Şimdi Ara

raporla 66 bin den raporsuzu 60 binden hesaplıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar az önce samsun peugeut taydım 5008 premium pack opsiyonlarla beraber 66.600 den 48.600 e bırakıyor.dedim bu araçta hiç mi indirim yok filo indirimi olursa olur o da sakat raporundan dolayı uygulamıyoruz dedi kaç para dedim ozaman bu araç 60 bine veririz dedi.bende gidip şimdi passat variant tsı alsam arada uçurum oluyor.bir de bu araç 3-5 sene sonra bide bu kadar zarar edecek dedim fazla uğraşmadan çıktık bayiden.dedim babama bunlar işi abarttı araç satmak istemiyorlar dedim. en azından passat bu kadar sallamazlar ve kar edicek diye büyük kazık yemeyiz dedim.birde bana örnek veriyo bu parthner motoru 500 binde var diyor dedim bunlar200 bini görmeden motor istemiyormuydu dedim.adam anlıyacağınız bilgisiz sandı herhalde kakalamayı düşünüyor ben de oralı olmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusssss

arkadaşlar az önce samsun peugeut taydım 5008 premium pack opsiyonlarla beraber 66.600 den 48.600 e bırakıyor.dedim bu araçta hiç mi indirim yok filo indirimi olursa olur o da sakat raporundan dolayı uygulamıyoruz dedi kaç para dedim ozaman bu araç 60 bine veririz dedi.bende gidip şimdi passat variant tsı alsam arada uçurum oluyor.bir de bu araç 3-5 sene sonra bide bu kadar zarar edecek dedim fazla uğraşmadan çıktık bayiden.dedim babama bunlar işi abarttı araç satmak istemiyorlar dedim. en azından passat bu kadar sallamazlar ve kar edicek diye büyük kazık yemeyiz dedim.birde bana örnek veriyo bu parthner motoru 500 binde var diyor dedim bunlar200 bini görmeden motor istemiyormuydu dedim.adam anlıyacağınız bilgisiz sandı herhalde kakalamayı düşünüyor ben de oralı olmadım.

hiç birşey anlamadım

• edeceğiniz zararı düşünerek otomobil alacaksanız. ben size cumhuriyet altını önereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maivesiyah

quote:

Orijinalden alıntı: yunusssss

arkadaşlar az önce samsun peugeut taydım 5008 premium pack opsiyonlarla beraber 66.600 den 48.600 e bırakıyor.dedim bu araçta hiç mi indirim yok filo indirimi olursa olur o da sakat raporundan dolayı uygulamıyoruz dedi kaç para dedim ozaman bu araç 60 bine veririz dedi.bende gidip şimdi passat variant tsı alsam arada uçurum oluyor.bir de bu araç 3-5 sene sonra bide bu kadar zarar edecek dedim fazla uğraşmadan çıktık bayiden.dedim babama bunlar işi abarttı araç satmak istemiyorlar dedim. en azından passat bu kadar sallamazlar ve kar edicek diye büyük kazık yemeyiz dedim.birde bana örnek veriyo bu parthner motoru 500 binde var diyor dedim bunlar200 bini görmeden motor istemiyormuydu dedim.adam anlıyacağınız bilgisiz sandı herhalde kakalamayı düşünüyor ben de oralı olmadım.

hiç birşey anlamadım

al benden de o kadar... anladıysam arap olayım.....

• arkadaşın büyük ihtimalle engelli raporu var ondan dolayı araca vergi vermeyecek pejo da sakat raporun varsa 68000 diyor normal vatandaşa 60000 e satıyor doğal olarak arkadaş da isyan etmiş çok haklı
  • almayın liste fiyatından indirim yapan bir yerden alın aracınızı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

arkadaşın büyük ihtimalle engelli raporu var ondan dolayı araca vergi vermeyecek pejo da sakat raporun varsa 68000 diyor normal vatandaşa 60000 e satıyor doğal olarak arkadaş da isyan etmiş çok haklı

Sağol sayende anladım olayı
  • şöyle özetleyim aracı sakat raporu kullanarak alırsam 66.800 den hesaplıyor ve indirimler 48.600 oluyor. ama normal bir müşteri olarak gidersem aracı60 bine verebileceğini söylüyor.yani 60 bin üzerinden hesaplayınca 44 bine geliyor araç .ama bayi uyanık kazık atacak. daha önce forumda böyle uyarı yapan arkadaşlar olmuştu buda ispatı gibi oldu bana. hatta raporlu araçtan kar edemediklerini bile söylüyor bana yakın zamanda satmışlar bir tane 3008 i 47 binliraya onu söylüyor bana.
  • Demekki neymiş önce normal müşteri gibi gitcen.Sonra indirdigin fiyat üzerinden engelli indirimi yaptırcan.Benim bu karmaşık olaydan anladıgım bu
  • demekki normal müşteriye 6 bin lira indirim yapıyorlarmış banada yaparsanız alırım deyin. bendede sakat aracı var bugünlerde yenilemeyi düşünüyorum satıcıya devletin indirdiği ötv den sonra bayi olarak siz ne kadar indirim yapıyorsun diye soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

edeceğiniz zararı düşünerek otomobil alacaksanız. ben size cumhuriyet altını önereyim.

daha guzel cevap verilemezdi diye dusunuyorum
  • edeceğim zararı tabiki hesaplamam lazım bu kadar insan pahalı halde vw niye alıyor o zaman ben bile vw karşıtıydım ama diğerleride böyle yaparsa adamı keriz koymaya çalışırsa bile bile bu kadar kazık yemek yani bayinin 10 araç sattığında elde edilecek karı bizden çıkarmaya kalkması ve liste fiyatı üzerinden opsiyon fiyatlarıda içinde bir kuruş indirim yapmaması onu da geçtim kendi araçlarını vw den daha üstün olduğunu söyleyip bu araçlara bu fiyat az ben olsam 80 bin yaparım alan alır gibi söylerde bulunması vw ediyorda bu etmezmi gibi konuşmaları adamın biraz canını sıkıyor.bir de kendi sitelerinde bu araçların stok durumuna bakınca ordaki araçların aynı özelliklere sahip olunanların 64.888 bin civarı olduğu yazıyor. indirimi söyledik adam oralı değil götleri kalkmış diyorumya opsiyon fiyatlarını da birebir yansıtıyor. bende soğudum zaten bayiden başka araçlara bakmaya karar verdim bu fiyatlar düşmezse eğer.yani bizim peder bile adamla pazarlık yapmaya kalkışmadı bile çok iyi pazarlık yapan biridir kendi uğraşmaya bile değmez dedi paramla rezil olmam diyor adam.

• Baska bayileri ara fiyat al. Sonucta senin raporundan dolayi adamin kari degismiyor, aslinda herkese sattigi fiyattan OTV indirimini hesaplayip vermesi lazim. Ya tutarsa diye denemis adam. Sizin zaten indirim aldiginiz icin onemsemeyeceginizi dusunmus olmali.

Once rapor olayina girmeden fiyat alin sonra raporu soyleyin, mutlaka inidirmli fiyattan yapacak olan bir bayi cikacaktir.
  • Aracı her bayi size büyük ihtimalle liste fiyatını uygulayacaktır.Bu tür özel durumlarda uygulama bu şekilde genel olarak.
  • bencn17 kardeşim tabi tabi tabi....... her bayi bize büyük ihtimalle liste fiyatını uygulayacaktır
    biz özürlü olanlar parayı çaydan sıyırıyoruzya
    yunusssss arkadaşım doğal alarak normal vatandaşa yapılan indirim neyse okadar indirimi talep etmiş gerisi devletin almadığı ÖTV
    arkadaşım bende araç bakıyorum kesinlikle acele etme dün internet haberde bir haber duydum KDV nin de iptali söz konusu pazarlığını iyi yap bayiye devletin yaptığı indirimi bana indirim diye söyleme normal vatandaşa liste fiyatından kaç lira indirim yapıyorsan ben de o kadar indirim istiyorum de. bayi sana şu kadar ötv şu kadar biz indirim yaptık desin
  • pazarlığınızı normal olarak yapın
    ötv indirimini sezerlerse fazla kar etmeye çalışıyorlar ötvli fiyattan kdv hesaplıyorlar vs vs
    şuan bizde araba bakıyoruz şöyle bir konu var kesinlikle oku takip et
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel-donanimli-otomobiller-motorlu-araclar-h-sinifi-ehliyet/70898-engelliler-arac-aliminda-artik-kdv-de-odemeyecek-adana-bolge-idare-mahkemesi.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.