Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba hocam,

Hasarsızlık indirimi ne kadar dı geçen sene?
    Bu arada bende sigortacıyım arzu ederseniz özelden bilgilerinizi yazarsanız
    piyasada ki en uygun fiyatı bulalım.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Trafik sigortasini simdiye kadar hic bozdurmadim. Araba benim ustume.Gecen seneki kazayida esim yapti. Otoparkta surtmus yandaki araca.Sigortayi bi arkadasa yaptirdim en dusuk bu cikti. Koala diye bi sitedende fiyat aldim fiyatlar daha yuksek 10.000 e kadar gidiyor. Yuksek olmasinin nedeni kazayi yapanin esim olnasi olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkürler arkadaşlar. Hiç kullanmadım kaskoyu. İki hafta içinde de almış olurum aracı. Eğer alamazsamda iptal ettiririm.
  • jupiters kullanıcısına yanıt
    bence iptal ettirme hocam,

Dediğim gibi hasarsızlığın gider kaybedersin.
    boşuna ay geçmiş olur. birde iptal ettirip 1 ay içerisinde yenisini tanzim ettirmessen eskiden gelen hasarsızlığın varsa oda gider.
    burad şöyle bir hesap yap hocam

diyelim ki poliçeyi 1000 TL ye kestirdin.

1000 TL / 365 = 2.73

Günlük 2,73 TLye geliyor kasko. 30 gün boşuna dursa

2,73 * 30 = 82 TL yapar.

Velhasıl kelam 82 TL için değmez.
  • Arkadaşlar sigorta fiyatları hala yüksek mi? Dusecek söylentileri var, Beklemeyi tavsiye eder misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Arkadaşlar sigorta fiyatları hala yüksek mi? Dusecek söylentileri var, Beklemeyi tavsiye eder misiniz?

Açık konuşayım ben düşeceğine inanmamaktayım değerli hocam.
  • %20 düşecek gibi söylentiler var ancak, bu iş asgari ücret artışına benzeyebilir, düşürelim derken, pek çok teminatı sürücüye yıkabilirler.. İmyata pirince giderken eldeki bulgurdan olabiliriz..
  • jupiters kullanıcısına yanıt
    Benzer bir durum geçen sene benim başıma gelmişti, eşim bir araca çarptı, adamda toplasan 50 liralık hasar var yada yok.. Çakallık yaptı anlaşmak için 200-300 lira istedi, bende s.ktir çektim.. sigortaya gitmiş.. velhasıl bizim hasarsızlık bozuldu.. ama bana 700TL çıktı yeni fiyat.. Abimin hiç kazası yoktu, ona da 700 tl çıktı... Bu arada sigorta benim üzerime, kaza tutanağıni eşim tutmuştu, kaza yapan sürücü olarak o görünüyor.
  • unifiedquarks U kullanıcısına yanıt
    İlden çok farkediyor hocam. Benim dezavantajım ankara'da olmam. Aynı kişide bolu ile Ankara arasında 700Tl fark varmış yukarda yazıldığına göre.
    kaza yapan sürücü eşiniz lakin sizin adınıza tanzim edilen trafik sigortası ödeme yapıyor hocam.
    o yüzden sizin trafik sigortanızda haketmiş olduğunuz hasarsızlık var ise hasarsızlık sıfırlanabilir.
    evet.. o nedenle hasarsızlığım 1 kademe aşağı düştü.. Buna rağmen 700TL çıktı sigorta.. 1700 tl biraz yüksek çıkmış arkadaşa..
    Hangi il?
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    ankara..
    mapfre sigortadan yaptırdım..
    İl de aynıymış. Bİr sürü parametre var etkileyen onlardan birinden kaynaklı ama hangisi bulamadım. :) Mapfre bana 2142Tl fiyat verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 19 Nisan 2016; 16:10:51 >
  • Merhaba
    0 araç bakıyorduk duster beğendik çeşitli opsiyonlu 60 bin dediler neyse iyi güzel kasko sigorta falan bakarken adamlar bana 3600 küsür fiyat çıkardı bu fiyat çok değil mi ?
    21 yaşındayım ilk arabam olacak adam böyle bir fiyat çıkarınca araç almaktan vazgeçtik
    Bu işin bir yolu yok mu acaba ilk araç alanlar böyle bir fiyat odemek zorunda mi ?

• En güzeli bisiklet, sigorta kasko vize mtv olayı yok bas pedala ohh mis valla, ömür boyu herşey beleş, Haksızmıyım arkadaşlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ßyİsMaİLCaN ß kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam,

Yaşınız ve daha önce Tramerde kaydınız olmamasından dolayı fiyat yüksek çıkmıştır,
    piyasada 20'den fazla şirket var, sadece alacağınız yerden değil farklı yerlerden de fiyat alırsanız daha uygun fiyat bulunabilir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

Merhaba
    0 araç bakıyorduk duster beğendik çeşitli opsiyonlu 60 bin dediler neyse iyi güzel kasko sigorta falan bakarken adamlar bana 3600 küsür fiyat çıkardı bu fiyat çok değil mi ?
    21 yaşındayım ilk arabam olacak adam böyle bir fiyat çıkarınca araç almaktan vazgeçtik
    Bu işin bir yolu yok mu acaba ilk araç alanlar böyle bir fiyat odemek zorunda mi ?

Yaş ve hasarsızlık nedeniyle düşük fiyat bulma şansınız çok zor.

Direkt olarak bir aile yakınınıza devredin aracı , 25 yaşınızda hasarsızlığınızı başlatabilirsiniz daha uygun çıkacaktır.

• Trafik sigortası düşecek diyorlardı ne oldu? ;
    Beyler araştırmalarım sonucunda şunu öğrendim kısaca sizinle paylaşayım, sigorta şirketleri 2 yıldır zarar ediyormuş bunu bir şekilde mahsup etmeleri gerekiyor, hatta mayıs ayında bir %5 daha zam yapacağız ondan sonrada 2 bilemediniz 3 sene (oda belki) fiyatları sabitleyeceğiz, ondan sonra da müzakere ederek artıracağız şeklinde bilgi edindim. Ben bunu kabullenmiyorum diyor iseniz Bimere yazın arkadaşlar belki şikayetler işe yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 22 Nisan 2016; 13:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Trafik sigortası düşecek diyorlardı ne oldu? ;
    Beyler araştırmalarım sonucunda şunu öğrendim kısaca sizinle paylaşayım, sigorta şirketleri 2 yıldır zarar ediyormuş bunu bir şekilde mahsup etmeleri gerekiyor, hatta mayıs ayında bir %5 daha zam yapacağız ondan sonrada 2 bilemediniz 3 sene (oda belki) fiyatları sabitleyeceğiz, ondan sonra da müzakere ederek artıracağız şeklinde bilgi edindim. Yani düşmesi çok zor. Bimere yazın arkadaşlar belki şikayetler bir işe yarar.

Fiyatlar düşmez tekrar ve tekrar belirtiyorum.

Görüşmeler sırasında meclisteydim sigorta şirketleri ülkenin risk faktörünü çok yüksek görüyor.
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.