Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, ben 525 e ek olarak bluetooth özelliğinden dolayı 545 almayı düşünüyorum, sizlere sorum 545 de yol bilgisayarı özelliği varmıdır? Yani araç verileri girildiğinde yakıt tüketimi vs hesaplayan özellik ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kevsertic

ürün elime ulaştı...ekran yetersiz gibi geldi bana...

Ne açıdan yetersiz buldunuz acaba biraz açarmısınız?
  • ekran için konuşuyorum..görüş açınız biraz değiştiğinde ekran parlama yapıyor...ayrıca bir sorunum var...navigasyonu fm ile eşleştirdiğimde çok cızıltı yapıyor..neden olabilir...acil yardım ederseniz sevinirim...
  • quote:

ekran için konuşuyorum..görüş açınız biraz değiştiğinde ekran parlama yapıyor...ayrıca bir sorunum var...navigasyonu fm ile eşleştirdiğimde çok cızıltı yapıyor..neden olabilir...acil yardım ederseniz sevinirim...

Şehir içinde normaldir yapması. Boş bir fm kanalı olmalı ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djdigy5

quote:

ekran için konuşuyorum..görüş açınız biraz değiştiğinde ekran parlama yapıyor...ayrıca bir sorunum var...navigasyonu fm ile eşleştirdiğimde çok cızıltı yapıyor..neden olabilir...acil yardım ederseniz sevinirim...

Şehir içinde normaldir yapması. Boş bir fm kanalı olmalı ayrıca.

boş frekans buluyorum öyle deniyorum zaten.. hem navigasyon da hemde sd karttan müzik dinlerken çok cızıltı yapıyor..
  • video oynatması çok yavaş..donuk donuk gidiyor...fm üzerinden eşleşince seste cızırtı oluşuyor...sanırım umduğum gibi olmadı...
  • video oynatmasının yavaş olmasının sebebi yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olmasından kaynaklı.800x480 çözünürlüklü bir ekrana sahip cihazda filmleri rahat izleyebilmeniz için dönüştürücü ile 400x240 yapmanız lazım.Bunun için linkteki yazılım işinizi görecektir.

http://www.formatoz.com/

Fm üzerinden eşleşince cızırtı yapmasının sebebi frekasın boş olmayışından olabilir.Neredesiniz bilmiyorum fakat büyük şehirlerde neredeyse boş frekans bulmak olanaksız.Şayet yapabiliyorsanız aracınızın antenini söküp öyle deneyin ben öyle kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

video oynatmasının yavaş olmasının sebebi yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olmasından kaynaklı.800x480 çözünürlüklü bir ekrana sahip cihazda filmleri rahat izleyebilmeniz için dönüştürücü ile 400x240 yapmanız lazım.Bunun için linkteki yazılım işinizi görecektir.

Fm üzerinden eşleşince cızırtı yapmasının sebebi frekasın boş olmayışından olabilir.Neredesiniz bilmiyorum fakat büyük şehirlerde neredeyse boş frekans bulmak olanaksız.Şayet yapabiliyorsanız aracınızın antenini söküp öyle deneyin ben öyle kullanıyorum.

manisadayım boş frekans çok.. bütün navigasyonlar için böylemidir yani hepsinde cızıltı olurmu?? eğer hepsi cızıltılıysa geri iade etmek istiorum..

• quote:

quote:

video oynatmasının yavaş olmasının sebebi yüksek çözünürlüklü ekrana sahip olmasından kaynaklı.800x480 çözünürlüklü bir ekrana sahip cihazda filmleri rahat izleyebilmeniz için dönüştürücü ile 400x240 yapmanız lazım.Bunun için linkteki yazılım işinizi görecektir.

manisadayım boş frekans çok.. bütün navigasyonlar için böylemidir yani hepsinde cızıltı olurmu?? eğer hepsi cızıltılıysa geri iade etmek istiorum..

probleminizihttp://www.turkeyforum.com/satforum/forumdisplay.php?f=325 sitesine girip paylaşırmısınız manisadan kullanıcımız varsa yardımcı olur ya da daha iyisi Bülent Bey yardımcı olur Next AR-GE müdürü.

• quote:

Orijinalden alıntı: djdigy5

quote:

quote:

probleminizihttp://www.turkeyforum.com/satforum/forumdisplay.php?f=325 sitesine girip paylaşırmısınız manisadan kullanıcımız varsa yardımcı olur ya da daha iyisi Bülent Bey yardımcı olur Next AR-GE müdürü.
    yanlış anlaşılmasını istemem, amacım cihazlar arasında polemik yaratmak değil. Sadece arkadaşımızı bilgilendirmek amacıyla yazıyorum. Bende Telefunkenin 250 modeli var ve Aydın'da yaşıyorum. Fm üzerinden cihaza bağlayınca ses muhteşem cızırtı falan da yok. Saygılar....

• evet neredeyse aynı yerde yaşıyorsunuz biri Aydı diğeri Manisa aranızdan bir sokak geçiyor hayret aynı yerde bir markanın cızırdayıp diğer markanın cızırdamasın.Yanlış anlaşılmasını istemem, amacım cihazlar arasında polemik yaratmak değil. Sadece arkadaşımızı bilgilendirmek amacıyla yazıyorum.
  • next 545 modelini sipariş verdim bugün elime ılasacak insaallah. inceledikten sonra izlenimlerimi buradan paylaşırım arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mcelik37 -- 21 Haziran 2011; 10:12:54 >
  • Next kendi sitesinde paylaşmış oradan aldım resimi 12 uyduya aynı anda bağlanmış cihaz.Diğer cihazlarımla denemiştim nadiren 9-10 uydu görebiliyordu.Bu cihaz gayet başarılı SiRF3i+ / SiRFAlwaysFix farkı bu demekki.İşlerden fırsat bulup çıksam bende deneyeceğim

• super bende bızım cıhaz neden 8 den fazla uydu bulamıyor dıyodum meger sızın cıhaz hepsını toplamıs hocam affınıza sıgınarak saka amaclı yazdım kusura bakmayın ... 12 uydu sınyalının artısı nedır bu cıhazlarda RTK’ de başlangıçta initialization (tamsayı bilinmeyenini çözmek için)için minimum 5 uydu gerekir. Bundan sonra 4 uydu yeterlidir. dıye bı yazı okudum bu yazı( Boğaziçi Üniversitesi Kaynaklı Bir Yazı dan alıntıdır ) merak eden arkadaslar google dan bakabılır uydu sayısı cok olunca yerımızı daha ıyımı tespıt edıyor...
    http://www.motovirus.com/forum/teknik-bilgiler/8753-gps-nedir-buyrun-navigasyon-ile-ilgili-herseye-burdan-devam-edelim.html konu lınkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartucan -- 21 Haziran 2011; 16:51:26 >

• Bu durum hesaplama kapasitesinin yüksekliğini ve hassaslığını gösterir.O üniversite kaynaklı detayla önemli (kaldıki bu işini mimari Amerika'dır) Ne kadar fazla görebilirseniz ve değerleri yüksekse o kadar hassas nokta tespiti,kopmama ve yüksek kalitede hesaplama demektir.4 uydu yeterlidir mantığı yanlış bir ifade,öyle olsaydı SiRF firması AtlasIII ten sonra üretim yapmazdı madem yetiyor tamam derdi bu yeter herkese.Ayrıca bu alıcılarda correlator denilen hesaplamalar can alıcıdır (o nedenle 66 kanal,64 kanallıdır başarılı olanlar,kanalda uyduya karşılık gelmez ) ,teknik yazılar milleti boğar.Ama fazla sayıda uydu ve kalitesi yüksek kanallar en iyi sonuçları verir,yağmurda aldı,almadı,gece şu oldu gündüz bunu yaptı yoktur.3-4 ay sonrada hassasiyeti kaybolmaz cihazların

Bu arada bu HB beni deli etti,siparişimi hala yollamadı fıttırttı

• hocam acıklamanız ıcın tesekkurler.... saygılar
  • Next 545 cihazımda bir şey dikkatimi çekti sürücü uyarıları var,sanırım şimdilik sadece İstanbulu kapsıyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bildiğim kadarı ile yeni çıkan 5720,525 tede var.Ve güzel bir özellik.
  • Sonunda HB'den siparişi iptal ettim, iptal talebimi işlemediler henüz, işlenir işlenmez nextburada'dan sipariş vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bildiğim kadarı ile yeni çıkan 5720,525 tede var.Ve güzel bir özellik.

Bu özellikte otoyol hizmetleri gibi yeni bir özellik sanırım.Bu navigasyon işinde IGO da ne zaman yenilik olsa ilk next'te çıkyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.