Şimdi Ara

Özel Haber: AMD'nin Bulldozer FX serisi ilk işlemcilerinin ömrü sadece 6 ay olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
14.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özel Haber: AMD'nin Bulldozer FX serisi ilk işlemcilerinin ömrü sadece 6 ay olacak

AMD geride bıraktığımız Computex 2011 Fuarı'nda Bulldozer FX serisi yeni nesil işlemcilerinin ertelendiğini duyurdu. Daha önceki yol haritasında Haziran ayı içerisinde lanse edilecekleri ve hemen akabinde pazara sunulacakları belirtilen işlemciler, kıdemli başkan yardımcısı Rick Bergman tarafından gerçekleştirilen sunuma göre önümüzdeki 60-90 gün içerisinde kullanıma sunulacaklar. Elimize ulaşan son dökümanlara göre, AMD'nin Bulldozer FX tabanlı ilk işlemcileri kısa bir yaşam çizgisine sahip olacak.

Yukarıdaki tablodan da anlaşılabileceği üzere Bulldozer FX tabanlı ilk işlemciler olan dört çekirdekli FX-4100, altı çekirdekli FX-6100 ve sekiz çekirdekli FX-8100 ile FX-8150 modellerini üçüncü çeyrekte pazara sunucak olan AMD, yıl sonu itibariyle son siparişleri almayı ve 2012 başında final sevkilyatlarını gerçekleştirerek bu modelleri pazardan çekmeyi planlıyor. AMD, Bulldozer FX işlemcilerinin ilk modellerini pazardan çekmeden önce son çeyrek yani Ekim-Kasım-Aralık döneminde daha yüksek saat hızlarında çalışan dört çekirdekli FX-4120, altı çekirdekli FX-6100 ve sekiz çekirdekli FX-8120 ve FX-81701 modelerini pazara sunacak.

2012 ile birlikte Bulldozer serisinde evrim yapmayı planlayan AMD, önümüzdeki yılın ortalarına doğru Trinity kod adlı Bulldozer işlemcilerini pazara sunmayı planlıyor. Bu işlemciler, Bulldozer mimarisinin hibrit tasarımlı Fusion versiyonları olacak ve Radeon HD 6700 seviyesinde entegre grafik birimine sahip olacaklar. Henüz resmi olarak doğrulanmasa da Trinity serisi Bulldozer işlemcilerinin 2 milyar transistör içereceği ve bunun yarısının entegre grafik birimi kaynaklı olacağı öne sürülüyor.

• Başlığı okuyunca kendi kendilerini imha edecekler sandım
  • BullDozer beklemekten vazgeçip ay sonunda SB sistem toplayacaktım bence iyi karar vermişim :)

@RiPPeR91 katılıyorum :D
  • Amd nin kendine garezimi var ?
  • trinity bulldozer'ler sağlam olacağa benziyor. 6700 serisi bir grafik birimi bir çok oyunu orta seviye oynatacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 32nm işlemciyle evrim mi olurmuş
  • "yıl sonu itibariyle son siparişleri almayı ve 2010 başında final sevkilyatlarını gerçekleştirerek bu modelleri pazardan çekmeyi planlıyor."

2012 başı olcaktı heralde burası?
  • bi bulldozeri çıkartsınlar daha sonra bunları düşünürler
  • AMD yapacağını yaptı BULDOZER oldu TRAKTÖR o kadar insanları beklet oda yetmiyormuş gibi 6 ay sonra üstüne yeni işlemci çıkar parayı boşa atmaktan başka bişi değil bu mecbur SB alıcaz :(
  • Saat hızı arttırımı ile gelen model değişikliğinden, 6 ay ömrü olan işlemci haberini nasıl çıkartabiliyoruz, onu merak ediyorum. 4100, yerini 4120'ye bırakıyor. O kadar. Nokta.
  • Al sana Phenom 1!
  • amd batak oynuyor herhalde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

32nm işlemciyle evrim mi olurmuş

Şu yorumuma eksi puan veren arkadaşı çok merak ediyorum.32nm üretim teknolojisiyle ne kadar ileriye gitmeyi düşünüyor amd o arkadaş cevap versin bakalım.
  • Eee o zaman amd almanin mantigi nerdeee?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phenom I serisi oldu aynen yukarida arkadas da ifade etmis

O kadar fx yaptik bunlarin alayiyla ugrasip saat hizi yukseltelim diye ugrasacagimiza satalim yeni seriyi de 6 ay sonrasina cikaririz mantigi

Bu yuzden olmadi amd diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

amd batak oynuyor herhalde :D

Aynen öyle battı batacak 6 lık ele 8 girersen 4 alır şapa oturursun( kaptırdım kendimi)
  • AMD alkollü bu aralar ya da ciddi sorunları var. Ne yaptığını bilmiyor. Rüstem Batum Şov'a çıkartıp beynini tokatlatmak lazım.
  • bir kadının sokakta arabayı geri geri sürmesi ve parketmesi bile amd fx politikasından daha az karmaşıktır herhalde
  • Gerçekçi değil, inanmadım, zaten erteleme pardon stratejik bir hareket diye düzeltilebilir.
  • Tamam guzel diyorsunuz da, grafik niye sagdan kesik..?
    Devamini kisaltmislar gibi duruyor..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.