Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de Sigorta ve Kasko ihtiyacım var. Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
  • artan mali mesuliyet sınırsız, manevi tazminat sınırsız, ölüm ve sürekli sakatlık 20 bin tl. teminatlı 1.260 tl. yaptırdım kaskomu, tek hasarsızlık teminatı dahil. anadolu sigortadan. memnunum şimdilik. teminat kalemleri hoşuma gidiyor.

ayrıca kasko yaptıracaklara şiddetle tavsiyem teminatlar kısmı önemli.

trafik sigortası yaptırırken özellikle hasarsızlık indirimi aktarımı varsa mutlaka yaptırmanız. sigortacılar pek dikkate almıyorlar. konunun kanuni metni şöyle.

19 Haziran 2013 Tarihli Resmi Gazete
    Sayı: 28682

Başbakanlık (Hazine Müsteşarlığı)’tan:

KARAYOLLARI MOTORLU ARAÇLAR ZORUNLU MALİ SORUMLULUK
    SİGORTASINDA TARİFE UYGULAMA ESASLARI HAKKINDA
    YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
    DAİR YÖNETMELİK

“MADDE 15 – (1) Şirket tarifeleri hakkında şirket yetkili aktüeri tarafından hazırlanacak rapor denetime hazır olacak şekilde şirket merkezinde saklanır. Tarifelere ilişkin özet gerekçeler şirketlerce tarifelerle beraber TRAMER’e iletilir.

(2) Sigorta poliçelerinin TRAMER veri tabanı üzerinden düzenlenmesi zorunludur. TRAMER, şirketlerce 5 inci ve 7 nci maddelerde hükme bağlanan esaslara uygun işlem tesis edilip edilmediğini kontrol eder.

bu kanuni metni uygulamayan şirketler var maalesef. mapfre gibi. bu hakkımı talep ettiğimde ise acente ekranlarına "yasaklı sigorta ettiren" otorizasyon tipi: REDDET gibi bir ifadeyle sizi mimliyorlar ve sigorta poliçesi tanzimine izin vermiyorlar. Bu tek taraflı durumun ne kadar hukuki olduğunu ve diğer kısımları hazine müsteşarlığı sigorta denetleme kurulu verecektir zaten.

Onun için trafik sigortası tanzim ettiriyorsanız mutlaka acentenin bilgi ekranını görün, göstermiyorlarsa o acenteden uzak durun. orada hasarsızlık indiriminiz varsa yeni poliçe tanzim edilirken aktarılmasını sağlayın.

kasko poliçesine gelince ise; Türkiyede Anadolu bu hususta tek, artan mali mesuliyet ile manevi tazminat kısımlarını mümkünse SINIRSIZ yaptırmaya çalışın. diğerleri zaten bütün sigorta şirketlerinde az çok aynı. SINIRSIZ imkanını sunan ise sadece anadolu sigorta. Teminattında ayrıca tek hasar durumunda (pert hariç) bir sonraki poliçe tanzim edilirken hasarsızlık indiriminiz devam ediyor.

gerek trafikte gerekse kaskoda en önemlisi güvendiğiniz bir sigorta acentesi (en önemlisi, sizin bütün haklarınızı savunacak ve koruyacak)
    diğeride teminatlar kısmı.

gerisi allah kaza bela vermesin.

umarım açıklamış ve yardımcı olmaya çalışmışımdır.

• ayrıca kasko poliçesi tanzimi sırasında bazı indirim kalemleri var

tek sürücü
    renk
    bayan

gibi, bunu kafa şirketler (anadolu, ak gibi) uygulamıyorlar bu sene maalesef, ordu mensubu iseniz indiriminiz var meslek anlamında. bu indirim kalemlerinin bir kısmını uygulayanlar var. iyi araştırmanız lazım.

sevgiyle...
  • arkadaşlar sıfır araç 2014 model 06 plaka 350 trafik sigortasını yaptım ama kasko için 2500 3800 gibi deli dehşet rakamlar çıkıyor napacam yameslek kamu çalışanı yaş 27 araç leon 1.6tdi dsg 2500 anadolu sigortadedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr21

arkadaşlar sıfır araç 2014 model 06 plaka 350 trafik sigortasını yaptım ama kasko için 2500 3800 gibi deli dehşet rakamlar çıkıyor napacam yameslek kamu çalışanı yaş 27 araç leon 1.6tdi dsg 2500 anadolu sigortadedi

Tc nizi pm den gonderebilirseniz bakalim bi fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 Avensis 1.6 Elegant Extra için 1025 TL çıkıyor Toyota Kasko (Ak Sigorta yani). İndirim dilimim %50...

Bana biraz fazla geldi, yorumunuz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Power7Gear

2011 Avensis 1.6 Elegant Extra için 1025 TL çıkıyor Toyota Kasko (Ak Sigorta yani). İndirim dilimim %50...

Bana biraz fazla geldi, yorumunuz nedir?

Bilemiyorum ikamet plaka bunlar onemli.
    Isterseniz gonderin bi bakalim
    Www.yysigorta.com dan form doldurabilirsiniz

• yer 06 plaka 35
  • Power7Gear kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Hocam aynı durum bende de var. 2007 Auris 1.6 Comfort MMT için %65 indirimli geçen seneye göre %50 artış var (620TL --> 930TL).
    Sigorta görevlisi yedek parça fiyatlarındaki döviz kuru artışını gerekçe gösterdi. Bahsettiğim ürün geçen senenin Toyota Altın Kaskosu, bu senenin Toyota Genişletilmiş Kaskosu.
    Plaka 06, yer 34.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi callandor -- 20 Nisan 2014; 11:23:36 >
  • Merhabalar.
    İki gün önce yeni aldığım araç için ismini vermek istemediğim bir firmadan zorunlu trafik sigortası yaptırdım. Fakat sigortayı yapan acente, onayım olmadan fahiş fiyata yapmış sigortayı. Acente sorunu düzelteceğini söyledi ama iki gündür arıyorum telefonlarıma çıkmıyor. Çağrı merkezinden şikayet dilekçesi oluşturdum dönüş yapan yok. Sigortamı iptal edip, iade tutarımı alıp başka bir firmadan yeniden sigortalamak istiyorum aracımı. Bu mümkün müdür? Mümkünse yapmam gereken işlem nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,
    Hocam aynı durum bende de var. 2007 Auris 1.6 Comfort MMT için %65 indirimli geçen seneye göre %50 artış var (620TL --> 930TL).
    Sigorta görevlisi yedek parça fiyatlarındaki döviz kuru artışını gerekçe gösterdi. Bahsettiğim ürün geçen senenin Toyota Altın Kaskosu, bu senenin Toyota Genişletilmiş Kaskosu.
    Plaka 06, yer 34.

Acaba Ak Sigorta'nın oyunu mu? Anadolu Sigorta'ya da soracağım yarın. Ona göre ikisinden birini seçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erkanuzum

Arkadaşlar aracın kaskosunu yenilemek istiyorum fiyatlar acayip uçuk çıkıyor.Bu 3 yılım olacak daha bin tl altında kasko yaptıramadım.Çevremde 800 tl ya kasko yaptıran var.Neden dir

arzu edenlere 300 TL ye kasko paketimiz var. seneye hasarsızlıgınızı full pakete aktarabiliyorsunuz mini onarım hizmeti rent a car hizmeti vs.
    paket içeriginde sadece trafik kazalarında meydana gelebilecek suclu kusurlu olmanıza ragmen karsılanacak 50 bin TL limitiniz var yılda 2 defaya mahsus.
    ayrıca cam hizmeti cekici hizmeti vs gibi asistan hizmetleri de dahil. sadece 300 TL yıllık

Hocam bu kasko paketini sitenizden ve groupamadan baktım ama sadece hasarı karşılıyor yazıyor çalınma Ferdi zarar falan yok yazıyor ben mi yanlış baktım acaba çünkü benim de aklıma yattı kendi aracımı hatta şirket araçlarını size yaptırırım zamanı gelince nerden baksanız 45-50 araç yapar ki bu hem Ferdi olarak kendi aracımdan hem de şirket adına epeyce karlı olması demek

Ilgili icerigin linkini mail atiyorum pm den

300 tl ye olan kasko ile ilgili bende bilgi istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar aracın kaskosunu yenilemek istiyorum fiyatlar acayip uçuk çıkıyor.Bu 3 yılım olacak daha bin tl altında kasko yaptıramadım.Çevremde 800 tl ya kasko yaptıran var.Neden dir

arzu edenlere 300 TL ye kasko paketimiz var. seneye hasarsızlıgınızı full pakete aktarabiliyorsunuz mini onarım hizmeti rent a car hizmeti vs.
    paket içeriginde sadece trafik kazalarında meydana gelebilecek suclu kusurlu olmanıza ragmen karsılanacak 50 bin TL limitiniz var yılda 2 defaya mahsus.
    ayrıca cam hizmeti cekici hizmeti vs gibi asistan hizmetleri de dahil. sadece 300 TL yıllık

Hocam bu kasko paketini sitenizden ve groupamadan baktım ama sadece hasarı karşılıyor yazıyor çalınma Ferdi zarar falan yok yazıyor ben mi yanlış baktım acaba çünkü benim de aklıma yattı kendi aracımı hatta şirket araçlarını size yaptırırım zamanı gelince nerden baksanız 45-50 araç yapar ki bu hem Ferdi olarak kendi aracımdan hem de şirket adına epeyce karlı olması demek

50bin TL lik tutanaklı trafik kazalarınızı yılda 2 defaya mahsus karşılıyor.
    mini onarım hizmeti dahil
    bunun haricinde herhangi bir teminat yok.
    Detaylı bilgi için
    02423212142
    www.yysigorta.com

• quote:

Orijinalden alıntı: childrenofgrave

Merhabalar.
    İki gün önce yeni aldığım araç için ismini vermek istemediğim bir firmadan zorunlu trafik sigortası yaptırdım. Fakat sigortayı yapan acente, onayım olmadan fahiş fiyata yapmış sigortayı. Acente sorunu düzelteceğini söyledi ama iki gündür arıyorum telefonlarıma çıkmıyor. Çağrı merkezinden şikayet dilekçesi oluşturdum dönüş yapan yok. Sigortamı iptal edip, iade tutarımı alıp başka bir firmadan yeniden sigortalamak istiyorum aracımı. Bu mümkün müdür? Mümkünse yapmam gereken işlem nedir?

sigortanızı baska bir yerden önce yaptırın daha sonra digerini hemen iptal ettirebilirsiniz merkezi arayarak
    arzu edereaeniz fiyat verebiliriz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hannibal

quote:

quote:

quote:

quote:

50bin TL lik tutanaklı trafik kazalarınızı yılda 2 defaya mahsus karşılıyor.
    mini onarım hizmeti dahil
    bunun haricinde herhangi bir teminat yok.
    Detaylı bilgi için
    02423212142
    www.yysigorta.com

Peki ölümlü kazalarda herhangi bir teminatı var mı? Dediğiniz mini kasko olarak mı geçiyor?

• ölümlü kazalarda zaten trafik sigortanızda neredeyse 1,5 milyon TL teminatınız var toplamda.
    mini kaskoda karşıya ödeme olayı yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: childrenofgrave

Merhabalar.

sigortanızı baska bir yerden önce yaptırın daha sonra digerini hemen iptal ettirebilirsiniz merkezi arayarak
    arzu edereaeniz fiyat verebiliriz

Teşekkür ederim cevabınız için. Sorunu hallettik bugün. Yeni sigorta yapıldı. Eskisini yarın iptal ediyoruz.

• Arkadaşlar 1 hafta önce 700 TL ye sigortamı yaptırdım. Sormak istediğim arabayı 3-4 aylığına üstüme aldım , arabayı satınca kalan aylar geri ödenicek mi ?
    2.sorum Sigortamın bukadar yüksek olması ; 34 PLAKA 2006Model C2 ve ilk arababam olmasından dolayımış. 3-4 Ay sonra 2010 Model C180 Almayı düşünüyorum , bu rakam dahada mı artıcak ? yoksa düşürmi

(Sigorta 700 + kasko 2500 TL çıkmıştı)
  • 1. sorunuzun cevabı : Evet satış yaptıktan sonra acentenizden iptal ettirip kalan gün miktarına göre çıkan primi alabilirsiniz.
    2. Sonuza ezbere cevap verilemez 34 plaka olursa yine o fiyatlar çıkar. 1 seneyi doldurmadığınız için muhtemelen indirim hakkı da alamıyorsunuz .
  • callandor kullanıcısına yanıt
    Benim de 2009 model Corolla için sordum 970 tl dediler. Halbuki geçen sene 670 TL'ye yaptırmıştım. Benim hiç bir hasarım yok. Üstelik 6 yıllık müşterileriyim. Bana da pahalı geldi.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.