Şimdi Ara

DAC'lar ile ilgili bilmek istedikleriniz, öneri ve yorum (Başka konu açmadan buradan devam edelim.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
4
Favori
11.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Piyasada bulunan güncel DAC'lar, DAC almak isteyenler, yorum ve öneri isteyenlerin sorularını ve yorumlarını bu konu altında tek bir başlıkta toplayalım.

• Korhan bey, önerdiğiniz o3hd nin fiyatı 1250 euro.
    Sonos almak daha mantıklı değil mi sizce. Daha ucuza geliyor. Malum sonostada DAC yok. stereo çıkışından DAC'a oradan amfiye girerek olayı çözeriz sanırım.
  • Benim bildiğim türkiyede distribütör aracığı ile satılan modeller,

arcam rdac
    chord chordette, QBD76, QBD76HD
    rega dac
    bel canto 1.5, 2.5
    naim dac
    lead audio la-100
    benchmark dac1, dac1 usb, dac1 hdr, dac1 pre
    weiss dac2, minerva, dac1
    blacknote dac15, dac30
    musical fidelity v-dac
    music hall dac25.3
    cambrigde audio dacmagic
    furutech gt40
    bryston bda1
    ps audio pwd
    pro-ject usb box

bunlar dışında, dcs, accustic arts, audionote, playback designs, audio research, mbl, nagra, emm labs, cary, esoteric, audiomat ında modelleri var ancak hangileri geliyor bilmiyorum.
  • ali bey sonos un hangi model veya modelleri ilgili soruyorsunuz? zp90 olarak sanıyorum değil mi?

bu modelin fiyatı nedir tam bilmiyorum ancak ilave olarak kontroller almanız lazım, bir bilgisayar veya nasınız olması lazım, tabi harici bir dac kullanmanız gerekiyor belirttiğiniz gibi ilave olarak usb bağlayamazsınız ve değişmedi ise 16/48 e kadar destek verebiliyor native olarak... bunları alt alta topladığınızda daha ucuz oluyorsa tabi ki karar sizin...

ben all-in-one pratik bir cihaz olduğu için olive demiştim yoksa ciddi manada kaliteli bir sonuç istiyorsanız önerim,

mac mini+weiss dac2+harici hdd olur

daha uygun fiyatlı çözmek isterseniz,

netbook+arcam rdac veya rega dac+ harici hdd

quote:

Orijinalden alıntı: by@li

Korhan bey, önerdiğiniz o3hd nin fiyatı 1250 euro.
    Sonos almak daha mantıklı değil mi sizce. Daha ucuza geliyor. Malum sonostada DAC yok. stereo çıkışından DAC'a oradan amfiye girerek olayı çözeriz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 9 Haziran 2011; 16:02:43 >

• Korhan bey ZP90 ve CR200 bana yetiyor şimdilik. Hatta tek başına ZP90 bile yeterli, nasılsa iphone4 ile kontrol ediliyor.
    Zp90 ın fiyatı 349 euro

Birde dac aldıkmı tamam oluyor sanırım.

Ama sizin öneride mantıklı gibi geldi.

mac mini+dac+hdd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 9 Haziran 2011; 16:30:42 >
  • Mac mini transport pc özelliklerine çok yakın. Sanırım bu yüzden öneriyorsunuz değil mi?
  • 16/48 desteği ok se değerlendirebilirsiniz tabi ki bu konuyu araştırın yalnız. karar sizin, ancak üst düzey bir ses beklemeyin...

quote:

Koryah bey ZP90 ve CR200 bana yetiyor şimdilik. Hatta tek başına ZP90 bile yeterli, nasılsa iphone4 ile kontrol ediliyor.
    Zp90 ın fiyatı 349 euro

Birde dac aldıkmı tamam oluyor sanırım.

Ama sizin öneride mantıklı gibi geldi.

mac mini+dac+hdd

• şu an kullanılabilecek en pratik bilgisayar transport bence mac mini (veya macbook pro). kompact yapısı, donanım ve işletim sistemi özellikleri, ücretli ve ücretsiz sunulan çok kaliteli müzik çalma programları, çok az yazılımsal ayar gerektiren yapısı, ssd harddisk ve ram upgradeine açık olması gibi oldukça güzel yanları var.

tabi bunun yanında hdmi bağlantı ile sinema sisteminiz içinde oldukça kullanışlı bir kaynak oluyor.

quote:

Mac mini transport pc özelliklerine çok yakın. Sanırım bu yüzden öneriyorsunuz değil mi?
  • şimdi oldu işte bu iş. sanırım mac mini bana göre çok mantıklı.

hatta 2-3 gün önce transport pc için gerekli ekipmanlar için liste yapıp hangi ürünleri nereden alacağımı bile liste yapmıştım.
    ram ve işlemciyi sahibinden bulmuştum. sonra sonos fikri ve pc yi toplama ve ince ayarları beni az biraz soğutmuştu.

ama mac mini sanırım daha avantajlı, hem transport pc ile arada fiyat farkıda yok. ee o zaman en iyisi bu son seçenek.
  • Macbook air de olur sanırım.

Birde mac mini nin birden fazla modeli var hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Macbook air de olur sanırım.

stereomecmuası sitesinde bende bu konuyu takip ediyordum. mac'larin özel yapım transport pc'ler kadar iyi çaldığından bahsediliyordu. transport pc'de "ram ne kadar düşük olursa okadar iyi " tezini savunan arkadaşın aksine mac'lerde ram boyutu sesi olumlu yönünde etkiliyormuş.Aynı arkadaş transport pc'nin işlemcisininde en az işi yaparak sinyali işlemesinden bahsediyor. aslında mantıklı, en az iş, sinyal kalitesi için en az deformasyon demek. ama mac'ler biraz farklı gibi duruyor. işlemcininde güçlü olması gerekiyormuş mac için. bu demek oluyorki mini'ninde en az core2duo kadar olması ve enaz 4 gb ram olması gerekiyor. ama belki ilk çıkan mini'lerde tiger ile iş görebilir. dinlemek lazım.
    bu arada ben bi süre musical fidelity v-dac kullandım. ve temin edebilen herkese tavsiye ederim. intel atom D510 kullanan pek önemsemediğim pc'de bile çok iyi. birde mac'te dinlemek isterdim.
    aslında trasport pc'nin ses kalitesinin, en az parça, en az hareketli parça , en temiz enerji, ve en az çaba ile işlenen müzik ile doğru orantılı olduğu savunuluyor.
    ama mac sanki tam tersi imiş gibi gözüküyor. yani en büyük boyutlu işletim sistemi, en büyük boyutlu ram, en hızlı işlemci , ama ortak tek nokta sanırım temiz enerji. ilginç.
    ama bence mac'in büyüsü kullandığı malzeme kalitesinde gizli. çünkü apple bu cihazları üretirken anakartından tutunda power'ına varana kadar orta seviyenin çok üzerinde malzeme kullandığını düşünüyoruym. zaten power'ı dışarda olduğu için bu avantaj, e malzeme kalitesi de iyi bikaç program ayarı ile optimum ses kalitesini yakalamak mümkün. bende 2. el bi mac mini düşünebilirm. önce bi dac aliiim..

• bide konu yanlış yerde sanırım. avr dac'larından bahsetmiyorsak tabi.......
  • Konu DAC olunca sinema/stereo farketmez bence.
    Kafanıza takılanları yazıp bilenlerden cevap aldıktan sonra bence sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canks.

Bunun anlamı ne olaki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Benim bildiğim türkiyede distribütör aracığı ile satılan modeller,

arcam rdac
    rega dac
    bel canto 1.5, 2.5
    naim dac
    lead audio la-100
    blacknote dac15, dac30
    musical fidelity v-dac
    music hall dac25.3
    cambrigde audio dacmagic
    furutech gt40
    bryston bda1
    ps audio pwd
    pro-ject usb box

bunlar dışında, dcs, accustic arts, audionote, playback designs, audio research, mbl, nagra, emm labs, cary, esoteric, audiomat ında modelleri var ancak hangileri geliyor bilmiyorum.

Korhan Bey, "benchmark dac1 hdr" için görüşlerinizi paylaşır mısınız lütfen?
  • Transport olarak Logitech'in Squeezebox Touch modeli yurtdisi degerlendirmelerinde cok yüksek puanlar aliyor. Bu cihaz Türkiye'de var mi bilemiyorum ama Tocuh + DAC kombinasyonu cok tutuluyor. Touch'a NAS veya USB üzerinden takili Stick/Harddisk üzerinden müzik dosyalari aktarilabiliyor. Cihaz 96kHz'a kadar dijital kayitlari okuyabiliyor.
  • Bulsak alacağız. Ama yok.
  • 2 çeşidi var bildiğim kadarı ile biri server zaten diğeri,

http://store.bilkom.com.tr/Apple-Apple-Mac-mini-2-4GHz-Intel-Core-2-Duo-2GB-Bellek-320GB-Sabit-Disk-GeForce-320M-Ekran-Karti-_2239.html#0

4 veya 8 gig ram ve ssd harddisk upgrade sonrasında sonuçlar çok iyi oluyor...

açıkçası macbookair ile pro veya miniyi karşılaştırmadım ancak aynı veya daha düşük fiyata daha iyi özellikli cihazlar alınabiliyor air den bu sebeple önerdim. bir de air biliyorsunuz performans cihazı değil.

quote:

Macbook air de olur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 10 Haziran 2011; 9:06:26 >

• hdr dinlemedim maalesef, dac1 ve dac1 usb dinledim,

oldukça detaylı ve kontrollü çalan, tün frekans bandında nötr güzel bir dac. biraz analitik tarafta yalnız sesi. üzerinde belli bir kalitenin üzerinde pre katıda var böylece doğrudan power ampliye bağlanabiliyor. usb den 24/96 diğer girişlerden 24/192 kabul ediyor. usb girişi asenkron değil senkron yalnız. ancak f/p oranı oldukça iyi bir cihaz bence.

quote:

Orijinalden alıntı: amf23

quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Benim bildiğim türkiyede distribütör aracığı ile satılan modeller,

arcam rdac
    rega dac
    bel canto 1.5, 2.5
    naim dac
    lead audio la-100
    blacknote dac15, dac30
    musical fidelity v-dac
    music hall dac25.3
    cambrigde audio dacmagic
    furutech gt40
    bryston bda1
    ps audio pwd
    pro-ject usb box

Korhan Bey, "benchmark dac1 hdr" için görüşlerinizi paylaşır mısınız lütfen?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.