Telefonla Konuşurken Başımdan Geçen İlginç Bir Olay
8 Cevap1098 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5435 Mesaj
5 Haziran 2011; 14:53:26 

Dün Vodafone'da garip şebeke sorunlarıyla karşılaştık. Kimisi mesaj atamadı, kimisi arama yapamadım, kimisi ise internete giremedi. Ancak benim başıma bunların dışında ilginç bir olay geldi. Dün tam da o sorunların kızıştığı saatlerde kız arkadaşımla birbirimizi arıyorduk ya şebeke meşgul diyordu ya da konuşmaya başlıyorduk birden telefon kesiliyordu.

Tabi asıl olay bundan sonra oldu. Ben çabalayıp tekrar kız arkadaşımı aradım ve konuşmaya başladık. Üzerinden bir dakika geçti ya da geçmedi "kız arkadaşım bekle başka biri daha arıyor bakayım" dedi. Arayan kişinin ben olduğumu söyledi. Arkasından telefon tekrar kesildi ve tekrar aradığımda "aradığınız kişi başka biriyle konuşuyor lütfen hattan ayrılmayın" diyordu.

Kısacası ben birisiyle konuşma yaparken aynı anda karşıdaki kişiyi arayabiliyorum. Karşıdaki kişiyi tekrar aradığımda ise karşıdaki kişi benimle konuşuyor görünüyor. Böyle bir şey nasıl olabilir?

2806 Mesaj
5 Haziran 2011; 15:15:07 

dün ben de vodofnun sorunlarindan nasibini alanlardanim. Telefonla görusuyorum, birden baglanti hatasi verdi konusmam kesildi. Zaten her aradigimda ses kesik kesik geleyor. Sebekeler durmadan kendini degisiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

551 Mesaj
5 Haziran 2011; 18:28:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sucvceza

Dün Vodafone'da garip şebeke sorunlarıyla karşılaştık. Kimisi mesaj atamadı, kimisi arama yapamadım, kimisi ise internete giremedi. Ancak benim başıma bunların dışında ilginç bir olay geldi. Dün tam da o sorunların kızıştığı saatlerde kız arkadaşımla birbirimizi arıyorduk ya şebeke meşgul diyordu ya da konuşmaya başlıyorduk birden telefon kesiliyordu.

Tabi asıl olay bundan sonra oldu. Ben çabalayıp tekrar kız arkadaşımı aradım ve konuşmaya başladık. Üzerinden bir dakika geçti ya da geçmedi "kız arkadaşım bekle başka biri daha arıyor bakayım" dedi. Arayan kişinin ben olduğumu söyledi. Arkasından telefon tekrar kesildi ve tekrar aradığımda "aradığınız kişi başka biriyle konuşuyor lütfen hattan ayrılmayın" diyordu.

Kısacası ben birisiyle konuşma yaparken aynı anda karşıdaki kişiyi arayabiliyorum. Karşıdaki kişiyi tekrar aradığımda ise karşıdaki kişi benimle konuşuyor görünüyor. Böyle bir şey nasıl olabilir?

hocam bence kız arkadaşın yalan söylemiş öyle bişey olması mümkün değil

5435 Mesaj
5 Haziran 2011; 22:29:59 

Yalan söyleme ihtimalini eledik. Onu geçelim.

3435 Mesaj
6 Haziran 2011; 3:39:57 

Santralde ya güncelleme yükseltme yapıyorlardır, ya da bir arıza vs. olmuştur. Veri tabanına hatalı bir arama kaydı giriyor sistem, sonra da arayan kişinin kendi aramasını kendi aramasıyla blokluyor. İlginç. :D

Bulgaristan, 900 MHz 3G deneyimim.

460 Mesaj
6 Haziran 2011; 12:11:30 

merek etme arkadaşım aynı olay benim de başıma geldi ben kuzenimle görüşürken hat kesildi ve ben onu aramaya çalışırken o erken davrandı aradı ve bu arada benim ona gönderdiğim çağrıda hala devam ediyordu ve aynı anda karma karışık bişi opldu ben de anlamadım aynı anda tek telefonla hem ben onuı aradım hem o beni aradı ve iki çağrıda n onun ki aktif idi benim ona gönderdiğim çağrı beklemede keldı

mazda 3 2010 imp.nokia 700 belle

2052 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:10:38 

böyle saçma bişeyde benim başımdan geçti, arkadaşla görüştüm kapattım telefonu biraz sonra aradı. "lan arıyon alo diyorum ama ses yok dalgamı geçiyon" diye sonra " ben aramadım olum senin kafa kaç milyın?" diyip kapattım. sonra gene aradı" kontur bol heralde arıyon konuşmuyon..." gibilerinden dedim var bi ibinelik bunda telefona virüsmü girdiki diyip hard format ettım sonra bidaha olmadı. senin başından geçen olayı görünce heeeee! dedim.

1169 Mesaj
6 Haziran 2011; 14:25:41 

benim de kendi konuştuğum ses bana tekrar geliyo beni dinliyorlar galiba...:-)

3435 Mesaj
6 Haziran 2011; 21:28:21 

Dinlemişler abi hepinizi. :)

Bulgaristan, 900 MHz 3G deneyimim.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Mobil Operatörler » Vodafone » Telefonla Konuşurken Başımdan Geçen İlginç Bir Olay
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.279