Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: neonxxl1001 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.469
Cevap
97
Favori
374.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukardaki listeye bakarsanız, ile göre fiyatların değiştiğini görürsünüz....

Buarada arkadaşlar,

araç sorgulama, plakadan araç bulma, plakadan araç sahibini bulma mevzusu yüzünden çok başlıklar açılıyor veya bana çok pm geliyor...

Size bir çözüm daha söyleyeceğim, savcılığa gidiyosunuz onlar zaten benim yaptığım şekilden daha farklı olmayan yöntemlerle adamı buluyorlar.. burdan küfrede küfrede adamı aramnıza gerek kalmıyo...
  • BUGÜN Kİ SORUMUZ...

KASKONUN BOZULMASI NE DEMEK?

Kaskonun bozulması, mevcut poliçenize istinaden kazandığınız veya kazanacağınız hasarsızlık indiriminizi kaybetmeniz anlamına gelmektedir. Halk dilinde "Abi bizim ufaklık kaza yaptı, kaskoyu delmek zorunda kaldık." gibi yorumlanan şekilleride vardır.

Bu hasarsızlık indirimi kademe kademe kazanılıp %20den %70e kdr çıkabilir.. Düşmeside bazı şirketlerde kademe kademe, bazı şirketlerde tek seferde 0'a inmesi şeklindedir...

Ders bitmiştir arkadaşlar, haftaya sınav yapıcam :)
  • 10 yaşını geçen araçlara kasko yapılmaması ya da yapılsa da pahalı olması gibi bir durum var mı ?
  • yapılıyor... pahalı kavramı değişir... 300 lira pahalı mı? veya 1500 YTL?

araca kişiye ile mesleğe herşeye bağlı olarak değişecek şeyler bunlar...
  • bizde 99 model mazda 323 var. aracı iki kişi kullanıyor . Babam ve ben. Babam memur , ben öğrenci.

bu koşullarda 1000 lirayı aşar mı acaba ?
  • 1000... zor :)
  • güvenlik konusu saçmalık biraz.
    şimdi 2006 model fiyat palio da immobilazier bile yok. kaskosu benden çok çok az.
    bende 1999 mazda 323 var. güvenlik üst seviyede, çakiş kontrole kadar var. fakat kaskosu hayli yüksek.
    1500 civarı. Toyota avensiz bile ancak bu fiyatlarda. Kasko olayı bir garip arkadaşlar.
    araç yaşlandıkça %60 indirime ulaşsan bile, yaş farkı koyup senden parayı alıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafam

güvenlik konusu saçmalık biraz.
    şimdi 2006 model fiyat palio da immobilazier bile yok. kaskosu benden çok çok az.
    bende 1999 mazda 323 var. güvenlik üst seviyede, çakiş kontrole kadar var. fakat kaskosu hayli yüksek.
    1500 civarı. Toyota avensiz bile ancak bu fiyatlarda. Kasko olayı bir garip arkadaşlar.
    araç yaşlandıkça %60 indirime ulaşsan bile, yaş farkı koyup senden parayı alıyorlar.

Sadece hırsızlık faktörünü düşünmeyin, sizin aracın orjinal parçaları Palio'nun parçalarından daha fazladır, bir kaza durumunda daha pahalıya mal olur sanırım. Ayrıca yıl eskidikçe frenler olsun, çarpışma güvenliği olsun ister istemez azalıyor bu da kaza riskini ya da kaza olduğunda yaralanma riskini arttırıyor.

• hay ağzına sağlık hocam :)

birde 20 model 323 ün parçalarını bulmak var yada 2006 model palionun.... yorum sizin...
    quote:

Orjinalden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

Orjinalden alıntı: mustafam

güvenlik konusu saçmalık biraz.

Sadece hırsızlık faktörünü düşünmeyin, sizin aracın orjinal parçaları Palio'nun parçalarından daha fazladır, bir kaza durumunda daha pahalıya mal olur sanırım. Ayrıca yıl eskidikçe frenler olsun, çarpışma güvenliği olsun ister istemez azalıyor bu da kaza riskini ya da kaza olduğunda yaralanma riskini arttırıyor.

• Bir sorum daha var.

Kasko yaptıracağız, araç babamın . ben kullanırken herhangi birşey olsa , kasko yamuk yapar mı ?
  • sadece babanız poliçeye işletilmişse yani tek sürücü indirimi alınmışsa ve siz kullanırken kaza olmuşsa indirim oranı kdr hasar eksik ödenir...
  • arabamı satmak istiyorum yarın trafik sigortası bitiyor.acaba satarken bir problem olur mu?satacağım arabanın 1 sene daha trafik sigortasını ödemek istemiyorum.bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.
  • poliçeni yenilettir.satacağın zaman satış sözleşmeni ve poliçeni sigortacına ver.o satıştan iptal eder.kalan gün hesabından paranı alırsın.iptal olduktan 10 gün sonraya kadar poliçe devrededir bu arada.
  • çok teşekkürler
  • Herkese merhaba;

Kısmetse sıfır bir araç alacağım, diğer aracımdan gelen 7. yılını doldurmak üzere olan hasarsızlık indirimli bir kaskom var. Kaykoyu zeyil yaptırmak mümkünmüş bunu geçmiş mesajları okurken öğrendim. Bilgiyi verenlere teşekkür ederim. Fakat başka bir sorunum var, şöyleki:
    Alacağım aracın servisinin şuanki şirketimle anlaşması yokmuş. Ben anlaşmaları olan bir şirkete kasko yaptırmak istersem hasarsızlık indirimim yeni şirkete devir oluyor mu? Yoksa o şirkete sıfırdan mı prim ödeyeceğim? Eğer devir oluyorsa olan şirketlerin adını da öğrenmek isterim.
    Sayılar...
  • şuanki kasko şirketiniz hangisi? alacağınız araç hangisi?

her şirket hasarsızlık devri yapar içiniz rahat olsun... 0 poliçe gibi olmaz içiniz rahat olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: newbie1

Herkese merhaba;

Kısmetse sıfır bir araç alacağım, diğer aracımdan gelen 7. yılını doldurmak üzere olan hasarsızlık indirimli bir kaskom var. Kaykoyu zeyil yaptırmak mümkünmüş bunu geçmiş mesajları okurken öğrendim. Bilgiyi verenlere teşekkür ederim. Fakat başka bir sorunum var, şöyleki:
    Alacağım aracın servisinin şuanki şirketimle anlaşması yokmuş. Ben anlaşmaları olan bir şirkete kasko yaptırmak istersem hasarsızlık indirimim yeni şirkete devir oluyor mu? Yoksa o şirkete sıfırdan mı prim ödeyeceğim? Eğer devir oluyorsa olan şirketlerin adını da öğrenmek isterim.
    Sayılar...

• Aracım Peugeot 206, Citroen C5 almak üzereyim.
    Kasko güven sigortadan ( acenta baba dostudur )
    Cevap için teşekkür ederim.
  • hımmm... güvenin hiç cittoen servisi olmaması çok zor... bir görüşün en kötü siz yaptırıp ödersiniz onaldan taklep edersiniz... kolay yani bu işler...
    quote:

Orjinalden alıntı: newbie1

Aracım Peugeot 206, Citroen C5 almak üzereyim.
    Kasko güven sigortadan ( acenta baba dostudur )
    Cevap için teşekkür ederim.
  • ihtiyari mali mesuliyet karşı tarada vereceğiniz zararlarla ilgili olan kısımdır... ve bunun 10 20 10 olması benim önereceğim bir durum deil... zaten prim farklarıda çok yaratmayan bir unsur...

bunu 30 90 30veya 20 60 20 yaptırmak en mantıklısı...
  • anadolu sigortadan kasko yaptırdık araca. 1999 model mazda 323 sedan 1.5 glx + LPG

lpg ile birilikte 13.000 ytl gösterildi araç. %2 lik bir olay var, ismini bilmiyorum :)) o indirim de var. ( tabi Allah göstermesin kaza olursa bindirim olacak aynen :) )

850 ytl ye 6 taksit.

Hayırlı olur inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.