SUNNY AT-14100
414 Cevap73399 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
19 Ocak 2012; 13:07:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ft19

menü 2580 tuşla
biss bölümünde trt hd için; 11042 FF 1000000000000000 girilmişmi bak.
yoksa biss bölümünde
düzenle seç
sağ.ID .....011042 yaz ok de.
sağ.Index .....FF yaz ok de
Extra Index ..... 0000 yaz ok de
alttaki satıra biss değerlerini gir.....1000000000000000 (16 haneli) yaz ok de
ikinci satıra bi şey yazmana gerek yok..... 00000000000000000 olarak kalsın
en son kırmızı tuşa basarak ekle de.
hayırlı olsun.

Teşekkürler akşam eve gidince deneyeyim. çözemediğim için trt-3 den emektar seoul gt-5000 ile izlemek zorunda kaldım.

10 Mesaj
19 Ocak 2012; 13:11:29 

quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

quote:

Orijinalden alıntı: pllankton

sunny 14100 yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum. problem yoktu fakat dün real madrid barcelona maçı için trt hd yi izleyeyim dedim. şifreye geçti ve bir süre şifreli kanal yazıp durdu, kumanda çalışmadı daha sonra da "please wait!!" yazdı bekledi öyle, bir kaç kez kapatıp açınca düzeldi fakat yine şifreli yayında kaldı. internetten biraz araştırınca emu açık olmadığını gördüm ve açtım (menu tuşu ve 2580 tuşluyarak) fakat yine de çözmedi, yine internetten araştırdım çeşitli key ler gördüm ama bir türlü beceremedim. verilen key numaraları cihazda yazılanlardan daha az sanki. bu konuda bana yardımcı olabilecek olanlar varsa çok sevinirim. ayrıca bu şifreli kanallarda neden problem çıkarıyor ve kilitleniyor aynı problemi yaşayan var mı?

Akşam aynı durum bende de olmuştu, uydudan güncelleme/manuel/scam anahtarını yükledim TRTHD şifresi çözüldü ve maçı bu şekilde seyrettim. Birde bu şekilde deneyin.

Teşekkürler...

1 Mesaj
19 Ocak 2012; 19:07:20 

Merhaba arkadaslar,

Sunny HD alici hakkinda bir kac bilgi almak istiyorum. Bunu ben direkt veya indirekt olarak notebookuma takip izliyebilir miyim?.. Bir de, kullandigim notebookta 1xHDMI port girisi var. Sadece LCD TV'e umarim takilmiyordur bu cihaz. Bu konuda bilgi aramaya calistim ama gonderilen postlarda karsilasmadim, malum bir de acemilik. Tesekkurler.

10 Mesaj
20 Ocak 2012; 0:32:37 

quote:

Orijinalden alıntı: pllankton

quote:

menü 2580 tuşla
biss bölümünde trt hd için; 11042 FF 1000000000000000 girilmişmi bak.
yoksa biss bölümünde
düzenle seç
sağ.ID .....011042 yaz ok de.
sağ.Index .....FF yaz ok de
Extra Index ..... 0000 yaz ok de
alttaki satıra biss değerlerini gir.....1000000000000000 (16 haneli) yaz ok de
ikinci satıra bi şey yazmana gerek yok..... 00000000000000000 olarak kalsın
en son kırmızı tuşa basarak ekle de.
hayırlı olsun.

Teşekkürler akşam eve gidince deneyeyim. çözemediğim için trt-3 den emektar seoul gt-5000 ile izlemek zorunda kaldım.

elle bu numaraları girdim olmadı. daha sonra otomatik güncelleme yaptım kendisi yükledi çözdü trt hd yi. ( bu akşamda başka bir şifreli maç var dı izlemesem de deneme imkanım oldu en azından) ne eksik diye baktım son girilecek olan alan ikinci satır 00000000000000000 değil o da 10000000000000000 olarak girilmiş, değiştirilmiş demek ki . bilginiz olsun.

147 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:57:23 

5-6 aydır LG LW 4500 ile kullanıyorum.Led tvnin arka kısmına kolayca yerleşti.Gayri ters tarafa yerleştirince hdmı kablosu ezildi hdmı 1.3 aldım.Görüntü olarak hd çok iyi diyebilirim.Kara yayını ise alınan sinyale göre idare eder.Ntv sporu ve son olarak barcelona ve real madrid maçını trt hd de sorunsuz birşekilde izliyebildim.Ancak siteleri üzerinde gönderdigim maile cevap vermeleri hoşuma gitmedi.Kanallar arasında geçişler ,alt versiyon uydu alıcılarla kıyasladığımızda iyi üst düzey uydu alıcılar için vasat diyebilirim.1 watt tüketim standart oldu.Gelelim media kısmına ,led tvde açtığım nerdeyse bütün videoları açıyor ,lw 4500 yapamadığı en boy oranlamasını yapabiliyor.Yani tam ekran 16/9.4/3. Ara sıra bazı videolardan çıkamıyor kilitleniyor.Kayıt özellği hoş ancak usb de ayrı bir klasör açıyor ,yeni bir kayıt yaptığında eskisi üzerine yazıyor.Kayıt edilen videoları Pcde işlemek zorunda kalıyorum.Hd kanalları tam olarak kayıt edemiyor.Sanırsam buda gelen sinyalin gücünden kaynaklanıyor.Lw 4500 tanımadığı birçok formatıda tanıyor.Ancak yeni sistemle kodlanmış videoları gösteremiyor ,bu bütün oynatıcılar için geçerli.Altyazı boyutu normal ,ancak renk açık mavi ve font seçimi hiç hoş değil.Altyazı ile videoyu aynı isimle kaydediyorum ,ancak ;altyazıyı kendi ekranında açık hale getirmezsem otomatik olarak görmüyor acaba başka bir ayarımı var , onu çözemedim.Dts olayını hiç denemedim.Ft32 destekli olması ntfs desteginin olmaması kötü yanları.Ergonomi isteyen ,hd isteyenler alınabilecek 2-3 seçenekten biri.Tavsitye ederim.Ancak şirketin mesajlara cevap vermesi gerekir.Acilen yeni özelliğine ntfs yide katmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedifeci -- 28 Ocak 2012; 0:18:07 >

14463 Mesaj
28 Ocak 2012; 0:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bedifeci

5-6 aydır LG LW 4500 ile kullanıyorum.Led tvnin arka kısmına kolayca yerleşti.Gayri ters tarafa yerleştirince hdmı kablosu ezildi hdmı 1.3 aldım.Görüntü olarak hd çok iyi diyebilirim.Kara yayını ise alınan sinyale göre idare eder.Ntv sporu ve son olarak barcelona ve real madrid maçını trt hd de sorunsuz birşekilde izliyebildim.Ancak siteleri üzerinde gönderdigim maile cevap vermeleri hoşuma gitmedi.Kanallar arasında geçişler ,alt versiyon uydu alıcılarla kıyasladığımızda iyi üst düzey uydu alıcılar için vasat diyebilirim.1 watt tüketim standart oldu.Gelelim media kısmına ,led tvde açtığım nerdeyse bütün videoları açıyor ,lw 4500 yapamadığı en boy oranlamasını yapabiliyor.Yani tam ekran 16/9.4/3. Ara sıra bazı videolardan çıkamıyor kilitleniyor.Kayıt özellği hoş ancak usb de ayrı bir klasör açıyor ,yeni bir kayıt yaptığında eskisi üzerine yazıyor.Kayıt edilen videoları Pcde işlemek zorunda kalıyorum.Hd kanalları tam olarak kayıt edemiyor.Sanırsam buda gelen sinyalin gücünden kaynaklanıyor.Lw 4500 tanımadığı birçok formatıda tanıyor.Ancak yeni sistemle kodlanmış videoları gösteremiyor ,bu bütün oynatıcılar için geçerli.Altyazı boyutu normal ,ancak renk açık mavi ve font seçimi hiç hoş değil.Dts olayını hiç denemedim.Ft32 destekli olması ntfs desteginin olmaması kötü yanları.Ergonomi isteyen ,hd isteyenler alınabilecek 2-3 seçenekten biri.Tavsitye ederim.Ancak şirketin mesajlara cevap vermesi gerekir.Acilen yeni özelliğine ntfs yide katmalı.

quote:

Kanallar arasında geçişler ,alt versiyon uydu alıcılarla kıyasladığımızda iyi üst düzey uydu alıcılar için vasat diyebilirim.

Üst düzey uydu alıcıların kanal geçiş hızları nedir?
Bu ürün 1sn civarı kanal geçiş hızına sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dejaay -- 28 Ocak 2012; 0:03:04 >

147 Mesaj
28 Ocak 2012; 0:25:41 

quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: bedifeci

5-6 aydır LG LW 4500 ile kullanıyorum.Led tvnin arka kısmına kolayca yerleşti.Gayri ters tarafa yerleştirince hdmı kablosu ezildi hdmı 1.3 aldım.Görüntü olarak hd çok iyi diyebilirim.Kara yayını ise alınan sinyale göre idare eder.Ntv sporu ve son olarak barcelona ve real madrid maçını trt hd de sorunsuz birşekilde izliyebildim.Ancak siteleri üzerinde gönderdigim maile cevap vermeleri hoşuma gitmedi.Kanallar arasında geçişler ,alt versiyon uydu alıcılarla kıyasladığımızda iyi üst düzey uydu alıcılar için vasat diyebilirim.1 watt tüketim standart oldu.Gelelim media kısmına ,led tvde açtığım nerdeyse bütün videoları açıyor ,lw 4500 yapamadığı en boy oranlamasını yapabiliyor.Yani tam ekran 16/9.4/3. Ara sıra bazı videolardan çıkamıyor kilitleniyor.Kayıt özellği hoş ancak usb de ayrı bir klasör açıyor ,yeni bir kayıt yaptığında eskisi üzerine yazıyor.Kayıt edilen videoları Pcde işlemek zorunda kalıyorum.Hd kanalları tam olarak kayıt edemiyor.Sanırsam buda gelen sinyalin gücünden kaynaklanıyor.Lw 4500 tanımadığı birçok formatıda tanıyor.Ancak yeni sistemle kodlanmış videoları gösteremiyor ,bu bütün oynatıcılar için geçerli.Altyazı boyutu normal ,ancak renk açık mavi ve font seçimi hiç hoş değil.Dts olayını hiç denemedim.Ft32 destekli olması ntfs desteginin olmaması kötü yanları.Ergonomi isteyen ,hd isteyenler alınabilecek 2-3 seçenekten biri.Tavsitye ederim.Ancak şirketin mesajlara cevap vermesi gerekir.Acilen yeni özelliğine ntfs yide katmalı.

quote:

Kanallar arasında geçişler ,alt versiyon uydu alıcılarla kıyasladığımızda iyi üst düzey uydu alıcılar için vasat diyebilirim.

Üst düzey uydu alıcıların kanal geçiş hızları nedir?
Bu ürün 1sn civarı kanal geçiş hızına sahip.

İmdi bu ifadenin başıma bela olacağını tahmin etmiştim. Mini olmayan (zaten fazla seçenek yok) daha pahalı hd uydu alıcılarında 1 saniye olan zaman daha azaltılmış ancak bu çok hissedilecek bir durum değil.Alt uydu alıcılarında bu zaman daha geç ,tabi bunu anlamak için daha önce alt versiyon uydu alıcısı kullanmak ve başkalarının daha kaliteli uydu alıcısından kanalları karıştırıyor olmak gerekir.

2 Mesaj
29 Ocak 2012; 0:36:14 

selamlar... birkaç gün önce at-14100 hd pvr aldım, ilk kez kayıt özelliğini denedim, yaklaşık 1 saatlik bir programı kaydettim, cihaz üzerinden izlediğimde sorun yok ancak bilgisayara attığımda tsr uzantılı dosya 20 dakika olarak görüntüleniyor, yarıda kalıyor görüntü, avi formatına çevirdim belki sorun çözülür diye ama yok, onda da aynı şekilde...
bir türlü buna dair bir mesaj göremedim forumda, yardımcı olabilecek var mıdır aranızda acaba diyerek bu mesajı yazıyorum...
umarım bir fikri olan vardır.. şimdiden teşekkürler;)

59 Mesaj
30 Ocak 2012; 10:27:25 

aydeniz23 arkadaşım kaydettiğin tsr uzantılı görüntüyü bilgisayarda hangi programla seyrediyorsun.

bedifeci arkadaşım hd kanalları da normal kadededilmek için kadetme hızı yüksek bir usb bellek kullanman gerekiyor. Genelde ucuz Belleklerde okuma hızı yüksek kaydetme hızı düşük oluyor.

2 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: cem-

aydeniz23 arkadaşım kaydettiğin tsr uzantılı görüntüyü bilgisayarda hangi programla seyrediyorsun.

başta vlc player olmak üzere birçok programla denedim, hepsinde aynı sorun, belki video dosyasını dönüştürürsem sorun düzelir dedim divx yaptım, yine aynı... kaydettiğim görüntünün yarıdan fazlası yok maalesef...

731 Mesaj
2 Şubat 2012; 10:19:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aydeniz23

quote:

Orijinalden alıntı: cem-

başta vlc player olmak üzere birçok programla denedim, hepsinde aynı sorun, belki video dosyasını dönüştürürsem sorun düzelir dedim divx yaptım, yine aynı... kaydettiğim görüntünün yarıdan fazlası yok maalesef...

kayıt klasörünün içinde birkaç farklı dosya oluyor cihaz 2 gb lık dosyalara bölerek kayıt yapıyor bu da hd kanalda 21 dk ya tekabül ediyor. Şimdi şehir dışında olduğum için dosya uzantılarını söyleyemiyorum hafta sonu daha ayrıntılı yazarım. Ancak kısaca gördüğün her 2 gb lık dosyayı video birleştirici bir programla birbirine ekleyip birleştirmelisin. Ben bu iş için xilisoft video converter ultimate satın aldım. Ancak benim sorunum birleştirme ve çevrimden sonra kalitenin çok düşmesi. Ayarlarla ne kadar oynasam da dosya boyutu ve kalite aynı kalıyor. Görüntüde kareler meydana geliyor. Daha iyi bir converter bilen varsa bana tavsiyede bulunabilir.
Bir de acaba next mini hd de de bahsettiğiniz problem var mı kullananlar yazabilir mi kendiliğinden bütün halde video kaydedebiliyor mu next. Çevirmek çok zahmetli oluyor zira.
Son olarak yüksek hızlı usb veya harici hdd kullanmazsanız hc kayıtta takılmalar ses görüntü kaymaları meydana gelebilir. Ben 750 gb wd hariciyi fat32 ile formatlayıp kayıt alıyorum

117 Mesaj
2 Şubat 2012; 21:37:29 

Ntvspor için denemediğim biss key kalmadı. Yok mu bu biss sorununun çözümü?

59 Mesaj
3 Şubat 2012; 9:46:55 

Uydudan son key güncellemesini yapın açılıyor olması gerekiyor, en azından benimki çalışıyor.

151 Mesaj
4 Şubat 2012; 1:15:25 

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

bence cihaz sd/hd görüntü kalitesi, kanal geçiş hızı ve kasa tasarımı olarak güzel. yazılım desteği, servis ilgisizliği ve ntfs formatlı usb ve hdd leri açamaması kötü yanı.

İşte sorunda burada başlıyor zaten...

Ancak bu sorunda, kullanıcıları haksız görüyorum. Daha başta beklentilerine uygun mal almadıkları için...

Bu ürünler ekonomik maksatlarla üretilmiş olup, cihazın board'u parça statüsünde 14 dolar'a yurtiçine girip, kasalanıp, kutulanıp satışa sunulmaktadır. 14 dolarlık mala orijindeki üreticinin yazılım desteği vermesi mümkün mü? Değil...

Bu tür ürünlerden çok fazla işlev beklemek daha başta fiyatı nedeniyle mümkün değildir. Yani içeride 200 TL seviyelerinden satıldığına bakmayın. Malum serbest piyasa ortamında her satıcı malını en yüksek fiyata satmak ister. Emsal ve benzerleri piyasaya çıktıkça, satıcı malının fiyatını yavaş yavaş aşağıya çeker. Bu süreçte yeni özellikli mallar piyasaya çıkar ve onların fiyatı yüksek olur v.s. bu döngü bu şekilde devam eder gider.

Saygılar, sevgiler.

Öncelikle @serkanguzel_ merhaba. baştan sona tüm başlığı okuduğumda konu hakkında aydınlatıcı bilgileriniz fazla olduğu için başta siz olmak üzere bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım istiyorum.

Öncelikle Bimekste Sunny 14100 ü görmeden önce böyle bir isteğim yoktu. fakat 200 liraya HD uydu alıcı alma imkanı olduğunu görünce birde evdeki 10 yıllık uydu alıcı artık değiştir beni demeye başlayınca bende biraz google lama ile burayı buldum.

Burdaki yazıları okumadan önce kafamdaki fikir olumsuz bir şey yoksa 14100ü al gitsin şeklindeydi. Fakat arkadaşların yazdığı olumsuzluklar ve sizin öylediğiniz ucuz etin yahnisi olayından sonra kafamda bir soru işareti oluştu.

Bir kullanıcı olarak ben uydu alıcıdan beklediğim özellikleri yazarsam bana bir öneriniz olabilirmi
.
1. sitede oturuyorum ve merkezi anten sistemini kullanıyorum o yüzden anten değiştirme gibi bir lüksüm yok ve mevcut 1 çanakla yetinmek zorundayım
2. Televizyonum FullHD. HD yayınların ücretsiz platformlarda fazla olmadığını biliyorum ama malum bir önceki uydu alıcı 10 yıl gibi bir süreyi tamamladı tekrar aldığımında benzer bir performans göstermesini bekliyorum. O yüzden ileride çıkabilecek hd yayınlarıda izleyebilmek adına FullHD bir uydu alıcı almak istiyorum
3. Server satın alıp şifre kırma gibi bir düşüncem yok. o yüzden bu özellik benim için önemli değil. Ama trtspor, ntvspor gibi kanalların biss şifrelerini girerek spor müsabakalarını da izlemek istiyorum.
4. Televizyonumu uzun zaman önce aldığım için usb desteği yok. ama notebook üzerinden HDMI kablo yardımı ile film izleyebiliyorum. fakat bu seferde notebooktan film izlerken notebooksuz kalabiliyorum. o yüzden cihazda NTFS DESTEKLİ bir usb den divx - mkv oynatma özelliği olması önemli.
.
Aklımı karıştıran şey de şu; aşağıdaki ürünler gibi ucuz ve kısıtlı özelliklerdeki HD kutulardan birini mi almalıyım. Yoksa hazır parayı vermişken biraz daha fazla vererek daha sağlam bir cihazmı almalıyım.
.
-- Jameson JS-2012 Full HD Micro PVR-USB (135 TL)
http://www.bimeks.com.t...ro-pvr-usb--.aspx#specs

-- Sunny At-14100 HD-PVR-USB (195 TL)
http://www.bimeks.com.t...hd-pvr-usb-.aspx#photos
...
Bana yukarıdaki gibi bir f/p cihazı birde çok da pahalı olmamak üzere
+ Full HD
+ HDMI
+ NTFS Destekli USB
+ USB Kayıt özellikli
bir uydu alıcısı önerebilirmisiniz.

B a R B a R Y a N
Toshiba M115 - S3094 --- Sony H 50 --- Samsung L760
Fotoğraf Galerisi (Eklediğim tüm resimlerin orjinal boyutlarını burda bulabilirsiniz
http://www.flickr.com/photos/28489972@N05

6162 Mesaj
4 Şubat 2012; 1:53:23 

quote:

Orijinalden alıntı: BaRBaRYaN

Öncelikle @serkanguzel_ merhaba. baştan sona tüm başlığı okuduğumda konu hakkında aydınlatıcı bilgileriniz fazla olduğu için başta siz olmak üzere bilgisi olan tüm arkadaşlardan yardım istiyorum.

Öncelikle Bimekste Sunny 14100 ü görmeden önce böyle bir isteğim yoktu. fakat 200 liraya HD uydu alıcı alma imkanı olduğunu görünce birde evdeki 10 yıllık uydu alıcı artık değiştir beni demeye başlayınca bende biraz google lama ile burayı buldum.

Burdaki yazıları okumadan önce kafamdaki fikir olumsuz bir şey yoksa 14100ü al gitsin şeklindeydi. Fakat arkadaşların yazdığı olumsuzluklar ve sizin öylediğiniz ucuz etin yahnisi olayından sonra kafamda bir soru işareti oluştu.

Bir kullanıcı olarak ben uydu alıcıdan beklediğim özellikleri yazarsam bana bir öneriniz olabilirmi
.
1. sitede oturuyorum ve merkezi anten sistemini kullanıyorum o yüzden anten değiştirme gibi bir lüksüm yok ve mevcut 1 çanakla yetinmek zorundayım
2. Televizyonum FullHD. HD yayınların ücretsiz platformlarda fazla olmadığını biliyorum ama malum bir önceki uydu alıcı 10 yıl gibi bir süreyi tamamladı tekrar aldığımında benzer bir performans göstermesini bekliyorum. O yüzden ileride çıkabilecek hd yayınlarıda izleyebilmek adına FullHD bir uydu alıcı almak istiyorum
3. Server satın alıp şifre kırma gibi bir düşüncem yok. o yüzden bu özellik benim için önemli değil. Ama trtspor, ntvspor gibi kanalların biss şifrelerini girerek spor müsabakalarını da izlemek istiyorum.
4. Televizyonumu uzun zaman önce aldığım için usb desteği yok. ama notebook üzerinden HDMI kablo yardımı ile film izleyebiliyorum. fakat bu seferde notebooktan film izlerken notebooksuz kalabiliyorum. o yüzden cihazda NTFS DESTEKLİ bir usb den divx - mkv oynatma özelliği olması önemli.
.
Aklımı karıştıran şey de şu; aşağıdaki ürünler gibi ucuz ve kısıtlı özelliklerdeki HD kutulardan birini mi almalıyım. Yoksa hazır parayı vermişken biraz daha fazla vererek daha sağlam bir cihazmı almalıyım.
.
-- Jameson JS-2012 Full HD Micro PVR-USB (135 TL)
http://www.bimeks.com.t...ro-pvr-usb--.aspx#specs

-- Sunny At-14100 HD-PVR-USB (195 TL)
http://www.bimeks.com.t...hd-pvr-usb-.aspx#photos
...
Bana yukarıdaki gibi bir f/p cihazı birde çok da pahalı olmamak üzere
+ Full HD
+ HDMI
+ NTFS Destekli USB
+ USB Kayıt özellikli
bir uydu alıcısı önerebilirmisiniz.

Selamlar,

Kayıt ve kaydedilmiş medyaları izleme konusu ile yakından ilgileceğinizi anladım. Öncelikle link verdiğiniz cihazları aklınızdan siliniz. kayıt, zamanlı kayıt, kaydedileni izleme, bir başka kaynaktan taşınan kayıtlı medyayı oynatma ve benzeri işlemleri, o cihazlarla sağlıklı yürütemezsiniz.

Belirlediğiniz kriterlerinizide göz önüne aldığımızda size en uygun cihaz Dreambox 800HD "se" olur. Şimdi ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Özellikler ve temin ile ilgili hususları, forumda ilgili başlıklardan takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Doğru bilginin adresi...

151 Mesaj
4 Şubat 2012; 2:11:51 

quote:

Selamlar,

Kayıt ve kaydedilmiş medyaları izleme konusu ile yakından ilgileceğinizi anladım. Öncelikle link verdiğiniz cihazları aklınızdan siliniz. kayıt, zamanlı kayıt, kaydedileni izleme, bir başka kaynaktan taşınan kayıtlı medyayı oynatma ve benzeri işlemleri, o cihazlarla sağlıklı yürütemezsiniz.

Belirlediğiniz kriterlerinizide göz önüne aldığımızda size en uygun cihaz Dreambox 800HD "se" olur. Şimdi ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza cevap verir.

Özellikler ve temin ile ilgili hususları, forumda ilgili başlıklardan takip edebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Merhaba serkan bey. bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkürler.

Açıkçası program kaydetme, zamanlı kayıt özelliğini çok fazla kullanacağımı düşünmüyorum. Ama ciddi bir para veriyorsam tabiki o da olsun isterim. Benim için önemli olan elimdeki internetten indirmiş olduğum filmleri izleyebilmek. (halihazırda notebook u bağlayarak yapıyorum ama notebook u kullanmadan da yapabilmek istiyorum) bunun içinde sadece usb desteği yeterli değil NTFS hdd yapısını destekliyor olmalı.

Dreambox ı düşünmeme nedenim önceki mesajımda da söylediğim gibi server kiralamayı düşünmüyorum. birde fiyatı. Şu an için 1. öncelik FİYAT + HDMI + Full HD olması. 800HD SE için ortalama ne kadar fiyat vermem gerekiyor hiç araştırmadım ama diğer özellikleri 200 tl ye karşılayabiliyorum (önceki mesajımdaki cihazlar ile) Sizin bu konudaki mesajlarınızdan anladığım kadarıyla çok iyi olmasa da vasatın üzerinde bir performans sergiliyor bu cihazlar. ve kısa vadede benim beklentilerim karşılyor. (NTFS dışında). 800HD SE için vereceğim farka değermi diye düşünüyorum.

B a R B a R Y a N
Fotoğraf Galerisi (Eklediğim tüm resimlerin orjinal boyutlarını burda bulabilirsiniz

6162 Mesaj
4 Şubat 2012; 2:24:57 

quote:

quote:

Selamlar,

Kolay gelsin.

Merhaba serkan bey. bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkürler.

Açıkçası program kaydetme, zamanlı kayıt özelliğini çok fazla kullanacağımı düşünmüyorum. Ama ciddi bir para veriyorsam tabiki o da olsun isterim. Benim için önemli olan elimdeki internetten indirmiş olduğum filmleri izleyebilmek. (halihazırda notebook u bağlayarak yapıyorum ama notebook u kullanmadan da yapabilmek istiyorum) bunun içinde sadece usb desteği yeterli değil NTFS hdd yapısını destekliyor olmalı.

Dreambox ı düşünmeme nedenim önceki mesajımda da söylediğim gibi server kiralamayı düşünmüyorum. birde fiyatı. Şu an için 1. öncelik FİYAT + HDMI + Full HD olması. 800HD SE için ortalama ne kadar fiyat vermem gerekiyor hiç araştırmadım ama diğer özellikleri 200 tl ye karşılayabiliyorum (önceki mesajımdaki cihazlar ile) Sizin bu konudaki mesajlarınızdan anladığım kadarıyla çok iyi olmasa da vasatın üzerinde bir performans sergiliyor bu cihazlar. ve kısa vadede benim beklentilerim karşılyor. (NTFS dışında). 800HD SE için vereceğim farka değermi diye düşünüyorum.

Uydu cihazının tek başına NTFS formatını desteklemesi birşey ifade etmiyor. Zira NTFS'te olsa, kaydın süresi USB üzerinden sınırsız değil. Özgün yazılımlı cihazda kayıt başladıktan sonra, oluşturduğu data izleri kayıt boyunca tampon hafızada (RAM) saklanacağı için, cihaz kendi yazıılımının öngördüğü çerçevede kayda son verecektir. Oysaki Dreambox'ta kayıt esnasında data izleri harddisk üzerinde tutulabilir. Tutabilme avantajı ise, internal bağlantılı harddisk yada e-sata bağlantılı harddisk olmasından kaynaklanır.

"se" sürümlü Dreambox biraz pahalıdır. Ancak ilk çıkan 800HD modelini almak isterseniz, 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İşlevleri bire bir aynıdır. İşlemcisi biraz yavaştır sadece...

Katılımcıların yararlanabilmesi için sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.

Doğru bilginin adresi...

151 Mesaj
4 Şubat 2012; 2:37:43 

quote:

Uydu cihazının tek başına NTFS formatını desteklemesi birşey ifade etmiyor. Zira NTFS'te olsa, kaydın süresi USB üzerinden sınırsız değil. Özgün yazılımlı cihazda kayıt başladıktan sonra, oluşturduğu data izleri kayıt boyunca tampon hafızada (RAM) saklanacağı için, cihaz kendi yazıılımının öngördüğü çerçevede kayda son verecektir. Oysaki Dreambox'ta kayıt esnasında data izleri harddisk üzerinde tutulabilir. Tutabilme avantajı ise, internal bağlantılı harddisk yada e-sata bağlantılı harddisk olmasından kaynaklanır.

"se" sürümlü Dreambox biraz pahalıdır. Ancak ilk çıkan 800HD modelini almak isterseniz, 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İşlevleri bire bir aynıdır. İşlemcisi biraz yavaştır sadece...

Bu fiyatlara bahsettiğiniz cihaz SIFIR mıdır yoksa 2.el mi?
SE ni güncel fiyatı ortalama olarak nedir?
Birde bu cihazı istanbulda bahsettiğiniz fiyatlara alabileceğim bir yer önerirmisiniz. (anadolu yakası olursa daha iyi olur)
Şu an için bu cihazlar hakkında bir bilgim olmadığı için son kullanıcı olarak TAK - ÇALIŞTIR şeklinde aldığım gibi direk ayar yapmadan kullanabilirmiyim?

B a R B a R Y a N

6162 Mesaj
4 Şubat 2012; 2:47:25 

quote:

quote:

Bu fiyatlara bahsettiğiniz cihaz SIFIR mıdır yoksa 2.el mi?
SE ni güncel fiyatı ortalama olarak nedir?
Birde bu cihazı istanbulda bahsettiğiniz fiyatlara alabileceğim bir yer önerirmisiniz. (anadolu yakası olursa daha iyi olur)
Şu an için bu cihazlar hakkında bir bilgim olmadığı için son kullanıcı olarak TAK - ÇALIŞTIR şeklinde aldığım gibi direk ayar yapmadan kullanabilirmiyim?

Dreambox 800HD'nin sıfırını 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İkinci elini 200 - 250 TL aralığında edinebilirsiniz.
Sim 2.01 ve M tuner'lisini almalısınız.

"se" modelininin sıfırını, 700 - 750 TL aralığında edinebilirsiniz. Çinden kendiniz getirtirseniz sim 2.1'li olanını, vergiler dahil, 550 TL'ye maledebilirsiniz. İkinci elini 550 - 600 TL aralığında edinebilirsiniz.
Sim 2.1'li olanını almanız yeterlidir. (Dikkat; çok ucuza(550 TL gibi) sim 2.01'li sim kart takıp satıyor bazı satıcılar. Kullanıcının dikkatinden kaçıyor. se cihaza 2.01'li sim takmak demek, yazılım yükleme seçeneklerinin sınırlanması demektir.)

Temin noktaları ile ilgili hususta, google'dan yadım alabilirsiniz.

Dreambox 800 ile ilgili başlıklarada gözatmanız yararınızadır.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 4 Şubat 2012; 2:56:45 >

Doğru bilginin adresi...

11 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:09:02 

Serkan Bey (sizi bu işte en tecrübeli kişi olarak görüyorum.) ve diğer arkadaşlar forumu yaklaşık 6 aydır inceliyorum herkesin çeşitli paylaşımlarını okudum. LW 5500 Lg televizyon aldım. Şimdi sıra geldi FullHD bir uydu alıcı sahibi olmaya herkes gibi bende kriterleri yazayım :) ve sizden tavsiye isteyim. hd ve sd görüntü kalitesi iyi olan ve ileride ds veya dt kullanabileceğim ayıp olmazsa birde usb den film izleyebileceğim ( LW 5500 de bu özellik var ama başka bir tv ye bağlarsam diye) çokta pahalı bir cihaz istemiyorum. Öncelikle böyle bir cihaz varmı ? varsa beni bilgilendirirmisiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

6162 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:41:00 

quote:

Orijinalden alıntı: _nightcrawler_

Serkan Bey (sizi bu işte en tecrübeli kişi olarak görüyorum.) ve diğer arkadaşlar forumu yaklaşık 6 aydır inceliyorum herkesin çeşitli paylaşımlarını okudum. LW 5500 Lg televizyon aldım. Şimdi sıra geldi FullHD bir uydu alıcı sahibi olmaya herkes gibi bende kriterleri yazayım :) ve sizden tavsiye isteyim. hd ve sd görüntü kalitesi iyi olan ve ileride ds veya dt kullanabileceğim ayıp olmazsa birde usb den film izleyebileceğim ( LW 5500 de bu özellik var ama başka bir tv ye bağlarsam diye) çokta pahalı bir cihaz istemiyorum. Öncelikle böyle bir cihaz varmı ? varsa beni bilgilendirirmisiniz. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Sanırım biraz daha kolay kullanımlı cihaz istiyorsunuz.

Digitürk sadece kendi cihazında izlenebilmektedir. Gelecekte digitürk'ün şimdiki receiver'lerde izlenilmesi mümkün olamayacaktır. Zira şimdiden CI+ özellikli modül sistemine geçtiler. Ki, CI+ özellikli uydu alıcıların fiyatları 1000 TL'den başlamaktadır. Dolayısı size önereceğim cihazla şimdi ve gelecekte abonelikle digitürk yayınlarını izlemeniz mümkün olmayacaktır.

Modül girişli olarak, NETA 6000 HD CI receiver görüntü kalitesi ve aradığınız diğer kriterler itibariyle size hitap eder. 330 TL civarında edinebilirsiniz. Google'dan araştırınız.

D-smart'ın modüllü üyeliği ile izleme yapılabilir.

Doğru bilginin adresi...

11 Mesaj
4 Şubat 2012; 12:45:44 

Teşekkür ederim. Serkan Bey

151 Mesaj
5 Şubat 2012; 5:37:58 

quote:

Dreambox 800HD'nin sıfırını 300 - 350 TL aralığında edinebilirsiniz. İkinci elini 200 - 250 TL aralığında edinebilirsiniz.

"se" modelininin sıfırını, 700 - 750 TL aralığında edinebilirsiniz. Çinden kendiniz getirtirseniz sim 2.1'li olanını, vergiler dahil, 550 TL'ye maledebilirsiniz. İkinci elini 550 - 600 TL aralığında edinebilirsiniz.
Sim 2.1'li olanını almanız yeterlidir. (Dikkat; çok ucuza(550 TL gibi) sim 2.01'li sim kart takıp satıyor bazı satıcılar. Kullanıcının dikkatinden kaçıyor. se cihaza 2.01'li sim takmak demek, yazılım yükleme seçeneklerinin sınırlanması demektir.)

Kolay gelsin.

serkanbey tekrar merhaba. önerileriniz doğrultusunda biraz araştırınca DM800HD benzeri bir ürün almak daha mantıklı gelmeye başladı. ama malum ne kadar çok şeye bakarsan o kadar çok model ortaya çıkıyor. Haliyle bilen birinden de destek alma ihtiyacı artıyor.

Sormak istediğim DVB-T2 (Karasal Yayın) hakkında düşünceleriniz neler. Türkiyede 2 yıl içinde karasal yayının devreye gireceği söylentileri var. Dolayısıyla bunu destekleyen bir cihazı şimdiden almak ne kadar mantıklı.

Birde aşağıdaki modelleri 800HD ve 800HD SE ile kıyaslarsanız size göre hangisi daha iyidir. Benim anladığım aşağıdaki 2 cihazda linuxlu olmasına rağmen açık kaynak kodlu değil. Ama benim gibi bu işe yeni adım atacak biri için bunun ne kadar önemi var bilmiyorum.
..
Vu+ Solo PVR Linux HD
+ Mkv ve DTS desteği
+ 2 Modül yuvası

GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT
+ Çift Tuner desteği
+ Mkv ve DTS desteği
+ 2 Modül yuvası

B a R B a R Y a N

6162 Mesaj
5 Şubat 2012; 10:42:11 

quote:

quote:

Kolay gelsin.

serkanbey tekrar merhaba. önerileriniz doğrultusunda biraz araştırınca DM800HD benzeri bir ürün almak daha mantıklı gelmeye başladı. ama malum ne kadar çok şeye bakarsan o kadar çok model ortaya çıkıyor. Haliyle bilen birinden de destek alma ihtiyacı artıyor.

Sormak istediğim DVB-T2 (Karasal Yayın) hakkında düşünceleriniz neler. Türkiyede 2 yıl içinde karasal yayının devreye gireceği söylentileri var. Dolayısıyla bunu destekleyen bir cihazı şimdiden almak ne kadar mantıklı.

Birde aşağıdaki modelleri 800HD ve 800HD SE ile kıyaslarsanız size göre hangisi daha iyidir. Benim anladığım aşağıdaki 2 cihazda linuxlu olmasına rağmen açık kaynak kodlu değil. Ama benim gibi bu işe yeni adım atacak biri için bunun ne kadar önemi var bilmiyorum.
..
Vu+ Solo PVR Linux HD
+ Mkv ve DTS desteği
+ 2 Modül yuvası

GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT
+ Çift Tuner desteği
+ Mkv ve DTS desteği
+ 2 Modül yuvası

Aşağıda kısa özelliğini verdiğiniz her iki cihazında işlemcisi, Dreambox 800HD'nin işlemcisinin yeteneğine sahip değildir.

Örneğin; Giga'da e-sata portunun bulunmayışını örenek gösterebiliriz. Diğer bir deyişle cihaza e-sata portunun konulmayışı, işlemcisinin desteklemeyişi nedeniyledir. Diğer taraftan alttaki her iki cihazın modül girişi vardır. O cihazları modül kullananlar tercih etmektedirler. Yine bahsettiğiniz cihazlara has hazırlanan enigma tabandaki yazılımların kaynak kodlarının paylaşılmadığıda doğrudur.

Karasal yayınlar iki yıl içerinde başlayacaktır.

Karasal yayın izlemeyi düşünüyorsanız, Dreambox 800HD "se" sürümlü cihazı, üç'lü tuner özelliği ile satılanından alınız.

Doğru bilginin adresi...

3124 Mesaj
5 Şubat 2012; 11:11:47 

Vu solo bildiğim kadarı ile açık kaynak kodlu.

11 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:30:46 

Serkan Bey neta 6000 uydu alıcısı almaya gittim fakat arkadaşım neta alacağına git bir dreambox veya atlanta hdbox al dedi ikisinide fiyatı aynı 325tl atlanta ne dersiniz aralarında çok kalite farkı varmı atlanta yı tavsiye edermisiniz

6162 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:38:58 

quote:

Serkan Bey neta 6000 uydu alıcısı almaya gittim fakat arkadaşım neta alacağına git bir dreambox veya atlanta hdbox al dedi ikisinide fiyatı aynı 325tl atlanta ne dersiniz aralarında çok kalite farkı varmı atlanta yı tavsiye edermisiniz

Dreambox için doğru söylemiş ! daha fonksiyonel.

Atlanta HD box için aynı şeyi söyleyemem.

Doğru bilginin adresi...

11 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:42:11 

Serkan Bey dreambox hangi modeli tavsiye edersiniz

11 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:53:04 

Serkan Bey ayrıca Dreambox 800HD 2.01 BL76 diye bir cihaz buldum netten 400 tl dedi merkezi uydu sistemi var apartmanda bir sorun yaşarmıyım teşekkür ederim

6162 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:55:27 

800HD "se" modelini tavsite ederim.

Merkezi sisteminiz sağlıklı ise sorun yaşamazsınız.

Doğru bilginin adresi...

14463 Mesaj
9 Şubat 2012; 14:09:15 

SUNNY AT-14100HD ULTIMATE PVR UYDU ALICI KDV Dahil Fiyatı 188,80 TL (Kargo Ücretsiz!)
Havale Fiyatı: 179,36 TL Tek Çekim Fiyatı: 181,25 TL
http://www.incehesap.co...mate_pvr-923-20881.html

Fiyatı gayet iyi ama son 1 ürünmüş..

84 Mesaj
9 Şubat 2012; 19:34:55 

quote:

serkan hocam sd görüntü performansı ;Dreambox 800HD'mi yoksa Vu+ Solo PVR Linux HD'nin mi daha iyidir,işin gerçeği benim cihazdan beklentim
1-ntsf format ve dts desteği
2-sd yayınlarda en üst performans
server olaylarıyla ilgilenmiyorum sadece iyi görüntü ve medya player inin sağlıklı çalışması
bu kriterlere uygun başka bir tavsiyenizde olurmu ? .. saygılar...

6162 Mesaj
9 Şubat 2012; 20:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

quote:

serkan hocam sd görüntü performansı ;Dreambox 800HD'mi yoksa Vu+ Solo PVR Linux HD'nin mi daha iyidir,işin gerçeği benim cihazdan beklentim
server olaylarıyla ilgilenmiyorum sadece iyi görüntü ve medya player inin sağlıklı çalışması

Kıyaslanmasını istediğiniz her iki cihazında görüntü kalitesi bir birinin aynıdır.

Diğer aradığınız işlevleri her iki cihazda eşit kalitede sunar.

Dolayısı ile fiyat/performans açısından 800HD daha uygun seçim olur.

Aradığınız kriterler çerçevesinde, başkada cihaz tavsiyem yoktur.

Doğru bilginin adresi...

731 Mesaj
11 Şubat 2012; 16:29:23 

Serkan Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzerine 300 tl ye klon dreambox hd 800 aldım. Bir iki gün uğraştıktan sonra kullanmasını öğrendim. Şu anda istediğim gibi kayıt yapabiliyorum, kayıtları ftp ile ethernet hattından alabiliyorum. sunny cihazdaki gibi birleştirmeyle uğraşmam gerekmiyor. Oldukça gelişmiş bir kayıt ayarları mevcut. 640 gb hdd taktım. Isınması dışında sorun yok. Kayıt için alacaklara ben de kesinlikle dreambox öneriyorum. Beni video convert işlerinden kurtardı zira sunny de kayıt yalnızca kendisi üzerinden sağlıklı yürütülebiliyor. Muhtemelen next mini de de böyledir.

6162 Mesaj
11 Şubat 2012; 16:47:03 

quote:

Orijinalden alıntı: telliibrahim

Serkan Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. Tavsiyeniz üzerine 300 tl ye klon dreambox hd 800 aldım. Bir iki gün uğraştıktan sonra kullanmasını öğrendim. Şu anda istediğim gibi kayıt yapabiliyorum, kayıtları ftp ile ethernet hattından alabiliyorum. sunny cihazdaki gibi birleştirmeyle uğraşmam gerekmiyor. Oldukça gelişmiş bir kayıt ayarları mevcut. 640 gb hdd taktım. Isınması dışında sorun yok. Kayıt için alacaklara ben de kesinlikle dreambox öneriyorum. Beni video convert işlerinden kurtardı zira sunny de kayıt yalnızca kendisi üzerinden sağlıklı yürütülebiliyor. Muhtemelen next mini de de böyledir.

Hayırlı olsun, güle güle kullanınız.

Doğru bilginin adresi...

84 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:17:39 

[/quote]
Kıyaslanmasını istediğiniz her iki cihazında görüntü kalitesi bir birinin aynıdır.

Diğer aradığınız işlevleri her iki cihazda eşit kalitede sunar.

Dolayısı ile fiyat/performans açısından 800HD daha uygun seçim olur.

Aradığınız kriterler çerçevesinde, başkada cihaz tavsiyem yoktur.
[/quote]
serkan hocam cevap için çok teşekkürler.son bi sorum olacaktı.bugün ''Dreamlife HD'' aklıma takıldı.çok fonksiyonlu bi cihaz, sizce bunun görüntü kalitesi
nasıldır? alınabilir bi cihaz mıdır sizce.. saygılar.

6162 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:23:27 

quote:

Orijinalden alıntı: zeybek79

serkan hocam cevap için çok teşekkürler.son bi sorum olacaktı.bugün ''Dreamlife HD'' aklıma takıldı.çok fonksiyonlu bi cihaz, sizce bunun görüntü kalitesi
nasıldır? alınabilir bi cihaz mıdır sizce.. saygılar.

O tür fiyatı şişirilmiş ürünlerden uzak durunuz.

Doğru bilginin adresi...

11 Mesaj
13 Şubat 2012; 12:38:34 

http://www.sanalpazar.com/Dreambox-800-Hd-Beyaz-Kasa-Boot-82-+kampanyali__isp1343616
Serkan Bey Bu ürün için ne söyleyebilirsiniz. işimi görürmü bu cıhaz ilginiz için teşekkürler.

6162 Mesaj
13 Şubat 2012; 13:41:38 

quote:

http://www.sanalpazar.com/Dreambox-800-Hd-Beyaz-Kasa-Boot-82-+kampanyali__isp1343616
Serkan Bey Bu ürün için ne söyleyebilirsiniz. işimi görürmü bu cıhaz ilginiz için teşekkürler.

Görür.

Doğru bilginin adresi...

14 Mesaj
14 Şubat 2012; 14:21:39 

Merhaba bende bir uydu alıcısı alacağım. Televizyonuma hem laptopumu hem uydu alıcımı bağlamak istiyorum. Uydu alıcısından beklediğim çok yavaş olması, bilgisayarıma bağlamadan ntvspor gibi kanalların şifresini kırabilmesi ve düzgün bir görüntü vermesi ama fiyatı çok önemli.. Ne önerirsiniz, bu iki ürün için ne dersiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

http://www.evimister.co...an-Guncelleme-4823.html

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=58698

Ayrıca bunlar hiç iyi değildir, HD yayın için uydu alacaksan biraz daha para vermen gerekiyor derseniz, HD yayında benim için çok önemli değil, bu durumda bü ürüne ne dersiniz

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=43203

14 Mesaj
14 Şubat 2012; 22:33:10 

quote:

Orijinalden alıntı: ugrkrc

Merhaba bende bir uydu alıcısı alacağım. Televizyonuma hem laptopumu hem uydu alıcımı bağlamak istiyorum. Uydu alıcısından beklediğim çok yavaş olması, bilgisayarıma bağlamadan ntvspor gibi kanalların şifresini kırabilmesi ve düzgün bir görüntü vermesi ama fiyatı çok önemli.. Ne önerirsiniz, bu iki ürün için ne dersiniz? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

http://www.evimister.co...an-Guncelleme-4823.html

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=58698

Ayrıca bunlar hiç iyi değildir, HD yayın için uydu alacaksan biraz daha para vermen gerekiyor derseniz, HD yayında benim için çok önemli değil, bu durumda bü ürüne ne dersiniz

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=43203

Arkadaşlar cevap verebilecek kimse yok mu?

368 Mesaj
15 Şubat 2012; 18:39:00 

http://www.alisverisyap...692911.aspx?CatId=27932

176 tl ye aldım +3 joker vadaa ile...

Yeniden canlanmak için, Avrupa medeniyetini taklit değil, gücümüzün esası olan, İslamiyete dönmemiz gerekir!
II. Abdulhamid Han.

368 Mesaj
16 Şubat 2012; 9:00:33 

kargo dahil 176 unutmuşum....

Yeniden canlanmak için, Avrupa medeniyetini taklit değil, gücümüzün esası olan, İslamiyete dönmemiz gerekir!
II. Abdulhamid Han.

101 Mesaj
20 Şubat 2012; 21:37:22 

14100 aldım ilk önce 320 gb lık taşınabilir diskimi taktım malesef tanımadı bilginiz olsun.kanal geçişleri gayet güzel,menüsü çok kolay , kumandası cihazın önüne geçince işlem yapmıyor enteresan benim lg 375s dahili uydu alıcılı led tv var tv nin kendi alıcısının görüntüleri çok çok iyi ama onunda lanet bir menüsü var kanal geçişleri ızdırap veriyor uydu taraması 2 uyduyu 1 saatte tarıyor buda tv yi kötü gösteren bir özelliği ama 14100 canavar gibi çok seri bir cihazmış aradığım özellikleri bu cihazda buldum.

451 Mesaj
20 Şubat 2012; 22:44:31 

Selamünaleyküm arkadaşlar,
Bugün Adana Metro markette gezerken gördüm.14100 modeli 169 tl idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 20 Şubat 2012; 22:45:39 >

14463 Mesaj
20 Şubat 2012; 22:56:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm arkadaşlar,
Bugün Adana Metro markette gezerken gördüm.14100 modeli 169 tl idi.

Çok iyi fiyat.

Kayınpedere aldığım 14100 sorun vermiş arkadaşlar. Kilitlenme sorunu. Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyordu. 2-3 kez oldu dedi. Donmuş kalmış. Hiçbir şekilde açma kapamadan da düzelmemiş. Fişinden çekerek biraz bekledikten sonra çalışmış. Canım sıkıldı doğrusu. Ne güzel sorunsuz diyordum

101 Mesaj
21 Şubat 2012; 1:17:39 

bende yeni aldım, cihaz da ısınma fazla gibi geldi bana.

101 Mesaj
21 Şubat 2012; 14:32:45 

elimde lg lv375s model uydu alıcılı tv var ayrıca sunny 14100 model uydu alıcım var(sunny den hem hotbirdi hem türksatı izliyorum) şunu öğrenmek istiyorum çatıdan gelen 2 uydudan yayın alabilen diseq den gelen tek kablo var ben bunu sunny nin girişine takıyorum ayrıca sunny nin out dan tv nin uydu girişine kablo bağlantısı yaptım sonuç olarak tv nin uydu alıcısından yanlızca türksatı gösterdi hotbird kanalları çıkmadı nasıl bir bağlantı yaparsam hem tv nin hemde sunny 14100 uydu alıcısı çalışabilir yada böyle bir şey olamazmı.yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekür ederim.

171 Mesaj
21 Şubat 2012; 17:21:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Sadr-azam

Ntvspor için denemediğim biss key kalmadı. Yok mu bu biss sorununun çözümü?

bende bu cihazı almayı düşünüyorum ancak ntv spor ve trt3 kanallarını bu cihaza biss key girerek izleme şansım olurmu eğer izleyen varsa bilgi verirse sevinirim.bugün bimeks gene indirim yapmış 186 tl ama geçen sene kasım aylarındada aynı fiyata çekmişti bu sanırım şirket politikası ara sıra indiriyorlar fiyatı.

herşeyi bilmenize gerek yok,haddinizi bilin yeter...

1116 Mesaj
21 Şubat 2012; 20:23:22 

bende 6 aydır bu cihazı kullanıyorum. ntvspor ve trt spor için biss menüsü chazda otomatik olarak yüklü geliyor. sen sadece emu açık değilse kumandadan menü 2580 yapıp emu yu açık yapacaksın. ayrıca trt hd deki alman ligi maçlarınıda şifresiz izleyebilirsin.

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

101 Mesaj
21 Şubat 2012; 22:46:45 

bu cihazı tv arkasına yapıştırıp kumanda ile çalıştırabilen varmı ? ben cihazı denedim ama mümkün değil çalışmadı kumandası en eski model kumandalardan cihazı görmeyince çalışmayan cinsten önünde durunca iletişim sağlayamıyor şu uydu cihazlarına fiyatına yakışır bir kumanda neden koymazlar doğru açıyı bulmaz isen kumandaya 3-5 kez basman lazım.

1116 Mesaj
21 Şubat 2012; 23:00:53 

quote:

Orijinalden alıntı: byrmblgl

bu cihazı tv arkasına yapıştırıp kumanda ile çalıştırabilen varmı ? ben cihazı denedim ama mümkün değil çalışmadı kumandası en eski model kumandalardan cihazı görmeyince çalışmayan cinsten önünde durunca iletişim sağlayamıyor şu uydu cihazlarına fiyatına yakışır bir kumanda neden koymazlar doğru açıyı bulmaz isen kumandaya 3-5 kez basman lazım.

kutudan çıkan, cihazın kablolu kumanda alıcısını görünür bi yere monte ettinmi. bende cihaz tv nin arkasında, kumanda alıcısı ise tv nin altında görünür b, yerde duruyor ve sorunsuz bi şekilde çalışıyor.

101 Mesaj
22 Şubat 2012; 12:03:32 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byrmblgl

kutudan çıkan, cihazın kablolu kumanda alıcısını görünür bi yere monte ettinmi. bende cihaz tv nin arkasında, kumanda alıcısı ise tv nin altında görünür b, yerde duruyor ve sorunsuz bi şekilde çalışıyor.

cihazı 2.el aldım ama elimde bahsettiğiniz parça yok satan kişinin çokmu işine yarayacak birşey bu, genede sağolun teşekür ederim.

1116 Mesaj
22 Şubat 2012; 12:48:15 

o parça yoksa mecburen cihazı tv ni altına veya önüne görünür bir yere koyacaksın. halbuki satanında bi işine yaramaz.

101 Mesaj
22 Şubat 2012; 16:37:28 

quote:

o parça yoksa mecburen cihazı tv ni altına veya önüne görünür bir yere koyacaksın. halbuki satanında bi işine yaramaz.

dediğiniz gibi kullanıyorum şu an ,aldığım kişi ile görüşüp istiyeceğim onun dışında cihaz çok iyi sağolun t eşekür ederim.