Şimdi Ara

Ford'un lazer güdümlü yeni robotları iş başında; Yeni Focus'un üretimine bakıyoruz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
20.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ford'un lazer güdümlü yeni robotları iş başında; Yeni Focus'un üretimine bakıyoruz!

C segmentindeki iddialı modeli Focus'u baştan aşağı yenileyen Ford, yüksek teknoloji yatırımlarıyla üretimde verimliliği arttırmayı ve fark yaratmayı hedefliyor. Yeni Focus ile birlikte elektronik güvenlik sistemleri, araç içi bilgi elektroniği ve sürüş sistemleri açısından iddialı olduğuna sık sık dile getiren Ford, yeni bir video yayınlandı.

Ford yeni videosunda, ilk defa 2012 model Focus ve Explorer modellerinde kullandığı lazer güdümlü robotlara dikkat çekiyor. Ford'un belirlediği kalite haritalandırmasına sahip olan robotlar, otomobiller için üretim kalitesini daha önce hiç olmadığı kadar yüksek hassaslık seviyesinde kontrol ederek, hedeflenen dayanıklılık ve kalite seviyesinin garantilenmesine katkı sağlıyorlar. Lazer güdümlü robotların özellikle kapı panellerinin montajında kullanıldığı ve bu sayede daha hassas yerleşim sağlandığı belirtiliyor. Ford'a göre panel yerleşimindeki hassasiyet kazanımı, tüketicilerin temel kalite faktörlerinden biri olan kabin için rüzgar gürültüsünün azaltılmasına da büyük oranda katkı sağlıyor.

Ford'un Gövde İnşa Mühendisliği Bölümü'nde şef mühendis olarak görev yapan Ron Ketehult lazer güdümlü yeni robotlarla ilgili olarak; "Ford'un robotik lazer teknolojisi bize, daha önce benzeri görülmemiş seviyede hassaslık seviyesi sunuyor. Görüntü teknolojileri, araç gövdesindeki yüzeylerin boyutlarını oldukça yüksek kesinlikte, milimetrenin onda biri oranında doğruluyor." dedi. Ford'un 100 milyon dolar yatırım yaptığı lazer güdümlü robot kontrol teknolojisi ilk olarak Chicago, Michigan ve Almanya'daki fabrikalara uygulandı.

Kabin konforunu ve seyahat kalitesini arttırmak için kullanılan lazer güdümlü robot teknolojisinin zamanla diğer modellerde de kullanılması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Yeni Ford Focus'un üretiminde kullanılan lazer güdümlü robotlar

• Son nesil Golf'ü kabin sessizliginde gecmesine sasmamali...
  • Alırsın ford olursun lord diye boşa dememişler.
  • Benim anlayamadığım konu; makineleşme hızla artıyor, ilerde insanlar ne işte çalışacaklar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Börü

Benim anlayamadığım konu; makineleşme hızla artıyor, ilerde insanlar ne işte çalışacaklar ?

çalışmaya ne kadar meraklısın :D bunlar otomasyonun olması gerekeni aslında.insanlar hata yapabilir ama makinalar malesef çok az yapıyor.ama türkiyeye gelmez heralde bunlar :D izmitte ford fabrikası var amele arıyo 3 kuruşa çalışan bol nasılsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 3 Haziran 2011; 14:55:44 >
  • Terminatör 1 filminin sonu geldi aklıma :)
  • Kuzu kurdun yol FORDUN.
  • vw 4-5 senedir kullanıyoda noluyo???
  • Hastayım su robot kollara.Eve bir tane yapacam dokme demirden :D anneye mutfakta yardım etsin corbayı karıstırsa bulasık makinesini bosaltsa bide camarsıları serse baska sey istemem :D

SAYGILARLA
  • Rolls Royce Phantom şasesi Almanya Unterhollerau da yapılıyor,eğitime alınan 100 kaynakçıdan sadece 10tanesi başarılı olabiliyor,eğer kaynağı çok hızlı yaparlarsa soğuduktan sonra kaynak başarız oluyur eğer kaynak yavaş yapılırsa bu sefer parça yanıyor,dolayısıyla kusursuz kaynak işi zor seri üretim yapan markaların kurtarıcısı robotlar.
    quote:

Orijinalden alıntı: Börük

Benim anlayamadığım konu; makineleşme hızla artıyor, ilerde insanlar ne işte çalışacaklar ?
  • insanın oldugu yerde hata vardır bu gibi yerlere robot gereklıdır.
  • Bence Ford için yeni bir dönem gibi. Ama Ben şahsen VW yi öneririm hem güvenli hem tasarruflu hem konforlu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyimdaha

Bence Ford için yeni bir dönem gibi. Ama Ben şahsen VW yi öneririm hem güvenli hem tasarruflu hem konforlu :)

tasarruflu derken???
  • birde el yapımı araç övülür

alın el yapımı araç böyle olur bir arkadaş vermişti videoyu adam resmen kapıyı kastırıyor otursun yerine diye...

• adamlar neredeyse bedavaya araba yapıyorlar. işçi yok fabrikada neredeyse. maliyetler düşüyor ama araçların fiyatları aynı bu nasıl iş bann!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sight

Terminatör 1 filminin sonu geldi aklıma :)

Makinalar kontrolü ele geçiricek diyosun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

birde el yapımı araç övülür alın el yapımı araç böyle olur bir arkadaş vermişti videoyu adam resmen kapıyı kastırıyor otursun yerine diye...

Bu hangi marka araç ya.
    Hangisi ise almayalım bir daha.

• gayet etkileyici . gövde gösteri yapıyor ford. ama amerika üretimi dışındaki ford lar pek ilgimi çekmiyor. onlarıda bu şekilde yapabilceklerse gayet iyi olur
  • DACİA
  • Dacia o araç
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.