Şimdi Ara

MİLLİ SEYİR FÜZESİ (HELAL OLSUN MÜHENDİSLERİMİZE) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Snekz23

Anlamadığım Bu sefer Neye Muhalefet Oluyo bunlar Bir kerede Tebrik edin eleştirmeyin ya Bir kere arkadas.

Önce GPS uydusu sonra füze yapsalar diyoruz. Milli GPS uydun olmayıp elalemin GPS uydusuna bağlı çalışan milli füze yapmak pratikte pek yararlı olmayabilir. Amaç "hey! düşmanlar korkun benden, bakın füze yaptım" demekse iş başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GIGA

quote:

Orijinalden alıntı: Airbus A380

beyler biraz acı ama israil tr nin gelişmesini istemediğinden kendi uçağımızdır tankımızdır topumuzdur ben bunların üretileceğini sanmıyorum maalesef durumlar böle ama haberler iç açıcı böle mühendislerimiz olması çok iyi bişey ama dediğim gibi türkiye israil için büyük tehdit bıraksalar dünyanın süpergücü oluruz ama buna izin vermezler üzücü

israil ne gibi bir engelleme yapabilir ki tamam güçlü bir ülke ama savaş açmadığı sürece engel olamaz ama süpergüç olmak bu şartlarda mümkün değil

Mesela bunu yapan mühendisler bir anda trafik kazası geçirebilir tesadüf hepside aynı gün ölür

• rusya geliştirdiği füzeleri amerikan gps uydularına bağlı geliştirmedi.gps den bağımsız bir yön bulma teknikleri var.bizimkilerde vizyon düşüklüğü var adam gpse güvenerek füze geliştiriyor.yön bulma konusunda başka sistem lazım.zaten işin zor kısmı da o.bizde teknolojinin gelişmesi için çok çok zaman geçmesi lazım sistemin yenilenmesi lazım.yoksa bir füze geliştir tamam bitti değil.
  • mühendisler gelmiş hemen.

hayırlı olsun.
  • Millet heralde amerikaya karşı savaşacaz sanıyor. GPS kullanıyor olabilir ama önce uydu sonra füze dersen daha çok beklemen gerekir.
  • adamlar cama dokunma yazmış ya sanki yarın ateşleyecek füzeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Anlamadığım Bu sefer Neye Muhalefet Oluyo bunlar Bir kerede Tebrik edin eleştirmeyin ya Bir kere arkadas.

Önce GPS uydusu sonra füze yapsalar diyoruz. Milli GPS uydun olmayıp elalemin GPS uydusuna bağlı çalışan milli füze yapmak pratikte pek yararlı olmayabilir. Amaç "hey! düşmanlar korkun benden, bakın füze yaptım" demekse iş başka...

Benim Dediğim Hemen Onu yapsalar bunu yapslar diyeceğinze Bir Hayırlı Olsun Deseniz daha makbule geçer Hepiniz Mühendis Kesildiniz Onlarıda Yapmadıklarını Nerden bılıyosunuz sıze gun Gun Rapormu Verıyolar?
  • quote:

quote:

quote:

Benim Dediğim Hemen Onu yapsalar bunu yapslar diyeceğinze Bir Hayırlı Olsun Deseniz daha makbule geçer Hepiniz Mühendis Kesildiniz Onlarıda Yapmadıklarını Nerden bılıyosunuz sıze gun Gun Rapormu Verıyolar?

+1923

• Ben yapılan çalışmaları taktir ettim fakat bu füze GPS ile konum belirleme sistemini kullanıyorsa demir yığınından başka bir şey değildir.Diğer konu ise yapmadıklarını nereden biliyorsunuz diye sormuşsun uydular öyle küçük kolaylıkla fırlatılabilecek düzeyde küçülmediler daha uyduyu yaptık diyelim onu fırlatacak rampa Türkiye de yok ama yinede yapılan çalışmaları taktir ederim gerisi gelir inşallah

quote:

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Damızlık

Sürekli böyle haberler çıkmaya başladı gurur verici birşey

Savunma sanayi millileştirmek açısından önemli bir adım tabrik ediyorum
  • yukarı...
  • tebrik ederim fakat dendiği gibi 2006da başlanmıştı yapım aşamasına bu tip daha birsürü haber seçim yaklaştıgı zaman su yüzüne çıkar hep ;)
  • Yakında intihar eder o mühendislerde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 6 Haziran 2011; 10:39:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

quote:

Orijinalden alıntı: Comodo Ejderi

bu füze en fazla kadiköyden şişiliye kadar gider

Askerliğimi yaptığım birlikte emin ol istanbuldan tahrana gidecek füzeler vardı.

Evet. Sisli ye kadar gider diyen arkadaş,en basitinden ÇNRA diye birşey duydun mu? Iyice araştır ondan sonra sallamasyon yorum yap.
  • Bazılarınız gps uydusu yapmalıyız önce demiş evet katılıyorum. Ama bişeyi bilmiyosunuz yerli uydu üretme aşamasına geçmeye başladık mesela ilerki yıllarda Ankaraya türkiye uzay kurumu kurulup bi tanede uydu fabrikası kurcaz hatta türksatın 4. uydusu burada bizim mühendislerle üretilecek. Bu yapılan füzenin amacı mühendislerin güdümde tecrübe kazanmasıdır. Sabırlı olun bi 3 yıla kuruluyo.
  •  MİLLİ SEYİR FÜZESİ (HELAL OLSUN MÜHENDİSLERİMİZE)

MİLLİ SEYİR FÜZESİ (HELAL OLSUN MÜHENDİSLERİMİZE)
  • [
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.