Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?...
47 Cevap12056 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

820 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:15:24 

Evet başlıktada anlaşıldığı gibi bi sıkıntı geldi basıma 4 , 5 gün oluyor ...
ne yapabilirim , polise haber vermek etkili olur mu ? Daha önceden iphone caldıran ve birseyler deneyip basarılı olan arkadaslar varsa yada duyan bilen varsa lütfen paylasınız...

2686 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:24:26 

Telefon Türkiye den alınma mıydı?
Faturası var mıdır yani?

820 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:32:44 

evet turkcell garantili , 6 ay falan olmuştu alalı

2686 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:53:59 

Faturası ile birlikte savcılığa gitmen lazım

551 Mesaj
5 Haziran 2011; 11:13:21 

Mobileme den find my iphone ozelligini actiysan www.me.com adresine itunes da kullandiginiz kullanici adi ve sifreyle giris yapip iphoneununuzun yenirini gorebilirsiniz (acik alanda gps zayesinde nokta atisi yapiyor eger gps sinyali alamiyorsa wifi veya baz istasyonu uzerinden belirli bir alan uzerinde gosterir)

Ekleme: bu siteden bulabiliyorsaniz polise gidip bulabileceginizi anlatin tahminimce yardimci olacaklardir ama siteden bulamazsaniz yine de polise faturanizla gidin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokooo -- 5 Haziran 2011; 11:16:04 >

3197 Mesaj
5 Haziran 2011; 19:32:18 

cihaz hangi ilde çalındı acaba...

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 5 Haziran 2011; 19:39:19 >

iPhone 5S 16 GB Gold
iPad Mini Retina 16Gb Wifi Beyaz
Macbook Pro Retina 15"
Elektrik&Elektronik Mühendisi
Vodafone RED

262 Mesaj
5 Haziran 2011; 19:39:12 

arkadaşım geçmiş olsun,umarım sonuç alırsın,en korktuğum şey..

s.mta

2070 Mesaj
5 Haziran 2011; 20:28:18 

quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

Mobileme den find my iphone ozelligini actiysan www.me.com adresine itunes da kullandiginiz kullanici adi ve sifreyle giris yapip iphoneununuzun yenirini gorebilirsiniz (acik alanda gps zayesinde nokta atisi yapiyor eger gps sinyali alamiyorsa wifi veya baz istasyonu uzerinden belirli bir alan uzerinde gosterir)

Ekleme: bu siteden bulabiliyorsaniz polise gidip bulabileceginizi anlatin tahminimce yardimci olacaklardir ama siteden bulamazsaniz yine de polise faturanizla gidin

mobileme ve find my iphone konusunu biraz açarmısınız rica etsem? forumda eminim bir çok başlıkta köşe bucak mesajlar vardır bununla ilgili fakat böyle bi başlık altında kısaca özetlerseniz çok daha faydalı olur herkes için..

teşekkürler

çaldıran arkadaşa da çok geçmiş olsun, umarım bulunur

7642 Mesaj
5 Haziran 2011; 20:31:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

quote:

Orijinalden alıntı: gokooo

mobileme ve find my iphone konusunu biraz açarmısınız rica etsem? forumda eminim bir çok başlıkta köşe bucak mesajlar vardır bununla ilgili fakat böyle bi başlık altında kısaca özetlerseniz çok daha faydalı olur herkes için..

teşekkürler

çaldıran arkadaşa da çok geçmiş olsun, umarım bulunur

Burada detaylı bilgi mevcut

http://www.iphoneturkey...hazimi-bul-servisi.html

820 Mesaj
6 Haziran 2011; 5:17:34 

İlk isim hemen mobile me / find ' i kontrol etmek oldu ama cihaz acilmadi hic, ara ara bakiyorum hep. Calan kisi restore yapmistir zaten . Bu savcilik isi beni kasiyor biraz acikcasi , cok gec bulunuyormus . Acikcasi bana telefondan ote calan kisinin tespiti lazim ... Yakalarsammm ...:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

691 Mesaj
6 Haziran 2011; 6:37:06 

Erken yada geç savcılıktan başka şansınız yok çok geçmiş olsun hiç vakit kaybetmeden gidin savcılığa ayrıca find my iphone bu tarz durumlarda işe yaramıyor maalesef find my iphone ile bulmak için cihazda internet bağlantısı olması ve konum servislerinin açık olması gerekli vede tabi çalan hırsızın salak olması lazımkı bunları açık bıraksın apple'ın bu tarz durumlar için find my iphoneyi geliştirmesi lazım gereksinimleri minimuma düşürmesi lazım ama onuda yapmaz tahminimce o zaman herkes kendi işini çözmeye
kalkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 6 Haziran 2011; 6:39:01 >

1306 Mesaj
6 Haziran 2011; 7:35:16 

yaww benim merak ettiğim şey şu.şimdi o tlf nu çalan kişi nasıl dolanıyor nasıl nefes alıyor? nasıl yastığa başını koyuyor :S çok geçmiş olsun arkadaşım.çok zor bir durum.yakalarsan bana özel mesaj attki beraber........yapalım umarım bulunur :(

İpod Video 5.5 Diymod
Meier corda 2stepdance
Phonak Audeo PFE 232
MacBook-Pro

9065 Mesaj
6 Haziran 2011; 9:28:42 

Geçmiş olsun dostum,umarım en yakın zamanda bulunur

2181 Mesaj
6 Haziran 2011; 9:36:04 

Öncelikle geçmiş olsun; ama polise ve savcılığa dilekçe vermekten başka çaren yok. Geç olsa da bulunuyor en azından telefon hattı kapanıyor. Eğer çalan cihazı açarsa kullanamıyacak zaten ama açmadan parçalayıp satarsa hiç bir şekilde bulunamaz maalesef:(

35 ½
KAF KAF 101 YAŞINDA

820 Mesaj
6 Haziran 2011; 11:15:38 

Herkeze tesekkurler , iphonelerinizi cebinizden cikarmayin :) 3gs ile yola devam ediyorum . Iphone 5 i bekliycem...

4333 Mesaj
6 Haziran 2011; 11:21:49 

çok geçmiş olsun umarım bulunur :(

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!

2638 Mesaj
6 Haziran 2011; 11:23:07 

Geçmiş olsun hocam.İnşallah en kısa sürede bulunur ve telefonuna kavuşursun.

3838 Mesaj
6 Haziran 2011; 11:25:16 

quote:

Orijinalden alıntı: hobapli

İlk isim hemen mobile me / find ' i kontrol etmek oldu ama cihaz acilmadi hic, ara ara bakiyorum hep. Calan kisi restore yapmistir zaten . Bu savcilik isi beni kasiyor biraz acikcasi , cok gec bulunuyormus . Acikcasi bana telefondan ote calan kisinin tespiti lazim ... Yakalarsammm ...:)

Sen telefonu çaldırdıgına eminmisin

Öğrenimin en güzel tarafı, onu sizden kimsenin alamamasıdır.+¹

820 Mesaj
6 Haziran 2011; 11:33:49 

Evet . Neden sordun ?

2647 Mesaj
8 Haziran 2011; 14:33:44 

geçmiş olsunda neden direk gitmiyorsun savcılıga zaman kaybedersin böyle..

808 Mesaj
8 Haziran 2011; 15:35:09 

quote:

Orijinalden alıntı: realcem

quote:

Orijinalden alıntı: hobapli

Sen telefonu çaldırdıgına eminmisin

+1 madem savcılık geç buluyormuş,o zaman sana iyi aramalar arkadaşım kusura bakma bu yorumu hak ediyorsun,ki ben vakti zamanında iphone 3g'mi elazığda caldırmıştım abd'den alınma 3 ay sonra Şırnak'tan çıktı telefon sadece apple store faturasını ibraz ettim pasaport kaydımı falan gösterdim. Adalet geçte olsa tecelli edecektir tabi adalete güveniyorsan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drorbital -- 8 Haziran 2011; 15:40:32 >

Yardım edemeyeceksen,zara verme !

-Hipokrat-

3670 Mesaj
8 Haziran 2011; 16:00:37 

Aynı şey benimde başıma geldi arkadaşlar, yaklaşık 15 gün önce Ankara da çalındı iphone 4 üm. Akşam çalındı telefon, ertesi sabah ilk iş en yakın karakola cihazın faturası ile beraber dilekçe verdim şikayetçi oldum. Turkcell den kontratlı almıştım 6-7 ay önce...

Ama hiç umudum yok, bulunabileceğini sanmıyorum telefonun 15 gün oldu ses seda yok henüz...

Bir kedim bile yok...[/url]

1448 Mesaj
8 Haziran 2011; 23:34:25 

Otobüste filan mı cebinizden çaldırdınız? Yani nasıl çaldırdınız telefonlarınızı arkadaşlar?

Dükkanımda sıfır ve ikinci el MAVİ marka gömlek,jeans var.CONVERSE Kahverengi mont.. Bir inceleyin.

3670 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:01:53 

Ben Noterlikte çalışıyorum, masamdan çalındı, çok kalabalıktı o gün. Kamera falan da olmadığı için kim çaldıya gitti...

Bir kedim bile yok...[/url]

226 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:27:47 

2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

604 Mesaj
9 Haziran 2011; 11:56:39 

quote:

Orijinalden alıntı: deepdarque

2009 da 16 GB 3G iphone um evimden çalınmıştı. Henüz 8 ay olmuştu alalı. 10 ay daha kontrat bedelini paşa paşa ödedim :( Iphone mu? hala ses yok..

Savcılık falan fayda etmedi anlayacağınız. Bu aletin Ekranı, bataryası, kasası parçalanıp satılsa nereden baksanız 500-600 tl ederi var sanırım. Hırsızlar için mücevher kadar değerli bir alet.

Arkadaşım inşallah cihazın bulunuz neler hissettiğini anlayabiliyorum. Çok geçmiş olsun. Bu hırsızlık yapan yaratıkları da allah bildiği gibi yapsin, yok eğer biri benim elime geçerse şeriat kanunlarından beter edicem..

Yukarıda arkadaşımında dediği gibi eğer cihazınız parçalanıp yedek parça olarak kullanılmış ise bulumnası tabiiki imkansız olacaktır. Muhtemelen sizin cihazınızda o şekilde kullanılmıştır maalesef. Diğer türlü zaten bu hırsız eninde sonunda bu cihazı satacak ve 2. el alan biriside bunu satın alıp kartını takacak. Gerisi Polisin işi. Eninde sonunda bulunur. Saygılar.

700 Mesaj
9 Haziran 2011; 16:56:25 

bulunmaz, geçmiş olsun. çalıştığın noterde 1 bardak soğuk su vardır umarım

Tırtılın kaderi kelebek olmak ve güzel ölmektir

5474 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:08:15 

Mobilme yada igotya olsaydı şimdiye yakalamistin

DONANIM
#DirenApple

351 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:26:04 

beyler cıhazı bulma yontemlerı var hepımız bılıyoruz, pekı calan serefsız cıhaza restore atarsa nasıl bulucaz ?
calan kısının ya salak olması lazım, yada ıyı nıyetlı bırısının bulması lazım cıhazı gerı alabılmek ıcın :)

2194 Mesaj
9 Haziran 2011; 17:28:54 

Cihaza kilit koyarım, restore atsında göreyim çakal

759 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ceset114
9 Haziran 2011; 18:32:06 

Geçen sene arabadaki çantadan, camı kırarak iphone 3GS çalınmıştı.

Savcılığa başvurduk, sonuç çıkmadı.

Şüpheli ile ilgili bir bilgi mektubu geldi ama telefonu bulamadık, bulunan da duymadım.

Geçmiş olsun.

In love with BMW - F30 M-Sport

2386 Mesaj
9 Haziran 2011; 19:11:24 

Gecmis olsun.
Evet neden savcılığa gidip basvurmuyorsun?

425 Mesaj
9 Haziran 2011; 19:18:26 

En kısa sürede savcılığa git kardeşim ayrıca bir geçmiş olsun da benden.Hani bilmiyorum da

1306 Mesaj
9 Haziran 2011; 20:31:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

onu nasıl yapıyorsun?bizde kendimizi emniyete alalım

İpod Video 5.5 Diymod
Meier corda 2stepdance
Phonak Audeo PFE 232
MacBook-Pro

147 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:00:13 

Kendi telefonumda bunu deneyim dedim. Öncelikle telefonu kitlettim mobileme'den. Hırsız çalarsa sadece bilgilerinize ulaşamıyor, telefonu kapatabiliyor yine de. Haliyle yerini bulamazsınız kilitleseniz bile. Daha sonra kilitli haliyle itunes'a bağladım rahatça bilgileri güncelliyor yeni program atabiliyordum. Restore tuşuna basmadım ama büyük bir ihtimal onun da çalışacağını düşünüyorum. Basit bir tuş kilidinden öte değil yani mobileme'nin uyguladığı kilitleme. Kısacası biri çalarsa hemen kilitleyip yerini tespit etmeye çalışmak lazım ve çalan kişinin iphone'u nasıl kapatacağını bilmediğine dua etmeniz lazım:)

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Vivera

691 Mesaj
10 Haziran 2011; 0:36:56 

Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 10 Haziran 2011; 0:42:13 >

Bilmeyen ve bilmediğini bilen çocuktur ona öğretiniz.
Bilen ve bilmediğini bilmeyen uykudadır onu uyandırın.
Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır ondan sakının.
Bilen ve bildiğini bilen liderdir onu izleyin.

1272 Mesaj
10 Haziran 2011; 5:20:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Jb li cihazlar için mobile.me ye alternatif hatta daha iyi bir pro önereyim sizlere pronun ismi cylay işlevi mobile.me ile aynı fakat şifreleme sistemi daha ğüçlü cihazı kilitlediğinizde itunes olsun başka yöntemler olsun etkisiz kalır hırsız cihazı kapatmak istese kapatamaz yada açamaz restore edemez yer tespiti google maps üzerinden sağlanır taki cihazın şarjı bitene kadar kullanımı ilk ay ücretsizdir sonrası ise yıllık 20$.
Proya cydia üzerinden yada aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz.

https://www.cylay.com/

guzel programa benziyor, cydiadan arama yapinca hemen cikiyor. yalniz turkce aciklamasi olmamasi handikap olmus programi daha verimli kullanmak acisindan.

kurduktan sonra telefondan uyelik aliyorsunuz ve aldiginiz uyelikle www.cylay.com adresine giris yapiyorsunuz. burada karsiniza kontrol paneli cikacak telefon internete baglaninca bircok yapilacak alternatifiniz var mesela o an telin nerede oldugu hangi no ile kullanildigi vs kullanici panelinden gorebiliyorsunuz. telden son aranan numaralarida gorebiliyorsunuz saniyorum ama onu denemedim istediginiz zaman fotograf cekebiliyorsunuz ister on ister arka kameradan bunu denedim :D. Telde %100 bulunmasi gerekli bir program.

|| Saat 17ye kadar EFT veya is bankasina havale için BURDAN Lütfen

1036 Mesaj
10 Haziran 2011; 7:55:43 

Selam,
O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...

Bugün 29 Ekim'i iptal edenler yarın 10 Kasım'da kına yakarlar...

1566 Mesaj
10 Haziran 2011; 8:12:46 

Cylay programi cok ilgimi cekti. Yillik mi 20 dollar yoksa omurluk mu?
1 ay ucretsiz olmasi guzel. Kurup deneyecegim.

Arkadasim sana da cok gecmis olsun.

3555 Mesaj
10 Haziran 2011; 10:44:47 

igotya programında bu özelliğin olduğu söyleniyor ama ben bi türlü kuramadım o programı :)

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
O değil de bu tip programlarda keşke ön kameradan görüntü al seçeneği falan da olsa. Çalındığını düşündüğünüz anda uzaktan komut ile bir foto.... şip şak.
Sanırım adli kavuşturma için işleri daha hızlandırır bu tür bir özellik. Çok da zor olacağını zannetmiyorum...

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

1533 Mesaj
10 Haziran 2011; 11:39:01 

O kadar karamsar olmamak gerekiyor. Başıma geldi. Aldığım telefon çalıntıydı ve kullanıma kapandı. Mecburen savcılığa teslim ettim ve daha sonra biraz uğraştım.
Kesin savcılığa başvurun. Telefon başka bir hatta kullanılırsa hem çalan kişi yakalanır hem de telefonunuz geri gelir.

En kötüsü yedek parça yapılması yada yurtdışına çıkması. Onun için de yapacak birşey yok.

quote:

Orijinalden alıntı: ceset114

Geçen sene arabadaki çantadan, camı kırarak iphone 3GS çalınmıştı.

Savcılığa başvurduk, sonuç çıkmadı.

Şüpheli ile ilgili bir bilgi mektubu geldi ama telefonu bulamadık, bulunan da duymadım.

Geçmiş olsun.

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim

397 Mesaj
10 Haziran 2011; 12:30:47 

şuana kadar çalınan telefonun bulunduğunu hiç duymadım.

moral bozmak istemiyorum ama bir soğuk su iyi gider.

9065 Mesaj
10 Haziran 2011; 12:35:08 

quote:

Orijinalden alıntı: YolunuŞaşıranPusula

Hocam avatarını değiştr.:) yakışmıyor sana.:))

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Haziran 2011; 13:43:02 

quote:

Orijinalden alıntı: freedommaker

quote:

Yukarıda arkadaşımında dediği gibi eğer cihazınız parçalanıp yedek parça olarak kullanılmış ise bulumnası tabiiki imkansız olacaktır. Muhtemelen sizin cihazınızda o şekilde kullanılmıştır maalesef. Diğer türlü zaten bu hırsız eninde sonunda bu cihazı satacak ve 2. el alan biriside bunu satın alıp kartını takacak. Gerisi Polisin işi. Eninde sonunda bulunur. Saygılar.

merakımdan soruyorum peki telefonu hırsızdan bilmeyerek satın alan adamda yakalansa ne oluyor?

397 Mesaj
10 Haziran 2011; 13:43:06 

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

bugün cihaz geliyor inşallah ,değiştiriyoruz :)

9065 Mesaj
10 Haziran 2011; 13:58:25 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

bugün cihaz geliyor inşallah ,değiştiriyoruz :)

Hadi hayırlı olsun hocam.:)

1533 Mesaj
10 Haziran 2011; 14:33:58 

Telefonu teslim ediyorsun ve ceza almıyorsun iyi niyetten.
Arkadaşımın çalınan telefonu geri geldi ve ben çalıntı telefonu sahibine verdim. 2 örnek biliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: CxCxCx

quote:

Orijinalden alıntı: freedommaker

quote:

merakımdan soruyorum peki telefonu hırsızdan bilmeyerek satın alan adamda yakalansa ne oluyor?

Worldpuan kampanyalarında puan + avantajix kadar indirim

1272 Mesaj
10 Haziran 2011; 19:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,

benim yazdigimi okumadin sanirim :) on veya arka kameradan goruntu alabiliyorsun uzaktan komut ile denedim calisiyor :)

|| Saat 17ye kadar EFT veya is bankasina havale için BURDAN Lütfen
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Diğer » Iphone 4 ' um çalındı ne yapabilirim ?...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat