Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Kendi sitelerinde bu konuda çalışma yapmışlar 800x480 çözünürlükte olanı tam şarjlı şekilde 2 saat gittiği belirtilmiş. BURADAN bakabilirsiniz.

En azından HD diye duyurulan bir markanın modeli 40dk gidiyordu galiba ,yani ondan çok fazla gayet normal bir süre

Kesinlikle normal bir süre

• Bende eşime aldım o çok ısrar ediyordu..

Yalnız bu topiği okuyupta 545 almayan olmaz sanırım :))

Daha önce hiç kullanmamıştık işallah beğeniriz :)
  • Bende 3.Navigasyon cihazım G545'imin siparişini ve ev şarj adaptörünü NextBurada.com adresinden biraz önce verdim.

NEXT firmasına ödediğim paralar sonuna kadar HELAL OLSUN.

Cumartesiye kadar elime geçerse hemen size yavruyu anlatmaya başlarım.

Saygılar
  • yeni cihaz alanlara hayırlı olsun diyeyim ,tek tek söylemektense toptan işi halledeyim ,ancak biz şimdilik uzaktan kasap kedisi gibi izleyelim bakalım artıları eksileri nedir sonra düşünürüz
  • Rekabet harika birşey. Rakip firmanın 5" Bluetooth'lu ürünleri 230TL'den 190TL'ye düşmüş. Olmayanları da herhalde 150TL'lerden satılır. Next'ın yeni 5" ürünleri 280-400TL aralığında (Hepsiburada). Bu sektörün gelişmesi ve pazar payını arttırması için rekabet edebilecek daha fazla firmaya ihtiyaç var. Daha kaliteli ürünlerin daha ucuza alınması herkesin işine gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

Rekabet harika birşey. Rakip firmanın 5" Bluetooth'lu ürünleri 230TL'den 190TL'ye düşmüş. Olmayanları da herhalde 150TL'lerden satılır......

Teşekkürler, kaynak gösterebilir misiniz; ben göremedim de... Hangi ürünler?
  • Rakip firma derken Garmin falanmı ?
  • rakip firma dediği (ben firma bile demem) piranha sanırım...
  • Piranha :))) töbe töbee
  • Piranha ile Next'i aynı kategoride değerlendirmek, pes doğrusu
  • Sayın forum üyeleri,

Yazdıklarımın marka yarışı ile ilgisi yok. Rekabetin tüketiciye sağladığı avantajlardan söz ediyorum. Piyasada firma rekabetinden söz ederken, ürün grubunda yaptığı ciro ve karlılığı önemlidir. Örneğin A firması çok kaliteli bir ürün satıyor, hizmeti de birinci sınıf veriyor, B firması ise daha kalitesiz bir ürün satıyor, hizmeti de ikinci sınıf, sizce hangisi tercih edilmeli? Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde, kişi başına düşen milli gelir nedeniyle malesef A firması çok tercih edilemez. Ürüne yeterli talep var ise B firması, ciddi anlamda fark atar. İşte belki bu nedenle B firması daha fazla efor sarfederek daha yüksek kar sağlayabilir. Yani kısaca sürümden kazanır.

Burada navigasyon sektörü için Garmin kaliteli markayı temsil edebilir. Çünkü kurulduğundan bugüne sadece GPS üzerinde çalışmıştır. B firması olarak ise sizin aklınıza gelebilecek herhangi bir fasoncu yerli firma olabilir. Piranha olabilir Next olabilir. Bu iki yerli markayı küçümsememek gerek. Eğer onlar olmasalardı, bizler GPS'leri daha pahalıya Garminden almak zorunda olacaktık. Denebilir ki Next marka olarak Piranha'dan daha kalitelidir. Donanım ve yazılım olarak aşağı yukarı aynı olduklarını düşünüyorum. Belki de Çinde aynı firmalara üretim yaptırıyorlar. Hizmet kaliteleri ve marka imajları konusunda farklılıkları olabilir.

Bizler burada takım tutar gibi marka tutmaya kalkarsak, firmanın destekçileri durumuna düşebiliriz. Yazdıklarımız objektif bir süzgeçten geçebilmeli. Ürünlerini bir kenara koyup, fiyat düşürüp sektörde satışları arttırdığı için Piranha'yı takdir ediyorum. Next malesef bunu yapamadı. Yapmalı mıydı? Tartışılabilir.

Elektronik bir cihazın, satın alınabilmesi için makul fiyatta faydalı ürün olması yeterlidir. Daha fazlası bütçenize bağlıdır. Yeter ki huzurlu ve sağlıklı olalım. Uzun oldu kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: master90

Sayın forum üyeleri,

Yazdıklarımın marka yarışı ile ilgisi yok. Rekabetin tüketiciye sağladığı avantajlardan söz ediyorum. Piyasada firma rekabetinden söz ederken, ürün grubunda yaptığı ciro ve karlılığı önemlidir. Örneğin A firması çok kaliteli bir ürün satıyor, hizmeti de birinci sınıf veriyor, B firması ise daha kalitesiz bir ürün satıyor, hizmeti de ikinci sınıf, sizce hangisi tercih edilmeli? Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde, kişi başına düşen milli gelir nedeniyle malesef A firması çok tercih edilemez. Ürüne yeterli talep var ise B firması, ciddi anlamda fark atar. İşte belki bu nedenle B firması daha fazla efor sarfederek daha yüksek kar sağlayabilir. Yani kısaca sürümden kazanır.

Burada navigasyon sektörü için Garmin kaliteli markayı temsil edebilir. Çünkü kurulduğundan bugüne sadece GPS üzerinde çalışmıştır. B firması olarak ise sizin aklınıza gelebilecek herhangi bir fasoncu yerli firma olabilir. Piranha olabilir Next olabilir. Bu iki yerli markayı küçümsememek gerek. Eğer onlar olmasalardı, bizler GPS'leri daha pahalıya Garminden almak zorunda olacaktık. Denebilir ki Next marka olarak Piranha'dan daha kalitelidir. Donanım ve yazılım olarak aşağı yukarı aynı olduklarını düşünüyorum. Belki de Çinde aynı firmalara üretim yaptırıyorlar. Hizmet kaliteleri ve marka imajları konusunda farklılıkları olabilir.

Bizler burada takım tutar gibi marka tutmaya kalkarsak, firmanın destekçileri durumuna düşebiliriz. Yazdıklarımız objektif bir süzgeçten geçebilmeli. Ürünlerini bir kenara koyup, fiyat düşürüp sektörde satışları arttırdığı için Piranha'yı takdir ediyorum. Next malesef bunu yapamadı. Yapmalı mıydı? Tartışılabilir.

Elektronik bir cihazın, satın alınabilmesi için makul fiyatta faydalı ürün olması yeterlidir. Daha fazlası bütçenize bağlıdır. Yeter ki huzurlu ve sağlıklı olalım. Uzun oldu kusura bakmayın.

görünen köy klavuz istemiyor ,ben şahsen next 8nci sınıf mal satsa dahi gidip ondan almak isterim biz burada zaten kaliteden bahsetmiyoruz bizi adam yerine koymalarını istiyoruz bugün bazı firmalar 200-300-400 ti.ye ürün satmışlar vatandaş güncelleme yapamıyorum diye kendini yırtıyor beyfendiler bir zahmet çıkıp bir özür bile dilemiyorlar, neyleyim kaliteyi

• Şu yeni modellerden alan arkadaşlar yorum yapsada bizde aydınlansak bende almayı düşünüyorum burdaki yorumlara bakarak next iyi görünüyor.
  • Dün alan birisi (545 almış) Bluetooth ile beni aradı,inanmadım cihaz üstünden aradığına yemin ederim resim çek dedim inanırım harbiden cihazdan konuşuyormuş.Ben böyle bir netlikte ses duymadım desem yalan olmaz Fırsat bulup gidip alamadım daha
  • ben sipariş verdim gelince inceleme hazırlayacağım aynen 828 modelinde yaptığım gibi:) Almak isteyenler az sabretsin.
  • Merakla bekliyoruzzz
  • Benim cihaz bugün kargodan geldi.. Tabi inceleme gibi bi şansım yok ancak hafta sonu bakacaz... Bu kargo konusunda bi tavsiyem olacak Next firmasına.. Yani bu ürünler elektronik en nihayetinde olduğu gibi kutusunda koymuşlar.
    . Bizim kargo taşımacılığı malum soğan patates misali gidip gelir sağa sola dikkat etmezler.. Yani biraz daha o küçük hava kabarcıklı laylon şeylere sarıp kargoya verilse daha iyi olur kanımca..
    Şahsen ben bu ürünlerin kargoda nası geldiğini sağa sola çarpılarak dikat edilmeden geldiğini düşünüyorum hep..

Şuanda bilgisayardan şarja bağladım.. şarj oluyor ilk şarj için 8 saat yazmışlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknbjk -- 17 Haziran 2011; 12:05:32 >
  • Next ürün satıyormu direk ? Bence size gelen ürün bayiden gelmiştir,oraya iletseniz daha iyi olur dikkat ederler belki.Buraları okuyacaklarını sanmam
  • Cihazı internetteden Next burda sitesinden sipariş geçmiştim.. Sanırım satışa çıkan ilk siteydi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Cihazı internetteden Next burda sitesinden sipariş geçmiştim.. Sanırım satışa çıkan ilk siteydi ...

Evet bayisi orası
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.