Şimdi Ara

D-smart CAM MODÜL tavsiye edermisiniz? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.206
Cevap
13
Favori
124.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdol60

quote:

Orijinalden alıntı: charnel

D-smart a modüllü olarak abone olmayı düşünüyorum. Fakat bu işlerle ilgili hiç bilgim yok.

TV min DVB/S2 girişine apartmandan gelen kabloyu taktım..Şu alttaki resimdeki aparata. Normalde altın renkli olan uç Digiturk e gidiyor. Beyaz olan sağdaki uç ise TV nin DVB/S2 girişine gidiyor.

- Bizim apartmanda Digiturk(Eutelsat) ve D-Smart tek kablo üzerinden geliyormuş. Alttaki aparatın üstteki girişine zaten bu apartmandan gelen kablo takılıdır.

1- Bu aparat doğru bir aparat mıdır? Yani üzerindeki sağ ve soldaki gördüğünüz kırmızı ve siyah okların altında farklı değerler yazıyor, o sebeple kafam karıştı? Değilse hangi aparatı almam lazım.

2-Hazır DVB/S2 ye kablo takmışken bir deneme yapayım dedim. O menüden arama yaptım. LNB1, 2 ,3 ,4 diye bir arama yaptı TV. Ve sonuçta sadece Eutelsat uydusunu buldu. Yani Turksat bulamadı. Normalde bulması gerekmez miydi?

Şu uydu edavat kadar yabancı olduğum bir mevzu yok. Yardımlarınız çok makbule geçecektir. Hafta sonu D-smart olayına gireyim diyorum, ama önceden sistem kafamda oturmuş olmalı.

1-bu splınterı kendınmı taktın yoksa sana elektrıkcımı onerdı
    hayır neden soruyorum biliyormusun ?
    hadi sen bilmiyorsunda ,satandamı bilmiyor ?
    2-santralden gelen kablo bölünmezki
    3-nasıl olur sadece 1 cihaz açık kalması lazım
    4-diseqc ayarı yap

Valla sitemdeki anten vs. işlerden sorumlu adam takmıştı. Bizim sitede Karasal yayın+D-smart yayını+Digiturk tek kablo üzerinden geliyormuş. Önceden aynı splitterı bir tarafı Digiturk, bir tarafıda Karasal yayın olarak kullanıyordum.

Dahili uydu alıcılı TV alınca bir Karasal yayın tarafındaki kabloyu uydu kablosuyla değiştirip TV nin DVB/S2 girişine taktım. Turksat yayınını TV nin uydu alıcısı ile alabilir miyim diye? Eğer alabilsem kafamdaki mantığa göre D-smart içinde Modüllü abonelik alıp TV nin CI girişine takacaktım.

Neyse bugün bu görevli adamı aradım ve bana şunları söyledi:

Tv nin kendi uydu alıcısı üzerinden modülle bağlanmam imkansızmış, çünkü tek kablo üzerinden gelen bu ortak yayın QAM mış. QAM ın ne olduğunu tam anlamadım ama Dijitalle analog arası birşey olduğunu söyledi. Herneyse..

Sonuçta TV min bu şekilde Turksat ı görmesi imkansızmış, Bursa da bu işi yapabilen sadece 2 tane D-smart bayisi aracılığı ve onların verecekleri QAM a uygun cihaz sayesinde D-smart a abone olabilecekmişim.

Siz bu işten anlıyorsanız yorumunuz nedir bu olaya?
  • arkadaşlar panasonic tv'ye modül almak istiyorum, bazı arkadaşlar ntv spor gibi şifreli yayın yapan kanallarda biss sorunu var diye yazmış acaba ne derece doğru? full paket alıp rezil olmayalım???
  • arkadaşlar panasonic tv'ye modül almak istiyorum, bazı arkadaşlar ntv spor gibi şifreli yayın yapan kanallarda biss sorunu var diye yazmış acaba ne derece doğru? full paket alıp rezil olmayalım???
  • galiba sırf bu şifre yüzünden modül yerine kutu tercih edeceğim sanırım.

aslında kutu ve 2.kumandanın olmaması da çok cazip, kararsız kaldım.

internette yazan cam modülü maxi paket 24aylık 539TL, bugün dsmart bayisi bana kutusuyla birlikte aynı fiyatı söyledi. 299TL giriş + 199 maxi + 40tl aktivasyon, aynı fiyat oluyor... madem aynı fiyat senede birkaç şifreli maç falan da seyredelim o zaman kutu yer kaplasın artık napim
  • Arkadaşlar modül alıpta d smart online işlemlere giriş yapabilen varmı ???? müşteri temsilcisi bana önce şifre verdi sonrada verdiği şifreyi değiştirdi neymiş cam modül abonelerine online işlemler olmuyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

galiba sırf bu şifre yüzünden modül yerine kutu tercih edeceğim sanırım.

internette yazan cam modülü maxi paket 24aylık 539TL, bugün dsmart bayisi bana kutusuyla birlikte aynı fiyatı söyledi. 299TL giriş + 199 maxi + 40tl aktivasyon, aynı fiyat oluyor... madem aynı fiyat senede birkaç şifreli maç falan da seyredelim o zaman kutu yer kaplasın artık napim

ben 2 senedir modülle star, hde ve ntvspordaki maçları sorunsuz izliyorum. şifre ile kastetdiğiniz nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: groningen

quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

galiba sırf bu şifre yüzünden modül yerine kutu tercih edeceğim sanırım.

ben 2 senedir modülle star, hde ve ntvspordaki maçları sorunsuz izliyorum. şifre ile kastetdiğiniz nedir acaba?

biss şifresimi ne varmış onu çözemiyormuş işte bu konuda defalarca bahsedildi.

zaten benim Digitaltv monitörüm sadece karasal yayın için CI slotu varmış. DVB dahili uydu alıcısı yokmuş.
    bu yüzden maxi paket kutulu üyelik başlattım bugün 24 aylık kutu benim oldu 3 taksitle 299+199+40TL.
  • Arkadaşlar CAM MODÜL maxi paket kaç para şimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEN ÖTESİ

Arkadaşlar CAM MODÜL maxi paket kaç para şimdi ?

arkadaşım forumdaki fatih beyden aldım 299 tl yanında atlantada aldım çok memnunum
    bu linkte bak
    http://www.sanalpazar.com/Dsmart-Hd-Modul-+-Maxi-Paket-Dukkan-Uyesi-Ol__isp4651976
  • quote:

Orijinalden alıntı: nufringen

quote:

arkadaşım forumdaki fatih beyden aldım 299 tl yanında atlantada aldım çok memnunum
    bu linkte bak
    http://www.sanalpazar.com/Dsmart-Hd-Modul-+-Maxi-Paket-Dukkan-Uyesi-Ol__isp4651976

315 TL OLMUŞ, harici cihaz almayı düşünmüyorum. tvde CI slotu var zaten
  • quote:

quote:

quote:

bu linkte bak

o zaman satıcıyla görüşün
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bu linkte bak

düşmüş hocam, size bişey soracam.

Ntvspor ve trt hd şifreli yayına geçince, modül devreye girip açıyor mu ? O konuda bir sorun olduğunu okumuştum sizde ki durum nedir ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu linkte bak

düşmüş hocam, size bişey soracam.

Ntvspor ve trt hd şifreli yayına geçince, modül devreye girip açıyor mu ? O konuda bir sorun olduğunu okumuştum sizde ki durum nedir ?

modül bissleri açmaz alacagınız cihaz miss girilebilen olmalıdır
    atlanta hdbox bu işi zahmetsiz yapar
  • hd uydu alıcı entegreli vestel led tv de kullanılr mı ?
    bir de fiyatlar peşin mi ?

D-Smart Modül + Giriş Paketi
    239 TL

D-Smart Modül + Eğlence Paketi
    439 TL

D-Smart Modül + Maxi Paket
    539 TL

D-Smart Modül + Full Paket
    739 T
  • Merhabalar. 42LM620S tv aldım. dsmart var, hd değil.
    1- bu dsmart uydu alıcısındaki kartı çıkarıp tv nin kart girişine takmam için anladığım kadarıyla bu cam modullerden almam lazım. sadece o modülü yani içinde dsmart kartı olmadan nerden ve kaça bulabiliriz?
    2- acep bu cam modülünü bulup, benim dsmart kartını buna takıp, modulu de tv ye takıp seyredebilirmiyim
    3- dsmart hd kanalları (discovery hd vb.) seyredebilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcuhan

Merhabalar. 42LM620S tv aldım. dsmart var, hd değil.
    1- bu dsmart uydu alıcısındaki kartı çıkarıp tv nin kart girişine takmam için anladığım kadarıyla bu cam modullerden almam lazım. sadece o modülü yani içinde dsmart kartı olmadan nerden ve kaça bulabiliriz?
    2- acep bu cam modülünü bulup, benim dsmart kartını buna takıp, modulu de tv ye takıp seyredebilirmiyim

aynı sorularınızın takipçisiyim, bu soruların cevabını bendde arıyorum bakalım, cam modulünü bulabildiniz mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yolcuhan

Merhabalar. 42LM620S tv aldım. dsmart var, hd değil.

1-kart+modül birlikte satın alınır.yani satın alırken eşleştirilmiş olması gerekir kart+modül.
    2-kart+cam modül CI slotunuz varsa muhtemelen çalışır. (LG lw570s ile sorunsuz kullanıyorum cam modül+maxihd)
    3-hd kanllarıda musteri hızmetlerı ıle goruserek açtırırsan ızlersın +fiyat farkı vermek zorundasın.
  • 42lm640 ile d smart modül kullanıyorum. Bazen FX hd fox crime hd ve hde de şifre çözmede problem yaşıyorum. Bunun dışında bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

hd uydu alıcı entegreli vestel led tv de kullanılr mı ?

239 TL

439 TL

539 TL

739 T

Bu fiyatlar çok abartılı bir şekilde pahalı, şu sitelere göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.hepsidijital.com/DSMART_br_115

http://www.nextburada.com/default.asp?git=7&kategori=17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymecheng -- 5 Aralık 2012; 14:06:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

hd uydu alıcı entegreli vestel led tv de kullanılr mı ?

239 TL

439 TL

539 TL

739 T

her tv nin yazılımı farklı kimisini sadece digitürke uyumlu yapıorlar.modeli nedir belki yardımcı olabilirim
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.