Şimdi Ara

@PS Vita Haber-Oyun-Tartışma Platformu -> Vita Aldıran Oyunlar Listesi İlk Sayfada! (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.266
Cevap
167
Favori
1.055.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun kartlarını hiç sorun etmiyorum, oyun firmaları 4gb'e sığdıramazlarsa 8gb'liğe geçerler, olup biter. "4gb'liğe sığmadı artık oyun yapmayız" diyecek halleri yok, Only'nin dediği gibi 32'ye kadar yükseltiliyor.

-Aklımda sıcakken sorayım, ben gitar çalıyorum da, gitarı vita'ya bağlayıp ses alabilir miyim? Vita'yı hopörlör gibi kullanmak isterim. Nasıl yapacağız diye baktım, internette usb mikrofonlar varmış. Şimdi benim istediğim şey şu:

Normalde sağdaki gitarı amfiye bağlamak içindir, ama ben bunu bilgisayara bağlamak için ince uçluya(sağdakine) çeviriyorum. Büyüğü küçüğün arkasına geçirebiliyorsun yani.

Şimdi bunu vita'ya nasıl bağlayabiliriz? Acaba o vita'daki jak girişine taksak? Orası sadece ses için değilse olabilir. Bir diğer ihtimal de usb. Usb mikrofonlar da varmış. Şimdi gitar, burada mikrofon olarak sayılıyor. Yani bilgisayarda mikrofon girişine takıyorum. Hayal gibi olacak ama nasıl olur ki?

Mesajı yazarken nette şunu buldum şansa: Alet sony'nin, altta yeşil ve kırmızı yerler var, bunlar mikrofon giriymiş. Yani ince uçluyu kullanmaya gerek kalmayabilir. Şimdi alet de Sony'nin olduğuna göre bu vita'da çalışır. Size de bir sorayım dedim, naparız?

• Umarım vitaya star wars force unleashed 2 gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Konudaki aciklamalar cok amatör geldi hemen kizmayin sadece nabiz yuksek neyse uykum geldi yarin konuyu didiklerim ekle benide guncel takip edecegim konuyu ve benim vita hakkindaki gorusum konsolun kisa soluklu olacagi 4 sene omru var max. :)

PSP çıkmadan önce de aynı seyleri söylüyorlardı, cihaz 7. yılını görecek. Yani böyle yorumlar çok oluyor ama Sony her zaman piyasayı kaldıracak bir cihaz yapıyor.. Ayrıca yorumların amatörce olmasının garip ne tarafı var anlamadım. Sonuçta biz ne oyun yapimcisiyiz ne de Vita'tin geliştiricisiyiz. Oyunu olarak yorumlarımız yapıyoruz. Daha dogrusu tahminlerde bulunuyoruz. Biz Sony değiliz sonuçta, kesin seyler konuşalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyChaos

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Konudaki aciklamalar cok amatör geldi hemen kizmayin sadece nabiz yuksek neyse uykum geldi yarin konuyu didiklerim ekle benide guncel takip edecegim konuyu ve benim vita hakkindaki gorusum konsolun kisa soluklu olacagi 4 sene omru var max. :)

PSP çıkmadan önce de aynı seyleri söylüyorlardı, cihaz 7. yılını görecek. Yani böyle yorumlar çok oluyor ama Sony her zaman piyasayı kaldıracak bir cihaz yapıyor.. Ayrıca yorumların amatörce olmasının garip ne tarafı var anlamadım. Sonuçta biz ne oyun yapimcisiyiz ne de Vita'tin geliştiricisiyiz. Oyunu olarak yorumlarımız yapıyoruz. Daha dogrusu tahminlerde bulunuyoruz. Biz Sony değiliz sonuçta, kesin seyler konuşalım.

sony yaptığı bir ürüne en az 6 yıl ömür biçer her zaman ps3e 10 yıl biçti ama herhalde bi 2 seneye çıkacak
  • Yaz benide :) Gelince almayı düşünüyorum.Ama hdmı çıkışı olmaması çok kötü
  • Bir arkadaş ps2 nin çözünürlüğü vitadan düşük demişte merak ediyorum hiç bi ps2 yi 102 ekran veya daha büyük bi tv ye takıp oyun oynadımı ben denedim ve gerçekten görüntü çok kötü oluyo ama avatarın dediği gibi film felan izlemek için iyi olabilirdi yanlış anlamayın ben hdmı a karşı değilim açıkcası eğer olsaydı görüntü kötü mötü dinlemez yine takardım arada tv ye ama öyle hayati bi gereği yok ayrıca dlna özelliğide var zaten bu arada S.E xperia Arc a felan update ile Dlna özelliği eklendi başka telefonlardada var bu artık onlardan anlayabiliriz nasıl olduğunu biraz araştırcam şimdi video felan bulursam paylaşırım

• İşte video anlaşıldığı gibi 1080p video yollayabiliriz dlna ile ama sonunda farkettiyseniz codec desteklenmiyor dedi yani her codec açılmayabilir hazırlıklı olun.

Süpriz adam dlna ile oyun oynuyo :) yani Vitada buda mümkün olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow_170

İşte video anlaşıldığı gibi 1080p video yollayabiliriz dlna ile ama sonunda farkettiyseniz codec desteklenmiyor dedi yani her codec açılmayabilir hazırlıklı olun.

Süpriz adam dlna ile oyun oynuyo :) yani Vitada buda mümkün olabilir.

filmi boşver de oyunu 720p oynayabilsek süper olurdu. 538p olacak psp'nin çözünürlüğü böyle birşeydi. Bendeki 42" full hd monitörde kötü görünecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_tol -- 14 Ağustos 2011; 16:08:59 >
  • Kötü görünür falan dinlemem, dlna'yı kullanırdım her türlü

- O kadar da kötü görünmez yani, abartmayın. Şu videodaki balık oyunu bile güzel gözüküyor.
  • avatar, gitar vitaya bağlanırmı bilmem ama mobil bir cihazdan fazla bir ses çıkmaz ,sen en iyisi bilgisayara bağla, çal gitarı.

shadow,Ps vitanın ekran çözünürlüğünün,normal ev konsollarından iy olduğunu söyledim(ps2 ve wii). Vita söylediğin gibi tv’de o kadar kötü gözükmez.tabi 102 ekran tvye bağlarsan bozulma olur hatta ps3de bile bozulma olur, küçük ekranlı tvye göre..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25M.m.M53 -- 14 Ağustos 2011; 17:33:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masmari

avatar, gitar vitaya bağlanırmı bilmem ama mobil bir cihazdan fazla bir ses çıkmaz ,sen en iyisi bilgisayara bağla, çal gitarı.

shadow,Ps vitanın ekran çözünürlüğünün,normal ev konsollarından iy olduğunu söyledim(ps2 ve wii). Vita söylediğin gibi tv’de o kadar kötü gözükmez.tabi 102 ekran tvye bağlarsan bozulma olur hatta ps3de bile bozulma olur, küçük ekranlı tvye göre..

Öyle deme ya, psp go'dan çok fazla ses çıkıyor diyorlar. Ben bu vita'yı gitara bağlamakla uğraşacağım, o dediğim aletle
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: masmari

avatar, gitar vitaya bağlanırmı bilmem ama mobil bir cihazdan fazla bir ses çıkmaz ,sen en iyisi bilgisayara bağla, çal gitarı.

Öyle deme ya, psp go'dan çok fazla ses çıkıyor diyorlar. Ben bu vita'yı gitara bağlamakla uğraşacağım, o dediğim aletle

Go'nun fazla ses çıkardığını bilmiyorum ama genel olarak mobil cihazlarda ses kalitesi pek iyi değil yaw ..Neyse sen çalışıp çalışmadığını denersin sonuçta denemesi bedava
  • Deneyip yanılma yöntemi her zaman iyidir

• şöyle bir killzone vita'da görebileceğiz mi? çok merak ediyorumşu vitaya duyurulan killzone'nun çevresi çok kötü tasarlanmıştı ve renkler de kötü gözüküyordu.Tek iyi tasarlanmış olan şey silah ve düşmanlardı.Acaba Kz3 gibi bir oyun vitada görürmüyüz?

Biraz kısa ama olsun.İşte bu da vitaya çıkan killzone.Umarım bu sadece göstermelik yapışmış bir demodur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25M.m.M53 -- 14 Ağustos 2011; 20:58:17 >
  • Arkadaslar sizlere benden bir soru daha:

Bildigimiz gibi gamepad'lerde analoglarin altında bir tuş olması standart birsey oldu.
    Sizce Vita'nın analoglarinin altında bir tuş olacak mı? Olmalı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chidori

Arkadaslar sizlere benden bir soru daha:

Bildigimiz gibi gamepad'lerde analoglarin altında bir tuş olması standart birsey oldu.

Söylediğiniz tuşlar L3 ve R3 galiba, alttaki videoda olduğu görülüyor.

http://www.youtube.com/watch?v=QLYWnqsdCYI
  • peki arkadaşlar bu psp vita'nın tahmini kırılma süresi nedir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: colonel_215

quote:

Adam baya iyi yakalamış he Ama olurdu yani, çok da zor bir şey değil L3. Ben arka pad L2 olur mu diye merak ediyorum biraz da.

-PS3'teki Killzone baya iyiymiş. Vita'daki Killzone mı? Peh.. Ben derim 1 yıl, sen de 2 yıl, belli mi olur, kırılmış olarak çıkar

edit: Şu Sony Gamescom'unu izleyeyim, 1 gün sonra köye gidelim diye anneme yalvarmaya başladım. Bir de bakıyorum ps vita'yla ilgili önemsiz önemsiz haberler yayınlıyorlar... Kötü olur

-gamescom live başlamış, kamera sabit bakıyor ama olur da bir psv görürüz?
    http://live-event.ea.com/gamescom/livecam/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avatar78 -- 14 Ağustos 2011; 21:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avatar78

quote:

Orijinalden alıntı: colonel_215

quote:

Adam baya iyi yakalamış he Ama olurdu yani, çok da zor bir şey değil L3. Ben arka pad L2 olur mu diye merak ediyorum biraz da.

-PS3'teki Killzone baya iyiymiş. Vita'daki Killzone mı? Peh.. Ben derim 1 yıl, sen de 2 yıl, belli mi olur, kırılmış olarak çıkar

Valla PS3'teki killzone o multisiyle berabe çıkarsa gerçekten muhteşem olur, yalnız bekle bekle gün geçmiyor ya, bari şu alet çıksa da piyasaya somut bişeyler görsek, en azından şu oyun fiyatları netleşse
  • Ya işte 40$ yazıyor ama dediğin gibi netleşse güzel olurdu.

-Not, verdiğim link EA'nın şovuymuş(gamescom). Sony'nin ki Salı akşamı 20.00'da, link atabilecek var mı Sony'ninki için?
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.