Şimdi Ara

Samsung'un Nokia'yı satın almaya hazırlandığı iddia edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
6.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yazılım devi Microsoft'un Nokia'yı satın alacağı iddiaları geçtiğimiz günlerde büyük ses getirmiş ve endüstri içerisinde çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Şimdiyse farklı bir iddia ortaya atıldı ve Finlandiyalı mobil iletişim devini, Samsung'un almaya hazırlandığı öne sürüldü. Wall Street Journal'ın haberine göre Samsung, kısa bir süre önce Microsoft ile stratejik işbirliğine giden Nokia'yı alarak Android platformundan sonra Windows Phone cephesinde de en büyük oyuncu olmayı hedefleyebilir ki bu önemli zira bağımsız araştırma kuruluşlarına göre Windows Phone platformu 2015'te Android'den sonra en büyük ikinci mobil işletim sistemi olacak.

Pazar payı 1997'den bu yana en düşük seviyeye gerileyen Nokia, görünüşe bakılırsa uzunca bir süre daha bu tür iddialar ile anılacak gibi görünüyor. Windows Phone tabanlı yeni nesil akıllı telefonlarını son çeyrek ile birlikte pazara sunmayı planlayan Nokia'nın gelecek için nasıl bir strateji planladığı bilinmiyor ancak bazı iddialara göre, potansiyel bazı alıcılar şirketin biraz daha değer kaybetmesini bekliyorlar.

• Bi aralar rakibin yoktu be Nokia utan halinden ;)
  • Samsung alırsa görünen o ki Nokia zorlada olsa en sonunda Android işetim sistemini kullanacak.Kendi inat etmeyip Android kullansaydı kim Nokia'yayı satın alacak diye beklemez Nokia'nında Android'le birlikte nasıl yükseldiğini konuşurduk herhalde ama kendini düşünmüyorsa yapacak bir şey yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 8 Haziran 2011; 19:27:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux
    Samsung alırsa görünen o ki Nokia zorlada olsa en sonunda Android işetim sistemini kullanacak.Kendi inat etmeyip Android kullansaydı kim Nokiayayı satın alacak diye beklemez Nokianında Androidle birlikte nasıl yükseldiğini konuşurduk herhalde ama kendini düşünmüyorsa yapacak bir şey yok...

Kesinlikle. Bir de şu cihazlarında düşük donanım kullanma gerizekâlılıkları olmasdaydı. Adamlar en üst model cihaz yapıp 256Mb Ram koyuyorlar. Dalga geçer gibi. Ondan sonra isterse en hızlı cihaz olsun insanın bir göz doyurganlığı var kardeşim. Bugün önüme 2 tane telefon koysalar birisinin adı Nokia diğerinin adı Sokyaa olsa ve Nokia da yine ısrarla 680Mhz CPU ve 256 Ram olsa ve adı sanı duyulmadık Sokyaaaa adlı cihazda 1.2Ghz Dual core CPU ve 1Gb ram olsa ben gider tabi ki Sokyaaaa yı alırdım. Android olduktan sonra...

İşte Nokia beyinsizi bunu düşünemiyor.

"Benim adım Nokia. Kral benim.."

Geçti canım GEÇTTİİİİİİİİİ. O eskidendi. Millet keriz değil artık.
    İnternet var önümüzde. Her şeyin farkındayız.

Yemezleeeerrrr...

• Bir zamanların koskoca Nokia'sı, bir onunla bir bununla adı geçiyor.
  • Nokianın geçmişi belli ama adı üstünde geçmişte kaldı. Eğerki haberdeki iddia doğru olurda Samsung Nokia firmasını satın alırsa ortaya güzel şeyler çıkacaktır.
  • Microsoft almayacak mıydı?
  • Yoh artıh...

Bugünlerde de durmadan birilerinin birilerini alacağı söyleniyor...
  • acilarin nokyasi.
  • Nokia neden androidi seçmedi , arkadaşlar bu makalede güzel konulara deyinmiş tavsiye ederim
    http://gizmodo.com/5758807/why-didnt-nokia-use-android-because-that-would-be-giving-up
  • symbian symbian al sana symbian
  • Bence kötü bir haber çünkü rekabet azaldıkça tüketici zarar görür

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhibbi- -- 8 Haziran 2011; 23:05:37 >
  • Samsung alırsa güzel olur çeki düzen verir nokia'ya.
  • s.e. samsung motorola kurban bayramında bi nokia ya girelim beraber demişler ve ....
    haber kolpa bence . nokia öyle "alınacak" hale düşmedi. tamam çok büyük pazar payı kaybettiler ama giriş ve orta seviyede çok tercih ediliyor hala. ama microsoft alsa güzel olur , samsung almasın .
  • Biz Nokia'yı Çorlu'ya davet edelim. Üretimi orada yapsın. Birde yerli malı makyajı çekelim varlığını korusun. Finlandiyalılar bile bizim kadar sevmiyorlar Nokia'yı. İçimden tez zamanda batarsın inşallah demek geliyor ama diyorum ya bizim millet olduğu sürece batmazsın sen Nokia, sıkma canını. :D
  • Yakın da trident, general mobile nokia'yı alıcak diye haberler de çıkar
  • Aramızda para toplayıp DH adına Nokia'yı alalım. :)
  • nokia yi yönetenlerin amacını anlamış değilim iç hesaplaşma var sanırım tepe yönetiminde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus LinuxSamsung alırsa görünen o ki Nokia zorlada olsa en sonunda Android işetim sistemini kullanacak.Kendi inat etmeyip Android kullansaydı kim Nokiayayı satın alacak diye beklemez Nokianında Androidle birlikte nasıl yükseldiğini konuşurduk herhalde ama kendini düşünmüyorsa yapacak bir şey yok...
    Kesinlikle. Bir de şu cihazlarında düşük donanım kullanma gerizekâlılıkları olmasdaydı. Adamlar en üst model cihaz yapıp 256Mb Ram koyuyorlar. Dalga geçer gibi. Ondan sonra isterse en hızlı cihaz olsun insanın bir göz doyurganlığı var kardeşim. Bugün önüme 2 tane telefon koysalar birisinin adı Nokia diğerinin adı Sokyaa olsa ve Nokia da yine ısrarla 680Mhz CPU ve 256 Ram olsa ve adı sanı duyulmadık Sokyaaaa adlı cihazda 1.2Ghz Dual core CPU ve 1Gb ram olsa ben gider tabi ki Sokyaaaa yı alırdım. Android olduktan sonra...İşte Nokia beyinsizi bunu düşünemiyor.Benim adım Nokia. Kral benim..Geçti canım GEÇTTİİİİİİİİİ. O eskidendi. Millet keriz değil artık.İnternet var önümüzde. Her şeyin farkındayız.Yemezleeeerrrr...

neyin çabası bu.zorlamıyolar seni bedavaya verende yok.istemessen almassın.hay allahım başka firmaların sorununu hayat memat meselesi yapan kişileri anlamıyorum.androide neden girmedi biliyo musun?
    1)maliyet fazla(o senin dedğin çift çekirdekli cpulardan kullnamak zorunda piyasada kalabilmek için.Şuan 600 mhz ile işi götürüyor.
    2)rakip çok fazla(samsun.lg.motorola)
    3)android kullanması zor bir işletim sistemi.rootdur şudur budur.insanların çoğu daha internete girmeyi bilmezken bunlarla uraşmıyor.
    ayrıca ben nokianın battığına filan inanmıyorum.şu 4 yıl daha symbian götürür.zaten adamlarda sana hitap etmiyor.hedefler basit kesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus LinuxSamsung alırsa görünen o ki Nokia zorlada olsa en sonunda Android işetim sistemini kullanacak.Kendi inat etmeyip Android kullansaydı kim Nokiayayı satın alacak diye beklemez Nokianında Androidle birlikte nasıl yükseldiğini konuşurduk herhalde ama kendini düşünmüyorsa yapacak bir şey yok...
    Kesinlikle. Bir de şu cihazlarında düşük donanım kullanma gerizekâlılıkları olmasdaydı. Adamlar en üst model cihaz yapıp 256Mb Ram koyuyorlar. Dalga geçer gibi. Ondan sonra isterse en hızlı cihaz olsun insanın bir göz doyurganlığı var kardeşim. Bugün önüme 2 tane telefon koysalar birisinin adı Nokia diğerinin adı Sokyaa olsa ve Nokia da yine ısrarla 680Mhz CPU ve 256 Ram olsa ve adı sanı duyulmadık Sokyaaaa adlı cihazda 1.2Ghz Dual core CPU ve 1Gb ram olsa ben gider tabi ki Sokyaaaa yı alırdım. Android olduktan sonra...İşte Nokia beyinsizi bunu düşünemiyor.Benim adım Nokia. Kral benim..Geçti canım GEÇTTİİİİİİİİİ. O eskidendi. Millet keriz değil artık.İnternet var önümüzde. Her şeyin farkındayız.Yemezleeeerrrr...

Symbian anca o kadarına olanak tanıyor. ARM11 den yüksek işlemci kullanamıyor örneğin..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.