- x
Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz|
2624 Cevap230572 Görüntüleme37 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     28 [30] 32 33 34 35 36 37      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

307 Mesaj
6 Nisan 2013; 19:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: yolcu 07

Faydalı olabildiysem ne mutlu.

Axa, liberti ve Neova hakkında bilgi sahibiyim. Diğer şirketleri çok fazla bilgim yok. Aklınıza takılan bir soru olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.
Koay gelsin.

axa'dan yaptırdım sayenizde çok daha uygun fiyata ve de yetkili servis zorunlu olandan, zaten araç 1 yaşında o yüzden özel servise gitmesine istemiyorum, benim istediğim bir özellikti.

1186 Mesaj
6 Nisan 2013; 22:43:57 

Axa
Anadolu
Allianz

Kararsızım ?

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nıghtman -- 6 Nisan 2013; 22:45:47 >

65 Mesaj
7 Nisan 2013; 11:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

3 yerden fiyat alınıp ortalaması alınacak.

Hangi üç yerden?

Hyundai Accent Era 2011 BRC

9 Mesaj
7 Nisan 2013; 11:44:40 

quote:

Orijinalden alıntı: nıghtman

Axa
Anadolu
Allianz

Kararsızım ?

3 ü de sektörün en iyilerinden resimlere bakamıyorum fazla fiyat farkı yoksa axa yı tercih edebilirsiniz
dilerseniz bu 3 şirketten sizin için bir teklif hazırlayabilirim

teklif hazırlamamı isterseniz

TC kimlik no :
Plaka :
Belge seri no :
Mesleğiniz :
Telefon numaranız :

bu bilgileri göndermeniz durumunda sizin için yeni bir teklif hazırlayabilirim

187 Mesaj
7 Nisan 2013; 16:38:33 

Slm arkadaşlar. Accent era aracımı kasko yaptırıcam. Sompo japan ile koç allianz arasında kaldım. Sompo 950 lira teklif verdi. koç allianz 200 tl daha

pahalı. ne dersiniz iki firmanın artı ve eksileri nelerdir hangisini önerirsiniz yardımınıza ihtiyacım var ?

alışveriş yaptıklarım aspirinhapi , canverse , antireis , Ekapoglu , andree03 , fozcann , o3 , e6750 , 27fatih, bynoun , khalasar , ibrahim_halil ,, @sL@N , nayir , girrffe , ufuq010101 , vedatkara , connect201010

224 Mesaj
7 Nisan 2013; 16:46:49 

Merhabalar
Benim size tavsiyem allian sigorta olacaktir daha guvenilir ve daha buyuk koklu bir firmadir dilerseniz size arac bilgilrrinizi yazarsaniz pm den yardimci olabilirim
Saygilarimla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

www.sigortadanismanligi.net

187 Mesaj
7 Nisan 2013; 17:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

Merhabalar
Benim size tavsiyem allian sigorta olacaktir daha guvenilir ve daha buyuk koklu bir firmadir dilerseniz size arac bilgilrrinizi yazarsaniz pm den yardimci olabilirim
Saygilarimla

tavsiyeniz için teşekkürler. sompoyu kulanan yokmu acaba parçalarda orjinalmi yan sanayi mi kullanıyorlar

alışveriş yaptıklarım aspirinhapi , canverse , antireis , Ekapoglu , andree03 , fozcann , o3 , e6750 , 27fatih, bynoun , khalasar , ibrahim_halil ,, @sL@N , nayir , girrffe , ufuq010101 , vedatkara , connect201010

9 Mesaj
7 Nisan 2013; 19:42:30 

quote:

Orijinalden alıntı: alonso35

Slm arkadaşlar. Accent era aracımı kasko yaptırıcam. Sompo japan ile koç allianz arasında kaldım. Sompo 950 lira teklif verdi. koç allianz 200 tl daha

pahalı. ne dersiniz iki firmanın artı ve eksileri nelerdir hangisini önerirsiniz yardımınıza ihtiyacım var ?

Merhaba
2 firma ile de çalışıyoruz Allianz köklü bir firma olduğu için bilinirliği yüksek ve güven sağlamaktadır
Sompo da güvenilen bir firmadır Sompo şuanda sadece genişletilmiş kasko üzerinde çalışıyor muafiyet uygulanacak bir araç ise uyarı veriyor ve seni durduruyor eğer muafiyet uygulamamışsa acenteniz sompo ile de çalışabilirsiniz
eğer yeni teklif almak isterseniz

TC kimlik no :
plaka :
belge seri no :
Telefon :
Meslek :

gibi bilgilerinizi gönderirseniz size teklif çalışmaktan mutluluk duyarım.

iyi günler

458 Mesaj
8 Nisan 2013; 9:01:45 

quote:

Axa
Anadolu
Allianz

Kararsızım ?

Tc kimlik no , Plaka , Belge seri no PM atın fiyat çıkarayım.

İhtiyacınız olduğunda satın alamayacağınız tek şey Sigorta'dır

458 Mesaj
8 Nisan 2013; 9:03:09 

quote:

Orijinalden alıntı: alonso35

550 Mesaj
8 Nisan 2013; 14:16:53 

tabiki groupama derim

14 cesit meslek indirimi VIP yol yardımı

kamyonetler dahil kiralık arac ve vale hizmeti vs...

www.yysigorta.com

www.yysigorta.com Konut Trafik Kasko Saglık DASK TARSİM Sigortaları Antalya info@yysigorta.com Tlf: 02423212142 GSM: 05445030707

1186 Mesaj
8 Nisan 2013; 14:25:07 

quote:

Öncelikle teşekkür ederim.Fakat çevremdeki acentelerden (internetteki meşhur site dahil) fiyat teklifleri toplarken 50-100 tl nin peşinde olmadığımı aracımda oluşabilecek risk ve kaza sonrası hizmet yönünden en uygun içerikli poliçe hazırlamalarını söyledim.

Ama ben böyle dememişim gibi mailime gelen poliçe içeriklerine baktıgımda %5 deprem,dolu muafiyetleri %15 cam kırılma muafiyeti gibi maddeler oldugunu,fiyatı düşük tutmak için mali mesuliyet teminatını çok düşük rakamlara indirildigini gördüm.Buradaki oranın çok büyük olmasıda avantaj degil tabiki fakat bir çok acente teminatlardaki dengeyi kuramıyor,müşteriye hangi klozların daha faydalı olacagını ya bilmiyor yada bunu bilip yaparsa kendi kar marjının düşeceginden korktuğunu tahmin ediyorum.

Axa nın mavi (genişletilmiş) kaskosunu veren acente yetkili servis+orjinal parça,ikame araç derken başka bir acente axa nın böyle bir uygulaması olmadıgını allianz fiat'ta bütün bunların oldugunu vs.. anlattı.Poliçeyi okudugumda durum bambaşka.

İşin özü sigortalı çıkarına uygun olarak hazılanmış bir poliçe örneğine rast gelemedim.Ayrıca hasarsızlık indirimi tam bir fiyasko,buradaki indirim sigortacı yada acente arasında kalıyor sanırım.
Aynı sigorta firması ve teminatlar ile ;
2011 : 1100 tl
2012 : 935 tl
Bu yıl için adığım fiyat 940 tl.Nerede kaldı %30-%40 indirimler.

458 Mesaj
8 Nisan 2013; 17:44:01 

quote:

Öncelikle teşekkür ederim.Fakat çevremdeki acentelerden (internetteki meşhur site dahil) fiyat teklifleri toplarken 50-100 tl nin peşinde olmadığımı aracımda oluşabilecek risk ve kaza sonrası hizmet yönünden en uygun içerikli poliçe hazırlamalarını söyledim.

Ama ben böyle dememişim gibi mailime gelen poliçe içeriklerine baktıgımda %5 deprem,dolu muafiyetleri %15 cam kırılma muafiyeti gibi maddeler oldugunu,fiyatı düşük tutmak için mali mesuliyet teminatını çok düşük rakamlara indirildigini gördüm.Buradaki oranın çok büyük olmasıda avantaj degil tabiki fakat bir çok acente teminatlardaki dengeyi kuramıyor,müşteriye hangi klozların daha faydalı olacagını ya bilmiyor yada bunu bilip yaparsa kendi kar marjının düşeceginden korktuğunu tahmin ediyorum.

Axa nın mavi (genişletilmiş) kaskosunu veren acente yetkili servis+orjinal parça,ikame araç derken başka bir acente axa nın böyle bir uygulaması olmadıgını allianz fiat'ta bütün bunların oldugunu vs.. anlattı.Poliçeyi okudugumda durum bambaşka.

İşin özü sigortalı çıkarına uygun olarak hazılanmış bir poliçe örneğine rast gelemedim.Ayrıca hasarsızlık indirimi tam bir fiyasko,buradaki indirim sigortacı yada acente arasında kalıyor sanırım.
Aynı sigorta firması ve teminatlar ile ;
2011 : 1100 tl
2012 : 935 tl
Bu yıl için adığım fiyat 940 tl.Nerede kaldı %30-%40 indirimler.

Tam üstüne bastınız zaten biz de müşterilerimizi bu konuda uyarıyoruz. Adamın kaskosu 150 lira fazla çıkınca hemen bikaç yerden fiyat alıyor sonra gelip öbür tarafta sizde şukadar daha ucuz diyor. Ya diyorum yazılı teklif getir bana bakayım bi. Adam getiriyor ya İMM düşük Ya araç bedeli düşük Ya teminat eksik. Büyük şirketlerden birinden teklif almış biri de 50 TL ucuz çıkmış diye adam oray gitti sonra Otoking hizmeti yok diye hasarsızlığı bozulmuş yandım anam diye bana koştu. Dedim abi laf dinle 50 liradan kaçtın bak 400 lira fazla ödeyeceksin. Allaha şükür müşterilerimizin hep duasını aldık şimdiye kadar.

42 Mesaj
8 Nisan 2013; 20:06:06 

quote:

Orijinalden alıntı: drmelihx

Referans kurumlar diye birsey görmedim piyasa bedeli eksper tarafından belirlenecek ve ona göre ödenecek yazıyor..
Araç üzerindeki parça orjinalse orjinal takılıyor aksi belirtilmedikçe..
1 nisan itibariyle kasko ve zorunlu trafik fiyatları yüzde 10-20 arası artmış bulunmakta..

Bu arada yeni trafik sigortalarına trafik pulu yapıştırmıyorlarmı?? (Önceki yaptırdıklarımda pul vardı)

Trafik pulu yaklaşık 1senedir kalkmış durumda. Onun yerine ruhsatın isim soy isim yada vergi no yazan sayfanın en altındaki Seri ve sıra no (Çoğunlukla iki harf, altı rakamdan oluşur.) sisteme girilmektedir.

AsaLet; Boyda değiL, s0yda.. inceLik; beLde değiL, diLde.. DoğruLuk; sözde değiL, özde.. güzeLLik; yüzde değiL, yürekte oLur..!Skoda Roomster Kulübü

42 Mesaj
8 Nisan 2013; 20:13:02 

quote:

Orijinalden alıntı: fremdsprache

axa'dan yaptırdım sayenizde çok daha uygun fiyata ve de yetkili servis zorunlu olandan, zaten araç 1 yaşında o yüzden özel servise gitmesine istemiyorum, benim istediğim bir özellikti.

Hayırlı olsun, Sizin adınıza sevindim. Axanın güzel tarafı her iki poliçe de de orjinal parça veriyor. (Mavi ve Lacivert Kasko) Muafiyet yok

AsaLet; Boyda değiL, s0yda.. inceLik; beLde değiL, diLde.. DoğruLuk; sözde değiL, özde.. güzeLLik; yüzde değiL, yürekte oLur..!Skoda Roomster Kulübü

585 Mesaj
8 Nisan 2013; 21:22:01 

Arkadaşlar kasko yaptırma arifesindeyim ancak kafama takılan 2 önemli husus var. Aşağıdaki resimde bugün aldığım bir teklifin görüntüsü var, buna göre sorularım olacak.

1)Araç ailede 2 kişi tarafından kullanılacak, poliçenin hiçbir yerinde sürücü sayısıyla ilgili bir ifade yok, yanlızca "1" yazdığım yerde şöfor sayısı 1 yazıyor, yanlız bu alan aracın özellikleriyle ilgili sanırım. Yani aracı 1 kişinin kullanacağı fikri buradan çıkartılamaz heralde?

2) İhtiyari mali mesuliyet yani trafik kazasında karşı tarafa verdiğiniz hasarı ödemeye trafik sigortası yetmiyorsa kaskonuz bu özellik ile devreye girerek hasarın geriye kalan miktarını karşılıyor. Yanlız karşısında sıfır yazıyor görüldüğü üzere. Yaptığım araştırmada İhtiyari mali mesuliyetin kapsamının KAZA BAŞINA BEDENİ , KAZA BAŞINA MADDİ ve ŞAHIS BAŞINA BEDENİ kısımlarından oluştuğunu öğredim. Bu durumda karşısında sıfır yazmasının bir anlamı olmadığını zaten altındaki 3 maddeyi kapsadığı fikrine sahip oldum. Bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Zaten NET PRİM kısmında ihtiyari mali mesuliyet 48 tl iken altındaki 3 maddenin primi yok, buda fikrimi destekliyor.

Yanıtlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimano -- 8 Nisan 2013; 21:22:00 >

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 9:49:16 

quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Arkadaşlar kasko yaptırma arifesindeyim ancak kafama takılan 2 önemli husus var. Aşağıdaki resimde bugün aldığım bir teklifin görüntüsü var, buna göre sorularım olacak.

1)Araç ailede 2 kişi tarafından kullanılacak, poliçenin hiçbir yerinde sürücü sayısıyla ilgili bir ifade yok, yanlızca "1" yazdığım yerde şöfor sayısı 1 yazıyor, yanlız bu alan aracın özellikleriyle ilgili sanırım. Yani aracı 1 kişinin kullanacağı fikri buradan çıkartılamaz heralde?

2) İhtiyari mali mesuliyet yani trafik kazasında karşı tarafa verdiğiniz hasarı ödemeye trafik sigortası yetmiyorsa kaskonuz bu özellik ile devreye girerek hasarın geriye kalan miktarını karşılıyor. Yanlız karşısında sıfır yazıyor görüldüğü üzere. Yaptığım araştırmada İhtiyari mali mesuliyetin kapsamının KAZA BAŞINA BEDENİ , KAZA BAŞINA MADDİ ve ŞAHIS BAŞINA BEDENİ kısımlarından oluştuğunu öğredim. Bu durumda karşısında sıfır yazmasının bir anlamı olmadığını zaten altındaki 3 maddeyi kapsadığı fikrine sahip oldum. Bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Zaten NET PRİM kısmında ihtiyari mali mesuliyet 48 tl iken altındaki 3 maddenin primi yok, buda fikrimi destekliyor.

Yanıtlarınızı bekliyorum.

Benim gödüğüm bu poliçe normal bi anormallik yok ama poliçe düzeni kafa karıştırıcı İMM 20-60-20 olması normal yalnız altta ayrıca yazmışlar o sizin kafanızı karıştırmış.

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 15:41:33 

başıma gelen bir olayla ilgili burdaki abilerimin fikirlerine ihtiyacım var.. bundan iki ay önce bir benzilikden geri geri çıkarken ponpaya zannedersem biraz dokundum ve bunu önemsemiyerek manevramı tamamlayıp yoluma devam ettim. benzinlik şirketi kendi kafasına göre benden polis tarafından ifadem alınmadan hiç bir şeyden haberim olmadan kendi kasko şirketini arayıp expertiz yaptırıp 1523 tl masraf çıkarıp yaptırdık diyerek odeyin bunu diyor ve parasını istiyo benim aracımında kaskosu ve sigortası mevcut bu durumu nasıl çözebiliriz lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim..

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 15:51:00 

quote:

Orijinalden alıntı: aykut alpar

başıma gelen bir olayla ilgili burdaki abilerimin fikirlerine ihtiyacım var.. bundan iki ay önce bir benzilikden geri geri çıkarken ponpaya zannedersem biraz dokundum ve bunu önemsemiyerek manevramı tamamlayıp yoluma devam ettim. benzinlik şirketi kendi kafasına göre benden polis tarafından ifadem alınmadan hiç bir şeyden haberim olmadan kendi kasko şirketini arayıp expertiz yaptırıp 1523 tl masraf çıkarıp yaptırdık diyerek odeyin bunu diyor ve parasını istiyo benim aracımında kaskosu ve sigortası mevcut bu durumu nasıl çözebiliriz lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bu olay çok normal vurup kaçma olaylarındaki prosedür işlemiş. Bence kaskonuzu hiç olaya bulaştırmayın kaskom yok diyin (onlar belki olduğunu anlar ama siz kaskoyu karıştırmayın hiç) Trafiğinizden halledin. Yoksa mahkemeyle alırlar masraflar da size kalır. Aynısı bir müşterimize olmuştu onunki otoparktaydı yalnız.

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 15:55:36 

quote:

Bu olay çok normal vurup kaçma olaylarındaki prosedür işlemiş. Bence kaskonuzu hiç olaya bulaştırmayın kaskom yok diyin (onlar belki olduğunu anlar ama siz kaskoyu karıştırmayın hiç) Trafiğinizden halledin. Yoksa mahkemeyle alırlar masraflar da size kalır. Aynısı bir müşterimize olmuştu onunki otoparktaydı yalnız.

ama trafikden nasıl halledebilirim onu bilemiyorum yardımncı olabilirmisiniz

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:15:39 

quote:

ama trafikden nasıl halledebilirim onu bilemiyorum yardımncı olabilirmisiniz

Bana kalırsa gidip konuşun orayla , diyin ki ben suçumu kabul ediyorum , anlaşmalı tutanak tutalım , tuttuktan sonra bir de aracı oraya yaklaştırın çarpış gibi resim çekin. Sonra onlar kendi sigortacısına bildirsin hasarı sizin trafiğinizden rücu etsinler.

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:19:48 

bu şekilde olabiliyo o zaman ama aynı olay yerinde yapmamız gerekiyo zannedersem kiminle konuşmamız lazım peki bu durumu...

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:22:53 

O konuyu konuşup anlaşcaksınız işte yeni olmuş gibi tutun tutanağı.

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:25:50 

quote:

O konuyu konuşup anlaşcaksınız işte yeni olmuş gibi tutun tutanağı.

yazıyı gönderen kasko şirketiylemi yoksa olayın yaşandığı benziliklemi yapıcaz bu durumu

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:33:17 

quote:

yazıyı gönderen kasko şirketiylemi yoksa olayın yaşandığı benziliklemi yapıcaz bu durumu

Bence siz ilk eksperi arayın. Kaskomu kullanmayın trafiğimden alın diyin.

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:47:19 

quote:

Bence siz ilk eksperi arayın. Kaskomu kullanmayın trafiğimden alın diyin.

ikisinide kabul etmiyo tutanak yok diyo cebinizden ödüyeceksiniz diyor onu nasıl çözücem onu bulamadım..

550 Mesaj
9 Nisan 2013; 16:56:56 

herkes bişiler soylemiş bende diyeyim.. yok trafikten yaptırın yok kaskom yok deyin falan. hic bahaneye gerek yok kardeşim. kasko şirketinizi arayın odesinler IMM nizden. kaskoyu neden yaptırıyorsunuz ki. bunlar için. Alavere dalavereye gerek yok. Kaskonuz odemiyorsa boyle bir olayı Groupama yı tercih etmemişsiniz demektir. Groupamaysa yardımcı olurum ve çözerim.gecmiş olsun

www.yysigorta.com Konut Trafik Kasko Saglık DASK TARSİM Sigortaları Antalya info@yysigorta.com Tlf: 02423212142 GSM: 05445030707

7 Mesaj
9 Nisan 2013; 17:03:17 

quote:

Orijinalden alıntı: alional

herkes bişiler soylemiş bende diyeyim.. yok trafikten yaptırın yok kaskom yok deyin falan. hic bahaneye gerek yok kardeşim. kasko şirketinizi arayın odesinler IMM nizden. kaskoyu neden yaptırıyorsunuz ki. bunlar için. Alavere dalavereye gerek yok. Kaskonuz odemiyorsa boyle bir olayı Groupama yı tercih etmemişsiniz demektir. Groupamaysa yardımcı olurum ve çözerim.gecmiş olsun

teşekkürler ama malesef diğil dost işi yaptırınca hiç bakmıyosun ama işte böyle şeyler oluncada hiç bir destek alamıyosun napıcağımı şaşırmış durumdayım kaskocum avukata soruyum diye cvp veriyo bana şaşırdım kaldım resmen bu iş nasıl çözülücek anlmadım kaskom var trafik sigortam var ama hiç bir şekilde yaralanamıyorum ilk defamı bu koca türkiye bu olay benim başıma geldi anlamadım..

49 Mesaj
9 Nisan 2013; 17:47:35 

Babamın 1991 yılında aldığı ve hala kullanmaya devam ettiği Renault Broadway arabası var, 1991 yılından beri Axa'dan sigorta ve kaskolu , arabası Nazlı 22 yaşında olmasına rağmen, çok şükür ki bugüne kadar herhangi bir kazaya belaya karışmamış olması nedeniyle hala kaskolu olarak trafikte dolaşabiliyor..Axa'nın bugünlere gelmesinde, 1 kuruş hasar ödemesi yaptırmamış olan babamın emekleri büyüktür :) Hep suistimallerden bahsediyorlar, biraz da iyi niyetlilerden bahsedip bir telefon edip bir mektup yazsalar ne bileyim arayıp teşekkür etseler fena mı olur :)

Bu mesajda bahsedilenler: @Nightmare667 Bu mesaja 2 cevap geldi.

1116 Mesaj
9 Nisan 2013; 17:57:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Metbrave

Babamın 1991 yılında aldığı ve hala kullanmaya devam ettiği Renault Broadway arabası var, 1991 yılından beri Axa'dan sigorta ve kaskolu , arabası Nazlı 22 yaşında olmasına rağmen, çok şükür ki bugüne kadar herhangi bir kazaya belaya karışmamış olması nedeniyle hala kaskolu olarak trafikte dolaşabiliyor..Axa'nın bugünlere gelmesinde, 1 kuruş hasar ödemesi yaptırmamış olan babamın emekleri büyüktür :) Hep suistimallerden bahsediyorlar, biraz da iyi niyetlilerden bahsedip bir telefon edip bir mektup yazsalar ne bileyim arayıp teşekkür etseler fena mı olur :)

Merak ettim kasko ve trafik sigortası ne kadar?

458 Mesaj
9 Nisan 2013; 18:59:31 

quote:

Valla kardeş benim de babam en az 45 senedir bu ülkede araba kullanır . en az 10 araba değiştirmiştir. 1 tek kazası bile yok arada araçsız kaldığı zamanlar da oldu ama en kötü 30 yıl sigorta yaptırmıştır (tahminim daha da fazla) onda bile böyle bişey yok.

239 Mesaj
9 Nisan 2013; 19:46:22 

quote:

tarafiniza gelen bir odeme emri vardir. bu emri gonderen hukuk burosu ise duzgun bir yazi ile, kaza tarihinde yururlukte olan kasko policesininde bir ekini fakslamak sureti ile hasar tarihinde ekteki kasko policesinin yururlukte oldugunu hasar talebinin sigorta sirketine rucu edilmesini belirtin. hatta bunu noterden gonderrltirseniz daha iyi olur. o hasar tutari sisirme bir tutardir bu bir. eksper sadece zarari tesbitine bakar rucu isi kendisini baglamaz bu iki.

550 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:30:29 

quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

tarafiniza gelen bir odeme emri vardir. bu emri gonderen hukuk burosu ise duzgun bir yazi ile, kaza tarihinde yururlukte olan kasko policesininde bir ekini fakslamak sureti ile hasar tarihinde ekteki kasko policesinin yururlukte oldugunu hasar talebinin sigorta sirketine rucu edilmesini belirtin. hatta bunu noterden gonderrltirseniz daha iyi olur. o hasar tutari sisirme bir tutardir bu bir. eksper sadece zarari tesbitine bakar rucu isi kendisini baglamaz bu iki.

Ne kadar nazli kasko sirketlerine kasko yaptiriyosunuz...groupamadan kaskosu olsaydi bu hafta odemenizi yaptirirdim. Gayet normal bir olay basiniza gelen her kasko bunu oder....bosuna demiyoruz odeme yapmamak icin bahane bulmayan tek sirkettir groupama...

550 Mesaj
9 Nisan 2013; 21:31:39 

Ke diniz sirketi arayip hasar dosyasi actirin yeterli simdilik sonra eksper sizden gerekli belgeleri toplar

458 Mesaj
10 Nisan 2013; 9:48:07 

Forumdan bir üyemize 'Toyota Altın Kasko' poliçesi yapılmış yanında 'Hayata Devam Sigortası' hediye edilmiştir.

212 Mesaj
10 Nisan 2013; 15:59:24 

2012 golf 1.4tsi aracıma kasıp Yaptırmak istiyorum
Yasim 26
Daha önce adıma kasko yok
Aksigorta 1633lira çıkardı full
Daha uygun yardımcı olabilecek arkadas var mi

Diş Hekimi,elektronik ve otomobil meraklısı, Hasta Beşiktaşlı..

550 Mesaj
10 Nisan 2013; 17:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: orry01

2012 golf 1.4tsi aracıma kasıp Yaptırmak istiyorum
Yasim 26
Daha önce adıma kasko yok
Aksigorta 1633lira çıkardı full
Daha uygun yardımcı olabilecek arkadas var mi

www.yysigorta.com adresindeki teklif formunu doldurunuz yada pm atınız yardımcı olalım

14 cesıt meslek ındırımımız var faydalanabılırsınız tc plaka belge seri no

11713 Mesaj
12 Nisan 2013; 10:40:57 

Bugün yaptırdım

Trafik sigortası 260 tl
Kasko 490 tl - genişletilmiş (%65 indirim var, opel corsa essentia)

Koç Allianz...

550 Mesaj
16 Nisan 2013; 12:13:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Bugün yaptırdım

Trafik sigortası 260 tl
Kasko 490 tl - genişletilmiş (%65 indirim var, opel corsa essentia)

Koç Allianz...

taban fiyat zaten 450 lerde uygun rakam meslek indirimiyle beraber 450 ye dusebilirdi groupamada hayırlı olsun.

182 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:28:22 

bugün babam yaptırmış. 2009 clio3 ak sigorta ful kasko 450 tl. trafik sigortasıda 150tl. araçta kaza falan yok. kasko 12 taksit zaten. kazaya karışmadığımız sürece fiyatlar bu civarda olacak galiba.

458 Mesaj
16 Nisan 2013; 16:46:42 

quote:

Orijinalden alıntı: cem_uar2

bugün babam yaptırmış. 2009 clio3 ak sigorta ful kasko 450 tl. trafik sigortasıda 150tl. araçta kaza falan yok. kasko 12 taksit zaten. kazaya karışmadığımız sürece fiyatlar bu civarda olacak galiba.

+1 Renault ve Toyotalar AKSigortada uygun çıkar her zaman için .

49 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:39:56 

Groupama 'özel amaçlı taşıt' motokaravan sigortası yapıyor mu?

117 Mesaj
17 Nisan 2013; 1:36:51 

Arkadaşlar 1 yıllık kaskom bitiyor ve yenisini yaptıracağım. Geçen sene Anadolu idi.1300 tl

Bu sen fiyat aldım ve Anadolu en pahalı çıkarttı 1500 civarı bunun yanında

Ray 800 TL

Alianz 1100 Tl

Axa 1400 TL

Sizce hangisi ? Çok arada kaldım. Baya fiyat farkı var. Sigorta acentam rayla alianzın şartlarının aynı olduğunu söyledi. rayda ekstra 15 gün rent a car varmış.
çok kararsızım..Acil yardım

458 Mesaj
17 Nisan 2013; 11:33:52 

quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

Arkadaşlar 1 yıllık kaskom bitiyor ve yenisini yaptıracağım. Geçen sene Anadolu idi.1300 tl

Bu sen fiyat aldım ve Anadolu en pahalı çıkarttı 1500 civarı bunun yanında

Ray 800 TL

Alianz 1100 Tl

Axa 1400 TL

Sizce hangisi ? Çok arada kaldım. Baya fiyat farkı var. Sigorta acentam rayla alianzın şartlarının aynı olduğunu söyledi. rayda ekstra 15 gün rent a car varmış.
çok kararsızım..Acil yardım

TC Plaka Belge seri no PM atın bakalım.

49 Mesaj
18 Nisan 2013; 17:11:00 

quote:

Orijinalden alıntı: superhead

Merak ettim kasko ve trafik sigortası ne kadar?

Merhaba

Eepeydir aklımdaydı, bugün sorabildim babama poliçe rakamlarını..

Kasko poliçesi için 346 TL ödemiş..
Trafik Sigortası için ödediği rakam ise 127 TL

selamlar
mp

1116 Mesaj
18 Nisan 2013; 18:00:23 

quote:

Merhaba

Eepeydir aklımdaydı, bugün sorabildim babama poliçe rakamlarını..

Kasko poliçesi için 346 TL ödemiş..
Trafik Sigortası için ödediği rakam ise 127 TL

selamlar
mp

Vay be gerçekten müthiş rakamlar.
millet sizin kasko yaptırdığınız rakama trafik sigortasını zor yaptırıyor. helal olsun babanıza.

61 Mesaj
18 Nisan 2013; 22:19:57 

merhaba,

benim de kasko ile ilgili olarak özellikle şu bilgiye ihtiyacım var.
konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olup, bizi aydınlatabilir mi ?
şimdiden teşekkürler,

Geçen sene Mayıs 2012 de 0 km olarak aldığım AUDI A3 TDI Ambition S-TRONIC aracım var. Araç üzerinde fabrika çıkışı dynamic paket ve progressive paket var.

Tekrar kasko zamanı geliyor, yenilerken bu gibi ek paketleri ayrıca belirtip, ekletmem gerekiyor mu ? Sonradan takılan bir opsiyon değildi.

Aracı alırken KARTAL DOĞUŞ otoda trafik sigortası ve kaskoyu kampanya var...vs diyerekten EUROKA Sigorta dan (kasko 1600 TL) yapmıştık.

iyi akşamlar.

458 Mesaj
19 Nisan 2013; 9:15:06 

quote:

Orijinalden alıntı: BusinessAnalyst

merhaba,

benim de kasko ile ilgili olarak özellikle şu bilgiye ihtiyacım var.
konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olup, bizi aydınlatabilir mi ?
şimdiden teşekkürler,

Geçen sene Mayıs 2012 de 0 km olarak aldığım AUDI A3 TDI Ambition S-TRONIC aracım var. Araç üzerinde fabrika çıkışı dynamic paket ve progressive paket var.

Tekrar kasko zamanı geliyor, yenilerken bu gibi ek paketleri ayrıca belirtip, ekletmem gerekiyor mu ? Sonradan takılan bir opsiyon değildi.

Aracı alırken KARTAL DOĞUŞ otoda trafik sigortası ve kaskoyu kampanya var...vs diyerekten EUROKA Sigorta dan (kasko 1600 TL) yapmıştık.

iyi akşamlar.

Poliçede açıklama alanı diye biryer vardır oraya yazdırabilirsiniz.

10 Mesaj
20 Nisan 2013; 9:12:02 

arkadaşlar trafik kazasında yüzde 0 kusurlu olsam bile trafik sigorta priimim artarmı ?Bildiğimiz gibi yüzde 0 kusurlu olunca kasko delinmiyor. trafik sigortasında da durum böyle mi?

458 Mesaj
20 Nisan 2013; 10:25:21 

quote:

Orijinalden alıntı: corsa83

arkadaşlar trafik kazasında yüzde 0 kusurlu olsam bile trafik sigorta priimim artarmı ?Bildiğimiz gibi yüzde 0 kusurlu olunca kasko delinmiyor. trafik sigortasında da durum böyle mi?

Evet aynen öyle ama normal zamlardan dolayı artabilir şaşırtmasın sizi

550 Mesaj
22 Nisan 2013; 20:39:54 

quote:

Poliçede açıklama alanı diye biryer vardır oraya yazdırabilirsiniz.

Groupama ekraninda ek donaninlar ve marka isim ve rakamlari yazilcak bilum vardir. Fiyat verviliriz. Eger aracin o modelinde fabrika cikisina ek bir donanim varsa yazdirmak szorundasiniz.saygilar

550 Mesaj
22 Nisan 2013; 20:41:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ihsaniye

Groupama 'özel amaçlı taşıt' motokaravan sigortası yapıyor mu?

Tc plaka velge seri no gonderirseniz yardimci olalim.saygilarimla

10 Mesaj
22 Nisan 2013; 21:56:56 

arkadaslar ayın sonunda trafik sigortamın süresi bitiyor.4 gün önce kaza geçirdim. 320 tl olan trafik poliçesi teklifi 900 tl ye çıktı. dün kazada karşı tarafın yüzde 100 ssuçlu olduğu kesinleşti. simdi ben yüzde 0 kusurlu olduğum için tekrar 320 tl teklif alabilirmiyim. hasarsızlık indirimim devam edermi. 1 hafta sürem var. sigorta şirketleri tekliflerinin revize ederlermi. sigortacı arkadaslar cevaplarsa sevinirim.