Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.454
Cevap
97
Favori
373.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son zamanlarda kasko,trafik sigortası gibi konularda çok sık olarak konu açılmaya başlandı.Dağınık ve düzensiz topicler oluyor aradaki faydalı bilgi yok olabiliyor.Beraberinde gereksiz topic kalabalığı oluyor.Hem bilgilendirici mesajları korumak hemde daha fazla bilgi sağlayabilmek için, guide arkadaşımızla görüştüm ve böyle bir fikrimin olduğunu, kendisinin müsait zamanlarda yardım edip edemeyeceğini sordum.Saolsun kendisi beni kırmadı ve böyle bir konuda seve seve yardımcı olabilceğini söyledi.

guide nickli arkadaşımızdan yardım istememin nedeni ise , kendisi Koç Allianz sigorta acentesi olduğu için ve işini düzgün yaptığına inandığım biri olması içindir.Kendisine teşekkür ediyorum.Bu konuda soru ve sorunlarımızın ilk ve bilgili ağızdan çözüme ulaşacağına inanıyorum.

Can

Not:Konu ile alakasız, tartışma yaratacak, sadece gülücük kullanılan, seviyesiz ve hakaret içerikli mesajlar direk silinecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 8 Aralık 2005, 17:34:01 >

• Can güzel bir düşünce, ben de uzmanlığım olan hasar sonrasında ki durumlarda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.
    ciddi anlamda bilinçlenmeye ihtiyacımız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJKartal

Can güzel bir düşünce, ben de uzmanlığım olan hasar sonrasında ki durumlarda elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.
    ciddi anlamda bilinçlenmeye ihtiyacımız var.
    Teşekkür ederim faydalı olabileceğini düşündüğüm bi konu.Umarım yanılmam.Tabiki bilgisi dahilinde herkesin yardım etmesini isteriz.Sizede şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can

Teşekkür ederim faydalı olabileceğini düşündüğüm bi konu.Umarım yanılmam.Tabiki bilgisi dahilinde herkesin yardım etmesini isteriz.Sizede şimdiden teşekkür ediyorum.

Alıntıları Göster
    yok yok yaralama felan yok bu kazada sadece benim arka sol çamurluk onunda sağ ön lamba çamurluk felan..
    RAPORDA BEN KUSURLUYUM TAMAMEN ŞİMDİ BEN EHLİYETLE UĞRAŞIRKEN ORDA RAPORU POLİS TUTMUŞ NAPIYIM BAKAMADIM BENDE EHLİYET YOKTU AMA YARALAMA FELANDA YOK

ŞİMDİ düz bi istikamet var ben sağ şeritten kontrolsüz bi şekilde sola geçmişim 'U' dönüşü yaparken soldan takip eden araçta sol yan arkadan vurmuş olay bu neyse hatalı tamamen benmişim rapora göre..
    onunkini bizim sigorta şirketi ödemiş 1750 ytl şimdi o dediğinden rücu dan geldi bu parayı talep ettiler benden bana söylenenler ara ağla sızla konuş taksite bölsünler dedi bende aradım adam 5 taksit yaptı şu an müdür yok dedi ben yarın son kaç taksit olur sorarım müdüre söylerim dedi ok. dedim..
    10 taksit yapmış herifler bana gel ankaraya ödeyeceğine dair imza at yada kredi kartı numaranı ver taksitlendirelim dedi bende avukata danıştım oda dediki bırak ödeme dava açsınlar sonucu hakim söylesin dedi bekliorum bu olayı avukat şöyle yorumladı bak dedi hakimin yada mahkeme kararı değil bu deil bu dedi adamların kendilerine göre istedikleri para dedi yarın 5.000 YTL İSTESELER GENEMİ ödicen dedi yane bu onların aldıkları karar 10 gün içinde ödenmezse kanuni işlem yapılacak dedi adamlar bende bekliom 15 gün oldu heralde rahat ..

GUİDE EE napcaz bende ehliyet yok bide kusurlu benim yalnız yaralama yada alkol yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cehennem

yok yok yaralama felan yok bu kazada sadece benim arka sol çamurluk onunda sağ ön lamba çamurluk felan..
    RAPORDA BEN KUSURLUYUM TAMAMEN ŞİMDİ BEN EHLİYETLE UĞRAŞIRKEN ORDA RAPORU POLİS TUTMUŞ NAPIYIM BAKAMADIM BENDE EHLİYET YOKTU AMA YARALAMA FELANDA YOK

ŞİMDİ düz bi istikamet var ben sağ şeritten kontrolsüz bi şekilde sola geçmişim 'U' dönüşü yaparken soldan takip eden araçta sol yan arkadan vurmuş olay bu neyse hatalı tamamen benmişim rapora göre..
    onunkini bizim sigorta şirketi ödemiş 1750 ytl şimdi o dediğinden rücu dan geldi bu parayı talep ettiler benden bana söylenenler ara ağla sızla konuş taksite bölsünler dedi bende aradım adam 5 taksit yaptı şu an müdür yok dedi ben yarın son kaç taksit olur sorarım müdüre söylerim dedi ok. dedim..
    10 taksit yapmış herifler bana gel ankaraya ödeyeceğine dair imza at yada kredi kartı numaranı ver taksitlendirelim dedi bende avukata danıştım oda dediki bırak ödeme dava açsınlar sonucu hakim söylesin dedi bekliorum bu olayı avukat şöyle yorumladı bak dedi hakimin yada mahkeme kararı değil bu deil bu dedi adamların kendilerine göre istedikleri para dedi yarın 5.000 YTL İSTESELER GENEMİ ödicen dedi yane bu onların aldıkları karar 10 gün içinde ödenmezse kanuni işlem yapılacak dedi adamlar bende bekliom 15 gün oldu heralde rahat ..

GUİDE EE napcaz bende ehliyet yok bide kusurlu benim yalnız yaralama yada alkol yok..

Alıntıları Göster
    Cehennem, bu rücu işlemi sana uygulanacak , bence bu taksit fırsatını değerlendir. aksi halde bu paranın faizi ve masrafları senden isteyecekler.
  • quote:

Cehennem, bu rücu işlemi sana uygulanacak , bence bu taksit fırsatını değerlendir. aksi halde bu paranın faizi ve masrafları senden isteyecekler.

Alıntıları Göster
    cehennem , yoğunluktan dolayı anca sindire sindire okuyabildim durumunu , trafik sigortanı yaptırmış olduğun şirketin aslında senin hasarını ödememesi gerekiyordu , ehliyetsiz ve alkollü araç kullanan kişilerin vermiş olduğu hasarlar ödenmez çünkü . nasıl olduysa şirket bunu ödemiş ve haklı olarak sana rücu ediyor hasarı , mahkeme süreci başlamasına müsade etmeden toplam hasar bedelini mümkün olduğunca çok taksite bağlayıp ödemen gerekiyor .

senin hiç mi ehliyetin yok ? yoksa o an içinmi yanında değildi ehliyetin ?
  • quote:

Alıntıları Göster
    aynen kabul...
    mahkeme sonucu daha incitici olur çünkü zamanla birlikte faiz hesapları senin aleyhine çalışıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: BJKartal

• quote:

Orijinalden alıntı: ototeknik

aynen kabul...
    mahkeme sonucu daha incitici olur çünkü zamanla birlikte faiz hesapları senin aleyhine çalışıyor
    quote:

Alıntıları Göster
    guide ve grammesin biliyor bu işi beyler, yardımcı olacaklarına eminim. İstanbuldayım ve daha bugün biten sigortamı guide arkadaşımıza yaptırdım (Kendisi İzmirde). Bir kez daha teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Negatiwe

guide ve grammesin biliyor bu işi beyler, yardımcı olacaklarına eminim. İstanbuldayım ve daha bugün biten sigortamı guide arkadaşımıza yaptırdım (Kendisi İzmirde). Bir kez daha teşekkür ediyorum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar trafik sigortasını geç yatırmam halinde benden fazlasıyla faizini alan sistem , gecikme zamanı içerisinde kaza yaparsam masrafları ödemiyor....
    bu kadar saçma bir şey olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaitai

arkadaşlar trafik sigortasını geç yatırmam halinde benden fazlasıyla faizini alan sistem , gecikme zamanı içerisinde kaza yaparsam masrafları ödemiyor....

Alıntıları Göster
    guide arkadaşım bu konu ile ilgili birşeyler yazmıştı(riskli müştei grubu ve kademeleri) tramer tarafından kontrol edilen bir sistem.
    bana da pek mantıklı gelmedi. ama trafik sigortasız gezilmesi de doğru değil. sizin suçunuz başkası çekmesin.

bu sorun ile aklıma bir konu geldi.
    Birçoğumuzun bilmediği bir havuz sistemi var . özellikle vurup kaçmalarda
    yaralamalı kazalarda (hastane masrafları), veya trafik sigortasız bir araçla yapılan kazalarda (suçsuz iseniz) mağduriyetiniz bu havuzdan karşılanıyor. tabi bunu bilmediğimiz için kimse tarafından kullanılmıyor
    bu havuzda biriken para şu an çok yüksek meblağlarda.

düzeltme : ayrıntılı bilgi linktedir.

"TRAFİK GARANTİ FONU"
    http://www.hazine.gov.tr/mevzuat/garfon1.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJKartal -- 9 Aralık 2005, 18:33:11 >
  • quote:

guide arkadaşım bu konu ile ilgili birşeyler yazmıştı(riskli müştei grubu ve kademeleri) tramer tarafından kontrol edilen bir sistem.
    bana da pek mantıklı gelmedi. ama trafik sigortasız gezilmesi de doğru değil. sizin suçunuz başkası çekmesin.

yaralamalı kazalarda (hastane masrafları), veya trafik sigortasız bir araçla yapılan kazalarda (suçsuz iseniz) mağduriyetiniz bu havuzdan karşılanıyor. tabi bunu bilmediğimiz için kimse tarafından kullanılmıyor

düzeltme : ayrıntılı bilgi linktedir.

"TRAFİK GARANTİ FONU"

Alıntıları Göster
    quote:

nedir bu havuzun veya fonun adı? yarın eksik bilgisi olan birileri çıkıp da yok öyle bişey demesin diye soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chaitai

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: chaitai

Mevcut ve yeni yürürlüğe giren uygulama çok doğrudur ve gereklidir , bunun tartışmasını asla kabul edemem hem sigortacı olarak hemde vatandaş olarak ...

Trafik sigortasız olarak trafikte dolaşan vatandaş gelsin benim arabama çarpsın , cebinde benim hasarımı karşılayacak parası da yok , canımımı vereyim desin bana , benimde farz edelim kaskom yok ve cebimde yaptıracak param yok hasarımı , ne olacak bu işin sonu ? Sizce hoş bir tablomu bu ?

Bu arada sigorta primini ödemeden hiç bir sistem bizim verdiğimiz maddi hasarı karşılamaz , karşılamamasıda gayet normaldir , olumsuz tepki göstermemek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedikodu

quote:

nedir bu havuzun veya fonun adı? yarın eksik bilgisi olan birileri çıkıp da yok öyle bişey demesin diye soruyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

quote:

Garanti Sigorta Fonu'dur ismi , 1991 yılında Hazine Müsteşarlığı bünyesinde kurulmuştur , kuruluş amacı ise sigortasız trafik kazası yapan kişilerin tedavi ve ölüm masraflarını karşılamaktır , BJKartal ın belirttiği gibi fon'un hasar ödememesi yapmaması sebebiyle ( kimsenin haberi olmadığı için ) 100 küsür trilyon civarı bir para birikti fonda .

Böyle birşey vardır ve hasar talebinizi yanılmıyorsam sigorta reüsürans şirketleri birliğine yapıyorsunuz , pazartesi günü bunu kesinleştirebilirim isterseniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: guide

quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

quote:

Garanti Sigorta Fonu'dur ismi , 1991 yılında Hazine Müsteşarlığı bünyesinde kurulmuştur , kuruluş amacı ise sigortasız trafik kazası yapan kişilerin tedavi ve ölüm masraflarını karşılamaktır , BJKartal ın belirttiği gibi fon'un hasar ödememesi yapmaması sebebiyle ( kimsenin haberi olmadığı için ) 100 küsür trilyon civarı bir para birikti fonda .

Böyle birşey vardır ve hasar talebinizi yanılmıyorsam sigorta reüsürans şirketleri birliğine yapıyorsunuz , pazartesi günü bunu kesinleştirebilirim isterseniz .

Alıntıları Göster
    yukarıda düzeltme de link vermiştim
    "TRAFİK GARANTİ FONU"

Hasarlar Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek. Bunun için birliğe,0212 324 19 50 nolu telefondan veya www.tsrsb.org adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Gerekli belgeler ise hastane faturası, ikametgah senedi, nufüs cüzdan örneği, trafik zaptı ve imza beyanı. Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor
  • quote:

yukarıda düzeltme de link vermiştim
    "TRAFİK GARANTİ FONU"

Hasarlar Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği'ne iletecek. Bunun için birliğe,0212 324 19 50 nolu telefondan veya www.tsrsb.org adresinden ulaşılabilir. Türkiye'nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılacak. Gerekli belgeler ise hastane faturası, ikametgah senedi, nufüs cüzdan örneği, trafik zaptı ve imza beyanı. Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor

Alıntıları Göster
    Geçen temmuzda bir kaza yapmıştık.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=3458749&key=
    Kaza sonrası Axa Oyak ı aradık çekici geldi.Bizde otobüsle yolumuza devam ettik.
    Ama otobüs biletlerinin ödenmesi için,otobüse binmeden IPA (inter partner assitance) şirketine bildirmemiz ve onay almamız gerekiyormus.(axa oyak'ın ödemelerine bakan aracı şirket bu)
    parayı ödemeyi kabul etmediler.daha sonra sikayetvar.com a bildirdim.
    http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&fno=&kno=&mno=&refpage=&no=68856
    daha sonra ödemeyi kabul ettiler.

Kazadan sonra kasko şirketinizle telefonda iyice konusun sonradan olay çıkıyor çünkü.

Benim guide 'a sorum
    1-otobüs veya uçak yolculuğunu illa kasko şirketine bildirmemiz mi gerekiyor?
    2-karşı tarafın kaskosu vardı ödedi.Karşıdakinin kaskosu olmasaydı benim kasko hasarı ödermiydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosef -- 10 Aralık 2005, 11:35:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

Geçen temmuzda bir kaza yapmıştık.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=3458749&key=
    Kaza sonrası Axa Oyak ı aradık çekici geldi.Bizde otobüsle yolumuza devam ettik.
    Ama otobüs biletlerinin ödenmesi için,otobüse binmeden IPA (inter partner assitance) şirketine bildirmemiz ve onay almamız gerekiyormus.(axa oyak'ın ödemelerine bakan aracı şirket bu)
    parayı ödemeyi kabul etmediler.daha sonra sikayetvar.com a bildirdim.
    http://www.sikayetvar.com/index.php?loc=sikayet&st=b&ara=&fno=&kno=&mno=&refpage=&no=68856
    daha sonra ödemeyi kabul ettiler.

Kazadan sonra kasko şirketinizle telefonda iyice konusun sonradan olay çıkıyor çünkü.

Benim guide 'a sorum
    1-otobüs veya uçak yolculuğunu illa kasko şirketine bildirmemiz mi gerekiyor?
    2-karşı tarafın kaskosu vardı ödedi.Karşıdakinin kaskosu olmasaydı benim kasko hasarı ödermiydi?

Alıntıları Göster
    cosef , kazanızı anımsıyorum , tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim , allah daha büyüğünden korusun ...

Asistans hizmeti talebiniz olmuş , çekici gelmiş ve aracınızı götürmüş , aynı şekilde nakil talebiniz olduğunu şirketinize bildirmekle yükümlüsünüz . Eğer aracı çeken kurtarıcı şirketin göndermediği kurtarıcı olsa idi çekici ücretinide ödemeyecekti şirketiniz.

Sizin hasarınızı ödeyen karşı tarafın trafik sigortasıdır , 5000 ytl yi aşan bir hasar olsa idi kasko sigortasının İMM limiti dahilinde artı bir ödeme daha olabilirdi ... Örneğin Kasko poliçesinde İMM limiti 10.000 YTL , Trafik sigortası 5000 YTL karşılıyor , ikisi toplam 15.000 YTL yapıyor , farz edelim bu rakamında üzerinde bir hasar var o zaman cebinden karşılamak zorunda kalacaktı...

Karşıdaki kişi bulunamasaydı tabiki kasko poliçeniz sizin hasarınızı ödeyecekti .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KED@Y

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Aslında benim irtibat halinde olduğum bayilerin sigorta bölümleri genelde müşterileri haberdar ediyorlar , fakat teknik bir hatadan dolayı sizi görememiş olabilirler .

sigortam net i tam olarak bilmiyorum , o yüzden size olumlu veya olumsuz yönleri hakkında fikir beyan edemem. Öncelikle hangi şirketten kasko poliçesi satın alacağınızı belirlemenizi tavsiye ederim , en önemlisi ise ; acente veya bölge müdürlüklerine bağlı direkt satış ofislerinden poliçe satın almanızdır .

Bu çalışmanızı son güne bırakmamanızda fayda vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: KED@Y

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yukarıdaki mesajınızda şirketi okudum , bu şirkette karar kıldığınızı bilmediğim için size şirket seçimi önerim oldu ...

Vermiş olduğunuz internet sitesindeki teklifleri kim veriyor acaba ? Genel Müdürlük veya Bölge Müdürlüklerimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guide

cosef , kazanızı anımsıyorum , tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim , allah daha büyüğünden korusun ...

Asistans hizmeti talebiniz olmuş , çekici gelmiş ve aracınızı götürmüş , aynı şekilde nakil talebiniz olduğunu şirketinize bildirmekle yükümlüsünüz . Eğer aracı çeken kurtarıcı şirketin göndermediği kurtarıcı olsa idi çekici ücretinide ödemeyecekti şirketiniz.

Sizin hasarınızı ödeyen karşı tarafın trafik sigortasıdır , 5000 ytl yi aşan bir hasar olsa idi kasko sigortasının İMM limiti dahilinde artı bir ödeme daha olabilirdi ... Örneğin Kasko poliçesinde İMM limiti 10.000 YTL , Trafik sigortası 5000 YTL karşılıyor , ikisi toplam 15.000 YTL yapıyor , farz edelim bu rakamında üzerinde bir hasar var o zaman cebinden karşılamak zorunda kalacaktı...

Karşıdaki kişi bulunamasaydı tabiki kasko poliçeniz sizin hasarınızı ödeyecekti .

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: guide

Sizin hasarınızı ödeyen karşı tarafın trafik sigortasıdır ,....

demişsiniz.Bize kendi hasarımızın kendi kaskomuz tarafından ödendiği söylendi tamirci tarafından.
    Biz kazadan sonra sadece polise ifade verirken karşı tarafla ruhsat,ehliyet,trafik sigorta kağıtlarının fotokopisi çekilmesi sırasında muhatap olduk.

Neyseki kimse ölmedi çok şükür.Bundan sonra en ufak bir kaza anında en ince ayrıntısına kadar telefonda öğreneceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosef

quote:

Orjinalden alıntı: guide

Sizin hasarınızı ödeyen karşı tarafın trafik sigortasıdır ,....

demişsiniz.Bize kendi hasarımızın kendi kaskomuz tarafından ödendiği söylendi tamirci tarafından.
    Biz kazadan sonra sadece polise ifade verirken karşı tarafla ruhsat,ehliyet,trafik sigorta kağıtlarının fotokopisi çekilmesi sırasında muhatap olduk.

Neyseki kimse ölmedi çok şükür.Bundan sonra en ufak bir kaza anında en ince ayrıntısına kadar telefonda öğreneceğim

Alıntıları Göster
    Doğrudur , sizin kaskonuz ödemiştir tamircinize , kasko şirketinizde toplam hasarı karşı tarafın sigorta şirketinden talep etmiştir (rücu ) .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.