- x
Bilmeden Km.si düşürülmüş araç aldım..
471 Cevap40831 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:31:55 

Arkadaşlar bunları yazarken psikolojim hiç normal değil. Dün Ankara'dan 2008 focus aldım. Ford servisleri tüm ısrarlarımıza rağmen garantisi dolmuş araçlara expertiz yapmıyoruz dediler. Bilgisayarlı sistemli bir expertize gittik, araçta bir kaç parça boya vardı onun dışında bir sorun çıkmadı.

Fiyatı biraz daha düşürdük aracın noter satışını aldım ve 29,250 Tl para saydım. Bugün Adana'da aracı bakıma sokayım dedim, aracın en son 160.000km de bakıma girdiğini ve BEYAZ FİLO oto kiralama şirketine ait olduğunu öğrendim.

Tabi dünyalar başıma yıkıldı, aldığım kişiyi aradım bilmediğini falan söyledi tekrar döneceğim araştırıp dedi. Şimdi ortada öylece kalakaldım, hukuki olarak veya başka bir yoldan ne yapabilirim?

17.01.2014 edit :

quote:

Orijinalden alıntı: sayaras

Bir arkadaşın mahkeme sonucu : 33 Tl ceza sedece...

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 17 Ocak 2014; 12:30:05 >

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 3 sa. 55 dk. kadarı kaldı.
2 Haziran 2011; 18:34:49 

ne kadar düşürmüşler? dur tahmin edeyim aracı 70 binde aldın

1772 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:35:47 

Hir bir şey yapamazsınız. Kusura bakmayın ama iyice sorgulamadan araştırmadan ikinci el araba almayın diye bas bas bağırıyoruz. Geçmiş olsun. Aracın 160 bin kmde olması kötü bir şey değil. Bakımlarını yaptırtıp en az 300 bin km leri görürsünüz. Hatta 160 bin km de diye şimdi ilan verseniz aldığınız paraya da satarsınız. Focus zor satılan bir araç değil.

Bisiklet sür, sağlıklı kal !

# Mechanical Engineering #

1331 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:36:49 

Büyük geçmiş olsun.Öbür tarafta yatacak yerleri yok bu şerefsizlerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:40:08 

160.000 de bakıma girmiş ne zaman onu söylemediler, ben 62.000'de aldım, iade edemezsem yarın tüketici hakem heyetine başvuruyorum, başkada aklıma gelen bişey yok,

Hak konusuna gelince: Haram zift katran olsun, öbür dünya da 2 elim yakalarında...

Km.si Düşürülmüş araç almak istemiyorsanız, Ankara'dan Abdullah ve Bedriye ÜSTÜN çiftine bulaşmayın, aman ha!!!

664 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:40:22 

quote:

Arkadaşlar bunları yazarken psikolojim hiç normal değil. Dün Ankara'dan 2008 focus aldım. Ford servisleri tüm ısrarlarımıza rağmen garantisi dolmuş araçlara expertiz yapmıyoruz dediler. Bilgisayarlı sistemli bir expertize gittik, araçta bir kaç parça boya vardı onun dışında bir sorun çıkmadı.

Fiyatı biraz daha düşürdük aracın noter satışını aldım ve 29,250 Tl para saydım. Bugün Adana'da aracı bakıma sokayım dedim, aracın en son 160.000km de bakıma girdiğini ve PEYMAN kuruyemiş şirketine ait olduğunu öğrendim.

Tabi dünyalar başıma yıkıldı, aldığım kişiyi aradım bilmediğini falan söyledi tekrar döneceğim araştırıp dedi. Şimdi ortada öylece kalakaldım, hukuki olarak veya başka bir yoldan ne yapabilirim?

aracın bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış mı bu da önemli bi konu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maivesiyah -- 2 Haziran 2011; 18:42:35 >

KİM NE YAPARSA KENDİNE YAPAR ...

3209 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:42:03 

kaç km.de aldığınızı merak ettim,bunun dışında 160.000 km de bir araç fiziki olarakta belli eder kendini fakat hata sizde görünüyor,2. ellerin yüzde 80 i km düşürülmüş durumda,ankara oto pazarına gittiğimde satıcıların utanmazlığı midemi bulandırıyor.

3522 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:43:25 

quote:

Orijinalden alıntı: maivesiyah

aracın bakımları düzenli olarak yetkili serviste yapılmış mı bu da önemli bi konu ?

160 bin de bakıma girdiyse ve şirket aracıysa muhtemelen servis bakımlıdır. olan olmuş artık aracınıza binmeye devam edin

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 3 sa. 55 dk. kadarı kaldı.
2 Haziran 2011; 18:46:56 

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

kaç km.de aldığınızı merak ettim,bunun dışında 160.000 km de bir araç fiziki olarakta belli eder kendini fakat hata sizde görünüyor,2. ellerin yüzde 80 i km düşürülmüş durumda,ankara oto pazarına gittiğimde satıcıların utanmazlığı midemi bulandırıyor.

aynen öyle işin kötüsü benzili dizel fark etmiyor takır takır düşürüyorlar kmleri....ilanlara bakıyorum 200 bin kmnin üstünde araba yok...

o yüzden boşverin verin devlete daha fazla para alın sıfır araç

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:47:56 

Araç düzenli bakımlara girmiş ve dyno test diye birşeye girmişti expertizde orada otrkunda beygirinde herhangi bir sorun çıkmadı hatta 110beygir olan araç 117beygie güç verdi. Ama ben bunu 2 sene sonra nasıl satacağım? Nitelikli dolandırıcılık resmen, inşallah iade edebilirim yoksa ne yapılacaksa sonuna kadar götüreceğim.

2900 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:50:06 

bence hiç ugraşmayin ve daha fazla kendinizi üzüp hirpalamayin güle güle kullanin ,

noter sözleşmesinde herşey ap açik yaziyor görerek bilerek aldim .

şimdi satici deseki mahkemede ben söyledim oynanmiş olduğunu alici alişverişten caymak için jazz yapiyor neyi
ispatliyabilirsin ..
birak km siyle oynanmasini araç pert'ten trafige kazanildirilmiş çıksa bile imzayi atiysan noterde olay bitmiştir .
saygilar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyus -- 2 Haziran 2011; 18:52:16 >

micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Haziran 2011; 18:52:05 

geçmiş olsun hocam

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:53:12 

Peki iade almayı kabul ederse!

Ben daha plakayı falan değiştirmedim sadece sigartasını yaptırdım, tekrar notere mi gideceğiz?

1409 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:53:33 

Türkiye'de ikinci el dizel Focus Trend a-lın-maz!

3102 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

Oto pazarına ömrümde bir kez gittim, bir daha da asla gitmem.

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:55:58 

Trend değil ki collection ve aslında piyasası 32 civarı ben boyalı parçaları var diye 29,250 ye aldım.

6960 Mesaj
2 Haziran 2011; 18:57:34 

quote:

Peki iade almayı kabul ederse!

Ben daha plakayı falan değiştirmedim sadece sigartasını yaptırdım, tekrar notere mi gideceğiz?

Öncelikle geçmiş olsun.
Mecburen tekrardan notere gitmen gerekir.Ben olsam bu aracı geri vermezdim piyasadaki araçların büyük çoğunluğunun km'si düşürülmüş eğer araç 300.000'den falan düşürülmediyse bence geri iade etme sonuçta bu araçları sürekli bakıma giren araçlar

AKIL PLANLAR YAPARKEN KADER GÜLERMİŞ.

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:00:41 

quote:

Öncelikle geçmiş olsun.
Mecburen tekrardan notere gitmen gerekir.Ben olsam bu aracı geri vermezdim piyasadaki araçların büyük çoğunluğunun km'si düşürülmüş eğer araç 300.000'den falan düşürülmediyse bence geri iade etme sonuçta bu araçları sürekli bakıma giren araçlar

Yok vereceğim, ve 0 km alıp bir daha da ahlağı çökmüş bu milletten 2.el araç almayacağım.

753 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:04:55 

geçmiş olsun hocam. bu saatten sonra bi hak iddaa edebilceğinizi sanmıyorum bunun gibi binlerce vaka yaşanıyor.
bizimde 170 binde diye aldığımız araba 400 binde çıktı. aldıktan 1 ay sonra motor yatak sardı. 10 bin tl komple motor yapıldı... 3-5 ucuza kaçalım derken 10 bin tl zarar ettik. siz siz olun iyice araştırmadan araba almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 2 Haziran 2011; 19:07:38 >

Brabus Chip Tuned - 205BHP @ 4200rpm. 450NM Torque from 1800-2600rpm.
"People who try to do something and fail are infinitely better than those who try to do nothing and succeed."

7005 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:07:37 

Dizel ve düşük donanımlı C sınıfı araba alırken lütfen dikkat edin.Bu araçlar şirket aracı olarak çok tercih edilir ve genelde uzun yol yaparlar.Uzun yol yapan arabalarda ş.içindekiler gibi hemen yıpranmazlar.Neredeyse tamamının kmsi düşürülür.

Geçmiş olsun...

3092 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:09:52 

3 yasındakı 160.000kmde heee dıyorum valla yemeyıp ıcmeyıp arabayla gezmısler yav

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:10:57 

Desenize tamamen satıcının insafına kaldık, umarım kabuleder iadeyi, etmezse de kendi bilir kayıpnpeder gırtlağına çöker söke söke alır, umarım düzgün yolla hallolur herşey...

1812 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:12:35 

Geçmiş olsun. 2. el araç alırken çok dikkat etmek gerekir. Km düşürmek çok yanlış ve ahlaksız bir durum. Bundan sonrası aracı satan kişinin insanlığına kalmış, eğer isterse aynı şekilde aracı geri alıp paranızı verebilir. Benimde aracım 200 bin kmyi devirmiş bir dizel ve sorunsuz kullanıyorum, alırkende piyasanın oldukça altında bir fiyata almıştım. Sizinde aracınızda sorun yok ise kullanmanızı tavsiye ederim, aracı satarkende durumu açıklarsınız ama yinede aracı aldığınız kişiyle tekrardan konuşursunuz.

donanımhaber

1772 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:16:53 

quote:

Desenize tamamen satıcının insafına kaldık, umarım kabuleder iadeyi, etmezse de kendi bilir kayıpnpeder gırtlağına çöker söke söke alır, umarım düzgün yolla hallolur herşey...

iş işten geçti hocam ben sanmam geri alacağını. Adam parayı yemeye başlamıştır bile.

Bisiklet sür, sağlıklı kal !

# Mechanical Engineering #

9438 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:18:50 

Bu ford bayilerindede suç var, garantisi olmayan araca bakmıyorlarsa adam nasıl alacak 2.el araç? Ücretiylede mi bakmıyorlar nasıl bir mantık bu.

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Evga GTX 760 SC Dual Bios - Seasonic X-750 - Corsair H100i - Samsung PRO 840 256 GB - Corsair Obsidian 750D - Asus Transformer Book T100 Atom 3775

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:23:56 

quote:

Bu ford bayilerindede suç var, garantisi olmayan araca bakmıyorlarsa adam nasıl alacak 2.el araç? Ücretiylede mi bakmıyorlar nasıl bir mantık bu.

Allah onlarında belasını versin, Ankara'da karar almışlar bakmayızda bakmayız diyorlar...

2977 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:32:30 

Son günlerde iyice tavan yaptı böyle şeyler. İnşallah iade edebilirsiniz arabayı.

8176 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:39:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Dizel ve düşük donanımlı C sınıfı araba alırken lütfen dikkat edin.Bu araçlar şirket aracı olarak çok tercih edilir ve genelde uzun yol yaparlar.Uzun yol yapan arabalarda ş.içindekiler gibi hemen yıpranmazlar.Neredeyse tamamının kmsi düşürülür.

Geçmiş olsun...

Uzun yolda 200.000 km yapmış arabayı, şehiriçi 100.000 km yapmış arabaya yeğlerim.

Dava etseniz bile bir sonuç çıkmaz ki forumda birkaç kişi sağlam dellilerle açtığı davaları birkaç yıl sonra sonuçlanmış. Onlar da galerilere karşı olduğu için sonuca bağlanmıştır, kişilere karşı bir şey yapılması zor. Arkadaşların da dediği gibi noter sözleşmesinde her şey açıktır, şu anda hiçbir hak talep edemezsiniz ama satıcı insaflıysa ve gerçekten durumu sizden öğrenmişse ki bunu hiç sanmıyorum, anlaşarak iade alabilir. Bunun dışında, aracın düzenli bakıma girmiş olması bir artıdır ve yine arkadşaların da söylediği gibi rijinal km'sini söylerek satsanız aldığınzı fiyata verirsiniz.

...

2694 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:43:53 

Baştan araştırmanız gerekirdi. Geçmiş olsun.

3286 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:44:48 

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Gerçekten garip.Garantisi biten araçların servis hizmetlerini karşılıyolar ama

Ölüler sanıyor ki ;diriler hergün helva yiyor...

3286 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:47:09 

Kmsinin düşürülmüş oldugunu nerden öğrendiniz ? Aynı şekilde alırken neden bu şekilde yapmadınız ?

Ölüler sanıyor ki ;diriler hergün helva yiyor...

2806 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:53:23 

Bisey olmaz diyw bisey yok, eger satis anininda siz gercek km yi bilmiyorsaniz ortada hileli bir satis var demektir, noterde beyan verurken siz var olan bilgiler isiginda beyanda bulunuyorsunuz. Aracin km sinin dusuruldugunu bi sekilde tespit ettirirseniz sonuc almaniz gayet olasi gozukuyor

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası | Istanbul Chamber of Certified Public Accountants | Bmw 3.20i EfficentDynamics

2694 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:01:30 

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

Bisey olmaz diyw bisey yok, eger satis anininda siz gercek km yi bilmiyorsaniz ortada hileli bir satis var demektir, noterde beyan verurken siz var olan bilgiler isiginda beyanda bulunuyorsunuz. Aracin km sinin dusuruldugunu bi sekilde tespit ettirirseniz sonuc almaniz gayet olasi gozukuyor

Kmyi kimin düşürdüğü nereden anlaşılacak? Adam da diyecek ki ben sana arabayı sapasağlam verdim kmyi sen düşürmüşsün ben öyle bir şey yapmadım.

Bu işten bir şey çıkmaz.

2971 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:04:01 

Geçmiş olsun.

Focus motoru sağlamdır. Zaten şirket aracıymış, bakımları serviste yapılmıştır. İçiniz rahat olsun artık.

LoL EU West: Platinum III

LoL TR: Silver IV (Smurf)

2080 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:04:07 

Servisin yaptığı büyük ayıp olmuş, garantisi biten araca ekspertiz yapmamak ne demek ? Neyi söylemekten çekiniyorsunuz, satıcı ile anlaşmanız mı var ? garantisi dolmuş araçla garantili aracın sizin için ne farkı var ?
parasıyla değil mi kardeşim !

4631 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:08:05 

expertiz yapmasalar dahi araç sahibi yanınızdayken serviste son bakım km sini sordurabilirdiniz.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

2212 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:12:46 

Birçok yetkili servis 2. el araç götürüp ekspertiz istediginizde yazılı evrak vermiyor, hatta büyük bir kısmı exspertiz hizmeti vermiyor. Ekspertiz hizmeti almak için satıcı ile birlikte satıcının fikri ile herhangi bir firmaya gitmeyin. Kendiniz bir yer belirleyin.

İzmir'de Gaziemir otokent'ten araç alacak olan arkadaşlar otokent içerisindeki dyno ve ekspertiz hizmeti veren firmaya güvenip araç almasınlar, bu firma galericilerle anlaşmalı olarak çalısıyor. Yine aynı sitede noter ve trafik şubenin oldugu katta sigorta hizmeti veren firmalar galericilerle samimiyet kurdugu için satın alacagınız araca kasko yaptırmak istediginizde eger varsa -bu aracın pert kaydı ya da çekme belgesi var diye belirtmiyorlar.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

771 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:24:32 

ford servislerinin yaptığını anlamak mümkün değil bu adi adamların ekmeğine resmen yağ sürüyorlar şimdi bunu duyan galericiler bütün garantisi bitmiş fordların km sini düşürürler hatta düşürmüşlerse bir daha düşürürler oh ne ala bak adama serviste bilgi versen bunlara kızıp belki sıfır focus alacak ne mantıksız insanlar bunlar

454 Mesaj
2 Haziran 2011; 20:32:03 

Özellikle 2001 sonrasında digital sayaca geçen araçlar için ,
Aracın anahtar konumunu II de daha doğrusu marş basmadan önceki konuma getirirken km sayacına dikkat ediniz. km sayacı rakamları ekrana getirmeden önceki self check konumuna geçtiği anda , Şayet km ile oynanmış ise onyama yapılmış olan digit diğerlerinden farklı bir simge ile gösterilir. Örneğin normal şartlarda ( - - - - - - ) olması gerekirken ( - + - - - - ) gibi veya ( - & - - - - - ) yada o digit için herhengi bir işaret belirmeyebilir.
Bilginize ...
-----bekay35 adlı üyeden alıntıdır--------------

http://forum.donanimhaber.com/m_26372719/tm.htm

riders on the storm

1600 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:04:26 

Geçmiş olsun,

Bu olayın aynısı benimde başıma geldiği için anlatmak isterim.

28 mart tarihinde aracımı sattım.
29 mart tarihinde sahibinden.comda Fethiyede(hanımın memleketi)2008 model 67000 kmde sedan megane extreme buldum.

Memur olduğum vakit darlığından o gün izin aldım ve otobüsle Yatağandan Fethiyeye gittim.Arkadaşla buluştuk,aracı gördüm dış-iç gayet temiz.67000 kmde olduğu için tamam dedim.Arkadaş ,garantisi bittiği için
bakımlarını özel serviste(dediğine göre 60 bin bakımı yapılmış triger seti değişmiş 600 lira ödemiş) yaptırdım,deyince pek önemsemedim.Arkadaşta bir şirkette çalışıyor ve takım elbiseli olunca insanın güvenesi geliyor.Yanındaki diğer arkadaş da hemşehrim çıkınca onun da sözleriyle aracın sorunsuz olduğuna iyice inandık.

Aracı Yetkili servise götürdük.Kaporta ustasına sadece kaporta kontrolü yaptırdım.Olumsuz bir şey çıkmayınca notere gittik,satışı yaptık.Ayrılırken arkadaş aracının temizliğiyle ilgili hala yeminler ediyordu.

Fazla uğraşmadan geri dönedüm.4 gün sonra ne de olsa tekrar bir yağını ve filtrelerini değiştirmek için gittiği özel servise gittim.Usta aracı kaldırınca ustaya trigerini değiştirmiş bir bakıver doğrumu söylüyor,dedim.Usta aracın km sini sordu.67000 olduğunu söyleyince inanmadı ve bu araç tahminice 120-140 bin km civarında,dedi.

Bu dakikadan sonra işgillendim.Yetkili servisi aradım.Araç en son 2009 yılı Mart ayında 57000 kmde bakıma girmiş.Yani iki yılda 10000 km yapmış gibi görünüyor.

Usta,ruhsata baktı,eylül 2010 da muayene olmuş,tuv'ü ara kmsii sor,deyince aradım.Ne hikmettir itiraz etmeden o tarihte girdiği km'yi söylediler.Araç 103000 kmde girmiş.
Şalterlerim atınca satıcı arkadaşı aradım.Seninle mahkeme görüşeceğiz,akşama evde hanımının yanında görüşeceğiz,deyince hemen yanıma geldi.Yeminler ediyor böyle bir şey olamaz,diye.Paramı hangi bankaya yatırdın diye direkt sordum.Avukat arkadaşımı yanında aradım,durumu anlattım.Çok sinirlendi ve satıcıyı telefona istedi.Hukuksal tehditler etmiş :)
Hemen bankaya gittik,paramı aldım,ruhsatları verdim.Ertesi gün vekalet verdim,kurtuldum.

Tuvdeki km ile muayene zamanı okunacak olan km arasında ters orantı olursa Ağır kusur sayılıyor.
Bu yüzden sizde aracınızının en son muayene olduğu zamanki km sini öğrenin ve o km'ye tekrar yükseltin.

2014 Renault Clio IV Icon 1.5 dci EDC

195 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:04:33 

Öncelikle gecmis olsun hocam.
Icinize sinmedi hakli olarak. Adam umarim efendi gibi geri alir araci. Yoksa is sizin mafyalik potansiyelinize kalir gibime geliyor

1016 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:22:02 

B sınıfı, düşük donanımlı ve dizel aracım var. Alalı 1.5 yıl oldu ve kmsi 16000 de. Yarın satmaya kalksam kimse inanmaz diye korkumdan aldığım yakıt fişlerini bile saklıyorum ya alan adama göstereceğim inanmıyorsan al hesapla diye

Arkadaşa da geçmiş olsun, inşallah dilediğiniz gibi sonuçların bu macera

1131 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:26:49 

geçimş olsun arakadşım bende araba alma arifesindeyim bende şuan tırsmıs durumdayım ya pert çıkarsa ya km düşürülmüşse bide bu araba almada arabanın rehini yoska direk trafik tescilden alabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 2 Haziran 2011; 21:30:54 >

198 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:28:15 

çok fazla bir bilğim olmamakla beraber tüketici haklarına gidip bir konusun ama fazla zaman geçmeden tabiki belirli süre içersinde yapılan itirazlar kabul oluyor diye biliyorum

736 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:32:33 

geçmiş olsun

BANA ULAŞMAK SANDIĞINDAN KOLAY BİR PM KADAR YAKINIM EEEE HADİ NE DURUYORSUN

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:44:23 

Adam tamam der gibi, son durumda. Şİmdi bilen biri bana net olarak cevaplarsa sevinirim.

Dün noterden satışını aldım, plakasını değiştirtip trafikten üzerime almam gerekiyordu ama daha onları yaptırmadım. Şuanda sadece noter satışı var, oraya gidip noterden mi tekrar işlem yaptırmamız gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 2 Haziran 2011; 21:45:37 >

1393 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:47:03 

Geçmiş olsun işin peşini bırakmayın.

Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.

10258 Mesaj
2 Haziran 2011; 21:54:24 

Bu olaya artık yaptırım uygulanmalı.

Resmen nitelikli dolandırıcılık...

274 Mesaj
2 Haziran 2011; 22:11:32 

çok geçmiş olsun, ikinci el otomobil artık kumar gibi birşey oldu memlekette!!! Ben arabamı bilgisayara bağlattığımda ise kendi dijital km sayacının 7000 km fazla gösterdiğini gördüm. Aracın orjinal km'sini beyini gösteriyormuş o zımbırtıya da müdahele edilemiyor galiba.

800 Mesaj
2 Haziran 2011; 22:41:23 

arkadaşım öncelikle sana geçmiş olsun diyorum,

bu tür hadiseleri buradan okuyunca 2. el araç alma iştahım birden kaçıveriyor ve "lanet olsun, alayım 0 araba" diyesim geliyor

7986 Mesaj
2 Haziran 2011; 22:53:04 

geçmiş olsun içinize sinmiyorsa bir kaç bin zararla satacaksınız başka yolunuz yok

bu kadar çakal dolu piyasaya giripte ikinci el araç alanlara şaşıyorum büyük cesaret, heleki sıfır araç alınabilecek bir bütçe ile .

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

1154 Mesaj
2 Haziran 2011; 22:59:33 

quote:

bu kadar çakal dolu piyasaya giripte ikinci el araç alanlara şaşıyorum büyük cesaret, heleki sıfır araç alınabilecek bir bütçe ile .

Tüm ısrarlarınıza rağmen ikna edemediğiniz bir eşiniz olur ve 0 araç alamzsanız böyle çakallara yem olursunuz anca işte, yani beni daha fazla konuşturtmayın, hep büyük konuştum 2.el araç almam bu ülkede diye ve korktuğumda başıma geldi.

7592 Mesaj
2 Haziran 2011; 23:08:10 

Ben eşşek niyetine binilecek araçlar dışında 2. el araba asla almam. Şimdi ise fiyatlar uçtu. KDV indirimi gibi bişey bekleyeceğim. Arabası olan satmasın derim.

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Dell Studio XPS 1640; Asus Note 8; Ipad Air 128 GB 4G Gümüş; Samsung S4 Mini Duos Black Edition; Nokia Lumia 525 Sarı; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630; Xiaomi Piston 2; Xiaomi 10400 mAh; Casio DB-360-1ADF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

10889 Mesaj
3 Haziran 2011; 10:26:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Artvin08~

Hir bir şey yapamazsınız. Kusura bakmayın ama iyice sorgulamadan a