Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2010 model araç 50,000 araç değeri her yıl için %5 eskime/yıpranma payı ortalama 45,000 tl yapar var sayımla aynı araç 2012 55,000 olacağına var sayarsak sıfır araç alırsınız, hesaplama formülü değişken olsa da böyle ibr teminat ile 10,000 tl ye kadar ( aynı özellikteki bir araç için ) avantaj sayılmaz mı ?

netice itibari ile sigorta burada suistimal olayını engellemiş oluyor. 3 yıl arabaya bin, bir şekil aracı pert et sıfıra bin.
  • Öncelikle kolay gelsin. Benim sıkıntım ruhsatla alakalı 2. El araç aldık noterdeki işlemler bitti ruhsat emniyetten çıkacak dediler ruhsat babamın adına çıkıcağından ruhsatı ben alabilirmiyim bu konu hakkında bilgisi olan varmı teşekkür ederim. İlçe Emniyet Müdürlüğünü aradım ama telefonlara bakan yok :)
  • 2009 model skoda superb 1.4 tsi elegance aracımın 05.04.2011 de başlayan kasko sigortasını yenileyeceğim....groupama 899 tl fiyat verirken, ziraat 1396tl, anadolu sigorta ise 1139 tl teklif gönderdiler... aradaki bu kadar farkı anlayamadım...hepsinde de aracın kasko bedeli 48.750tl...
  • quote:

Orijinalden alıntı: By.Professional

Öncelikle kolay gelsin. Benim sıkıntım ruhsatla alakalı 2. El araç aldık noterdeki işlemler bitti ruhsat emniyetten çıkacak dediler ruhsat babamın adına çıkıcağından ruhsatı ben alabilirmiyim bu konu hakkında bilgisi olan varmı teşekkür ederim. İlçe Emniyet Müdürlüğünü aradım ama telefonlara bakan yok :)

Alirsin yada alamazsin demwk zor. Alan da var alamayanda. Resmisini soracak olursan alamazsin. Ama elinde gecici ruhsat babanin kimlik fotokopisi. Olursa memurun insafina kalmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: governor92

2009 model skoda superb 1.4 tsi elegance aracımın 05.04.2011 de başlayan kasko sigortasını yenileyeceğim....groupama 899 tl fiyat verirken, ziraat 1396tl, anadolu sigorta ise 1139 tl teklif gönderdiler... aradaki bu kadar farkı anlayamadım...hepsinde de aracın kasko bedeli 48.750tl...

Degisken bir cok neden var. Hepsi ayni teminatlari farkli ozellikler hasar prim dengesi rizikonun yurt disina ihale edilme orani vb. Daha bir cok etken. Bir groupama acentesi olarak policeyi tavsiye ederim. Altarnetif anadolu derim. Hem 100 de 100 yerli hem teminatlari iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizcismail

quote:

Orijinalden alıntı: By.Professional

Öncelikle kolay gelsin. Benim sıkıntım ruhsatla alakalı 2. El araç aldık noterdeki işlemler bitti ruhsat emniyetten çıkacak dediler ruhsat babamın adına çıkıcağından ruhsatı ben alabilirmiyim bu konu hakkında bilgisi olan varmı teşekkür ederim. İlçe Emniyet Müdürlüğünü aradım ama telefonlara bakan yok :)

Alirsin yada alamazsin demwk zor. Alan da var alamayanda. Resmisini soracak olursan alamazsin. Ama elinde gecici ruhsat babanin kimlik fotokopisi. Olursa memurun insafina kalmis.

teşekkür ederim sabah gidip şansımı denicem sonucu yazarım sağol çok :)

• Merhaba sıfır Focus HB araç bedeli 65Bin TL (%60 hasarsızlık). Axa ve Alianz 1100Tl fiyat verirken, Anadolu 770TL fiyat verdi. Tavsiye edermisiniz.? Bir hasar anında kalitesiz, yan sanayi bakım onarım, ekstra zorluk vs yaşarmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: euzun72

Merhaba sıfır Focus HB araç bedeli 65Bin TL (%60 hasarsızlık). Axa ve Alianz 1100Tl fiyat verirken, Anadolu 770TL fiyat verdi. Tavsiye edermisiniz.? Bir hasar anında kalitesiz, yan sanayi bakım onarım, ekstra zorluk vs yaşarmıyım?

Groupama dan fiyat aldınız mi. 3 yil anahtar teslim teminati guzel bir teminattir.
    Sorunuza gelince, anadolu teminat olarak iyidir. Ama 5,0000 tl uzeti hasarlarda aracin tamir bedelini servisler arasinda ihaleye cikariyor. Yani gittiginiz servis ihale sonuc bedelini kabil etmezse uygun fiyat veren serviste yapiliyor araciniz. Bu nikta haricinde iyidir. Pek bir sorun yasamazsiniz..
  • benim bir sorum olucak sizlere

2009 model reno symbol aracım için geçen yıl %40 hasarsızlık indirimi ile axa sigortadan full kasko yaptırdım 650.00

bu yıl hasarsızlık indirimim %50 ama en ucuz fiyatı veren 750.00 tl ile axa oldu bende fransız olduğu için axa kasko yaptırmak istemedim

anadolu sigorta 1000 tl aıllnaz 1000 tl ücret istiyor bu sene benim kasko ücretimin daha ucuz olması gerekmiyormu mantık olarak neden daha yüksek
  • ÖTV ye kasim ayinda gelen zamdan dolayi arac degerleri değişti bu nedenle 2 el arac degerleri onceki seneye nazaran yükseldi. Bu neden ile arac degeri yukseldigi icin prim farki olustu. Ayrica prim hesaplama cetveli biraz daha yukseldi. Bu nedenle fiyaylar yuksek kaldi. İster istemez.
  • sa. ben yeni bi araç almayı düşünüyorum. hanımın üzerine alacağım. hanımın ehliyeti yok. aracı onun üzerine aldıktan sonra zorunlu sigortayı da onun üzerine yapabilir miyim ? yani ehliyetsiz birinin üzerine zorunlu sigorta yapılabilir mi ?
  • Evet yapilabilir. Sorun olmaz.
  • Ankaradan yz...kullanicimizin kaskosu kesilerek kargo ile adresine gonderilmistir.saygilar sunar hayirli olsun deriz.105.000 tl volvo xc90 1800 tl full ilk kaskosu
  • 0 aracı liste fiyatı değil de aldığımız fatura fiyatı üzerinden kasko yaptırmanın bir zararı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fremdsprache

0 aracı liste fiyatı değil de aldığımız fatura fiyatı üzerinden kasko yaptırmanın bir zararı olur mu?

Arac kasko bedeli uzerinden yuzde on yukari ve yuzde on asagi yazmanizda bir sakinca yoktur.tam hasarda oraya yazilan rakam baz alinarak hesaplama yapilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: alional

quote:

Orijinalden alıntı: fremdsprache

0 aracı liste fiyatı değil de aldığımız fatura fiyatı üzerinden kasko yaptırmanın bir zararı olur mu?

Arac kasko bedeli uzerinden yuzde on yukari ve yuzde on asagi yazmanizda bir sakinca yoktur.tam hasarda oraya yazilan rakam baz alinarak hesaplama yapilir

cevap için çok teşekkürler!
  • Merhabalar. Aracıma geçen yıl Axa'dan 1030 tl'ye kasko yaptırdım. Opel Astra j araç bedeli olarak 47.500 gösterildi. Dün kaskom bitti ve yeni fiyat arayışına giriştim, en uygun fiyat ergo verdi o da 950 Tl. Bu yıl kasko çok pahalı ne yapacağımi bilmiyorum ergo nasıldır yaptırsam mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi máwci -- 3 Nisan 2012; 16:35:19 >
  • merhaba gecen gun refüje çıktım ve ağaca vurdum bom boş yolda direksiyon hakımıyetını kaybedıp 40-50 mılyar hasar cıkmıs kasko 56ya kadar desteklıyormus exper gelıp bakacak kasko karsılar mı karsılamaz mı dedıler trafık tutanak tuttu resımler var sizce kasko karsılar mı
  • Merhabalar. Yeni bir araç alıyorum. Mercedes Vito. Kasgo için de fiyat vermelerini istemiştim Koluman'dan. Biraz önce aradılar, araç bedeli 85bin TL, 1 yıllık kasgo bedeli de 1555 TL dediler. Yalnız ben kasgo işinden hiç anlamıyorum. Bu fiyat uygun mudur değil midir? Çok kapsamlı bir kasgo oldu dedi telefondaki kadın, ancak nelerin dahil olup olmaması önemli, ne şekilde bilgi almalıyım karşı taraftan gibi şeyleri hiç bilmiyorum. Beni biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüçükPrens -- 3 Nisan 2012; 17:19:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KüçükPrens

Merhabalar. Yeni bir araç alıyorum. Mercedes Vito. Kasgo için de fiyat vermelerini istemiştim Koluman'dan. Biraz önce aradılar, araç bedeli 85bin TL, 1 yıllık kasgo bedeli de 1555 TL dediler. Yalnız ben kasgo işinden hiç anlamıyorum. Bu fiyat uygun mudur değil midir? Çok kapsamlı bir kasgo oldu dedi telefondaki kadın, ancak nelerin dahil olup olmaması önemli, ne şekilde bilgi almalıyım karşı taraftan gibi şeyleri hiç bilmiyorum. Beni biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

65bin TL lik araca Axa 1100TL fiyat verdi. Anadolu sigorta 770TLye yaptı. Farklı fiyatlar alın mutlaka.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.