- x
MAKYAJLI MERCEDES C 180 CGİ
3256 Cevap275191 Görüntüleme25 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : erentpc
Giriş

149 Mesaj
26 Ağustos 2011; 2:03:01 

1800 motorda 2012 model yok mu acaba. Artık gelmeyecek mi yoksa?Tam da karar verme aşamasındaydım.

6777 Mesaj
26 Ağustos 2011; 2:12:47 

1.6 lar gelmiş fiyatları artmış şaka gibi

1014 Mesaj
26 Ağustos 2011; 3:19:02 

quote:

Orijinalden alıntı: arif32

1800 motorda 2012 model yok mu acaba. Artık gelmeyecek mi yoksa?Tam da karar verme aşamasındaydım.

Ben Haziran'da aldım aracı Koluman'dan. Oradaki satış danışmanım ile konuştuğum konu 2 ay bekleyip 2012 modelini almak daha mı mantıklı idi. Kendisi bana 2012 model 1.8 motor gelmeyeceğini 2012 modellerin 1.6 motor olarak geleceğini söylemişti. Bilemem ne kadar doğru.

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 5:10:21 

Yakın zamanda yazdıklarımı okursanız 2012 modellerin bu şekilde düzenleneceğinin şaşırtıcı bir durum olmadığını fark ederseniz. Tek sorun kur nedeniyle rakamların hafif yuksek olması. O da bayide indirimler sayesinde çözülür.

Bu ara araç alacaklara tavsiyem 2012 1.6 olana 7G-Tronic konmadığını varsayarak acil olarak 2011 1.8 + 7G-Tronic araçlara konsantre olmaları. Ellerindeki araçlar biterse bir daha C200 dışında 1.8 + 7G-Tronic'i alamazsınız. Tek dezavantaj rakamlara bakarsanız aslında MTV. Bu araçlara talep yükselebilir. O zaman indirim bile yapmazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Mercedes C180 CGI + 7G-TRONIC (W204)

70 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:08:03 

ellerinde stok varda 2012 fiyatlarını şişirip insanları 2011 modele yönlendirme yapmakta istiyor olabilirler.

2012 1.6 'lar 7 g tronic olmayacaksa sadece kaporta değişikliği olacak ki ,çok tatlı olmaz

2961 Mesaj
26 Ağustos 2011; 9:43:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Sobriquet

Yakın zamanda yazdıklarımı okursanız 2012 modellerin bu şekilde düzenleneceğinin şaşırtıcı bir durum olmadığını fark ederseniz. Tek sorun kur nedeniyle rakamların hafif yuksek olması. O da bayide indirimler sayesinde çözülür.

Bu ara araç alacaklara tavsiyem 2012 1.6 olana 7G-Tronic konmadığını varsayarak acil olarak 2011 1.8 + 7G-Tronic araçlara konsantre olmaları. Ellerindeki araçlar biterse bir daha C200 dışında 1.8 + 7G-Tronic'i alamazsınız. Tek dezavantaj rakamlara bakarsanız aslında MTV. Bu araçlara talep yükselebilir. O zaman indirim bile yapmazlar.

1.6 lar 1.8 2011 ile aynı özelliklere sahip değil mi ? 1.6 lar kompresörlü modeller mi gene eskisi gibi ? Yoksa Sizin alığınız 1.8 in düşük versiyonu mu ?

Farklar nedir ?

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:09:45 

7G-Tronic yeni araçlarda olmayabilir. Dolayısı ile eskilere göre sadece makyajlı kasa farkı olacaktır. Bir süre böyle denemek onların menfaatine... 7G-Tronic koymak kardan zarardır. Aracın albenisi, motor ve şanzıman seçeneklerinin göz ardı edilmesine neden oluyor ki bunu Mercedes-Benz Türkiye'de çok iyi biliyor. Bu nedenle de 2012 model yılına 1.6 motor ve doğrulatmasam da 5 vites ile başlıyorlar... Stokları bitince yıl sonuna kadar belli bir rakam tutturacaklarına inanıyorlar...

Zaten 1.8 + 7G-Tronic'de satarken hiç bir zaman internet sitelerinde 7G-Tronic'i standart donanım listesine koymadılar. Hep opsiyonel gösteriliyor.

Bu yazıyı okursanız zaten net biçimde Türkiye'de iyi hissettiklerini fark edeceksiniz. http://forum.donanimhaber.com/m_51976632/tm.htm

Umarım 1.6 motor + 7G-Tronic olur da yeni alacaklar da en azından bu şanzımandan faydalanırlar. Yoksa yakıt sarifyatı bir sorun olacaktır.
Belki ilerleyen günlerde standart donanım opsiyonu olarak ECO START STOP özelliği, manuel vites gibi manevralara da şahit olabiliriz.

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:13:27 

0

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:16:20 

Unutmadan fiyattaki artış yalnız kur artışından değil de 7G-Tronic gibi maliyeti arttıran unsurlardan da olabilir. Fırsat olunca C180K 1.6 şanzımanını öğrenmek lazım.

2961 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:04:39 

Daha kimse bilmiyormu? Eski 1.6 komprosörlü modeller makyajlı kasa ile mi satılacak yok 1.6 motor bu yeni 1.8 cgi 7g tronic tubo motorlu olarak mı gelecek ?

Eğer öyle olur ise 1.8 cgi lere göre daha az yakmaz mı ?

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:47:08 

Ben bir kaç defa belirttim. 1600cc motor eski kasada kullanılan motor. Elden geçirildiği iddia edilse de teknik olarak aynı...
Şu an satılan c180 araçtaki 1800cc motor artık yalnız c200 ile farklı teknik değerlerle alınabilecek. Listede o da var zaten.
Eskiden tek fark makyajlı görüntü. Kalan herşey 7G-Tronic'de yoksa tıpatıp aynı.

Evet c180 (1.8 + 7G-Tronic kombinasyonu), c180K'dan (1.6 + 5 vites kombinasyonu) teorik olarak az yakmalı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 26 Ağustos 2011; 14:51:34 >

189 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:51:13 

2012 modeller 1.6 kompresör+5 ileri otm. vites ile satılacak. 1.6 CGI (yeni tip turbo+direkt enjeksiyon) + 7gtronic için en erken 2012 yazında (muhtemelen 2013 model ile) çıkacağını duyum aldım mercedes bayiinden.

589 Mesaj
26 Ağustos 2011; 12:52:38 

Kompressor değil de turbo 1.6 CGI olması eskisine göre yakıt sarfiyatını düşürebilir.
Ama doğrusunu söylemek gerekirse eski motordan çok farklı olacağına inancım yok. Elden geçirmek dememin nedeni o!

Detaylar ortaya çıktıkca umut artacak diyelim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 26 Ağustos 2011; 14:57:49 >

79 Mesaj
27 Ağustos 2011; 7:38:17 

1.6 K modelinde şehir içi yakıt tüketimini gerçekci olarak bildirecek arkadaş var mı?
Sormamın sebebi şu 2011 1.6 lardan birini alayım diyorum.Bütçem nedeniyle yeni 1.8 almam zor...

642 Mesaj
27 Ağustos 2011; 9:42:29 

Merhabalar,2010 C 180K sahibiyim,araç 50.000'e gelince lastikleri değiştirmem farz oldu,lastikçi bir arkadaşım fazla para vermene gerek yok,gel sana DUNLOP/Sport Maxx takalım dedi(225/50/16),bende takdırdım ancak önceki orjinalden daha iyi yol tutmasına rağmen bir o kadar içeri asfalt sesi alıyor ya da bana öyle geldi psikolojik olarak..sizden ricam araçlarına bu lastikten taktıran varsa lütfen bilgilendirin ve son olarak makyajlı C kasaların led'li sis farlarından taktırabilirmiyim ve nerede olur bu iş??
Teşekkürler

1224 Mesaj
29 Ağustos 2011; 23:17:20 

Arkadaslar arac 1000km oldu bayramda marmarise geldim. Maalesef canimi cok sikan bir husus ortaya cikti, biraz bozuk yollarda konsoldan ciddi tikirtilar yada gicirtilar diyebilecegim sesler geliyor. Yani o an imkan olsa arabayi geri veririm bakalim servise goturcem ama bu tip olaylarda da genelde cok net cozum uretilmiyor sanki. Bakalim sonum ne olacak. Videosunuda cektim aslinda bayram sonrasinda donunce paylasirim.

1224 Mesaj
30 Ağustos 2011; 21:07:23 

Videoyu upload ettim, aşağıdaki linkten görebilirsiniz. Insallah hallolur ya aklıma geldikce sıkıntı basıyor.

http://youtu.be/8ClNdaeA5dI

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
1 gün 10 sa. 53 dk. kadarı kaldı.
30 Ağustos 2011; 22:29:44 

hocam; bu kadar normal değil demişsin ama yolda sıkıntı var, aynı ses bendede bozuk yollara girince oluyor
takma kafana:D

57 Mesaj
31 Ağustos 2011; 0:41:21 

Aynı ses bende de var...Şu an araç 6000'de. sanki son 2000 km'dir ses bayaa bir azaldı.

1224 Mesaj
31 Ağustos 2011; 1:04:27 

Bir nebze icim rahatladi ama yinede cok normal gelmiyor bu ses bana, acaba ilk defa mercedes sahibi olan biri olarak cok mu yukselttim beklentilerim bilmiyorum.

Birde, sesin nerden geldigini tam anlayamadim ama bir takim spreyler var gicirtilar fln engelliyor hani konsolda faydasi olurmu acaba bu gibi spreylerin merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1867 Mesaj
31 Ağustos 2011; 9:55:57 

Hocam yola baksana o yolda aes gelmeyecekte nerde gelecek?hiç uzme kendini cok normal hele hele
Jantlarin 17 ise doğal o kadar ses gelmesi

57 Mesaj
31 Ağustos 2011; 17:07:05 

Araban yenı kullandıkça kıymetinin anlarsın. Beklentilerinin bir kısmı fazladır ama beklemediğin güzel şeyler bir bir ortaya çıktıkça beklentilerinin beklemediklerinden az olduğunu görürsün.

149 Mesaj
31 Ağustos 2011; 19:05:29 

quote:

Orijinalden alıntı: plumpocket

Araban yenı kullandıkça kıymetinin anlarsın. Beklentilerinin bir kısmı fazladır ama beklemediğin güzel şeyler bir bir ortaya çıktıkça beklentilerinin beklemediklerinden az olduğunu görürsün.

çok felsefi olmuş

3 Mesaj
1 Eylül 2011; 11:35:04 

evet arkadaşlar bende mayıs ayında türkiyeye ilk gelen makyajlılardan aldım amg paket full yaklaşık 55.000 yuroo küsüratlı herneyse benimde sizlere sormak istediğim bir kaç sorum olacak özellikle bilen ve kullanan arkadaşlar cevaplar ise çok daha faydalı olur ben aracı performansının son zerresine kadar kullanıyorum gazlıyorum yeri geldiğinde sert fren yapıyorum falan v.s aracı park edip indiğimden aracın arkadsından egzozun olduğu noktadan daha doğrusu böyle çıtırrr çıtırrr seler geliyo çok acayip ters bir durum yok anladığım kadarıyla ama o sesi aldığım günden beri merak ederim bu nedir diye araç kendinimi soğutmaya çalışıyor ne yapıyor inanın bilemedim:)) birde yine arka tamponda artık bilemiyorum tam olarak nasıl olmuş ne olmuş taş sıçramış olabilir baş parmağınızın izi kadar düşünün o kadar bi alan ufak ama araç beyaz olduğu için ve boyada kalktığı için belli oluyor ve beni rahatsız ediyor oraya uygulayabileceğim tavsiye edeceğiniz bildiğiniz basit bir işlem varmıdır?..şimdiden teşekkürler ve keyifli forumlar arkadaşar..

36 Mesaj
1 Eylül 2011; 12:32:11 

quote:

Orijinalden alıntı: selfcontrol84

evet arkadaşlar bende mayıs ayında türkiyeye ilk gelen makyajlılardan aldım amg paket full yaklaşık 55.000 yuroo küsüratlı herneyse benimde sizlere sormak istediğim bir kaç sorum olacak özellikle bilen ve kullanan arkadaşlar cevaplar ise çok daha faydalı olur ben aracı performansının son zerresine kadar kullanıyorum gazlıyorum yeri geldiğinde sert fren yapıyorum falan v.s aracı park edip indiğimden aracın arkadsından egzozun olduğu noktadan daha doğrusu böyle çıtırrr çıtırrr seler geliyo çok acayip ters bir durum yok anladığım kadarıyla ama o sesi aldığım günden beri merak ederim bu nedir diye araç kendinimi soğutmaya çalışıyor ne yapıyor inanın bilemedim:)) birde yine arka tamponda artık bilemiyorum tam olarak nasıl olmuş ne olmuş taş sıçramış olabilir baş parmağınızın izi kadar düşünün o kadar bi alan ufak ama araç beyaz olduğu için ve boyada kalktığı için belli oluyor ve beni rahatsız ediyor oraya uygulayabileceğim tavsiye edeceğiniz bildiğiniz basit bir işlem varmıdır?..şimdiden teşekkürler ve keyifli forumlar arkadaşar..

merhaba;
gelen çıtırtı sesi egzozdan geliyor ve her araçta bu ses var, forumda mercedes çıtırtı diye de bir başlık da var bu konuda, endişe edecek bir durum yok anlayacağınız, boya konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olur kanaatindeyim

http://forum.donanimhaber.com/m_48367597/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lahit -- 1 Eylül 2011; 12:33:37 >

3 Mesaj
1 Eylül 2011; 13:22:39 

çokkkkkkkkkkkkkkk teşekkür ederim..

1867 Mesaj
1 Eylül 2011; 14:23:23 

quote:

Orijinalden alıntı: lahit

merhaba;
gelen çıtırtı sesi egzozdan geliyor ve her araçta bu ses var, forumda mercedes çıtırtı diye de bir başlık da var bu konuda, endişe edecek bir durum yok anlayacağınız, boya konusunda diğer arkadaşlar yardımcı olur kanaatindeyim

http://forum.donanimhaber.com/m_48367597/tm.htm

Ses normal soğuma sirasinda son susturucudan geliyor.tampon icinde muhakak kaskonuz vardır mimi onarım kapsamında kaskonuz bozulmadan lokal boya yaptirabilirsiniz.

1224 Mesaj
1 Eylül 2011; 15:16:01 

Marmaris Antalya arasi seslere birde sunroof sesi eklendi, arka penceredeki perdeden geliyor. Perdeyi actigimizda ses kesiliyor. Acaip sinirlerim bozuldu gercekten defolu araba falan mi aldim nedir merak ediyorum. Yarin antalyada servise goturmeyi dusunuyorun istanbula kadar dayanamiyacagim.

710 Mesaj
1 Eylül 2011; 16:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

Marmaris Antalya arasi seslere birde sunroof sesi eklendi, arka penceredeki perdeden geliyor. Perdeyi actigimizda ses kesiliyor. Acaip sinirlerim bozuldu gercekten defolu araba falan mi aldim nedir merak ediyorum. Yarin antalyada servise goturmeyi dusunuyorun istanbula kadar dayanamiyacagim.

sıfır araba alacaksın konsol tir tir titreyecek asfalt hafif bozuk diye.Mercedes hiç kullanmadım ama böyle ise bence sorun var demektir.2000 model ford focusta olmuyo sıfır mb de olsun ???

E8500,TT Big Type VP,ASUS GTX670-DC2T,WD740GD RAİD0+WD500gb. HDD,Gigabyte EP45-DS3R,Mushkin 4x1Gb. 1066Mhz,Enermax DXX 720W,ASUS 24xDVD-RW,Zalman MFC1 Plus LOGİTECH Z5500

1014 Mesaj
1 Eylül 2011; 16:54:22 

Dün bende bozuk köy yoluna girdim konsoldan en ufak bir çıt sesi bile gelmedi.

83 Mesaj
2 Eylül 2011; 0:40:22 

c220 cdi dizel 160 bin tl yuh ya :D

3 Mesaj
2 Eylül 2011; 7:23:43 

saolun arkadaşlar yardımlarınız için onun haricinde bende deneyimlerimi paylaşmak isterim sizinle mesela buara en çok dikkatimi çeken araç daha 3.000de bile değil ama 2006model bi WV'im vardı onun frenlerinden garçççç gurçççç diye sesler gelirdi frene bastığımda ki onda bile 10.000den sonra olmuştu şimdi dikkat ediyorum hafif hafif ama anlaşılır şekilde 2011 model mercedesten bu ses geliyo çok ilginç hakikaten, birde aracı ilk aldığımdan beri çalıştırdığımda orta kadranın içindeki bilgi ekranında lastik basıncı lütfen kontrol edin diye bir uyarı ama lastiklerde yada basınçta bi hata yok gülsoylardan almıştım aracı götürdüm beyninde çok ufak bi problem var ilk bakımında bilgisayara soktuğumuzda geçicek dediler onun haricinde o ibareyi her gördüğümde direksiyondan ok tuşuna basıyorum geçiyo ama buda enteresan tabi..

1224 Mesaj
2 Eylül 2011; 18:14:36 

Bugun Hastalya servise goturduk on paneli sokup acaip ugrastilar ses ciddi sekilde azaldi fakat tamamen kesilmedi. Simdi istanbula kadar test edecegim cok rahatsiz etmezse tekrar gogusu actirmayacagim. Sunroofun perdesi icin birseyler sikip yagladilar o simdik duzeldi gibi bakalim.

710 Mesaj
3 Eylül 2011; 1:04:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mkelleci

Bugun Hastalya servise goturduk on paneli sokup acaip ugrastilar ses ciddi sekilde azaldi fakat tamamen kesilmedi. Simdi istanbula kadar test edecegim cok rahatsiz etmezse tekrar gogusu actirmayacagim. Sunroofun perdesi icin birseyler sikip yagladilar o simdik duzeldi gibi bakalim.

yukarda bi, arkadaş köy yolunda bile ses gelmiyo demiş,bence servisteişini bilen birini bulmak lazım

E8500,TT Big Type VP,ASUS GTX670-DC2T,WD740GD RAİD0+WD500gb. HDD,Gigabyte EP45-DS3R,Mushkin 4x1Gb. 1066Mhz,Enermax DXX 720W,ASUS 24xDVD-RW,Zalman MFC1 Plus LOGİTECH Z5500

213 Mesaj
3 Eylül 2011; 21:54:20 

Arkadaşlar bu konu başlığını ilk açıldığından beri takip ediyorum, bende 2010 model mazda 6 var ve videodaki yoldan çok çok kötü yollarda dahi bahsettiğiniz ses olmuyor. Aracım şu anda 38.000 km.'de. Ses olayı ilginç geldi bana, mercedeste böyle bir ses duyacağımı hiç düşünmezdim.

1224 Mesaj
4 Eylül 2011; 2:23:20 

Benim bahsettigim ses zaten standart olarak algilanmasin, servisteki ustalar hemen ilk test surusunde hic normal olmadigini farkettiler. Birazda sans bu dogrusu, yeni cls almis bir beyfendi vardi serviste onada benzer bir piyango vurmus oda bir ses pesindeydi. Her aracta bu tip istisnai durumlar olabilir onemli olan servislerin sorunu cozmek icin ne derece yardimci oldugu. Sagolsun Has otomotivden kac kere aradilar halloldumu eger icine sinmeyen birsey varsa istanbula geldiginizde hemen serviste yardimci olalim diye. Benim icin onemli olan bu aslinda.

70 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:35:39 

ARKADAŞLAR BAYRAM TATİLİ İÇİN GİTTİĞİM UZUN YOLDA ARABAYI SON HIZ KONUSUNDA DENEME FIRSATIM OLDU ,ARAÇ 231 KM İLE SINIRLI ,BUNU DENEYEN OLDU MU ?

589 Mesaj
5 Eylül 2011; 12:10:47 

180 km/h sonrası bilgi ekranının arkasından gelen rüzgar sesi rahatsız ettiği için son hızı ben deneyemedim.
Bu rüzgar sesi dışında bozuk yollar da dahil herhangi bir hızda, aracın herhangi bir yerinden gelen rahatsız edici ses sorunu da yaşamadım.

Yalnız Mercedes-Benz markasının beklentileri yükselttiği fikrine katılıyorum. %100 başarı beklenmesi normal. Ama gerçek hayatta ne yazık ki bazı istisnalar var. Üstelik güncel modellerde (E serisi dahil) eskiye göre bir parça daha f/p göz önünde bulundurulmuş. Özellikle araç içinde kullanılan malzemeler açısından durum bu. Eski E kasalarla güncel E kasa arasında kıyas yapan herkes bu farkları gözlemleyebilir. Bahsettiğim tüm araçlar standart fabrika çıkışlı modellerdir. Özel sipariş verilen araçlarda bu farklar çok azdır. Tabii mevcut rakip firmalarla kıyaslandığında hala üstün yanlar vardır. Makyaj ile de bir parça kantarın topuzunu kaçırdıkları noktaları yok ettiler. Bu hareket bile (müşteri zoruyla da olsa) hala f/p değerlerini bir yana bırakarak kaliteye önem verebildiklerini gösterir. Örnekse makyajlı C'nin direksiyonu eskisinden pahalıdır ve CLS gibi bir araçta kullanılıyorken C serisinde de kullanılır hale getirilmiştir.

Rekabet koşulları, tüm dünyada hedeflenen müşteri kitlesi adet olarak az olsun ama karlı olsun modelini artık kaldırmıyor. Bu nedenle lüks araç üreticileri geniş kitlelere, düşük kar marjı ile araç satmak zorunda kalıyorlar. Otomobil üreticileri dengeyi iyi kurmazlarsa zaman zaman şahit olduğumuz gibi çok kolay finansal zorluk yaşayabiliyorlar. Bir gün tüm otomobil markaları Çin'e ait olacak gibi geliyor bazen...

70 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:09:40 

birde kadran konsolunda mavi renkli P harfi çıkıyor ,ne anlama geldiğini bile varmı ?

1224 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: erentpc

birde kadran konsolunda mavi renkli P harfi çıkıyor ,ne anlama geldiğini bile varmı ?

Park asistanı o ama ben kullanmayı bilmiyorum tam olarak. Park etmeye musait yer olduğunda P harfi cıkıyor sanırım ve sen park etmeye basladığında direksiyonu söyle cevir böyle cevir diye ekranda bilgi veriyor olması gerekli ama ben öyle birşey görmedim ekranda henuz. Baslatmak için birşey yapmak gerekiyor büyük ihtimalle.

589 Mesaj
8 Eylül 2011; 15:20:31 

P harfi ekranda iken durun ve vitesi R (geri vitese) getirin. Direksiyonda OK tuşuna basın. Aktive oluyor. Sonra size adım adım yapacaklarınızı anlatıyor.
Ford v.b. firmalardan farkı direksiyonu siz çeviriyorsunuz. O ne kadar çevireceğinizi tam olarak ekranda gösteriyor. Ben bir kaç kez denedim. Sorunsuz park ediliyor.
Sadece hızlı park etmek mümkün olmadığı için pratik değil. Tenha bir yerde denemelisiniz.

589 Mesaj
8 Eylül 2011; 15:23:19 

Ekranda böyle komutlar çıkacak. Tabii Türkçe... P harfinin yanındaki küçük ok işareti sağ tarafta park yeri bulduğunu gösteriyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 8 Eylül 2011; 22:18:14 >

70 Mesaj
8 Eylül 2011; 19:22:14 

ok tuşuna bastığımız zaman km sayacı sıfırlansın diye bir soru cıkmıyor mu _?

589 Mesaj
8 Eylül 2011; 20:16:55 

P harfinin sağında ya da solunda küçük bir ok işareti olduğunda (park yeri bulduğu anlamına geliyor) geri vitese taktığınızda "Çevrenizi kontrol edin" gibi bir mesaj beliriyordu. Tam o sırada direksiyondaki OK tuşuna basmak gerekiyor.

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 Eylül 2011; 12:49:00 

410 kilometrede 10.5 litre yaktım
120 km ortlama hızımmış
2ay oldu alalı arabayı, 8000küsür km oldu :D

79 Mesaj
9 Eylül 2011; 13:16:23 

Motor 1.8 mi?
410 KM şehir içi mi şehir dışında mı?

589 Mesaj
9 Eylül 2011; 14:43:12 

Benim 5000 KM geçti. Büyük oranda şehir içi kısa mesafe olamk üzere 10.7 Lt/100KM genel ortalama yazıyor...

Kısa mesafede (10 KM - yoğun trafik olmayan yol) artık 10.5 - 11.00 lt/100 km civarında start itibariyle sarfiyat görebildiğime göre genel yakıt sarfiyatı da mantıksız görünmüyor.

1014 Mesaj
9 Eylül 2011; 15:10:38 

Fethiye'den İstanbul'a geldim geçtiğimiz haftasonu. Fethiye'de fulledim benzini ve 600 km getirdi beni Sakarya Pamukova'ya kadar. Biraz kassam 1 depo ile İstanbul'a kadar yani 800 km yol gidebilirdim demekki. 1 full depo + çeyrek depo ile geldim 800 km'lik yolu. Eski aracım 2007 model Bmw 3.20 idi ve onda yaklaşık 2 depo benzin gidiyordu aynı yolda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diroix -- 9 Eylül 2011; 15:11:37 >

149 Mesaj
9 Eylül 2011; 15:15:24 

Ben de imzamdaki aracımı dün itibariyle sattım. Yeni C180 (1.8) düşünüyorum. Hala tam karar vermiş değilim. Maddi olarak fazla sıkıntım yok. Yalnız bir arabaya bu kadar para vermek ve insanların güzünde olma konusunda endişelerim var. Şu an için fiyat 1.6 ya göre bile düşük aslında. Yeni alıpta kullanan arkadaşların fikrini alabilirmiyim.

70 Mesaj
9 Eylül 2011; 18:38:37 

araca bindiğin zaman verdiğin paranın hakkını aldığını hissedeceksin ve iyikide almışım diyeceksin diye düşünüyorum..

aracı amg paket ile alırsan hem görüntü hem performans ,konfor kalite hepsini bir arada bulabilirsin , pişmanlığın olup keşke şu arabayı alsaydım demezsin..

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
11 Eylül 2011; 10:52:44 

quote:

Orijinalden alıntı: hida

Motor 1.8 mi?
410 KM şehir içi mi şehir dışında mı?

Evet 1.8 ve tabiki sehir disi, sehir ici 120km ortalamayı nasıl yakalarım yahu

1224 Mesaj
12 Eylül 2011; 9:29:35 

Bende bayramdaki ortalama benzin harcama bilgimi vereyim, servisten sesten bahsetmekten o konuyu unuttuk.
KMleri yazamıycam hatırlamıyorum yanıltıcı olmasın.
Yalova-Marmaris (Turunc) 7,6lt
Marmaris-Antalya 7.5lt
Antalya - Ankara 7.1lt
Ankara-Istanbul 7.1lt

Toplamda şehir içi gezmelerimle 2500km den fazla yapmısım bayramda, Şehir dışı ortalama hızlarım 90-100 arası değişti bu istikametlerde. Normal şartlarda 90-120 arası gittim hep. Aslında bu rakamların oluşmasında ortalama hızdan ziyade ara hızlanmalara dikkat etmek lazım. Araba öyle bir araba ki tabiri caizse yaksın ulen dedirtiyor :)

1014 Mesaj
12 Eylül 2011; 15:02:41 

Sizce ön ızgaraları bu fotoğraftaki gibi değiştirsem güzel durur mu beyaz araçta? Daha sportif geldi bana.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diroix -- 12 Eylül 2011; 15:03:34 >

6777 Mesaj
12 Eylül 2011; 17:32:06 

@coolcool

hocam haberin olsun aracın anormal derecede çok yakıyor 120km hızla 10litre ne yahu ? hele biraz daha kmsi artsın bakıma girin düşecektir giderek yakması merak etmeyin ama..

@diroix

hocam amg paket ise çok güzel olacaktır emin olabilirsiniz..

589 Mesaj
12 Eylül 2011; 21:01:25 

Bu durumda belirtmeden geçmeyim. 5000 km için 10.7 lt/km genel benzin sarfiyatının ortalama hızı 40km/h... Günlük kısa mesafe ağırlıklı kullanımla ilişkili bir sonuç. Uzun yolda ortalama 90 km/h -100 km/h hızlarda 6.6 lt - 7.6 lt arası görünüyor. Yalnız 120km/h ortalama tutturmak için bayağı yuksek hız gerek. O durumda bile 10lt kötü değil.

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
13 Eylül 2011; 11:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Sobriquet

Bu durumda belirtmeden geçmeyim. 5000 km için 10.7 lt/km genel benzin sarfiyatının ortalama hızı 40km/h... Günlük kısa mesafe ağırlıklı kullanımla ilişkili bir sonuç. Uzun yolda ortalama 90 km/h -100 km/h hızlarda 6.6 lt - 7.6 lt arası görünüyor. Yalnız 120km/h ortalama tutturmak için bayağı yuksek hız gerek. O durumda bile 10lt kötü değil.

evet şimdi daha iyi anlıyorum çünkü ben o ortalamayı uzun yolda, 180-220 arası giderek yakaladım. Dolayısıyla 10.5 litre sanırım doğal karşılanabilir.Birde yarın yada öbür gün sprintbooster denen zımbırtıdan taktırcam, bilgisi olan veya taktıran var mı?
Şöyle bişe anlatıyım size, geçen akşam ışıklarda aynı benim araçtan(amg 2011 1.8) farklı renkte bir araçla karşılaştım. Çocuk taktırmış, gaza aynı anda kökledik ve S mod devredeydi ikimizdede ama arkadaşın arabası bana resmen fark koydu. Ben gözlerime inanamadım vallaha billaha
bende taktıracam zararı olur mu acaba

70 Mesaj
13 Eylül 2011; 12:23:03 

bende var sprintbooster ,2 kademesi var ,yeşil ve kırmızı ...

kalkışlarda gerçekten ivme daha farklı ,birde araç ağır olduğu için doğru kullanımda benzin ekonomiside fark ettirilir..

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
13 Eylül 2011; 12:34:49 

eren kardeşim, nerde ve kaça taktırdın acaba?
senin modelde cgi mı

1224 Mesaj
13 Eylül 2011; 19:05:27 

Arkdaslar bu sprintbooster daha önce tartısıldı mı? Eger tartısılmadıysa kullanan veya bilgisi olan arkadaslar biraz bilgi verebilir mi? Nasıl birşeydir, nasıl takılır, artıları eksileri, maliyeti vs gibi..

http://www.sprintboostersales.com/whyitworks.cfm

Yukarıdaki linkte bulunan seyden bahsediyorsak adamlar açık açık aracı kesinlikle hızlandırmadıklarını söylemişler. İdda ettikleri aracın sizin pedal hareketinize daha cabuk cevap vermesini sağlamak.

Internet fiyatı 330$ basit bir montajı var adım adım anlatmışlar, direk pedalın ordan monte ediliyor.

Dolaylı olarak kalkıs hızına, tüketime vs katkısı olurmu onu tartısa biliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkelleci -- 13 Eylül 2011; 19:14:16 >

79 Mesaj