Şimdi Ara

Trafik Sigortası , Kasko , Plaka v.s |Soru,Sorun ve Görüşleriniz| (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.468
Cevap
97
Favori
374.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaklaşık 1 ay önce birmottan aldığım aracıma birmot şubesinin kendi bünyesindeki sigorta şubesinden (koç allianz) kasko yaptırdım. Ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen tramer sorgusunda kaskoya ait herhangi bir bilgi görünmüyor. Aynı zamanda yapılan trafik sigortasına ait bilgiler ise var. Kasko poliçelerinin tramer sistemine geçme süresi nedir? Eğer şu anda herhangi bir kazaya karışırsam durumum ne olur. Poliçem elimde ve ilk ödeme kredi kartımdan düştü. Bu durum sorun yaratır mı? Yoksa poliçe ile ilgili herhangi bir işlem yapılmamış olabilir mi? Sigorta acentem ile irtibata geçmeli miyim?
  • yaklaşık 1 ay önce trafik poliçesi üretimi olduğu an tramere aktarım oluyor , 1 aydan önce trafik sigorta poliçeleri de zaman zaman 3 4 ay sonra dahi tramer ekranında görülmeyebiliyordu . Endişelenmenize gerek yok , prim ödemesi konusunda sorun yok ise poliçeniz yürürlüktedir.
  • Teşekkürler.
  • Kasko yaptırırken aracınızdaki aksesurların listesini verip teminat içine aldırmayı unutmayın...
  • merhaba bende bir şey sormak istiyorum şimdi aracım kaskolu ve ben aracı yanaştırırken sürttüm bu durumda kasko mu öder masrafı yoksa ben mi
  • şirketiniz hangisi, auotking varsa beyanla hasarsızlık bozulmadan işlemler gerçekleşebilir...
    quote:

Orjinalden alıntı: Flyer17

merhaba bende bir şey sormak istiyorum şimdi aracım kaskolu ve ben aracı yanaştırırken sürttüm bu durumda kasko mu öder masrafı yoksa ben mi
  • arkadaşlar kolay gelsin . . . bir kaza oldu . olayın tutanağı aynen şöyle . .

.......317 plakalı araç ile 06 ..... plakalı aracın sağ ön çamurluk kısmına çarpması sonucu maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir . bu kazanın
    oluşumunda .........317 plakalı araç sürücüsü 2918 sayılı k.t.k. nun diğer kusurlardan 53\13 ( sola dönüş kurallarına riayet etmemek ) kusurunu işlediği tespit edilmiştir .

06 plakalı mağdur benim karşı tarafta kasko yok trafik sigortası var adamla ilk etapta anlaşamadık sonra trafik çağırdım herşey güzel biliyorum ki trafik sigortası da karşılıyor maddi hasarı ancak bütün işlemler ile servise gittiğimde bizim trafik sigortasıyla anlaşmamış yok ancak tutanakta oran belli olsa senin kaskondan deldirmeden has. yaparız dendi . iyide ben hatalı değilim adamın hatası belli neden trafik sigortasından kendi kaskoma değmeden bi çözüm bulamıyorum . dendi bana birde tutanakta hata oranı yazılmamış dendi peşin para isteniyor . ben bu durumdan pek bişiy anlayamadım . lütfen bir bilgisi olan paylaşırsa . alkol ehliyet vs sorun yok 2 taraftada . sebep belli sonuç belli ama karma karışık oldu

teoman123456@hotmail.com

• sizin gittiğiniz servis sizin kasko şirketinizin anlaşmalı servisi mi?

eğer deişse bu cvbı verir... yok anlaşmalı servisse sizin kaskoyu bozmadan yaparlar adamada rücu ederler, trafiğinden ödenir yani...
    konuyu mrk ettim gelişmeleri yazarsanız sevinrim...
  • selam
    chino sanırım sorumun cevabı sende bende 96 tipo slx var eskişehirdeyim kaskoya 900 civarında para istediler üstelik hasarın tamamınıda
    karşılamayacaklarmış o şekilde 1000 lirayı geçiyor ne dersin bı konuda
  • aracınızın bedeli 10000 YTL altına olduğundan muafiyetli kasko yaptırmanızda çok büyük bir sakınca yok şahsen... ama unutulmamsı gereken bir olay daha var, 900 YTL ye muafiyetli kasko yaptırısanız sonra başınız ağrırsa acenteniz çıkıp size, " kardeşim sen muafiyetli istedin ben sana poliçeyi kesim" diyebilir... başınız hiç ağrımasın... verin 1000 YTL... içiniz rahat etsin.... öbür türlü kurt düşer... düşüyor ordan biliyorum.... ben şahsen muafietli kesmiyorum poliçeleri...

birde 3 kuruş ucuz die sakın güvenmediğiniz yere yaptırmayın... üzülürsünüz sonra...
    quote:

Orjinalden alıntı: eflatun

selam
    chino sanırım sorumun cevabı sende bende 96 tipo slx var eskişehirdeyim kaskoya 900 civarında para istediler üstelik hasarın tamamınıda

• Bu yazdıklarımı her fortum üyesi iyi okusun, okumayan arkadaşına okutsun...

Hasarsızlık Yalanı....

arkadaşlar msnde demin bi dostumla konuşuyordumda konu açıldı buradanda yazayım dedim.

AMAN AMAN SİZ SİZ OLUN BU NOKTAYI KAÇIRMAYIN... bazı sigorta şirketlerinin çok güzel bir uygulaması var; X YTL hasara kdr olan sıkıntıları hasarsızlığınızı bozmadan ödüyoruz. Tamam, buraya kdr çok güzel... gün geliyor hasar gerekleşiyor, tabiki X liranın altında. hasarsızlık bozulmadan işlemler bitiriliyor araba tamir oldu..................... Sonra kasko yenilemesi için şirketlerden teklif alınırken bir müşteri temsilcisi diyorki, beyefendi sizin hasarınız var... sizde nasıl olur diyosunuz.... ŞİMDİ ANLATIYORUM NASIL OLDUĞUNU >>>> sizin X liraya hasarsızlığınızı bozdurmadan yaptığınız hasar aslında o şirketin özel şartlarında bahsedilen bir durum. kısaca yenileme döneminde bizim şirkette kalırsan o hasarsızlık dvm eder, ama yok başka şirkete geçersen yaptığın hasarı yansıtırız ve indirim mindirim alamazsınız...

Bu güzel ancak bir okdrda tuzak olan uygulamayı lütfen kendi lehinize ve bilinçli bir şekilde kullanın, madur olmayın....

• anlatamadım ya neyse olayı uzun uzun anlatıyım benim derdimi neden bu durumda sıkıldığımı . şimdi yolda arkada ben olmak üzere gidiyoruz iki araç takriben 30-40 civarı giderken adam birden sola kırıyor ne bir sinyal ne bir korna ne bir camdan kolu uzaorumki iyide uzatıp el sallama aniden bunu görünce bende adama çarpayım diye kırıyorum sola adam o kadar hastaki sola kırma işlemini 360 derece yapıyor geliyor neyse beni buluyor benin ön sağ taraf onun arka soluna çarpıyor az bir darbe ile ben iniyorum direk hatalı o çünki ......... ......... adamı niye sinyal vermedin diyorum sinyal bozuk dedi . trafik çağırıyorum dedim abi yapma etme ceza yemiyim anlaşalım iyi tamam yürü gidelim verecenmi para tamam gidiyoruz masraf 180 çıkıyor abi ne yapsak araba benim değil teyzemin koCASInın ilk kazası belli acıyosun ama baktım iş uzuycak . kaskosu yok parasıda yok bir aracın trafik sigortası var . neyse gidelim madem olay yerine trafiği çağıralım kaza anı gibi tutsun tutanak trafik sigortandan alim diyorum . iyi hoş gidiyoruz trafik gliyor tutuyor . tutanağı alıp gidiyorum servise arkadaşım al diyorum tutanak adamın trafik sigorta fotokopi ehliyet ruhsat . adamın dediği şu dostum senin kasko var mı var ne hdi ( ihlas ) . tamam diyor senin kaskodan yaparız . bende diyorum iyide tutanak elinde adamın trfik sigorta elinde sen benim kaskoyla ne işin var bana problem ilerde . adam diyor bizim hdi ile anlaşmamız var ama trafik sigortası ile anlaşma yok . adamı çağır peşin para versin diyor . al burdan yak ben zaten adamın parası yok diye tutanak durumuna trafiğe girdim . neyse sonra bakıyor bakıyor tutanakta hata oranıda yok dostum demesin . iyi hoş ne olacak şimdi yarın gidecem şubeye oranı soracam düzeltin yazın . servise gidecem ben anlamadığım kazada hata kusuru karşıda olmasına rağmen neden tutanakta belirtmemişler oran neden benim kaskoya kadar uzadı bu iş . saçma sapan bi iş oldu . tüm bu karışıklıklar içinde 2-3 gün geçti umarım şubede tutanak kayıtları arşive kaldırılmamıştır , düzeltme imkanı varmıdır ne olur görücez . ya bu işte bi sorun var yada servisteki adam gündüz vakti baya bi yorgundu anlattı bişiyler benimde aklımı karıştırdı . varsa bir bilgisi olan yazsın . bende gelişen olayları yazarım gün gün

• quote:

Orjinalden alıntı: Chino

Bu yazdıklarımı her fortum üyesi iyi okusun, okumayan arkadaşına okutsun...

Hasarsızlık Yalanı....

arkadaşlar msnde demin bi dostumla konuşuyordumda konu açıldı buradanda yazayım dedim.

AMAN AMAN SİZ SİZ OLUN BU NOKTAYI KAÇIRMAYIN... bazı sigorta şirketlerinin çok güzel bir uygulaması var; X YTL hasara kdr olan sıkıntıları hasarsızlığınızı bozmadan ödüyoruz. Tamam, buraya kdr çok güzel... gün geliyor hasar gerekleşiyor, tabiki X liranın altında. hasarsızlık bozulmadan işlemler bitiriliyor araba tamir oldu..................... Sonra kasko yenilemesi için şirketlerden teklif alınırken bir müşteri temsilcisi diyorki, beyefendi sizin hasarınız var... sizde nasıl olur diyosunuz.... ŞİMDİ ANLATIYORUM NASIL OLDUĞUNU >>>> sizin X liraya hasarsızlığınızı bozdurmadan yaptığınız hasar aslında o şirketin özel şartlarında bahsedilen bir durum. kısaca yenileme döneminde bizim şirkette kalırsan o hasarsızlık dvm eder, ama yok başka şirkete geçersen yaptığın hasarı yansıtırız ve indirim mindirim alamazsınız...

Bu güzel ancak bir okdrda tuzak olan uygulamayı lütfen kendi lehinize ve bilinçli bir şekilde kullanın, madur olmayın....

autokingde yapılan herhangi bir işlem sonrasında da mı aynı şekilde oluyor.yani sadece aynı şirketle devam edersek hasarsızlık ind. bozulmuyor.

• cevapiçinsağol
    ama.bana.kasko.bedeli.8200.lira.olan.bir.araca.1000.ytl.ye.kasko.yaptırmak.mantıksız.geliyor.tuşlar.çalışmıyor.kusura.bakma
    quote:

aracınızın bedeli 10000 YTL altına olduğundan muafiyetli kasko yaptırmanızda çok büyük bir sakınca yok şahsen... ama unutulmamsı gereken bir olay daha var, 900 YTL ye muafiyetli kasko yaptırısanız sonra başınız ağrırsa acenteniz çıkıp size, " kardeşim sen muafiyetli istedin ben sana poliçeyi kesim" diyebilir... başınız hiç ağrımasın... verin 1000 YTL... içiniz rahat etsin.... öbür türlü kurt düşer... düşüyor ordan biliyorum.... ben şahsen muafietli kesmiyorum poliçeleri...

birde 3 kuruş ucuz die sakın güvenmediğiniz yere yaptırmayın... üzülürsünüz sonra...
    quote:

selam

• kasko işi hissiyetla ilgili... kendin güvende hissetmek istiyosan full kasko yaptırıcaksın... bu kdr basit...
  • sevgili arkadaşlar,

Siz siz olun aracınıza eklettiğiniz tüm modifiye xenon lpg tüp vsyi kasko poliçenize işletin... Ve yaptırdığnız her işin faturusaını alın... ilerde rahat edersiniz...
  • ama şöylede bişey var... allah korusun bir kaza yaptınız aracınız pert oldu... ozmn ne olacak...

tabiki risk karşılama yeterliliğidir bur... sizin taktirinizdir... ama benm tavsiyem en kötü hiç olmayacaksa bile muafietli yaptırın...
    quote:

cevapiçinsağol
    ama.bana.kasko.bedeli.8200.lira.olan.bir.araca.1000.ytl.ye.kasko.yaptırmak.mantıksız.geliyor.tuşlar.çalışmıyor.kusura.bakma

• Merhaba, aracımın ön camında uzun yolda gitmekten küçük çizikler ve sanırım sileceğin ayarsızlığından ya da lastiğinden kaynaklanan silecek izi oluştu. Araç temizken bile sanki silecek çalıştırılmış gibi duruyor. Aracımın kaskosunda okuduğum kadarıyla bir kez ön camın değiştirilmesi hasarsızlığın bozulmasına neden olmuyor, bu yüzden de değiştirtmek istiyorum. Sorum bu konuda: Normal ön camımın değiştirmesini talep etsem ancak değiştirilirken normal cam ve atermik ön cam arasındaki fiyat farkını ödesem atermik ön cam taktırabilir miyim?
  • quote:

şirketiniz hangisi, auotking varsa beyanla hasarsızlık bozulmadan işlemler gerçekleşebilir...
    quote:

Orjinalden alıntı: Flyer17

merhaba bende bir şey sormak istiyorum şimdi aracım kaskolu ve ben aracı yanaştırırken sürttüm bu durumda kasko mu öder masrafı yoksa ben mi

vallaha sigorta şirketi hid olması lazım aracın bir kere aynayı kırdıkları kapıları falan çizmişlerdi o yüzden hasarsızlık zaten bozulmuştur benim sorum bunu kasko ödemek zorunda mı yani böyle durumlarda trafik kazası sınıfına girmeyen yani tek aracın karıştığı kazalarda kasko zararı öder mi tutanak falan lazım mı teşekkürler

• öder öder
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.