Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.467
Cevap
97
Favori
374.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kasko konusunda fazla bilgisi olmayan birisi olarak yardımlarınızı rica ediyorum.

Yaklaşık bir ay önce ilk arabamı aldım, kaskosunu da Yapıkredi Sigortadan yaptırdım.

3 gün önce sol şeritte ilerlerken makas atan bir kişi aniden önüme kırdı ve bende refleksle sola kaydım ve bariyerlere biraz sürttüm, hemen toparladım şükür. Sol ön kapı boydan boya çizildi ve çok hafif içeri göçtü. tabi makas atan şahıs bastı gitti ben az ileride durdum kontrol için. Sonra devam ettim.

Bu durumda kasko benim hasarımı öder mi?

Ortada tutanak yok, tamamen benim beyanım olacak.

Tutanak yok, kazayı siz yapmışsınız bu nedenle suçlu siz olduğunuz için hasarı karşılamayız gibi bir yaklaşımları mı oluyor?

Cumartesi servise götüreceğim ve götürmeden bilgi sahibi olmak istiyorum.

Bu gibi durumlarda kasko şirketleri nasıl davranıyor bilemediğim için yardımınızı rica ediyorum

Teşekkür Ederim

• 2008 model, Ankara plakalı Nissan Almeram var. 2 gün sonra sigortası, 8-9 gün sonrada kaskosu dolacak. hiç kazam yok. %65 hasarsızlık indirimim var. Bugüne kadar kaskom bozulmasın birkaç ufak tefek işi kendi cebimden yaptırdım. sigortam axa, kaskom allians.

Sigortacı arkadaşlardan fiyat almak istiyorum. Birde,

aracımın kasko bedeli şunda 19900. Bu tutar piyasasının altında. Bunu arttırmak istiyorum.
    teşekkür ederim
  • Arrkadaşlar arabayı aldığımız yer artık geçmiş hasar kayıtlarını göremediklerini bunları yalnızca sigortanın gördüğünü söyledi fakat sigorta da bana
    aracın değişen parçalarının,hangi parçalarda boya olduğunun bilgisini vermedi.aracı aldığmız yer ise bu konuda bir şey yapamıyor.
    geçmiş hasar kayıtlarını detaylı bir şekilde nasıl öğrenebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

2008 model, Ankara plakalı Nissan Almeram var. 2 gün sonra sigortası, 8-9 gün sonrada kaskosu dolacak. hiç kazam yok. %65 hasarsızlık indirimim var. Bugüne kadar kaskom bozulmasın birkaç ufak tefek işi kendi cebimden yaptırdım. sigortam axa, kaskom allians.

aracımın kasko bedeli şunda 19900. Bu tutar piyasasının altında. Bunu arttırmak istiyorum.
    teşekkür ederim

Arac bedelini arttirmanin bir faydasi yok fazla para ödemiş olursunuz bosyere piyasa değeri baz alinir her zaman isterseniz arac degerini 30 yapin hic bir anlami yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2008 model, Ankara plakalı Nissan Almeram var. 2 gün sonra sigortası, 8-9 gün sonrada kaskosu dolacak. hiç kazam yok. %65 hasarsızlık indirimim var. Bugüne kadar kaskom bozulmasın birkaç ufak tefek işi kendi cebimden yaptırdım. sigortam axa, kaskom allians.

teşekkür ederim

Aşkın sigorta yaptırmış oluesunuz.
  • SELAMLAR
    sayın meslektaşım insanlara aşkın sigorta yaptırmış olursun derken açılımınıda yapta insanların akıllarına takılmasın
    saygılarımla
  • Aracımın rayiç bedeli 26030 lira görünüyor bu sene. 19900 çok azdı zaten 22-23 binliri eder herlü
  • quote:

Aracımın rayiç bedeli 26030 lira görünüyor bu sene. 19900 çok azdı zaten 22-23 binliri eder herlü

Aracinizin ikinci el ederini yazariz arac bedeline ve aciklamalar kismina notumuzu duseriz...pm gonderirseniz tc plaka ve meslek bakal8m

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Orijinalden alıntı: cbaycan

Selamlar.. Sizlere basit bir şey danışacağım.. 2011 model bir Audi A3 Sportback 1.4 Tfsi 125hp Ambition araç aldım.. Bu aracı alırken bankadan kredi kullanmak için ödeme yapmadan bir tanıdık sigorta acentesine genişletilmiş kasko teklifi hazırlatıp bunu bankaya sundum zira rehinleyecekleri araca kendileri kasko yapmaya zorlamadılar.. Şimdi bu yukarıda bahsettiğim teklif 3.000 TL gibi bir rakam dı ve bana uçuk gelmişti.. Ödeme yapmadan piyasa araştırması yapacağım dedim fakat acente bana dünyayı dolaş 2900 TL'den ucuza bulamazsın dedi.. Ben de dişe dokunur bir fark bulabilirmiyim diye sizlere danışmak istedim.. Yukarıda bahsi geçen araca genişletilmiş kasko prim teklifi daha uygun bulunabilir mi? Saygılarımla..

Cem BAYCAN

Meslek
    Tc
    Arac plakasi gonderebilirseniz bakalim.biraz gec oldu belki ama..

İlginize teşekkürler.. Buldum ve hallettim..

• Herkese merhaba bende bir araç almak istiyorum.Sigorta kasko ne kadar tutar.Plaka versem p.m ile olurmu?birde plakadan hasar görebiliyormusunuz.Sigortacı arkadaşlar.Yardımcı olursanız sevinirim
  • Arkadaşlar ilk defa kasko yaptıracam 2004 model golf5 midline daha önce kazası yok kayserideyim şoför 48 yaşında plaka 38 AJ 103
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanalg38

Arkadaşlar ilk defa kasko yaptıracam 2004 model golf5 midline daha önce kazası yok kayserideyim şoför 48 yaşında plaka 38 AJ 103

TC PLAKA VE MESLEK BİLDİRİSENİZ BAKALIM PM DEN GONDEREBİLİRSİNİZ. SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Herkese merhaba bende bir araç almak istiyorum.Sigorta kasko ne kadar tutar.Plaka versem p.m ile olurmu?birde plakadan hasar görebiliyormusunuz.Sigortacı arkadaşlar.Yardımcı olursanız sevinirim

ARACIN PLAKASINDAN SADECE 5664 DEN HASAR GOREBİLİRSİNİZ ODA NEKADAR GUVENLİ BİLMİYORUM BİZLER GOREMİYORUZ AGIR HASAR OLMADIKTAN SONRA. EN DOGRUSU ARACIN SASE NO SUNU İSTEYİN 5664 E SASEDEN SORGULATIN. ARACI ALDIGINIZDADA SİGORTA VE KASKOSUNA BAKARIZ ALMADAN ZOR.SAYGILAR
  • alional kullanıcısına yanıt
    En sağlıklı sorguyu 5664 mü yapıyor ?

Ben sigortaların ekranlarının daha sağlıklı olduğunu sanıyordum.Teşekkür ederim ilginize
  • 5664 ten plaka ile sorgulama yapılıyor galiba, şase numarası ile sorgulama yapabiliyor muyuz? nerden?
  • Aracım için trafik sigortası fiyat almak istiyorum.Opel Corsa Swing 5 kapı 1,4 1998 model.pm'den iletişime geçermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

5664 ten plaka ile sorgulama yapılıyor galiba, şase numarası ile sorgulama yapabiliyor muyuz? nerden?

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

"Şasi No" ile sorgulama

HASAR S VF35CWJZE1K515615

Kaza Bilgisi Sorgulama

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KAZA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

KAZA 34ABC001

Diğer Sorgulama Şekilleri:

"TC Kimlik No" ile sorgulama

KAZA 1000102930

"TRAMER İhbar No" ile sorgulama

KAZA 10125

• http://www.tsb.org.tr

sitesinden kasko değerlerini görebiliyoruz, benim baktığım araç 15.200 görünüyor burda, baktığım arabaya 16500 dedi eleman
    burayı kontrol eden var mı, 3 aşağı 5 yukarı örtüşüyor gibi

bir de
    http://www.dod.com.tr/KeyDodEkspertiz.aspx

sitesi var
    burada da 12700-13700 çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

http://www.tsb.org.tr

sitesinden kasko değerlerini görebiliyoruz, benim baktığım araç 15.200 görünüyor burda, baktığım arabaya 16500 dedi eleman
    burayı kontrol eden var mı, 3 aşağı 5 yukarı örtüşüyor gibi

bir de
    http://www.dod.com.tr/KeyDodEkspertiz.aspx

sitesi var
    burada da 12700-13700 çıkıyor

marka model tip aynı olabilir ama , beygir gücü bile farkettiriyor.

• bir soruda ben sormak istiyorum.gecen yil bir kazadan 400 liralik onarim oldu ve kasko bu yil yuksek cikiyor yani hasarlilik bindirimi var. Kaako bitiminde bir ay kasko yaptirmasam hasarlilik bindirimi devre disi kalir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.