Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (391. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.928
Cevap
122
Favori
625.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Phyron

Her ikisi de yok. Wi-fi özelliği olan hafıza kartı takarak telefon ve tabletinizle bağlantı kurabilirsiniz.

Merhabalar; Yazınız üzerine bahsettiğiniz şekilde çektiğim fotoğrafları bulutuma veyahut istediğim herhangi bir online platforma telefonumun hotspot bağlantısı kurarak aktarmam mümkün mü ?
    Wi-Fi SD Kart Bu ürün işime yarar mı ? sizin önerdiğiniz bir ürün var mıdır ? Şimdiden Teşekkürler.

• Telefonu hotspot olarak kullanmıyorsunuz aslında fotoğraf makinenizin içindeki sd kart'a herhangi bir kablo bağlamadan ulaşmış oluyorsunuz telefon veya tabletle. Yani sd karttaki fotoğrafları telefona/tablete indirdikten sonra onları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ben toshiba marka sd kart almıştım toshiba'nın uygulaması da var ki çok rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.(başka bir marka denemedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phyron -- 29 Mart 2016; 9:11:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler, sanırım bende toshiba olanını alacağım.

• berke_han kullanıcısına yanıt
    Çok güzel fotoğraflar eline sağlık . Peki bunları hangi lensle çektin ?

• berke_han kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık güzel olmuş ama bunları hangi lensle çektin ?

• Bunlarda benden olsun;

Lens:18-55 dc
    Edit: Snapseed
     Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

Lens: 50mm f/1.8
     Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

Merhaba arkadaşlar,
    Bodyi güncellemeyi düşündüğüm için kullandığım 600d yi satmayı düşünüyorum, ilgilenen arkadaşlar için link aşağıdadır,
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sahibinden-canon-600d-281295563/detay/

Yukarı :)

• Merhaba arkadaslar. Tum forumu okuyamadim o yuzden maruz gorun bahsi gectiyse. 600d ile video cekiminde aynen telefonla cekim yaptigimiz gibi heryerin net olmasini istiyorum. Arka plan bulanikligi istemiyorum. Bunu nasil yapabilirim? Ya da yapabilirmiyim? Cunku gezi videosu cekicem ancak surekli netleme yapmaktansa kadrajdaki hersey net olsun istiyorum.

• Elimde Sony NEX 5N var (kozmetik olarak 6.5/10, kondisyon olarak canavar ), üzerinde 18-55 kit lens var (kozmetik sıkıntıları var, 7/10 diyebilirim), ayrıca Helios 44m4 (baya temiz) ve Rokinon 75-200 f4 (sıkıntısız, hoş, güzel bi lens) var. Makinenin yanında biri orijinal diğeri kaliteli yan sanayi diyebileceğimiz 2 batarya var, şarj aleti de var. Makinenin flaşı mevcut, ufak tefek boya kalkmaları var onda da (7.5/10). Bu makineyle video çekmeye çalıştım, o yüzden ekstra vizör aldım (plastik parçası, sony nex5n viewfinder diye aratılırsa bulunur internette). Daha daha uv filtresiydi polarize filtresiydi falanıydı filanıydı yanında bir kaç şey daha var işte.

Şimdi ben bunları neden yazdım, niçin yazdım?

Makinenin performansına diyecek laf yok ancak ben 550D den geçtim nex5n'e ve takdir edersiniz ki pek alışamadım bu sebeple, ayrıca Magic Lantern'siz geçen günler üzücüydü... Her neyse, ben şimdi bu ekipmanı yaklaşık 1300 liraya falan toparladım, 600D ile takas yapabilir miyim? Çıkar mı bi babayiğit? Daha hiç bir yerde ilan falan açmadım, bu konu başlığı altına sorayım dedim, ne önerirsiniz bana, takas tekliflerine açığım, istersem üstüne para eklemeden takas falan yapabilir miyim (cebimde 5 kuruş yokta afedersiniz ) Ayrıca takas yaparsam tüm bunları verip karşılığında sadece body mi alabilirim yoksa 18-55 de alır mıyım yanında?

Kafam karışık adostlar. Sonuç olarak nex5n ile takas isteyen, teklif verenlere açıktır mesaj kutum, kolay gele, ışığınız bol ola

• arkadaşlar,

video kayıt ederken, durduruldu sorunua kalıcı bir çözüm var mı?

Clas10 sd kart kullanıyorum
  • Mrb kolay gelsin.
    Bendede canon 600d makinası var.
    beraberinde 18-55 ile 75-300 mm lensler ile almıştım. Mediamarkt tan almıştım 1 sene olmadı daha. İstediğim gibi net kaliteli foto çekemiyorum. Biraz çekiyorum ama uğraştırıyor. Yani bir poza 3-5 farklı foto çektiğimde oluyor(foto çekecek olduğum insanları ayakta bir kaç dakika bile beklettiğim oluyor tam randımanı alabilmek için daha hızlı takır takır çekim nasıl yapabilirim. Tabii eğitim alma fırsatım daha olmadı. Eğitim ihtiyacımda var biliyorum cihazın en derin özelliklerini öğrenmem lazım fakat pek zamanımda yok. Çokta foto çekmek ve bu işte ilerlemek istiyorum foto çekmeyi çok seviyorum fakat bir türlü düzlüğe çıkamadım.

Manzara/doğa , geniş açılı ve kalabalık ortamlar gibi ve düğün fotoğrafçılığı gibi çekimleri hangi lenslerle 600d ye uyumlu şekilde çekebilirim. Fiyatları nedir özellikleri nedir vs.
    Trabzon' dayım. Eğitim açısından yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cidden çok çok memnun olurum teşekkürler.

ayrıca benim cihazım body kit midir yoksa normal cihazmıdır onuda düzgün net şekilde bilemiyorum. media marktda elemanla görüşüp aldım. iyi makina kaliteli falan filan süsleyip süsleyip verdi. inş kazık yememişimdir. yardımlarınızı rica ediyorum teşekkürler.

* bu arada forumda yabancı degilim. Clup_Hell nickinde hesabım vardı fakat bir türlü giriş yapamadım hesabın şifresini mailini bulamadım öyle gitti hesap. yoksa o hesabım baya eskidir. en son N 95 ler zamanında baya aktiftim diyim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clup_Hell_061 -- 19 Mayıs 2016; 18:31:20 >

• bir sorum daha olacak. bu makina için hangi lens yada lenslerle geniş açılı ve doğa manzara ( dağ bayır buyur göl deniz vs ) - gelin damat düğün fotoğrafları özel gün fotoğrafçılığı tarzında çekilir. hangisiyle portre ve daha yakın çekimler yapılır. en kalitelisiyle orta kalitede olanları bilen arkadaşlar detaylı yazarsa paylaşırsa memnun olurum.

araştırmalarıma göre şöyle bişi varmış, misal geniş açılı çekim yapılacak fakat aynı lensin gün ışığında pek ışığa ihtiyacı yok ona göre düşük ışığa sahip lens veyahut ışığın fazla gerekli olduğu yerdede tam tersi lens lazımmış. yani her ana göre lens almamız ve taşımamız gerekirse herhalde peşimizde 1-2 bavul taşımamız gerekecek. bu işte uzman olan arkadaşlar detaylı yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. ( özelden yada burdan ) teşekkürler.

*kendimce nacizane araştırmalarım doğrultusunda 1 modele az çok karar verdim gibi ama doğru tercihmidir bilemiyorum. tamron un serisinden. ort. 3-5 bin tl arası değişiyor lensler. ve lenslerde kısaltma ibareleri mevcut. IS IIS Di Vc USD LD AF SP EF AF IF vs vs bir sürü kodlamalı kısaltmalı olan aynı lens var. hangisini tercih etmeliyiz. hangisi daha kullanışlıdır vs. ( dedimya hepsinden tüm serisinden almaya kalksak sürekli peşimizde 2 valiz dolaştırmamız lazım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Clup_Hell_061 -- 20 Mayıs 2016; 0:08:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Clup_Hell_061

bir sorum daha olacak. bu makina için hangi lens yada lenslerle geniş açılı ve doğa manzara ( dağ bayır buyur göl deniz vs ) - gelin damat düğün fotoğrafları özel gün fotoğrafçılığı tarzında çekilir. hangisiyle portre ve daha yakın çekimler yapılır. en kalitelisiyle orta kalitede olanları bilen arkadaşlar detaylı yazarsa paylaşırsa memnun olurum.

araştırmalarıma göre şöyle bişi varmış, misal geniş açılı çekim yapılacak fakat aynı lensin gün ışığında pek ışığa ihtiyacı yok ona göre düşük ışığa sahip lens veyahut ışığın fazla gerekli olduğu yerdede tam tersi lens lazımmış. yani her ana göre lens almamız ve taşımamız gerekirse herhalde peşimizde 1-2 bavul taşımamız gerekecek. bu işte uzman olan arkadaşlar detaylı yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. ( özelden yada burdan ) teşekkürler.

*kendimce nacizane araştırmalarım doğrultusunda 1 modele az çok karar verdim gibi ama doğru tercihmidir bilemiyorum. tamron un serisinden. ort. 3-5 bin tl arası değişiyor lensler. ve lenslerde kısaltma ibareleri mevcut. IS IIS Di Vc USD LD AF SP EF AF IF vs vs bir sürü kodlamalı kısaltmalı olan aynı lens var. hangisini tercih etmeliyiz. hangisi daha kullanışlıdır vs. ( dedimya hepsinden tüm serisinden almaya kalksak sürekli peşimizde 2 valiz dolaştırmamız lazım )

Önce 3-5 fotoğrafınızı paylaşın-gösterin. Hatta var ise şu dediğiniz 3-5 fotoğraftan sonra istediğiniz gibi çektiğiniz o beğenilmeyen fotoğrafları gösterin. Direk lense ihtiyacınız olup olmadığını bir görelim. Teknik konuda belki yanlışınız var. Lens (belki biraz) çare olabilir de olmayabilir de, bu teknik eksiklik ise önce onu öğrenin de lens işi kolay, veriyorsunuz parayı-alıyorsunuz.

• haklısınız, akşam bir kaç foto gönderirim.
    ve kendimce en iyi foto diye düşündüklerimide gönderirim. teşekkürler dönüş için.
  • jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    durduruldu hatasını class10 30/sn ile alıyordum,
    class 10 40/sn ile değiştirince o hatayı almamaya başladım.

sanırım saniyede 30mb yetmiyor Video kaydına.
  • ghan87 kullanıcısına yanıt
    trenli mekan neresi acaba
  • Film Bu Ya kullanıcısına yanıt
    Haydarpaşa tren garı.

nasıl girebiliriz buraya
  • Film Bu Ya kullanıcısına yanıt
    hocam biz arkadaşımla kaçak girdik ama zaten rayların oradan insanlar işe gidip geliyor yani açık zaten, hadarpaşaya yakın minübüslerlerin geçtiği yolda bir halı saha var ordan rayların oraya doğru gidersen zaten açık içeri geçiş yapabilirsin.
    çok teşekkür ederim gar kapanmadan ben de bir çekime gitmek istiyordum zaten.
  • 
Sayfa: önceki 389390391392393
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.