Şimdi Ara

dCİ'de ikinci sahne. 1.6 dCİ 130 HP, 320 nm torkla Çağ atlamış ve sınıfında rakipsiz! (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
252
Cevap
0
Favori
39.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yaz mevsiminden sonra bu motor Türkiye'de olacak duyumunu aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Yaz mevsiminden sonra bu motor Türkiye'de olacak duyumunu aldım.

siz konuyu açalı 1 yılı geçmiş. gelene kadar motor eskidi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Bu motora mevcut EDC şanzımanı takamıyorlarmış en fazla 240 nm ye kadar dayanabildiği için. Daha güçlü bir çift kavramalı şanzıman ürettirmeleri lazım.

Bizim abi fluance edc ye chip attırdı sıkıntı yokmuş 310 nm civarında tork olmuş chipten sonra canavar gibi gidiyor.

İnşallah da öyle devam eder ancak garantisi yok işte, seneye arıza yapabilir mesela..

Sonuç olarak üretici firma 240 nm torkun üzerine garanti vermiyorum derse, Renault bu şanzumanı daha güçlü araçlarına takma riskine giremez

Bana Kalirsa ben manuel tercih ederim, hem 4-5 bin tl daha ucuza gelir ama, ondan sonra hanimimin dirdiriyla ugrasmak zorunda kalirim kendisi kullanamiycagi icin.
    onun haberide olmadan birde chip tuning yaptiririm :)

benim bildigim kadariyla renault getrag firmasiyla ortaklasa cift kavramali sanziman gelistiriyordu, hatta getragin epey tork gucu vardi diye biliyorum.

linkide veriyim;

http://www.getrag.com/en/232

Yeni clio'da(clio 4) 200 bg 1.6 tce ile(nissan digi-T'den geliştirilme)EDC geleceği açıklandı.
    Ama 1.6 130 bg için bu açıklama henüz yok 1.6 160 dci için EDC olduğu düşünülürse 1.6 130 için de EDC yakın zamanda gelebilir.
    2-3 ay önce Getrag'dan bununla ilgili bir bilgi istedim.(nasıl istedin kimden istedin seni nasıl kaale aldılar diye sormayın meslek sırrı)Bunu yalanlamadılar ama gizli bilgi olduğu için detay veremeyeceğini söylediler

• 130 HP'lik dCİ motor Megane ile satışa sunuldu. Fiyat 60.000 TL'den başlıyor.

Bu motorlu araç sahibi olanların paylaşımlarını bekliyoruz.

Bu motorun Latitude'de olmamasına anlam veremiyorum. Asıl bu kasaya gerekli.
  • kangoo ya da koysunlar
  • Yok mu 1.6 dCİ motorlu araç alanlar!
  • araç geldi mi ki ben henüz görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

130 HP'lik dCİ motor Megane ile satışa sunuldu. Fiyat 60.000 TL'den başlıyor.

Bu motorlu araç sahibi olanların paylaşımlarını bekliyoruz.

Bu motorun Latitude'de olmamasına anlam veremiyorum. Asıl bu kasaya gerekli.

Bu fiyata satilirmi sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 1.5 dci 105 beygirlik 6 ileri vitesli megane 2 exception alt yapısı cok müsait motoru guclendirmeye.

ben simdi 500 tl'ye chip işlemi yaptırsam 130 beygir ve 320 nm tork'a araç cok güvenli bi sekilde cıkıyor ve yaptırıcamda az daha kassam 135 beygir 340 nm tork'a kadar çıkartabilirim.

ben en kısa zamanda 500 tl verip aracımı cıkartıcam bu güce 6 ileri vitesli olması ve turbosunun vgtli değişken geometrili olması aracımın en büyük avantajı 1.5 dci motordan cıkartıcam bu gücü :)

60.000 tl bana cok gor bi megane için o paraya 3.20d alınır 170 beygir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TreedyLine

Aracım 1.5 dci 105 beygirlik 6 ileri vitesli megane 2 exception alt yapısı cok müsait motoru guclendirmeye.

ben simdi 500 tl'ye chip işlemi yaptırsam 130 beygir ve 320 nm tork'a araç cok güvenli bi sekilde cıkıyor ve yaptırıcamda az daha kassam 135 beygir 340 nm tork'a kadar çıkartabilirim.

ben en kısa zamanda 500 tl verip aracımı cıkartıcam bu güce 6 ileri vitesli olması ve turbosunun vgtli değişken geometrili olması aracımın en büyük avantajı 1.5 dci motordan cıkartıcam bu gücü :)

zaten senin megane dile gelse kurtarın beni şu delinin elinden diyecek yapmadığın zulüm kalmadı arabaya megane en sevdiğim araç ama senin gibiler aracın adını kötülüyor birde marifet gibi şunu taktım bunu taktım diye hava atıyorsun... senin gibi artisleri birgün yolda dağıtırlar görürsün ebh nin pompasını....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihezer -- 3 Ocak 2013; 22:47:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: semihezer

quote:

Orijinalden alıntı: TreedyLine

Aracım 1.5 dci 105 beygirlik 6 ileri vitesli megane 2 exception alt yapısı cok müsait motoru guclendirmeye.

zaten senin megane dile gelse kurtarın beni şu delinin elinden diyecek yapmadığın zulüm kalmadı arabaya megane en sevdiğim araç ama senin gibiler aracın adını kötülüyor birde marifet gibi şunu taktım bunu taktım diye hava atıyorsun... senin gibi artisleri birgün yolda dağıtırlar görürsün ebh nin pompasını....

Ne alaka simdi ? benim suan aracımda xenon,cam filmi,hks blow off,tavan folyosu vs. dısında herhangi bişey yok. ha 2 hafta sonra 17 jant 225 45 17 lastik 3.5 spor yay takılcak. bide bu chipi yaptırıcam işte arabaya zulum degil daha caf caflı hale getiriyorum ;)

bigün yolda dagıtırlarsa görürüz pompayı ;)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.