Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. 2005 model megane-ii aracima kasko ve trafik sigortasi yaptirmak istiyorum. Trafik sigortasinda %20 hasarsizlik var. kasko da %50. izmirde ikamet ediyorum . bana maliyeti ne olur kasko ve trafik sigortasinin. 24 subatta eskisi doluyor her ikisinin de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • plaka tc kimlik ,belge numarasını mesaj atarsanız fiyatına bakarım,
  • quote:

Orijinalden alıntı: sontur

Merhaba. 2005 model megane-ii aracima kasko ve trafik sigortasi yaptirmak istiyorum. Trafik sigortasinda %20 hasarsizlik var. kasko da %50. izmirde ikamet ediyorum . bana maliyeti ne olur kasko ve trafik sigortasinin. 24 subatta eskisi doluyor her ikisinin de

Tc Kimlik No:
    Plaka:
    Belge Seri No: (Ruhsatta isim yazan sayfanın sağ altında yazar örn. BL 654321 şeklinde)

PM atın bir bakayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: Cryptic

quote:

quote:

quote:

2008 grande punto 1.3 multijet 75 hp active aracıma kasko düşünüyorum 1 yıldır kaskosuz biniyorum güzel fiyat veren olursa kaskolatabilirim

Eğer İzmir'de ikamet ediyorsanız yardımcı olabilirim.

antalyadayım 1300 1600 arası fiyat veriyorlar 1000 tl nin altında full kasko fiyat alırsam yaptırıcam

Ben İzmir dışındaki müşterilere fiyat vermiyorum lakin 1300 tl gibi bir fiyat bulduysanız kaçırmayın derim. 1000 tl'nin altında düzgün bir kasko teklifi almanız pek imkan dahilinde değil zaten.

forumda 150 bin liralık aracı full kasko ile 800 liraya yaptıran var ben kalkıp 20 binliralık araca 1300 1600 lira vermem

Kim bilir ne kaskosudur. Ya uyduruk bir şirkettir ya da muafiyetli ve teminatları düşüktür.

Bilip bilmeden konusmayalim. 7. basamaga gelmis bir volvo xc90 95 bin tl ve kaskosu 550 tl. Sigortaciligi komisypncu olarak yaptiginiz icin anlamazsiniz siz hemen camur at.uyduruk kasko diye....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sontur

Merhaba. 2005 model megane-ii aracima kasko ve trafik sigortasi yaptirmak istiyorum. Trafik sigortasinda %20 hasarsizlik var. kasko da %50. izmirde ikamet ediyorum . bana maliyeti ne olur kasko ve trafik sigortasinin. 24 subatta eskisi doluyor her ikisinin de

merhaba
    Tclaka ve belge seri no gonderebilirseniz yardimci olayim. Ayrica 14 dalda meslek indirimlerimiz var.ciddi oranda uygun fiyatlar cikabilir.saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: zaymins

Sigortacıların ilgi gösterdiği bir başlık olduğu içi herkesin okuyabileceği ve paylaşabileceği bir şekilde "AÇIK" bir sorum var..

ikinci el bir araç aldım.. Renault Megan.. 2008 model.. bazı kusurlarını kabul ederek 26,000 liraya aldım. Muadil araçların ortalama piyasa değeride 28,000-30,000 aralığında..

bu aracımın kasko bilmemne cetvelindeki değeri 33,000 lira olarak görünüyor. bu değer üzerinden kasko yaptırdım.
    Acentama açık açık sorduğumda, (kaza-pert yada çalınma durumunda) aracım için kaskodan piyasa değeri (yani 26,000-28,000 lira) ödeneceğini söyledi..
    şimdi ;
    en iyi ihtimalde bile 28 bin liralık ödeme için 33 bin liralık prim ödemesinin bir haksızlık olup olmadığını sorduğumda..
    -öyle bir durumda itiraz edersin fazla prim ödemesini geri alırsın
    gibi bir cevap aldım
    kaza yada çalınma durumu oluşmayıp ben normal şekilde aracı sattığımda ise yine fazla prim ödemiş olmayacakmıyım soruma ise yanıt alamadım..
    bunu genel müdürlüğe soracağını söyleyip konu kaynadı gitti..

bu konuya vakıf olan ve bildiği bir çözüm olan varsa paylaşmasını rica ediyorum.
    (gerekirse aracın detaylı bilgilerini özelden verebilirim)

Aracin tam hasar almasi durumund aracinizin yipranma payi asinan parcalarindan deger dusulur. Ayrica sistemin verdigi kasko degeri hatasiz bir arac icindir. Hatasiz bir araca yerine gore kasko bedelini alabilirsiniz. Ama aracinizin ikinci el piyasasi 26-28 bine alinip satiliyorsa bu rakamlardan size odeme yapilir ve bu yuzden 33 bin tl yazmanizin bir anlami olmaz. Poyasa degerini yazmak herzaman dogru olandir. Bu noktaa acentenzizin sizi yonlendirmesi gerekirdi.

• Yani kasko değerlerinin yazdığı kitaba bağlı kalmak zorunda değiliz.Öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: minolta35

Yani kasko değerlerinin yazdığı kitaba bağlı kalmak zorunda değiliz.Öyle mi?

Evet fazla da yazdırabilirsiniz (işinize yaramaz), piyasa fiyatını hatta altını da yazdırabilirsiniz. Ama piyasa fiyatından az yazdırırsanız ödeme anında piyasa fiyatından diyelim ki %30 az yatırdınız %30 az alırsınız. Bu işin en sağlamı piyasa fiyatından kasko yaptırmanız öderken de zarar etmezsiniz, hasar alırkende zarar etmezsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare667

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2008 grande punto 1.3 multijet 75 hp active aracıma kasko düşünüyorum 1 yıldır kaskosuz biniyorum güzel fiyat veren olursa kaskolatabilirim

Eğer İzmir'de ikamet ediyorsanız yardımcı olabilirim.

antalyadayım 1300 1600 arası fiyat veriyorlar 1000 tl nin altında full kasko fiyat alırsam yaptırıcam

Ben İzmir dışındaki müşterilere fiyat vermiyorum lakin 1300 tl gibi bir fiyat bulduysanız kaçırmayın derim. 1000 tl'nin altında düzgün bir kasko teklifi almanız pek imkan dahilinde değil zaten.

forumda 150 bin liralık aracı full kasko ile 800 liraya yaptıran var ben kalkıp 20 binliralık araca 1300 1600 lira vermem

Kim bilir ne kaskosudur. Ya uyduruk bir şirkettir ya da muafiyetli ve teminatları düşüktür.

Bilip bilmeden konusmayalim. 7. basamaga gelmis bir volvo xc90 95 bin tl ve kaskosu 550 tl. Sigortaciligi komisypncu olarak yaptiginiz icin anlamazsiniz siz hemen camur at.uyduruk kasko diye....

Hayatınızda kaç Kez 95.000lik bir araca 550 TL ye kasko yaptınız?

• nie bu kadar düşük oldugunun açıklanması gerekir 95000 550 fyat diye yazarsanız bence yanlış olur diğer yaptırmak isteyenler bunu kıstaslar bu sefer yüksek çıkarsa adımız lekeleniyor kazıkçı oluyoruz onun için kasko fiyatı verirken ne indirimi varsa yazalım neler yapıldıysa ekstradan
  • Groupama da 7. basamak % 65 indirim %15 A.ş çalışanı indirimi başka bir indirim yok İMM 50 bin TL arac 95 bin TL. Sonucta oluyor mu oluyor. Kazıkcılıktan bahsetmiyorum sadece ucuz fiyat cıkıyor diye hemen kesin bir seyinden kısmıstır yada uyduruk kaskodur diye camur atmaktan kurtulsun farklı şirketler. Benden ucuz fiyat veren şirket cok ben musterilerime tabiki ordan yaptırabilirsiniz diyorum kimseye uyduruk sigortadır diye camur atmıyorum. Sadece 2 tane sigorta şirketinin ödemelerinde problem oldugunu biliyorum onlar için uyarırım okadar.
  • Her Şirketin her marka her tip her model için ayrı çarpanları ve fiyatlandırmaları vardır .Siz buraya çıkıp da 550 kasko yazarsanız insanları yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz.İnsanları yanlış yönlendirmekten kaçınınız lütfen.
  • arkadaşlar fiyat teklifi almak için sitede sağda banner şeklindeki ikona tıklayıp fiyat isteyebilirsiniz

http://argebeyin.blogspot.com/
  • o site farklı türden haberler yapan site sigortayla ne ilgisi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerli dostlar kasko, trafik işyerii konut sigortası sağlık sigortalarında uygun fiyatla yanınızdayız teklif istersenz özel mesaj atmanız yeterli
  • Dh uyemiz gecirdigi kaza uzerine gece saat 2 sularinda bursa yakinlarinda cekici yardimi gonderilmis kendisine ikame arac saglanmistir.gecmis olsun.

• Bu sigorta şirketleri ne olmuş arkadaşlar 2.kaskoyu en son yaptırdığımda axa maksimum kaskoya 893,51 TL'ye aldım şimdi fiyatlara bakıyorum en ucuz sigortam.net'te groupamanın verdiği fiyat 1600 küsürlerde.gerçi hiçbir acenteyle yüzyüze görüşüp fiyat almadım ama fiyatlar bu civardaysa kesinlikle yaptırmamayı düşünüyorum böyle şeymi olur ya hata yapmayan şöföre bile bu kadar fahiş fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇöÇan

Bu sigorta şirketleri ne olmuş arkadaşlar 2.kaskoyu en son yaptırdığımda axa maksimum kaskoya 893,51 TL'ye aldım şimdi fiyatlara bakıyorum en ucuz sigortam.net'te groupamanın verdiği fiyat 1600 küsürlerde.gerçi hiçbir acenteyle yüzyüze görüşüp fiyat almadım ama fiyatlar bu civardaysa kesinlikle yaptırmamayı düşünüyorum böyle şeymi olur ya hata yapmayan şöföre bile bu kadar fahiş fiyat

Tc:
    Plaka:
    Belge Seri No:

Pm atın yardımcı olmaya çalışayım.
  • Halka sattılar arabaları şimdi, durmadan zam yapıp geçiriyorlar. Trafik sigortasına en az %10 zam, kaskolar desen ondan beter en az %15 zam,servislerde %20 zam yapmışlar bakımlara, vergi desen zaten %12, ondan sonra enflasyon hokus bokus %6 çıkmış. Bizde yemişiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz2200 -- 27 Şubat 2013; 2:26:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz2200

Halka sattılar arabaları şimdi, durmadan zam yapıp geçiriyorlar. Trafik sigortasına en az %10 zam, kaskolar desen ondan beter en az %15 zam,servislerde %20 zam yapmışlar bakımlara, vergi desen zaten %12, ondan sonra enflasyon hokus bokus %6 çıkmış. Bizde yemişiz.

Durumu size şöyle açıklayayım.Bu fiyatların artmasınız 2 sebebi var 1.Trafik kazalarındaki sgk payının trafik sigortasına aktarılması yani artık trafik kazalarında ilk olar sgk değil kazada uran kişinin trafik sigortasındaki teminatlar devreye giriyor.Bu olay trafik sigortalarına ekstra külfet getirdi. 2. olarak anlaşmalı tutanak yani siz aracınızla diyelim ki bir direğe vurdunuz tabiki trafik sigortası bunu karşılamıyor, kaskonuz da yok veya var ama deldirmek istemiyorsunuz hemen bir komşu ya da akraba bulup kaza yapmış gibi anlaşmalı tutanak tutuyorsunuz olup bitiyor.Bu yüzden trafikler tavan yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.