Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SELAM SONY DSC-H1 FOTOĞRAF MAKİNESİ 5.1 PİKSEL 12 OPTİK ZOOM VE 2 CM MAKRO ÇEKİMİ VAR KENDİ ORJİNAL BATARYASI YOK PİLLE CALIŞIYOR 950 MİLYON LİRA. BU ÖZELLİKLERE SAHİP VEYA BU FİYATA BAŞKA ALTERNATİFLERİNİZ VARSA VE BU MAKİNENİN ARTI VE EKSİLERİ ARASINDA BİLGİNİZ VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIRVE029 -- 29 Eylül 2006; 20:11:42 >

• benim internetteki reviewlarda gördügum kadarıyla cok guzel bir makine ,fotograf kalitesi cok iyi, bir iki eksisi var , anti shake fonksiyonu rakiplerininki kadar gelismis degil, video modunda da sıkıstırma varmıs,canon s2 nin videosu daha iyi diyorlar ama daha cok yer kaplıyor tabiki.birde video cekerken zoom yapılamıyor yanılmıyorsam.2.5 inc lcd ekranı var bide sony nin tabi.

fotograf kalitesi olarak bence canon s2 den iyi.(internetteki reviewlarda gordugum kadarıyla)www.dpreview.com vb sitelerde.ama cok az fark var arada,bu arada canon turkiyede cok tutuyor 2. elde daha cok para edebilir bunuda dusun derim,

yalnız sony nin fiyatı avrupa ve amerikada cok dustu turkiyede hala canon s2 ile aynı fiyata satıyorlar anlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 9 Aralık 2005, 11:28:57 >
  • Kamera dün elime ulaştı. Hepsiburadadan 919milyon 12 taksitle aldım. Kutu içeriğinde gerçektende fena olmayan kalite denebilecek çanta çok hoşuma gitti. Piller sony ni-mh 2100mah. şarjlı tabikide. böle bir cihazdan şarzlı pil çıkmassa ayıp zaten. Steady Shot özelliği gayet iyi çalışıyor. kodak almamamın sebebide buydu zaten çoğunda steady shot bulunmuor. ve gece yüksek zoomda steady shotsuz nekadar berbat olabileceğini siz düşünün. kameranın açılması 2 saniye sürüyor. dün canon s2 inceledim. daha hızlı bir makine olablir. ancak kesinlikle sony nin kullandığı malzemeden-lcd ekranına kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum. lcd ekrana gelmişken, 2.5 lcd ekran çok hoş. 115k. çözünürlüğü aslında çokta mükemmel diil. ancak güneş altında bile çok parlamıyor. elektronik vizörünü kullanıyorum genelde. çektiğim fotoları ve detaylı incelememi foruma koyacağım yakın zamanda. alanlara tavsiyem 1gb ms pro ve 2500mah pil. ve isteğe bağlı olarak tripod güzel oluor. buarada son sözüm arkadaşım kamerayı alabilirsin demek. canondan üstün tarafları lcd ekranı, kalitesi, şıklığı. tabi bu arada ms kullanması dezavantaj ama olsun ben makinamı çok sevdim alacak herkese tavsiyemdir...

• akadaşlar sony dsc h1 ile canon 2S IS I KARŞILAŞTIRALIM BİDE CANON A520 A610 VE SONY DSC S90 I KARŞILAŞTIRALIM VE SİZCE BU İKİ GRUBUN EN İYİSİ SEÇTİĞİNİZ MAKİNELER ARASI FİYAT FARKI PERFORMANS KALİTE ORANINA VURULUNCA BU FARK MAKULMU BİR GRUB 500 MİLYON İLK GRUB 1 MİLYAR LİRA KULLANANLAR VE BİLGİ AHİBİ OLANLAR YORUM VE TAVSİYELERİNİZ LÜTFEN
  • ben h1 diyorum yine s2 ile karşılaştırınca...
  • vallah ama bide diğer grub ve 2 grubun fiyat performans kıyaslamsı da var
  • quote:

Orjinalden alıntı: okan

Kamera dün elime ulaştı. Hepsiburadadan 919milyon 12 taksitle aldım. Kutu içeriğinde gerçektende fena olmayan kalite denebilecek çanta çok hoşuma gitti. Piller sony ni-mh 2100mah. şarjlı tabikide. böle bir cihazdan şarzlı pil çıkmassa ayıp zaten. Steady Shot özelliği gayet iyi çalışıyor. kodak almamamın sebebide buydu zaten çoğunda steady shot bulunmuor. ve gece yüksek zoomda steady shotsuz nekadar berbat olabileceğini siz düşünün. kameranın açılması 2 saniye sürüyor. dün canon s2 inceledim. daha hızlı bir makine olablir. ancak kesinlikle sony nin kullandığı malzemeden-lcd ekranına kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum. lcd ekrana gelmişken, 2.5 lcd ekran çok hoş. 115k. çözünürlüğü aslında çokta mükemmel diil. ancak güneş altında bile çok parlamıyor. elektronik vizörünü kullanıyorum genelde. çektiğim fotoları ve detaylı incelememi foruma koyacağım yakın zamanda. alanlara tavsiyem 1gb ms pro ve 2500mah pil. ve isteğe bağlı olarak tripod güzel oluor. buarada son sözüm arkadaşım kamerayı alabilirsin demek. canondan üstün tarafları lcd ekranı, kalitesi, şıklığı. tabi bu arada ms kullanması dezavantaj ama olsun ben makinamı çok sevdim alacak herkese tavsiyemdir...

canım hayırlı olsun umarım sana msn de anlattıklarımla aynıdır makina senin. güle güle kullan.

• quote:

Orjinalden alıntı: kuikkuik

quote:

Orjinalden alıntı: okan

Kamera dün elime ulaştı. Hepsiburadadan 919milyon 12 taksitle aldım. Kutu içeriğinde gerçektende fena olmayan kalite denebilecek çanta çok hoşuma gitti. Piller sony ni-mh 2100mah. şarjlı tabikide. böle bir cihazdan şarzlı pil çıkmassa ayıp zaten. Steady Shot özelliği gayet iyi çalışıyor. kodak almamamın sebebide buydu zaten çoğunda steady shot bulunmuor. ve gece yüksek zoomda steady shotsuz nekadar berbat olabileceğini siz düşünün. kameranın açılması 2 saniye sürüyor. dün canon s2 inceledim. daha hızlı bir makine olablir. ancak kesinlikle sony nin kullandığı malzemeden-lcd ekranına kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum. lcd ekrana gelmişken, 2.5 lcd ekran çok hoş. 115k. çözünürlüğü aslında çokta mükemmel diil. ancak güneş altında bile çok parlamıyor. elektronik vizörünü kullanıyorum genelde. çektiğim fotoları ve detaylı incelememi foruma koyacağım yakın zamanda. alanlara tavsiyem 1gb ms pro ve 2500mah pil. ve isteğe bağlı olarak tripod güzel oluor. buarada son sözüm arkadaşım kamerayı alabilirsin demek. canondan üstün tarafları lcd ekranı, kalitesi, şıklığı. tabi bu arada ms kullanması dezavantaj ama olsun ben makinamı çok sevdim alacak herkese tavsiyemdir...

canım hayırlı olsun umarım sana msn de anlattıklarımla aynıdır makina senin. güle güle kullan.

oo abi selamlar. makina gerçektende çok çok iyi. tek beğenmediğim yanı şu. pili şarjetmek iççin makineden çıkarıp şarj aletine takmak lazım. buda yoruyor tabi direk adaptörü takıp makinenin içinde şarj edebilsek süper olurdu. ancak herşeyiyle benim için kusursuz. Almak isteyen arkadaşlar bence panasonic ile falan kıyaslamasınlar. kıyaslanabilecek tek makine s2 dir. bunun dışında ben aynı kategoride rakip tanımıyorum

• ikinci gurupta canon a610 derim
  • ben de sony-dsc h1 sahibi olarak çektiğim fotoları sizle burda paylaşmak istiyorum,fırsat buldukça yollayacağım,s2 ciler herşeylerini paylaşıyorlar biz de yapabiliriz:)

• quote:

Orjinalden alıntı: naneci

ben de sony-dsc h1 sahibi olarak çektiğim fotoları sizle burda paylaşmak istiyorum,fırsat buldukça yollayacağım,s2 ciler herşeylerini paylaşıyorlar biz de yapabiliriz:)

çok harika bir foto bende birkaç tane veriyim

• quote:

Orjinalden alıntı: KIRVE029

SELAM SONY DSC-H1 FOTOĞRAF MAKİNESİ 5.1 PİKSEL 12 OPTİK ZOOM VE 2 CM MAKRO ÇEKİMİ VAR KENDİ ORJİNAL BATARYASI YOK PİLLE CALIŞIYOR 950 MİLYON LİRA. BU ÖZELLİKLERE SAHİP VEYA BU FİYATA BAŞKA ALTERNATİFLERİNİZ VARSA VE BU MAKİNENİN ARTI VE EKSİLERİ ARASINDA BİLGİNİZ VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Hocam konunun adını Sony DSC H1 hakkında herşey olarak değiştirirsen güzel olur
  • kaç gündür bulutların gökyüzünden çekilmesini bekliyorum,sırf boyle güzel bir ay fotoğrafı çekmek için,güzelmiş eline sağlık,ha bir de imageshack tan fotoları nasıl foruma koyuyorsunuz,yani hangi link i yazdığımız cevapta nereye koyacağız? ,mesela benim şu adreste bir fotom var ama foruma yansıtamıyorum,teşekkürler

• [simage]...buraya resmin linki koyuyosun...[/simage]
    imageshackte direct link to image diyen en alttakini koyarsan buraya başarılı olur...
  •  'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuikkuik -- 11 Aralık 2005, 23:43:48 >
  • Ben de 2 aydır DSC-H1 kullanıyorum. ABD den satın aldım ve rakiplerine oranla gorunusu kesinlikle mükemmel. 2.5" LCd cok etkileyici ve bence S2 bu sayede oyuncak gibi kalıyor DSC-H1 yanında.

Video cekimi cok gelismis ozelliklerle donatılmış degil ama zaten foto cekmek ana amaç ise video cekmesi yeterli geliyor insana :)

Kısacası H1 çok güzel bir makine! Tavsiye ederim!
  • h1 ile meyve şöleni:) okan a upload ı öğrettiği için teşekkürler:)

• Oh be sonunda makinemizin bir topiği oldu.
    Şöyle her türlü görüşlerimizi, sorunlarımızı birbirimizle paylaşalım.

Mesela beniim bir problemim var. manuel modda pozlama miktarını(EV) el ile ayarlayamıyorum. Bu normal mi???
  • bu makineyi almayı düşünüyorum,özellikle meyve tabağı resimleri çok net ve güzel gözüktü bana.beni cezbeden özellikle 12 x optik yakınlaşyırması.
    sony makinelerde akıllı zoom denen bir şey var,bu tam olarak ne anlama geliyor?bunun aslında dijital zoom olduğu ama görüntü kalitesini çok bozmadığını okumuştum,bu doğrumu acaba?48x e kadar akıllı dijital zoom diyor özelliklerinde,bu ne anlama geliyor?
    bir de bu makine raw formatını desteklemiyor,bu sizce eksiklik mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ybsert

Oh be sonunda makinemizin bir topiği oldu.
    Şöyle her türlü görüşlerimizi, sorunlarımızı birbirimizle paylaşalım.

Mesela beniim bir problemim var. manuel modda pozlama miktarını(EV) el ile ayarlayamıyorum. Bu normal mi???

Hocam onu bende ayarlıyamıyorum neden bilmiyorum wallaha...

quote:

Orjinalden alıntı: naneci

h1 ile meyve şöleni:) okan a upload ı öğrettiği için teşekkürler:)

rica ederim hocam. ayrıca ellerine sağlık çok güzel fotolar. Ama muz biraz kararmış. bozulmadan ye onu hocam

quote:

Orjinalden alıntı: kuikkuik

güzel foto abi. istanbuldamı çektin bunu yoksa mersindemi?

buarada dün akşam çektiğim ankara TRT

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.