Şimdi Ara

SUNNY AT-14100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
114.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşağıda linki bulunan Sunny AT-14100 modeli hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar lg 42 le 5300 led tv de kullanmak istiyorum ....

http://www.sunny.com.tr/fulhd-AT-14100-UYDU-ALICI.html

• Selamlar,

STi 7111 serisi çipset bulunmaktadır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Ağustos 2011; 19:08:28 >
  • SERKAN hocam yani işimi görmez mi şuan Seuol gt serisi kullanıyorum en azından ondan iyidir diye düşünüyorum...
  • Elinizdeki Seul GT serisinin SD görüntü kalitesi, bu ALI çipset'lilerden çok daha iyidir.
  • Serkan hocam kolay gelsin
    Bir konuda yardımına ihtiyacım var
    Ben lg Marka bir led tv aldım.Bunun için uydu alıcısı almayı planlıyorum.Tek çanak kullanmayı düşünüyorum.
    Bu konuda HD uydu alıcısı almalıyım mı?
    Alırsam ne almalıyım
    Fazla bir bütçem yok.
    Bir arkadaş Next 18500 hd al diyiyor.
    Siz ne diyiyorsunuz bu konuda
    Sunny AT-14100 ile AT-14200 modelleri nasıl yardımcı olursan sevinirim.
    Teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaftig

Serkan hocam kolay gelsin
    Bir konuda yardımına ihtiyacım var
    Ben lg Marka bir led tv aldım.Bunun için uydu alıcısı almayı planlıyorum.Tek çanak kullanmayı düşünüyorum.
    Bu konuda HD uydu alıcısı almalıyım mı?
    Alırsam ne almalıyım
    Fazla bir bütçem yok.
    Bir arkadaş Next 18500 hd al diyiyor.
    Siz ne diyiyorsunuz bu konuda
    Sunny AT-14100 ile AT-14200 modelleri nasıl yardımcı olursan sevinirim.
    Teşekkürler....

Selamlar,

Sunny 14100, 14200HD; STi 7111 çipsetli olup, STi çipsetlerin SD/HD görüntü performansı
    daha iyidir.

Next 18500HD; ALI 3602 a serisi çipset bulunmaktadır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Ağustos 2011; 19:11:36 >
  • Teşekkür ederim,
    O kadar bütçem yok serkan Kardeş,
    Peki Sunny AT-14200 nasıl?
  • Aynı çipsetli...
  • merhaba serkan bey sürekli aliçipset li cihaz almayın sd de iyi değildir diyorsunuz özelden gelen mesajlara cvp vermiyorsunuz pek konu açmak gerekiyor sanırım

Bu uydu cihazlarının çipsetlerinin yer aldığı bir sayfa varmı

ben bi elektronik markette çalışıyorum yaklaşık 41-42 tane uydu alıcısı var 39 tl den 1000 tl ye kadar çıkıyor ama bu atlanta dreambox filan yok

goldmaster, nextstar, botech, seoul hiremco , premier , hometech ,sunny , bu firmalar var bunların içinde sd si iyi olan bi cihaz almak istiyorum aldığım cihazları hep geri verdim

isterseniz konuda açabilirim çünki bu markaların kutusuna bakıyorum çipseti yazmıyor hiç Ye 18500 hd next cihaz kutusunda sadece en dipte ali çipset diyor diğer kutularda hiç yazmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozel_uretim

merhaba serkan bey sürekli aliçipset li cihaz almayın sd de iyi değildir diyorsunuz özelden gelen mesajlara cvp vermiyorsunuz pek konu açmak gerekiyor sanırım

Bu uydu cihazlarının çipsetlerinin yer aldığı bir sayfa varmı

ben bi elektronik markette çalışıyorum yaklaşık 41-42 tane uydu alıcısı var 39 tl den 1000 tl ye kadar çıkıyor ama bu atlanta dreambox filan yok

goldmaster, nextstar, botech, seoul hiremco , premier , hometech ,sunny , bu firmalar var bunların içinde sd si iyi olan bi cihaz almak istiyorum aldığım cihazları hep geri verdim

isterseniz konuda açabilirim çünki bu markaların kutusuna bakıyorum çipseti yazmıyor hiç Ye 18500 hd next cihaz kutusunda sadece en dipte ali çipset diyor diğer kutularda hiç yazmıyor

Selamlar,

PM'den de aynı soruyu sormuşsunuz.

PM'de yazdığım doğrultuda ihtiyacınızı belirleyiniz ve bildiriniz.

Birde sizin portföyünüzdeki markaları modelleri yazınız.

Kolay gelsin.

• Merhaba Ben serv** kullanmak istiyorum hem serv** hem sd hem hd kaliteli uydu alıcısı varmı yada çok pahalı ise hd den feragat edebilirim sadece sd de düşünebilirim

goldmaster next sunny seoul-hiremco botech premier markalarında bu tür cihaz varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan -- 20 Haziran 2011; 13:57:29 >
  • SD ve HD'de; Üst düzey kaliteli görüntü veren, HD uydu cihazları;

STi işlemcili olanlar en kaliteli görüntüyü sunan cihazlardır.

* Yumatu Full HD (STi 7101 işlemcili ) İkinci el bulabilmek mümkündür.

* Kathrein 912 HD ( STi 7105 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını bulabilmek
    mümkündür.

* Opticum 9600 HD Prima ( STi 7105 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını
    bulabilmek mümkündür.

* AMIKO 8900 HD Alien ( STi 7111 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını
    bulabilmek mümkündür.

* SUNNY 14100, 14200, 14300 (STi 7111 işlemcili) Yurtiçinden temin edilebilir. Görüntü performansı henüz test edilemedi.

Görüntü kalitesinde üst düzeyi hedeflemiyorsanız, Dreambox 800HD'yi de tavsiye edebilirim. Son çıkan image'larla birlikte SD'de görüntü kalitesi iyi düzeye ulaştı diyebilirim.

Bu cihazların hepsi ile server kullanımı mümkündür.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 17 Ağustos 2011; 19:13:23 >

• Serkangüzel arkadaşım,
    -Bu bahsettiğiniz modelleri (yumatu hariç) duymamıştım sebebi türkiyede satılıyor olmamaları mı, bu yüzden mi ancak 2.elini bulabiliyoruz?
    -Peki next tir goldmasterdir vesteldir ne bileyim türkiyede servis ağıyla satılan STI işlemcili receiverler yok mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tan_Juan

Serkangüzel arkadaşım,
    -Bu bahsettiğiniz modelleri (yumatu hariç) duymamıştım sebebi türkiyede satılıyor olmamaları mı, bu yüzden mi ancak 2.elini bulabiliyoruz? Malesef öyle !

-Peki next tir goldmasterdir vesteldir ne bileyim türkiyede servis ağıyla satılan STI işlemcili receiverler yok mudur? Olsa dükkan sizin ma yok işte...

Yumatu full HD (STi 7101 işlemcili) olanını alabilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.
  • teşekkürler serkan bey, ancak yumatu içinde "2.elini bulmak mümkündür" demişsiniz. Artık sıfırı üretilmiyor mu? madem bu kadar ii neden hala yenileir veya bir üst modelleri yok bu işlemciyi ihtiva eden? şiömdidfen teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tan_Juan

teşekkürler serkan bey, ancak yumatu içinde "2.elini bulmak mümkündür" demişsiniz. Artık sıfırı üretilmiyor mu? madem bu kadar ii neden hala yenileri veya bir üst modelleri yok bu işlemciyi ihtiva eden? şimdiden teşekkürler...

Selamlar,

Tabiki var ! Yeni nesil işlemcili olanlarının Türkiye'de olmaması, üretilmediği anlamına
    gelmez.

Mesajınızda kırmızı ile işaretlediğim hususa, alıntı'daki
    mesajımda mavi ile işaretliğim yerden yanıt vermiş olayım.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

SD ve HD'de; Üst düzey kaliteli görüntü veren, HD uydu cihazları;

STi işlemcili olanlar en kaliteli görüntüyü sunan cihazlardır.

* Yumatu Full HD (STi 7101 işlemcili ) İkinci el bulabilmek mümkündür.

* Kathrein 912 HD ( STi 7105 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını bulabilmek
    mümkündür.

* Opticum 9600 HD Prima ( STi 7105 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını
    bulabilmek mümkündür.

* AMIKO 8900 HD Alien ( STi 7111 işlemcili ) Yurtiçinden ikinci el, yurtdışından sıfırını
    bulabilmek mümkündür.

Görüntü kalitesinde üst düzeyi hedeflemiyorsanız, Dreambox 800HD'yi de tavsiye edebilirim. Son çıkan image'larla birlikte SD'de görüntü kalitesi iyi düzeye ulaştı diyebilirim.

Bu cihazların hepsi ile server kullanımı mümkündür.

Kolay gelsin.

İlaveten; konuyu kavrayabilmek açısından, bu bilgide işinize yarayacaktır sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

SD / HD görüntü işleyen çipset'lerin kalitesi; en önemli görevi olan, scaling (ölçekleme) işlevini hakkıyla yerine getirmekten geçiyor.

SD görüntü işleyen çipset'in işleyeceği görüntünün çözünürlüğü standart 720x576 (i) idi... Yani ölçekleme yapacağı çözünürlük düzeyi belli idi... Dolayısı ile SD'de de maksimum düzeyde kalite elde etmek için yapılacak ölçeklemenin hesabını yapmakta, uygulamada donanımsal performansını elde etmekte zor olmamıştı.

Şimdi HD çipsetlerin üzerine, ilave görev yükü olarak, 720x576, 1088x720, 1920x1088 çözünürlük düzeylerinde görüntü işleme görevi verilmiştir.

HD receiver'ler için çipset çıkaran üreticiler, SD performansından daha ziyade, HD performansına odaklanarak, mamul çıkardılar.

Hal böyle olunca; çipset üreticileri içerisinde, bu scaling (ölçekleme) konusunda dersine iyi çalışan firmaların çipset'lerinin kullanıldığı receiver markaları, aranır oldu.

Kısaca olayın SD/HD görüntü performansı açısından özeti budur.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 23 Haziran 2011; 11:06:28 >

• Teşekkür ederim Serkan bey, anlaşılan Türkiye'ye getirilmiyor bu cihazlar...

Peki yurtdışından getirtsek türkçe dil desteği vs var mıdır, yazılımlarda sıkıntı yaşar mıyız?

Peki bunları kendi aralarından en iiden itibaren sıralasanız sıralamanız nasıl olurdu, neden?

Şimdiden teşekkürler...
  • Mavi ile işaretlediğim cihazların hepsinin görüntü kalitesi tescillidir.

Hepsinde Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Cihazların orijinal yada enigma serisi yazılımları ile sıkıntı yaşanmaz. (Orijinal yazılımlarda
    emulatör'lerde küçük küçük sıkıntı olabilir.)

Kathrein 912, Türkiye'de denenmiş olduğu için ilk sıradadır.

Kolay gelsin.
  • Mersinde yazlığa Sunny 14009 kurdurttum. Cihaz çanak işçilik herşey dahil anahtar teslim 160TL ye mal oldu. Sunny markasına kuşkulu yaklaşıyordum ama, seoul ve goldmaster kullanan biri olarak bu uyduyu çok sevdim tavsiye ederim.
  • teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.