Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: insanharabesi Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdan bir arkadaşımızın kaskosu hazırlanıp kargolanmış ve ferdi kaza sigortası hediye edilmiştir.

Kazasız hasarsız sağlıklı günler.
  • Ruhsat sahibi ile kasko yaptıran aynı kişi olmak zorunda mı ? Yani benim üzerime olan aracı babam kaskolatamaz mı ?

Yaş sebebiyle kasko yuksek çıkacak diye düşünüyorum.Olmazsa annemi babamı ruhsat sahibi yapıp kaskolatmak mı gerekir ?

Ikinci el alınan araçta trafik sigortası tekrardan yapılıyor sanırım yeni sahibi tarafından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 model honda cıvıc elegance eco arabamı geçen sene axa dan 1500 liraya kasko yaptırdım hiç bir kazam olmamasına rağmen bu sene de aynı fiyat çıkartıyorlar nedenini biri açıklayabilir mi?
  • 1991 model şahin icin yıllık trafik sigortası nekadar yaşım 39 ehliyetinin puanı ıyi trafikte puan eksilmesi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

Forumdan bir arkadaşımızın kaskosu hazırlanıp kargolanmış ve ferdi kaza sigortası hediye edilmiştir.

@İdeal Sigorta/Koray Kazak @Nightmare667

Teklif alabilir miyim ?
  • Araçtaki bi-xenon opsiyonunu opsiyon kodu ve tam ismiyle mi kaskoya dahil etmeli yoksa bi xenon demek yeterli mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2X2 -- 14 Aralık 2014; 22:27:32 >
  • İdeal Sigorta/Koray Kazak kullanıcısına yanıt
    Koray Bey sağolsun hem yardımcı oldu hemde uygun fiyata aracımı sigortalattım. Aracı aldıktan sonra pek uğramadım buralara ama bir teşekkürü borç bilirim kendilerine :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2X2

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

Forumdan bir arkadaşımızın kaskosu hazırlanıp kargolanmış ve ferdi kaza sigortası hediye edilmiştir.

@İdeal Sigorta/Koray Kazak @Nightmare667

Teklif alabilir miyim ?

Tabiki TC kimlik plaka Belge seri no PM atın yardımcı olayım.
  • Arkadaşlar Yaş:30 Ehliyet 12 senelik. Araç Citröen C2 1.6 Vtr .İkinci el aldım, gecici ruhsatım var. Acil Trafik sigortası yaptırmam lazım. Uygun bir yer bilen varmı. Bana en düşük 500 tl çıkardılar ama fazla geldi. Yaş ve ehliyetten dolayı. Bir yardım edin.
  • Merhaba

Aracı aldım kasım 24 te. Plaka gecen sali değişti. Kasko yaptirirsam fiyat yukselmismidir. Belli bir sure varmıdır yyaptırmak icin

• selamlar,arkadaşımın arabasının pert olma durumu var sel hasarından dolayı,kasko poliçesinde bedel olarak 19000 TL yazıyor ama aracın piyasa değeri 25-27 bin lira arası.Kasko pert değeri olarak ne kadar teklif eder.Poliçede yazan"tsb(sigortalar birliği) sitesindeki kasko değerinden fazla ödeme yapılmaz" ifadesi kendisini bağlar mı?
    Bir de teklif edilen tutarı beğenmezse arkadaşım nasıl bir yol izlemeli.Şimdiden sağolun.
  • Forumdan bir arkadaşımıza trafik sigortası yapılıp kargolanmıştır.
  • merhaba,

2. el bir araç alacağım, tramerden çıkan sorguda KTT-çarpma yazıyor, tutar yok.

bunu sorgulayabilecek, sigorta işiyle uğraşan ve bana yardımcı olabilecek var mı acaba ?

plaka ve şase numarası elimde mevcut...

teşekkürler...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_23052488/tm.htm

KASKO YENİLEME POLİÇELERİNDE DONANIM HABERE OZEL %5 İNDİRİM. TRAFİK POLİÇELERİNDE %2 İNDİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahtsızpistole

Koray Bey sağolsun hem yardımcı oldu hemde uygun fiyata aracımı sigortalattım. Aracı aldıktan sonra pek uğramadım buralara ama bir teşekkürü borç bilirim kendilerine :)

Tarık Bey tekrar teşekkür ederim. Benim hesabımı reklam içerikli mesaj paylaştığım gerekçesiyle engellemiş forum yöneticileri. Belli ki birileri şikayet etmiş. Sizin de bilginiz olsun bu hesabımı kullanıyorum.

Tekrar teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba,

Sigorta Acentesi sahibiyim. Sizlere sigorta konusunda yardımcı olabilirim. 22 sigorta şirketi ile anlaşmamız mevcuttur.

Sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler;

-Poliçelerinizi yaptırırken prim odaklı olmayın. Prim tabi ki önemlidir fakat teminattan çalarak indirim yapılmasına karşıyım. Poliçe aşamasında ödemediğiniz 50 TL size hasar anında 50.000 TL/100.000 TL zarar ettirebilir. Bu yüzden Muafiyet, İhtiyari Mali Mesuliyet, Manevi Tazminat, Ferdi Kaza, Tedavi Masrafları, Hukuksal Koruma, Yedek Parçanın yan sanayi mi orijinal mi olacağına, Mini Onarım kapsamına, kiralık araç hizmeti süresine, arıza durumunda çekici hizmeti/vinç hizmeti verip vermediğine ve kaç kez verdiğine dikkat etmemiz gerekiyor.

-Bildiğiniz üzere araçlarımızda opsiyonlar bulunabiliyor. Benim aracımda opsiyon olarak Bi-xenon, Panoromik Tavan, 18" Interlagoss, Hız Sabitleyici, Aydınlatma Paketi, Ayna Paketi, Metalik Renk(Fırtına Mavi) bulunuyordu ve hepsi poliçeye dahildir. Benim gördüğüm çoğu araçta opsiyon var. Kasko poliçenizi yaptırırken bu opsiyonları da ekletmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Eğer ki ekletmezseniz hasar durumunda opsiyonların hiç birini sigorta şirketi ödemez ve normal hasarınızı da eksik alırsınız. Bu çok önemli bir detaydır. Bir çok poliçe opsiyonlar eklenmediği için uygun fiyatlı çıkıyor aman dikkat!

Arabasına önem veren bir insan araçları hasara uğradığında/zarar gördüğünde(inşallah görmezler) araçlarının onarımı için servisleri kendileri belirlemek ister. Çünkü arabasını herkese emanet edemezler. Sigorta poliçesini yaptırırken, poliçeyi yaptırdığı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu servisleri de kontrol etmek gerekir. Hasar anında içiniz rahat teslim edebileceğiniz servis bulunuyor mu? buna bakmak gerekir.

Faydamız olduysa ne mutlu.

Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

• Davut Bey yeni aldığı Ford Fiesta aracının kasko poliçesi düzenlenmiş ve kendisine iletilmek üzere kargoya verilmiştir. Davut Bey'e yeni aracının tekrar hayırlı olmasını dileriz.
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.

Yeni bir araç aldım, Noter satışında plaka değişikliği istedim.
    Yarın emniyete gideceğim ama ruhsatın bir nüshası yok.

Noter plaka değişikliğinde ruhsatın bir nüshasını alıyormuydu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Yeni bir araç aldım, Noter satışında plaka değişikliği istedim.
    Yarın emniyete gideceğim ama ruhsatın bir nüshası yok.

Noter plaka değişikliğinde ruhsatın bir nüshasını alıyormuydu?

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Araç satışında zaten noter plaka değişse de değişmese de ruhsatın bir nüshasını alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0761

selamlar,arkadaşımın arabasının pert olma durumu var sel hasarından dolayı,kasko poliçesinde bedel olarak 19000 TL yazıyor ama aracın piyasa değeri 25-27 bin lira arası.Kasko pert değeri olarak ne kadar teklif eder.Poliçede yazan"tsb(sigortalar birliği) sitesindeki kasko değerinden fazla ödeme yapılmaz" ifadesi kendisini bağlar mı?
    Bir de teklif edilen tutarı beğenmezse arkadaşım nasıl bir yol izlemeli.Şimdiden sağolun.

Merhaba,

Öncelikle 01.04.2013 tarihinden itibaren düzenlenen kasko poliçelerinde araç değeri yazılmayıp "rayiç değer" ibaresi yer almaktadır. Pert durumunda eksper Tsrsb'de yer alan değeri ve 2 ya da 3 yerden daha teklif alarak ortalama rakamı ödeme kararı çıkarır. Beğenmez iseniz acenteniz aracılığı veya direk olarak itiraz edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.