Megan II HB park sensörü montajı resimli anlatım!!!
8 Cevap3339 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : system41
Giriş

8 Mesaj
5 Haziran 2011; 17:59:09 

Arkadaşlar Hb aracıma park sensörü takacaktım. Ancak konuyla ilgili internette bir bilgi bulamadım. Takarken fotoğraflamayı da ihmal etmedim. Buyrun Megan 2 Hb aracına park sensörü takmak isteyen tüm arkadaşlara umarım yardımcı olur bu konu.

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

170 Mesaj
5 Haziran 2011; 21:47:07 

teşekkürler kardeş , ellerine sağlık..

51 Mesaj
12 Haziran 2011; 23:28:31 

süper bir çalışma tebrikler ... tamamen kendinizmi taktınız yardımsız? bir de park sensörünün markasını ve fiyatını yazabilirmisiniz?

2868 Mesaj
13 Haziran 2011; 22:49:33 

Gerçekten güzel bir rehber. Mesajsızlıktan alt taraflara gitmemeli. Megane II bölümündeki DIY sever arkadaşlara yarıyacak bir çalışma.

Sorum da şu; sensörün göstergesini ön tarafa nasıl çektiniz? Kapı altlarındaki çıta içinden mi?

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

843 Mesaj
14 Haziran 2011; 9:23:47 

Ellerine sağlık dostum çok güzel bir çalışma olmuş...

Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.
K.ATATÜRK

8 Mesaj
2 Temmuz 2011; 13:52:42 

Arkadaşlar sıra ile sorulara cevap vermek istiyorum; Ürünü tamamen kendim taktım. Yani bir elektrikçiye falan gitmedim yardım eden bir arkadaşım vardı yanımda o kadar ürün markası rota car fiyatı 40 lira

http://www.hepsiburada....0024957&SKU=OTROTART236

sensörün ekran kablosu kapı altındaki çıtalardan öne kadar çekildi etrafta gözüken bir kablo yok. Ancak ekranı tam ortaya bir yere monte etmek isterseniz daha fazla işçilik ve zaman harcamanız gerekebilir. Ben kapı hizasında en sol köşede ekranı bıraktım aslında güzelde oldu.

Bunu fotoğraflayıp buraya eklememin sebebi bu işe başlamadan önce internette çok araştırdım sedana takan olmuş ancak HB ile ilgili detaya ulaşamadım umarım kendi yapmak isteyen arkadaşlara faydalı olur elektrikçiye vereceğiniz en az 50 tl ilede yakıt alıp gezersiniz benim gibi :) aklına soru gelen olursa çekinmeden sorsun cevaplarım. Tabi foruma girince :)

588 Mesaj
16 Temmuz 2011; 19:05:06 

Faydalı bir çalışma olmuş ellerine sağlık system41,
İmzamdaki aracıma, geçen sene arkadaşımla birlikte park sensörü takmıştık, aslında o taktı ben yardım ettim :)
Aracım sedan, arka tamponu sökmeden takmıştık. Ama 2-3 günden beri park sensörü çalışmıyor, geri vitese taktığımda tık-tık-tık diye az bir ses geliyor ama görüntü ve uyarı gelmiyor artık. Vaktim olduğunda bağlantıları yeniden gözden geçireceğim. Böyle bir sorun başına gelen varmı acaba?

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG

170 Mesaj
8 Ekim 2011; 21:11:24 

Dostum resimler uçmuş sanırım, güncelleyebilirmisin.

4179 Mesaj
9 Ekim 2011; 22:01:51 

Ben de bu hafta sonu taktım. Oldukça basit. Sensör takılacak yerler hariç hiç bir yeri delmeye gerek yok üstelik. Ayrıca tamponda delicek yerler de oldukça basit. Arka tampondaki plastik çıkıntı olan yerlere takılacak. Orta taraflar plakadan 2 parmak ve plastik çıkıntının bitiminden yukarı 2 parmak olacak şekilde, yanlar yine alttan 2 parmak yukarda ve kıvrımdan içe doğru 2 parmak uzak olacak şekilde takın mükemmel ölçüye ulaşıyorsunuz. İsterseniz kıvrım olan yerlere de takabilirsiniz ama içten bir yere denk gelebilir...

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Modellere Özel Forumlar » Megane » Megan II HB park sensörü montajı resimli anlatım!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266