Şimdi Ara

MSI Z68A-GD80 video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
17.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSI'ın bütün modern teknolojilere yer verdiği, Intel'in yeni nesil yonga setini taşıyan Z68A-GD80 test masamızda.

• MSI şu siyah pcb üzerine mavi bileşenler kullanması çok hoş bir görüntü sağlıyor. Ayrıca üzerindeki soğutucular ayna gibi parlıyor. Bende de GD65 var gerçekten tasarım olarak çok güzel. MSI az paraya çok iş yapıyor bence.
  • Arka kısımda clear cmos butonuda bulunmakta..
  • Bence güzel bir anakarta benziyor. Tampon olayını sevdim ben gerçekten iyi bir fark yaratmış. Bu enerji tasarrufu olayıda dediğiniz gibi düzeltilir veya geliştirilirse tadından yenmeyecek bir kart.
  • Kapak resminde bulunan 'uyumlu' kelimesinde yazım hatası var.

Herşeyin en iyisi için...
  • Merak ettiğim birşey var peki bu Z68 çipsetli anakartta sadece IGP'yi kullanabiliyor muyuz? Yani ekran kartı arızası vs. durumlarda P67 gibi ortada kalınabilecek bi durum var mı?
  • @ uNequAL

Teşekkürler, düzelttik :)
  • 4 adet bellek slotunda 24gb kadar bellegi nasil destekliyor?
    8+4+8+4 mu yada 6gb bellekmi cikmis?
    Yoksa digerleri gibi 32gb olmasin
  • AGD derken başkanım :D Aklıma kötü şeyler geliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shenor

4 adet bellek slotunda 24gb kadar bellegi nasil destekliyor?8+4+8+4 mu yada 6gb bellekmi cikmis?Yoksa digerleri gibi 32gb olmasin

harbiden :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

Merak ettiğim birşey var peki bu Z68 çipsetli anakartta sadece IGP'yi kullanabiliyor muyuz? Yani ekran kartı arızası vs. durumlarda P67 gibi ortada kalınabilecek bi durum var mı?

Evet, zaten Z68'in espirisi H serisinde olduğu gibi Sandy Bridge işlemcilerdeki görüntü birimini kullanmaya izin vermesi (anakartta görüntü çıkışının olması gerekli) ve P serisi gibi hızaşırtmaya olanak sağlaması
  • quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

quote:

Orijinalden alıntı: FurkyZ

Merak ettiğim birşey var peki bu Z68 çipsetli anakartta sadece IGP'yi kullanabiliyor muyuz? Yani ekran kartı arızası vs. durumlarda P67 gibi ortada kalınabilecek bi durum var mı?

Evet, zaten Z68'in espirisi H serisinde olduğu gibi Sandy Bridge işlemcilerdeki görüntü birimini kullanmaya izin vermesi (anakartta görüntü çıkışının olması gerekli) ve P serisi gibi hızaşırtmaya olanak sağlaması

Evet gigabyte'ın bazı anakartlarında yoktu bende merak ettim incelemede dvi çıkışını görünce
  • MSI'ın beğendiğim ve beklediğim modeliydi. Raflardaki yerini alınca, 2600K ile muhteşem ikili olacaklardır :) 200Euro önsipariş fiyatlandırması varmış.
  • smart response teknolojisinden bahsetmişsiniz.tam olarak ne anlama geliyor.basit olarak sistemi ssd üzerine kurup depo olarak mekanik diski kullanmaktan öte birşey sanırım ? benim dediklerinizden anladığım şöyle ; ssd yi usb belleği sisteme tampon yapar gibi veriyoruz.mekanik diski de normal bir şekilde kullanıyoruz. doğru mudur ?
  • @ shenor

En fazla 32GB olacak haklısınız seslendirmede hata var.

@ acbold

Mekanik diske Windows kurup yanına daha az kapasiteli SSD takıyoruz. SSD, tampon bellek olarak kullanılarak hız arttırılıyor.
  • Mesut bey seslendirmede birde su düğmeden bahsetmediniz arka panel ile ilgili yorumda
    MSI Z68A-GD80 video inceleme
  • @exeter

o düğme muhtemelen bios resetleme için konumlandırılmış ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chester57

@exeter

o düğme muhtemelen bios resetleme için konumlandırılmış ;)

Bilmedigimden soylemiyorum. bahsedilmedigi icin soyluyorum.
  • kaliteli bileşenler kullanılmış
  • FOKSİYONALİTE NE DEMEK ACABA ?
    --(Mesajım silinmiş TEKRAR soruyorum)--
    NE sesli sözlükte nede TÜRK DİL KURUMU SÖZLÜĞÜNDE var ?

İyi aksamlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.