Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz|
2563 Cevap223309 Görüntüleme35 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     14 [16] 18 19 20 21 22 23      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

108 Mesaj
7 Ocak 2010; 21:54:08 

quote:

Orijinalden alıntı: toruk-macto

selam arkadaşlar.önerebileeğiniz bir kasko şirketi var mı?uygun fiyat-kaliteli hizmet açıcısından tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Groupama Sigorta - Allianz Sigorta .... Bana göre gerisi yalan :))

Edit: "İDEAL BİR KASKO SİGORTA POLİÇESİ NASIL OLMALIDIR?" yazımı okumanızı öneririm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esprisel -- 7 Ocak 2010; 21:58:24 >

Özgür Sigortacılar Grubu Kurucusu
....... Özhan Sigorta ......

1090 Mesaj
8 Ocak 2010; 14:54:42 

Selamlar. Zonguldak'tan bir araç aldık. 34 plaka yapılacak. Ruhsat işlemlerini yapacak ve istediğim harflerde plaka bulabilecek bir arkadaş arıyorum.
Arkadaşlar PM ile bana haber verirlerse sevinirim.

108 Mesaj
8 Ocak 2010; 17:38:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

Selamlar. Zonguldak'tan bir araç aldık. 34 plaka yapılacak. Ruhsat işlemlerini yapacak ve istediğim harflerde plaka bulabilecek bir arkadaş arıyorum.
Arkadaşlar PM ile bana haber verirlerse sevinirim.

Beyza Trafik 'i önerebilirim size : (212) 434 26 26 Cengiz Bey veya Hülya Hnm.

Hatta selamlarımı iletin. yapılacak ne varsa yaparlar size :))

2320 Mesaj
11 Ocak 2010; 19:43:43 

Yeni aldığım aracıma kasko yaptırmak istiyorum, 2004 model hyundai getz... ne kadara kasko yaptırabilirim?

yardımcı olabilir misiniz?

E8200@4.00Ghz(8x500) - MSI P35 Neo2-FR - 2x1Gb Kingston HyperX 900 - Saphire HD2600XT GDDR3 - 320Gb WD Sata2

Pentax K10D - Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II - Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED - Pentax SMC M 50mm f/1.4

108 Mesaj
12 Ocak 2010; 11:09:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TT

Yeni aldığım aracıma kasko yaptırmak istiyorum, 2004 model hyundai getz... ne kadara kasko yaptırabilirim?

yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar.. Plaka ve T.C. nizi mail atarsanız size kasko çalışması yapabilirim
mail : info@ozhansigorta.com

2320 Mesaj
13 Ocak 2010; 22:39:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Esprisel

Merhabalar.. Plaka ve T.C. nizi mail atarsanız size kasko çalışması yapabilirim
mail : info@ozhansigorta.com

2 kez e-mail attım haber bekliyorum

E8200@4.00Ghz(8x500) - MSI P35 Neo2-FR - 2x1Gb Kingston HyperX 900 - Saphire HD2600XT GDDR3 - 320Gb WD Sata2

Pentax K10D - Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II - Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED - Pentax SMC M 50mm f/1.4

108 Mesaj
14 Ocak 2010; 20:42:52 

quote:

Orijinalden alıntı: TT

2 kez e-mail attım haber bekliyorum

2 kez mail atılıp, okundu mesajı da gelmiş ama başka birine verilen teklifmiydi sizinkine mi, onu yarın sabah ofise gidince kontrol edeceğim..

Groupama Lansmanından dolayı aşırı yoğun bir hafta geçirdik... Kontrol edeyim, döneceğim size...

2320 Mesaj
15 Ocak 2010; 9:31:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Esprisel

2 kez mail atılıp, okundu mesajı da gelmiş ama başka birine verilen teklifmiydi sizinkine mi, onu yarın sabah ofise gidince kontrol edeceğim..

Groupama Lansmanından dolayı aşırı yoğun bir hafta geçirdik... Kontrol edeyim, döneceğim size...

teşekkürler, bekliyorum

108 Mesaj
15 Ocak 2010; 11:15:18 

Teklif mail adresinizde :))))

Hasarsız günler dileriz.

2 Mesaj
7 Şubat 2010; 23:18:09 

Sigorta Garanti Fonu

Dün akşam aracıma vurup kaçmışlar , her ne kadar araştırdıysam da bulamadım . Daha önceden Sigorta garanti fonu nedir? diye araştırırken çarpan araç faili meçhul ise bu fon karşılıyor diye bir şey okumuştum. Benim sorum bu fon araç zararlarını mı karşılıyor yoksa yaralanma sonucunda hastane masraflarını mı karşılıyor. Benim mağduriyetimde yaralanma olayı yok, sadece; aracımda maddi hasar var. Eğer araçlardaki maddi hasarlarda karşılanıyorsa;
1. Nerelere başvurmam gerekiyor?
2. Nasıl bir işlem sırası takip etmem gerekiyor?
3. Sigorta garanti fonu dışında yapılabilecek başka bir çözüm yolu var mıdır?

Yoksa oluşan zararı kabullenmem mi gerekiyor?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

54 Mesaj
8 Şubat 2010; 13:15:04 

Bu siteyi görmüşsündur ama yinede bir daha bak derim.

http://www.guvencehesabi.org.tr/

Sigorta Danışmanınız.

teklificinmailat@gmail.com

649 Mesaj
9 Şubat 2010; 15:40:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ioguzhan

Sigorta Garanti Fonu

Dün akşam aracıma vurup kaçmışlar , her ne kadar araştırdıysam da bulamadım . Daha önceden Sigorta garanti fonu nedir? diye araştırırken çarpan araç faili meçhul ise bu fon karşılıyor diye bir şey okumuştum. Benim sorum bu fon araç zararlarını mı karşılıyor yoksa yaralanma sonucunda hastane masraflarını mı karşılıyor. Benim mağduriyetimde yaralanma olayı yok, sadece; aracımda maddi hasar var. Eğer araçlardaki maddi hasarlarda karşılanıyorsa;
1. Nerelere başvurmam gerekiyor?
2. Nasıl bir işlem sırası takip etmem gerekiyor?
3. Sigorta garanti fonu dışında yapılabilecek başka bir çözüm yolu var mıdır?

Yoksa oluşan zararı kabullenmem mi gerekiyor?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Ben kaskom olduğu halde dosyam kabul edilmeyerek hasarımı kendim üstlenmek zorunda kalan biri olarak ilgili fonun bu iş için olmadığını söyleyebilirim.
Trafik Garanti Sigorta hesabı deniyor ama karşılığı belirttiğiniz fon olabilir, aşağıda Madde 108 (a) fıkrasında belirtildiği gibi bedensel zararlar için denmekte.

Kaskonuz yok ise yapabileceğiniz birşey ne yazıkki yok. Gerçi benim kaskom vardı da ne oldu ayrı bir konu

Lafı gelmişken buradan RAY Sigortayı tekrar kınıyorum.

Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı
Madde 108 - (Değişik: 4199 - 17.10.1996) Bu Kanuna göre, zorunlu malî sorumluluk sigortasına tabi motorlu araçların sebep olacakları zararların, aşağıdaki durumlarda işletenin sorumluluğuna ilişkin kurallar uyarınca geçerli teminat tutarları dahilinde karşılanması amacıyla, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği nezdinde bir (Değişik ibare: 4629 - 21.2.2001 / m.6 f - Yürürlük m.8) "Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı" (*) oluşturulur.
(Değişik ibare: 4629 - 21.2.2001 / m.6 f - Yürürlük m.8) "Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı"na (*) aşağıdaki durumlarda başvurulur:
a) Kazayı yapan motorlu aracın tespit edilmemesi durumunda kişiye gelen bedensel zararlar için,
b) Kazanın meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dahilinde zorunlu malî sorumluluk sigortasını yaptırmamış olan işletenlerin neden olduğu bedensel zararlar için,
c) Zorunlu malî sorumluluk sigortasını yapan sigortacının (Ek ibare: 4896 - 17.6.2003 / m.1) "malî bünye zafiyeti nedeniyle sürekli olarak bütün branşlarda ruhsatlarının iptal edilmesi ya da" iflası halinde sigortacının ödemekle yükümlü olduğu maddî ve bedensel zararlar için,
d) 8 inci maddenin (b) bendi ile 107 nci maddenin son fıkrasında öngörülen durumlar için.

Kazaya sebep olan aracın işleteninin sonradan bulunması halinde (Değişik ibare: 4629 - 21.2.2001 / m.6 f - Yürürlük m.8) "Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı" (*) , işletene ve sigortacısına rücu edebilir; diğer durumlarda da (Değişik ibare: 4629 - 21.2.2001 / m.6 f - Yürürlük m.8) "Karayolu Trafik Garanti Sigortası Hesabı"nın (*) sorumlulara başvurma ve sigortacının iflas masasına katılma hakları saklıdır.

DCS Türkiye - DCS Simülasyonlarında ortak adresimiz
http://www.dcstr.com/forum/index.php

93 Mesaj
10 Şubat 2010; 12:33:05 

dün zorunlu trafik sigortamı yeniledim. fakat evde sigorta poliçesinde pul olmadığını farkettim. telefon açıp sordum. artık trafif sigorta pulunun kalktığını söylediler. İnternette araştırdım bulamadım. Taşıt pulu uygulaması kalktımı arkadaşlar?

85 Mesaj
10 Şubat 2010; 12:35:55 

Bilinen böyle bir uygulama yok. Acentenizden hemen trafik sigorta pulunuzu alın.

GÜNEŞ - EURO - AXA - ANADOLU - AK - ERGO - GRUPAMA - YKB - SBN - RAY SİGORTA

93 Mesaj
10 Şubat 2010; 15:02:06 

quote:

Orijinalden alıntı: GuvenTurk

Bilinen böyle bir uygulama yok. Acentenizden hemen trafik sigorta pulunuzu alın.

bende emin olmak için 2010 yılında sigortasını yenileyen başka bir arkadaşımı aradım. o da farklı bir sigortadandı. onda da pul verilmemiş. ondan da teyit aldım. anlaşılan kalkmış.

yenileyen arkadaşlar pul verilmezse şaşırmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephisto28 -- 10 Şubat 2010; 15:11:04 >

1227 Mesaj
19 Şubat 2010; 22:11:55 

bugün arkadaşla telefonda konuşurken bana kalkınmada öncelikli illerde mtv de % 20 indirim olduğunu söyledi böyle bir indirim var mı?

Kadın mezarlığa girerken başını kapıyor, dışarı çıkarken açıyor. Ölüye karşı kapayıp, diriye karşı açmak akıl almaz...N.Fazıl KISAKÜREK

27 Mesaj
20 Şubat 2010; 23:13:31 

Yapı kredi sigorta, genel sigorta, axa sigorta ve anadolu sigorta'dan kasko-trafik poliçesi teklifi almak isterseniz www.dogasigorta.com.tr'den, 0212 556 65 09 no'lu telefondan ve elif@dogasigorta.com.tr'den ulaşabilirsiniz. Doğa Sigorta

243 Mesaj
21 Şubat 2010; 0:17:52 

Anadolu sigorta'da hesabı olanlar bana bir ulaşabilirler mi ? Elimde bir hasar dosya no var , onunla ilgili bilgi lazım oldu.

İyi çalışmalar.

HP Netserver LH3 : 2X550Mhz+1Gb+6X9.1SCSI/Raid+2X350W RPS (FreeBSD 6.2)
HP Vectra il8 : Mikrotik / HP E-PC : NAS Server Cisco : 2X1900/2X2501/1005/Firewall
Cel 800 : Radius Server - Asus S-Presso HTPC

775 Mesaj
6 Mart 2010; 19:09:29 

Bugün aracım için kasko teklifleri aldım

groupama 3700 tl
anadolu 1500 tl
ergo 2200 tl
güneş 1900 tl
dubai 1200 tl fiyat verd.

bu kadar fiyat farkı olabilirmi yahu.

whatever how many times you turn around your ass is always in your back

100 Mesaj
30 Nisan 2010; 16:30:47 

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak..

Geçen hafta İstanbul'da anadolu yakasında sahilyolunda bir kazaya karıştım. Trafik ışıklarında sola dönmek üzere cepte bekleme halindeyken arkadaki ben olmak üzere 3 araca doğan marka bir araç vurdu. Benim sağ çamurluğu sürtüp lastiği patlatıp jantı yamultup öndeki araca o da kendi önündeki araca vurdu. Yaralanma olduğundan polis geldi zabıt tuttu fakat kusur oranı belirtilmedi. Doğan pert oldu gibi, iddaasına göre onu başka bir araç sıkıştırmış o nedenle savrulup bize vurmuş. Onun da sağ kapılarında çizik var. Ama sonuçta bize vuran araç kendisi ve hız limitini de aştığı belli gibi (aldığı hasardan ötürü)

Kaskom yok, trafik sigortası var bende. Karşı taraf kusurlu ve tüm masraflarımı karşılayacak diyerek çekiciyle aracı en yakın yetkili servise bıraktım. Servise de durumu anlattım. 1500 TL masraf çıkardılar, ok ledim ve ayrıldım. 2 gün önce eksper aracımı görmüş ve onarıma başlamak için halen tramerden sonuç bekleniyormuş dediler. Aracımı alırken ödemeyi ben yapacağım ve sonra bana 3-4 hafta içinde geri ödeneceği söylendi.

Benim aklıma takılan bu masrafın tamamını (1500 TL) geri alabilecek miyim? Çarpan aracı da başka araç sıkıştırdığı için ve kusur oranı tutanakta belirtilmediği için mahkemeye gider ve uzun sürer dediler bu doğru mudur? Uzun oldu ama okuyan ve yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

2497 Mesaj
1 Mayıs 2010; 16:06:19 

Bir konuda madur durumdayım arkadaşlar.

Ben 06 k 2.... plakalı araç şöförüyüm. Suçsuz olduğum halde tramer komisyon raporu %100 suçu bana verdi. Gerekirse mahkeme yoluna gidebilirim. Bunun için sizden yardım istiyorum.

Ben %100 kusursuz olduğumu düşünürken beni %100 suçlu (kusurlu) gösteren bir komisyon raporuyla karşılaştım.Kaza kısaca şöyle oldu: Ben (06 k ....) emek kavşağını Konya istikameti yönünde geçmiş ve sağ şeritten ilerliyordum. Köprünün altından çıkıp gelen kamyon (41 F ....) ( köprü altından çıkan araç mecburen yolun ortasından çıkıyor) şerit değiştirken bana sağ arka tarafımdan çarpıyor. Ben kamyonu bana çarpana kadar görmedim çünkü arkamdan geliyordu. Olay kavşağın hemen çıkışında da meydana gelmedi (belki öyle değerlendirilmiş olabilir komisyonca) kavşaktan 300-400 m. kadar ilerideydi. Araçta şahitlerimde var.

Gerçekten şoktayım ve hakkımı aramak istiyorum

Bu konuda yardımlarınızı bekliyor ve iyi çalışmalar diliyorum.

sizce komisyon niçin böyle bir karar verdi. (%100 beni suçlu buldu)

nasıl bir yol izlemeliyim.

0

Kainatın gerçeklerine gözlerini "isteyerek-bilerek" kapatmış olanlara hiçbir şey anlatamazsın...!

100 Mesaj
3 Mayıs 2010; 11:15:31 

dostum geçmiş olsun nasıl böyle bir karar verebildiler ben de tedirgin oldum şimdi..

2497 Mesaj
3 Mayıs 2010; 14:18:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Kikksu

dostum geçmiş olsun nasıl böyle bir karar verebildiler ben de tedirgin oldum şimdi..

bende bir anlayabilsem. Hukuksal sürece gireceğiz galiba ama ne yapacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

Kainatın gerçeklerine gözlerini "isteyerek-bilerek" kapatmış olanlara hiçbir şey anlatamazsın...!

150 Mesaj
3 Mayıs 2010; 15:31:53 

aracım 34 plaka ancak ben tokata taşındım, bu durumda zorunlu sigortayı istanbul plakaya göre yatırırsam pahalı oluyor. tokatta ikamet ettiğim için sigortayı tokat plakalar gibi ucuza yaptırabilirmiyim. artık plaka değişmiyor biliyorsunuz. bilen varsa cevaplarsa sevinirim

1126 Mesaj
3 Mayıs 2010; 17:28:58 

quote:

Orijinalden alıntı: dh_experience

bende bir anlayabilsem. Hukuksal sürece gireceğiz galiba ama ne yapacağımı, nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum.

Çok geçmiş olsun.

Kararın böyle çıkmasının nedeni, sizin kamyonun sağ tarafından hatalı geçiş yaptığınız sonucu çıkarmalarındandır diye düşünüyorum. Kurul sizin kamyonu sağdan solladığınız sonucuna varıp böyle karar almışsa mahkeme yolundan başka seçeneğiniz yok. Eğer gerçekten kamyonu sağından geçmeye çalıştıysanız mahkemeye gitmeniz ne yazık ki bir fayda sağlamayacaktır.

Do you still love nature despite what it did to you?
-Shakespeare to King of Spain

2497 Mesaj
4 Mayıs 2010; 0:55:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Nashquil

Çok geçmiş olsun.

Kararın böyle çıkmasının nedeni, sizin kamyonun sağ tarafından hatalı geçiş yaptığınız sonucu çıkarmalarındandır diye düşünüyorum. Kurul sizin kamyonu sağdan solladığınız sonucuna varıp böyle karar almışsa mahkeme yolundan başka seçeneğiniz yok. Eğer gerçekten kamyonu sağından geçmeye çalıştıysanız mahkemeye gitmeniz ne yazık ki bir fayda sağlamayacaktır.

Sanırım öyle düşünmüşler, maalesef.

ben kamyon bana vurana kadar onu görmedim bile, sağ şeridimden sıkışık trafikte (önümde araçta var) ağır ağır ilerliyordum.

651 Mesaj
5 Mayıs 2010; 18:55:31 

arkadaşlar 2007 model albea 1.3 dizel araç alcaz. plaka değişmicek. aynı şehirdeyiz.
1: noter
2:sigorta
3:ruhsat vs

toplamda bana ne kadar maliyeti olur. birde en uygun sigorta hangisi?

yarın aracı alıcazda acil olarak yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok tşk ler.

Elektronik Meraklısı

125 Mesaj
5 Mayıs 2010; 22:24:00 

Merhaba arlkadaşlar.
Yeni bir otomobil aldım.Kasko yaptırmayı düşünüyorum,ama kasko konusunda hiç bir bilgim yok ilk kez yaptıracam kaskoda nelere dikkat etmeliyim.Kasko konusunda hangi firmalar iyidir.birde kastamonu ilinde ikamet ediyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

42 Mesaj
23 Mayıs 2010; 2:06:13 

Çok fazla yazı var, belki önceki sayfalarda açıklanmıştır ama hepsini okuyamadım
Bildiğim kadarıyla on yaşın üstünde bir araç aldığım zaman kasko yapılmıyor.
Yüklü bir maddi hasarlı kaza yaparsam ve hatanın tamamıda bendeyse;
- trafik sigortası bunun en fazla ne kadarını karşılayabilir,
- primleri ne kadardır,
- çalıntı, yangın, doğal afetlerde trafik sigortası işe yararmı, yararsa ne kadarını öder?

934 Mesaj
25 Mayıs 2010; 17:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: polatli30

Merhaba arlkadaşlar.
Yeni bir otomobil aldım.Kasko yaptırmayı düşünüyorum,ama kasko konusunda hiç bir bilgim yok ilk kez yaptıracam kaskoda nelere dikkat etmeliyim.Kasko konusunda hangi firmalar iyidir.birde kastamonu ilinde ikamet ediyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Özelden telefon numaranızı yada mail adresinizi iletebilirseniz istediğiniz konuda yardımcı olabilirim..

Mail adresim : aliemre.emiroglu@hotmail.com

Önceden şizofrendim , artık değiliz.

934 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:01:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mephisto28

bende emin olmak için 2010 yılında sigortasını yenileyen başka bir arkadaşımı aradım. o da farklı bir sigortadandı. onda da pul verilmemiş. ondan da teyit aldım. anlaşılan kalkmış.

yenileyen arkadaşlar pul verilmezse şaşırmasınlar.

Yenilemelerde yeni pul verilmiyor. Çünkü geçerli olan poliçenizin numarasıyla yeni poliçenin poliçe numarası aynı oluyor. Yenileme demek , aynı poliçeyi aynı şartlarda yapmak değil , aynı poliçeyi devamlı kılmak demektir. Bu yüzden pul verilmiyor. Cünkü pul verilirse pul numarası değişmiş olacak. Ama sistemlerde kayıtlı poliçe numarasına yazılmış pul numarası farklı olduğundan bilgiler uyuşmayacak. Bu yüzden pul verilmiyor.

934 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:04:20 

quote:

Orijinalden alıntı: aaykun

aracım 34 plaka ancak ben tokata taşındım, bu durumda zorunlu sigortayı istanbul plakaya göre yatırırsam pahalı oluyor. tokatta ikamet ettiğim için sigortayı tokat plakalar gibi ucuza yaptırabilirmiyim. artık plaka değişmiyor biliyorsunuz. bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Plaka olayına düzenleme geldi fakat yürürlüğe girdimi tam bilmiyorum. Şehirler arası geçişler olduğunda plakalar değiştirilebilecek. 34 Plaka ile tokatta ikamet ediyorsanız , plaka indiriminden yararlanmak için sigorta şirketinize ikametgah vermeniz yeterli olacaktır. Tabi tokattan ikametgah almanız gerekecek :)

934 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:13:56 

quote:

Orijinalden alıntı: griaragorn

Çok fazla yazı var, belki önceki sayfalarda açıklanmıştır ama hepsini okuyamadım
Bildiğim kadarıyla on yaşın üstünde bir araç aldığım zaman kasko yapılmıyor.
Yüklü bir maddi hasarlı kaza yaparsam ve hatanın tamamıda bendeyse;
- trafik sigortası bunun en fazla ne kadarını karşılayabilir,
- primleri ne kadardır,
- çalıntı, yangın, doğal afetlerde trafik sigortası işe yararmı, yararsa ne kadarını öder?

10 yaşın üstünde araçlara kasko ancak en geç 9 yaşından itibaren devamlı yapılan bir kaskosu varsa kasko yapılabiliyor. 10 yasından önce kaskosu yoksa yapılamıyor..

Ayrıca Groupama Sigortanın Bam çarpışma sigortası diye bir ürünü var. Bu ürün kasko gibi kapsamlı değil , fakat ÇARPMA - ÇARPIŞMA hasarlarını karşılıyor.Fiyatıda o aracın normal kasko fiytının %50sinden biraz fazla gibi birşey oluyor..

Bu ürün 10 yaşından büyük araçlara hitaben çıkartılan bir üründü. Tavsiye ederim. Yardımcıda olabilirim.

Özellikleri bu linkte mevcuttur ,

http://www.groupama.com...=180&Selected=&P_Id=180

Bu ürünün bir avantajı da ilk yıl bu ürünü kullanırsanız , 2. yıl %30 hasarsızlık indiriminizle normal kasko satın alabilme statüsüne geçmeniz :) kesinlikle tavsiye ederim. Elimden geldiğince yardımcılda olabilirim..

Mail adresim : aliemre.emiroglu@hotmail.com

Şuanda Trafik Sigortalarının karşı tarafa vereceğiniz hasar limiti 17.500 tl ile sınırlıdır. Tabi bu otomobil , kamyonet , kamyon , otobüs sınıflarına göre değişiklik gösterebiliyor. Şuanda binek otomobillerin trafik poliçeleri Sadece KARŞI TARAFA verdiğiniz hasarı 17.500 tl ye kadar karşılıyor.

Primler aracınızın modeline ve yaşınıza göre değişkenlik gösterecektir.

Çalınma , yanma vs.. gibi durumlarda trafik sigortası işe yaramaz. Trafik sigortası sadece karşı tarafa vereceğiniz hasarları 17.500 tl ye kadar karşılar ( binek otomobiller için )

Olurda birşeye çarptınız yangın çıktı veya belediyenin bir direğine vurdunuz veya bir dükkana girdiniz veya bir insana çarptınız ve tıbbi masraflar ortaya çıktı. karşı tarafa verdiğiniz , vereceğiniz zararı 17.500 liraya kadar karşılar ama kendi aracınıza hiçbir yaptırımı yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazm_Track -- 25 Mayıs 2010; 18:23:00 >

934 Mesaj
25 Mayıs 2010; 18:19:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Kikksu

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak..

Geçen hafta İstanbul'da anadolu yakasında sahilyolunda bir kazaya karıştım. Trafik ışıklarında sola dönmek üzere cepte bekleme halindeyken arkadaki ben olmak üzere 3 araca doğan marka bir araç vurdu. Benim sağ çamurluğu sürtüp lastiği patlatıp jantı yamultup öndeki araca o da kendi önündeki araca vurdu. Yaralanma olduğundan polis geldi zabıt tuttu fakat kusur oranı belirtilmedi. Doğan pert oldu gibi, iddaasına göre onu başka bir araç sıkıştırmış o nedenle savrulup bize vurmuş. Onun da sağ kapılarında çizik var. Ama sonuçta bize vuran araç kendisi ve hız limitini de aştığı belli gibi (aldığı hasardan ötürü)

Kaskom yok, trafik sigortası var bende. Karşı taraf kusurlu ve tüm masraflarımı karşılayacak diyerek çekiciyle aracı en yakın yetkili servise bıraktım. Servise de durumu anlattım. 1500 TL masraf çıkardılar, ok ledim ve ayrıldım. 2 gün önce eksper aracımı görmüş ve onarıma başlamak için halen tramerden sonuç bekleniyormuş dediler. Aracımı alırken ödemeyi ben yapacağım ve sonra bana 3-4 hafta içinde geri ödeneceği söylendi.

Benim aklıma takılan bu masrafın tamamını (1500 TL) geri alabilecek miyim? Çarpan aracı da başka araç sıkıştırdığı için ve kusur oranı tutanakta belirtilmediği için mahkemeye gider ve uzun sürer dediler bu doğru mudur? Uzun oldu ama okuyan ve yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.
Tramerden sonuç sizin lehinize gelirse ve doğan %100 kusurlu bulunursa tramer tarafından hasarın tamamını alacaksınız.

1508 Mesaj
30 Mayıs 2010; 20:26:57 

Merhaba;

97 model Mercedes SLK 230 Kompressor aracın sigorta - kaskosunu hangı bedelle nerden yaptırabılırım ve ıcerıgı ne olur..

www.onurkoksal.com

PSN : Mimar

72 Mesaj
9 Temmuz 2010; 10:21:01 

2001 Scenic 1.6 16V RXT aracımın kaskosunu Allianz dan 800tl ye yeniletiyorum.
Sizce fiyat nasıl?

Renault Scenic, 2001, RXT 1.6 16V BVA, Gümüş Gri, İstanbul
iPad 2 WiFi+3G 64GB Siyah

237 Mesaj
12 Temmuz 2010; 12:35:04 

2005 HYUNDAİ 1,3 12 VALF ADMİRA İÇİN TRAFIK SIGORTASI VE KASKO YAPTIRMAK ISTIYORUM.
YENI ALDIM ALLAH HAYIRLISI ETSIN INSALLAH..
PİYASA COOOK FARKLI FIYATLAR VAAR..

EN UYGUNU EN IDEALI EN TITIZI HANGISIDIR ACABA?

TŞK..

10 Mesaj
12 Temmuz 2010; 13:08:27 

Selamlar...Şu an aracım var ve bir tane daha alıyorum..İlk araçtan gelen kaskomda yaklaşık % 50 kazasızlık indirimim var...Diğer aracıma da kasko yaptırsam bu indirimden yararlanabilir miyim? (Pek sanmıyorum ya)

Eğer yararlanamıyorsam şöyle bir şey yapabilir miyim;
ilk aracımın kasko değer, 17000 TL civarı yenisinin ise 35000.İlk aracı kasko yaptırmasam da onun kaskosunu ve hasarsızlık indirimini diğer aracımda kullansam olur mu?

2886 Mesaj
12 Temmuz 2010; 16:02:54 

2005 clio 1.2 16v aracıma kasko yaptırdım.

şirket alianz

750 lira fiyata yaptırdım.

nasıl fiyat alianzı tavsiye edermisiniz

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

3899 Mesaj
1 Eylül 2010; 15:42:50 

131 doğan 89 model.trafik sigortası yaptırmam lazım aracı yeni aldım en uygun kaç liraya yaptırabilirim arkadaşlar acil yardım lütfen.

Left 4 Dead - SteamID: zaris

2886 Mesaj
2 Eylül 2010; 11:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

131 doğan 89 model.trafik sigortası yaptırmam lazım aracı yeni aldım en uygun kaç liraya yaptırabilirim arkadaşlar acil yardım lütfen.

fiyak 250 260 civarı diye tahmin ediyorum ben 250 ye yaptırdım yeni. kasko gibi değil ilk yapısta rakam çok oynamıyor galba

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

557 Mesaj
6 Ekim 2010; 14:31:20 

Tecrübeli arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. Ankara'da ikamet ediyorum fakat işim dolayısıyla başka bir ildeyim. Buradan 0 km araç aldım. Aracın plakası adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden dolayı Ankara plaka çıkacak. Plakayı almak için illa Ankara'ya gitmem gerekiyor mu yoksa bulunduğum ilden de alabilir miyim? Bir de plakanın çıkması tahmini ne kadar sürer?

2011 Kia Cee'd CRDI Motion MT/ Sivas

121 Mesaj
8 Ekim 2010; 22:55:30 

Aracı adapazarından aldım. İstanbul'da ikamet etmekteyim. Noterden satışı üzerime aldım. Araç plakası değişecek. Fakat aynı zamanda muayene süresi de geçmiş. Tam olarak ne yapmam lazım? Önce trafik şubesine gidip ruhsat plaka vs.. mi yapmam lazım yoksa muayeneden sonra trafik işine mi geçmem lazım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

[img]http://www.ubuntu.com/themes/ubuntu07/images/ubuntulogo.png[/img]

1933 Mesaj
15 Ekim 2010; 16:26:02 

Önce gidip muayene randevusu al muayeneni yaptır daha sonrada iem.gov.tr'den plaka değişikliği için randevu al ve işlemlerini hallet.
quote:

Orijinalden alıntı: konex

Aracı adapazarından aldım. İstanbul'da ikamet etmekteyim. Noterden satışı üzerime aldım. Araç plakası değişecek. Fakat aynı zamanda muayene süresi de geçmiş. Tam olarak ne yapmam lazım? Önce trafik şubesine gidip ruhsat plaka vs.. mi yapmam lazım yoksa muayeneden sonra trafik işine mi geçmem lazım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

AXA -ANADOLU-LİBERTY SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kaskoda Donanım Habere Özel %5 İndirim

2283 Mesaj
19 Ekim 2010; 18:42:56 

1990 model, piyasa değeri yüksek bir aracımız var.Kasko için sistemde aracın karşılığı çıkmadığı için aynı markadan başka bir model araç üzerinden değer biçilmiş ve takribi 20.000tl civarı bedel gösterilmiş. 1700 civarı da primleri var, ilk sene 3000-3500 arası ödendi hatta.
Bu araç kaza yaptı ve ilk kontrol sonrası sadece parça masrafı €15.000 civarını buldu. Boyanması ve kaporta dahil total işçilik de cabası.
Henüz eksper ile görüşmedik sabah görüşeceğiz de buraya da akıl danışayım dedim. Şimdi bu aracın akıbeti ne olur?

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!

14592 Mesaj
20 Ekim 2010; 10:09:05 

2009 Hyunda i20 aracımın 2010 yılı Sigorta ve Kasko değerleri;
Kasko: Genel Sigorta-Mapfree 555Tl
Z.Trafik: Aksigorta 127Tl

(%30Hasarsızlık Dahil)

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
2009

Samsung Galaxy S4 Black Edition

31 Mesaj
29 Ekim 2010; 20:35:21 

arkadaşlar bugun park yerindeki 2009 focus arabamın sağ arka kaportası çökük buldum. yaklaşık 20x20 cm epey derin de yırtık oluşmuş saçta.bagaj kapısı, camlar, benzin kapagi, sinyallerde hasar yok. muhtemelen şerefsiz bir kamyon çarpmış gibi geliyor. servise götürdüm kaporta değişimi işçilik 1500 civarı çıkıyor. auto kinge de gösterdim onlar da kaporta degiştirmeden 500 gibi bisey çıkardılar. arabam anadoludan kaskolu sizce ne yapmalıyım
geçen yıl kaskoya 700 tl ödemiştim 1500 hasara ne kadar öderim
ACİL CEVAP BEKLİYORUM!! tskler

.

1068 Mesaj
29 Ekim 2010; 22:43:47 

selam arkadaşlar.

izmirde perşembe günkü yapmur faciasında arabadan ön plakayı düşürmüşüz sanırım. bulamadık. nasıl bir işlem var bundan sonra.
neler yapmamız gerekiyor yenisini nasıl yazdırcaz ya da alıcaz

SEEING IS BELIEVING

3753 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:02:07 

aracınızın bağlı bulunduğu trafik şubesine dilekçe ile müracaat ediyorsunuz , tepecik , bornova , gaziemir vs , ruhsat işlemlerinizi hangi bürodan yaptırdıysanız

Allianz Sigorta Acentesi

3753 Mesaj
30 Ekim 2010; 12:06:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ziraya

arkadaşlar bugun park yerindeki 2009 focus arabamın sağ arka kaportası çökük buldum. yaklaşık 20x20 cm epey derin de yırtık oluşmuş saçta.bagaj kapısı, camlar, benzin kapagi, sinyallerde hasar yok. muhtemelen şerefsiz bir kamyon çarpmış gibi geliyor. servise götürdüm kaporta değişimi işçilik 1500 civarı çıkıyor. auto kinge de gösterdim onlar da kaporta degiştirmeden 500 gibi bisey çıkardılar. arabam anadoludan kaskolu sizce ne yapmalıyım
geçen yıl kaskoya 700 tl ödemiştim 1500 hasara ne kadar öderim
ACİL CEVAP BEKLİYORUM!! tskler

Geçmiş olsun , hasarsızlık indirim kademenizi göz önünde bulundurmalısınız öncelikle. Yani hasar sonrası kaç kademe gerileyecek.

Parça değişimi malesefki ülkemizde araç satışı esnasında öcü gözü ile bakılmasına neden oluyor, bu yüzden size auto king firmasını tavsiye ederim.

500 tl az rakam değil , kasko poliçenizden yaptırın derim ben . Ama dediğim gibi hasarsızlık kademenizi bilmeden söylüyorum çok detay verdiğinizden dolayı ...

Allianz Sigorta Acentesi

1689 Mesaj
27 Kasım 2010; 0:11:48 

yapı kredi sigorta nasıldır? Çok uygun bir teklif alınca şüpheye düştüm. Acenta arkadaşımın acaba bu yüzden mi uygun anlayamadım. Acentaların tanıdıklarına indirim yapabilmesi mümkün mü?

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

3753 Mesaj
27 Kasım 2010; 0:22:21 

Yapı kredi sigorta eski bir şirkettir ve iyidir.

Acentelerin indirim hakları mevcuttur tabiki belirli limitlerle ...

Yalnız , acente ne kadar indirim yaparsa yapsın eğer aracınızın kasko primi yüksekse bunu uygun seviyelere çekmek mümkün olmaz , normal prim uygundur , kendi acente indirmi ile daha uygun seviyeye çıkmıştır

Allianz Sigorta Acentesi

1689 Mesaj
27 Kasım 2010; 0:29:04 

quote:

Orijinalden alıntı: guide

Yapı kredi sigorta eski bir şirkettir ve iyidir.

Acentelerin indirim hakları mevcuttur tabiki belirli limitlerle ...

Yalnız , acente ne kadar indirim yaparsa yapsın eğer aracınızın kasko primi yüksekse bunu uygun seviyelere çekmek mümkün olmaz , normal prim uygundur , kendi acente indirmi ile daha uygun seviyeye çıkmıştır

Anladım cevabınız için teşekkür ederim. Geçen sene 1460 ödemiştim bu sene aynı koşullar altında istedim bana gelen teklifte ihtiyari mali mesliyeti 50 bin liraya indirmişler fiyatı da 1082 lira. Arkadaşımdan ise 880 liraya teklif aldım. Ergo isviçreydi hiç işim düşmedi. İnternette araştırıyorum her sigorta firması için kötü şeyler duyuyorom. İyice kafam karıştı

3014 Mesaj
27 Kasım 2010; 5:25:35 

1.2 16v 2007 renault araba ıcın %65 indirimli full kasko 470 TL iyimidir sizce . bana fazla geldi sanki cunku %65 muafiyet var.

1689 Mesaj
29 Kasım 2010; 22:25:11 

Kaskom ergo isviçreden ve yakında bitecek. Autoking'de mini onarım yaptırmıştım. Sigortama dahil bir hizmetti. Görüştüğüm yeni acente ergo isviçre'nin hasarsızlık sırf kendilerinde gözüksün diye mini onarım değil de tampon onarımı olarak göstermişler. Bu yüzden tramerde aracım hasarlı gözüküyor. Ergo isviçre dışında herhangi bir yere gittiğimde ise aracım hasarsız gözükmüyor. Eski acenteme gidince bu durumun sadece ergo'da olmadığını tüm firmaların bunu yaptığını söyledi. Hangi acente doğruyu söylüyor? Saçma sapan bir sebepten aracım hasalı gözkürse bu satarken de beni sıkıntıya sokar. Eğer ergo isviçrenin acentesi yalan söylüyorsa inadına da olsa yaptırmam oraya böyle üç kağıtçılık olmaz. 1100 liraya anadolu sigortadan çıkmıştı şimdi ise 1600 TL. Sırf 300 liralık autoking onarımı yüzünden. Poliçemde mini onarım dahildir diyor ama hasarsızlığın sadece onlarda geçerli olduğunu yazmıyor. Çok kafam karıştı şimdi sizce hangi acente haklı? Sigortam.net'i aradım onlar da auto king hiç bir sigorta şirketin hasarsızlığı bozmaz dedi. Ergoya özel bir uygulamadır dedi.

4404 Mesaj
30 Kasım 2010; 0:13:05 

99 model mazda 323 sedan aracım var.

Anadolu sigorta kasko için 1000 lira dedi. Diğer firmaların en ucuzu 1300 lira dedi. Siz ce Anadolu Sigortanın teklifinde bir numara var mıdır?

Yada daha genel olarak kasko yaptırırken nelere dikkat etmeliyim. İlk kez kasko yaptıracağım için satır aralarına yem olmayalım.

378 Mesaj