Şimdi Ara

MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.441
Cevap
28
Favori
401.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen dediğiniz gibi, parası olan yenisini alır devam eder. 8 ay once 2003 model E 270 CDI araca biniyordum. 2 hafta kadar once de 2009 BMW 520d alındı. Aracın icine oturuyorum ve Mercedes ile kıyaslıyorum. Kalite olarak daha once de belirttiğim gibi Mercedes i daha iyi buluyorum. BMW dışardan 2003 model Mercedes ten daha sportif duruyor. Bunun dışında da Mercedes her yönüyle bence daha başarılı duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meceng M kullanıcısına yanıt
    ne yapmalıyım bilemiyorm c180 eski kasa olacak para verilirmi yılsonunda yeni kasa cıkarken amgli kaca alırsam mantyıklı olur yada ne kadar daha beklemeliyim
  • Ya arkadaşlar benim sorum çok komik mi olacak sizin gibi işin kurtları arasında.... yardımcı olursanız sevinirim....

Önce CLA düşündüm ama yorumlardan arka kısmın çok dar olduğunu bu araç alınırsa 2 kişilik düşünülmesi gerektiği vs. duyunca vazgeçtim gibi...

O zaman C180 gündeme geldi...geldi de o kadar çok ıvır zıvırı var ki... hangi model alınmalı birbirlerine üstünlükleri ney? AMG konforsuz diyen var, AMG siz olmaz diyen var... hepsinde standart olan donanımlar ney? hangisini almalı vs... bu arada 2014 de yeni kasa gelecekmiş o zaman temiz ikinci el mi bakılmalı? Aydınlatırsanız sevinirim..

Bu arada para limiti 110.000
  • Şahsi fikrim öncelikle gidin AMG paket ile test sürüsü yapin. Sonrasinda hangi paketi tercih edecekseniz ona gore fiyat alın ve sahibinden com da 2.nci el belirlediğiniz paketteki C180 ınizi bulun ve alın. Sıfır arabanın keyfi farklı olsa da düşük km de C180 bulunabilir diye düşünüyorum. 2 sene binersiniz, sonrasında da yeni kasa C180 ile takas yaparsınız

• @putamens e yazdığım gibi siz de aynı sekilde ilerleyebilirsiniz. Ben hiç sıfır km mercedes almadım. Bıkıyorum ki onun keyfi de aynıdır ama 2.nci el daha avatajli olduğu icin bu yolu tercih ediyorum. Hele bir de yeni kasa arifesinde kesinlikle 2.nci el alırdım.
    Ek olarak illa sıfır km tercih ediyorsanız da yıl sonuna doğru fiyatlarda illaki indirime gidilecektir.

sıfır almak gerekiyr bu aracı ilk kez sıfır arac alıcam o yüzden 5 yıl satamayacagım c 180 ideal bi aracmıdır sizce fiyat olarak 100 liraya bulabilirmiyim yılbasından fascination
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

sıfır almak gerekiyr bu aracı ilk kez sıfır arac alıcam o yüzden 5 yıl satamayacagım c 180 ideal bi aracmıdır sizce fiyat olarak 100 liraya bulabilirmiyim yılbasından fascination

Eğer sıfırını almaya karar verdiyseniz aralık ayında 100'e AMG paketli modeli pazarlık ile alabilirsiniz. Yeni kasa çıkacağı için stok eritecekler. Ben 2012 Aralık'da aynı aracı 104'e aldım.

Sıfır araç alacaklar için yeni kasayı bekle al diyemiyorum çünkü aynı donanımlı araçların yeni kasa fiyat farkı 25bin seviyesini bulacak. Makyajlı kasalara yapacakları indirimi de katarsak 30'un üstüne çıkacak fark. Yeni kasa C için o bütçem var diyen varsa gitsin Aralık ayındaki kampanyalar ile hiç düşünmeden E180 Elite alsın binsin diyorum 135 civarına alınabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Su an 114.200 TL liste fiyatına gore değerlendirirsek 100 bine düşmesi icin %12,4 indirim yapilmasi gerek.
    Bayiler 100 bine düşerler mı bilemiyorum ancak

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=130793770

bu ilanda arkadas 100 bine düşmüş. :)

benide düşündüren o eger 100 e düşerlerse amg için muhtesem bi rakam olacak benim için bulunmaz bir nimet ama bekleyip görmek en iyisi burada fascinatıon donanımda olabilir amg olmazsa onuda çok sorun etmem cam tavan zenon şart omalı
  • Aralıkta 100-105'e AMG paket alınır. 5binlik aralığın hangi tarafında kalacağınız sizin pazarlık yeteneğinize ve bayinin satış kotalarına kalmış bir durum Ben aracı aldığımda liste fiyatı 116bin lira idi + tescil masrafı tabi. %10-11 civarı bir indirim ile almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctcanbol -- 6 Ağustos 2013; 11:30:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyy13

benide düşündüren o eger 100 e düşerlerse amg için muhtesem bi rakam olacak benim için bulunmaz bir nimet ama bekleyip görmek en iyisi burada fascinatıon donanımda olabilir amg olmazsa onuda çok sorun etmem cam tavan zenon şart omalı

sanırım indirimde fascination 100-105 arası olabilir 100.000 olan ilan pek inandırıcı gelmedi çünkü uzun zamandır var ve ilk başlardaki resim ve km şimdikiyle farklı ilgimi çektiği için biliyorum ayrıca yetkili bayiiden almanın avantajları yanında birde 50,000 tl için 24 ay 0 faiz olayıda önemli paranız nakitsehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-gulsoy-otomotiv-a.s-2013-c180-amg-1.6-7-ileri-7.000km-132694955/detay/ düşünülebilir bu arada aynı kategoride olmasa bilehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-fiat-acil-ihtiyactan-sahibinden-satilik-cok-temiz-4x4-freemont-2.0d-131672408/detay/ ilehttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-fiat-2012-model-0-km-firsat-araci-2.0-m.jet-170-hp-aninda-kredi-133629374/detay göz atın insanın aklını çeliyorlar

• BERSUM kullanıcısına yanıt
    ben aralık için soruyorum bugun için değil aralıkta amg mi fascination mu 100 105 arası olur
  • Aralık 2012'de 98 Binlere Fascination alınabiliyordu. Ben de bu yılın sonundaki kampanyaya gözümü dikmiş vaziyetteyim.
    Geçen yıla göre artan kur ve faizler nedeniyle bu yıl 100 - 102 binlere Fascination alınabileceğini umuyorum.
    105'e Fascination + Selection alınabilir. (Fascinationa ilave tamamı deri koltuklar, ön koltuklarda ısıtma, keyless go ve becker map pilot ön hazırlığı)
    Süspansiyonları Fascination'a göre daha sert olduğu için AMG'yi ise hiç düşünmüyorum.
    Tabii bir de BMW'nin karşılığında yapacağı kampanyayı da bekliyorum.
    Kasım bir gelsin de en beğendiğimize, kesemize en uygun haliyle sahip olabiliriz umarım.
  • Bayram sonu itibariyle 90000 TL`ye 2012 Kasım trafiğe çıkışlı 8000 km`de fascination almak üzereyim. Garantisi devam ediyor ve en ufak bir kusuru yok. Sizce yıl sonunda 100000 TL`ye yenisini alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Şahsi fikrim öncelikle gidin AMG paket ile test sürüsü yapin. Sonrasinda hangi paketi tercih edecekseniz ona gore fiyat alın ve sahibinden com da 2.nci el belirlediğiniz paketteki C180 ınizi bulun ve alın. Sıfır arabanın keyfi farklı olsa da düşük km de C180 bulunabilir diye düşünüyorum. 2 sene binersiniz, sonrasında da yeni kasa C180 ile takas yaparsınız

teşekkür ederim....
    bir de modeller hakkında bilgi verirseniz sevinirim....
    amg donanım da ne var... Fascination de ne eksik? hangi donanımda ne var ne yok.. üstünlükleri ney....
    şimdiden teşekkür ederim
  • bris kullanıcısına yanıt
    kardeşim bende aynı durumdayım bayilerle görüşüp eger fiyat alırsanz burada paylaşalım bende beklemedeyim almak düşüncesindeyim eski kasayı indirimli sekliyle kapmak gerek öbür türlüsü yeni kasasını almak cok zor olacak
  • BMW de %12-13 indirim oluyor Mercedes te de olacaktır
    Üstelik kasa degıstırecek. Beklememizde fayda var

• mustyyyy13 M kullanıcısına yanıt
    Bugün Mengerler`le de görüştüm. Yeni kasa Nisan`da gelecek ve baz fiyatın 135000 den başlayacağını söylediler.
    Yıl sonu indiriminde 100000 ve altını göremezsiniz diyorlar. Yeni kasası kesin gelecek aracın indirim için Kasım ve Aralık ayını beklemeleri çok mantıklı değil zaten. Bir de 2012 sene sonu indiriminde en uygun fiyatın 103000 civarı olduğunu düşünürsek bu sene sonunda bu fiyatın altında alınabilmesi de mümkün gözükmüyor. Önümüzdeki sene yeni kasa gelmesine yakın elde kalan 2013 modeller olursa onlarda çok uygun fiyatlar yakalanabileceğini söylediler. (Bu arada fascination donanımdan bahsediyorum.)
  • bris kullanıcısına yanıt
    bence mantıksız tabiki satış temsilcileri böyle konusuyorlar hangi firmayı arasam yıl sonu beklemeyin hemen verelim indirim olmaz düşüncesi hakim ama önemli olan yıl sonunda gercekte neler olabilecegi marrta yeni c gelecek dendi ben aradıgımda ciddi indirim bekliyorm olmazsa bmw 12 13 indirim zaten yapuyor alırım bi 3.16 bakarım keyfime sonucta yeni kasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: bris

Bugün Mengerler`le de görüştüm. Yeni kasa Nisan`da gelecek ve baz fiyatın 135000 den başlayacağını söylediler.
    Yıl sonu indiriminde 100000 ve altını göremezsiniz diyorlar. Yeni kasası kesin gelecek aracın indirim için Kasım ve Aralık ayını beklemeleri çok mantıklı değil zaten. Bir de 2012 sene sonu indiriminde en uygun fiyatın 103000 civarı olduğunu düşünürsek bu sene sonunda bu fiyatın altında alınabilmesi de mümkün gözükmüyor. Önümüzdeki sene yeni kasa gelmesine yakın elde kalan 2013 modeller olursa onlarda çok uygun fiyatlar yakalanabileceğini söylediler. (Bu arada fascination donanımdan bahsediyorum.)

Baz donanımı 135'ten satışa sunarlarsa, sunduklarıyla kalırlar. Kimse almaz (Kurun böyle kaldığını kabul ediyorum).
    Baz dedikleri tam dolu olursa o başka tabi.
    320 iED en ciddi rakibi ve 320'nin çok çok iyi donanımlısını 135'e alabiliyorsunuz...

5-6 ay bekleyip yenisini görmeden almak için ciddi bir fiyat avantajı olmalı bence.
    Fiyat avantajının ciddiyetini ölçmenin en iyi yolu da bence BMW ile kıyaslamak.
    C ile benzer donanımlı 320 ED arasındaki eş değer donamla arada ciddi bir far olmadığı sürece ya yeni C'yi beklemek yada BMW almak bana daha doğru geliyor.
    Ki gözlemlerim yeni C'nin tasarımının (hem iç hem de dış) bayağı bir değişeceğini gösteriyor.
    Dolayısıyla kasa değişikliği bayağı üzüntü verici, olacaktır. Audi ve VW gibi hafif geçiş olmayacak yani

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.