond with from russia Atari oyunları(En çok mario,emülatorle),GTA serisi,Pes 09-11,assasins creed oynardım ben en çok Güzel yarış oyunu yok malesef fakat NFS carbon güzeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 15 Ekim 2011; 21:25:00 >
  • 
Sayfa: önceki 179180181182183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.