- x
Lc Waikiki de part time olarak çalışmak..
26 Cevap33625 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3407 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:52:26 

İyi akşamlar,

öncelikle şunu sorayım, Lc waikiki de çalışan bir arkadaşımız var mı acaba?Part time olarak lc waikiki ye girmeyi düşünüyorum da bir kaç sorum olacak..

veya bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet..

nasıldır bu tarz mağazalarda çalışmak,sıkıntıları nelerdir,artıları-eksileri vs..

buraya yeni bir mağaza açılacak ve part time eleman alacakmışlar..

haftada 4 gün, 30 saat süresi varmış..

çalışma saatleri,10.00/19,00 ------------ 13.30/22.30

para olarakta 500-600 tl civarında imiş..
haftalık saat ve çalışma saatleri kesinmidir bilmiyorum ama duyduğum kadarı ile böyleymiş..
sizce f/p olarak nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 1 Haziran 2011; 19:57:47 >

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

2640 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:55:07 

Çalışan tanıdıklarım olmuştu . Berbat derlerdi. İnsanlarla uğraşmak, tüm gün ayakta dikilmek . Zaten sık sık eleman kadrosu değişir o gibi yerlerde . Pek kalıcı görmedim .

Nothing's real until you feel.
Live: Diablom TR

334 Mesaj
1 Haziran 2011; 19:58:28 

geçici iş için ideal. zaten kalıcı olunamıyo şartlardan dolayı genelde. gelen müşteriden çok çalışma arkadaşlarımı ve sürekli bana emir verilmesini kafama takmam diyosan geriye bitek yorgunlukla başa çıkmak kalır. o da erkekte bi sorun teşkil etmez.

DUAL Intel Xeon E5 2687W @ 4.0GHz - DUAL Corsair H100 CPU Coolers - Corsair Dominator GT 96GB (12x8GB) DDR3 - QUAD ASUS GTX 690 4GB - EVGA Classified SR-X 270-SE-W888-KR MoBo - 8x Hitachi Ultrastar 7K4000 4TB@RAID5 - 4x Intel 520 Series 480GB SSD

3407 Mesaj
1 Haziran 2011; 20:41:19 

@coupdegrace
açıkcası bende kalıcı olarak düşünmüyorum,2 veya 3 ay çalışabilirim..zaten başvururken bunu da söyleyeceğim,belki de almazlar

@alyanki

emir memir,iş sonuçta,belli şartlar altında o da gerçekleşir

sağolasınız bilgiler için.

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

410 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:16:26 

Haftada 4 gunden 30 saati nasil dolduruyorsun hocam, gunde 6 saatten 5 gun olmasin o ?

331 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:23:54 

Sırf ayakta çekilmez hocam o iş can sıkar yani . Gerçi bende komilik yapıcam ama şu mağaza işleri daha kötü gibi geliyo

845 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:25:42 

quote:

Orijinalden alıntı: CoupDeGrâce

Çalışan tanıdıklarım olmuştu . Berbat derlerdi. İnsanlarla uğraşmak, tüm gün ayakta dikilmek . Zaten sık sık eleman kadrosu değişir o gibi yerlerde . Pek kalıcı görmedim .

aynen

FLED

68 Mesaj
23 Temmuz 2011; 15:39:17 

dün ankara ulus şubesine başvurmak için gittim. bayram dolayısı ile ankara genelinde geçici eleman arıyorlarmış. günlüğü 30 lira ( buna yol yemek dahil ) ayrıca prim de yok. sadece 20 günlük geçici eleman arıyorlarmış anlayacağınız. sizin bahsettiğiniz part time 600 lira falan hikaye olmasın?

THE SIMPSONS FAN CLUB

0 Mesaj
25 Temmuz 2011; 2:47:37 

bayram döneminde alınan elemanlara "destek eleman" deniyor. max 20 gün çalışıyorsun zaten. ssk hariç maaşın bi ekstrası yok. 25 di gibi hatırlıyorum. geçen bayram çalışmışdım. lcw alacağı elemanları destek olmuşlardan seçer genellikle. çeyrek ya da part olarak girersin, boşluk olunca ful e aldırırsın , ve o boşluk hiç sorun olmaz. ama çıkarken benim gibi zamansız çıkarsan galiba bir kara listeleri var. o kadar mağazaya başvurdum elden, hiçbirisi dönmedi.

283 Mesaj
26 Haziran 2012; 16:13:37 

Bugün LCW Şirinevler(İST.da) şubesinden yarın görüşmek için aradılar.Yakın bi zamanda LCW de çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.Part time olarak çalışcam ücret,çalışma saatleri haftda kaç saat gibi bilgiler çok işime yarar :)

••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••GALATASARAY •••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••ELAZIĞSPOR••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

2582 Mesaj
28 Temmuz 2012; 20:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ebulfeth

Bugün LCW Şirinevler(İST.da) şubesinden yarın görüşmek için aradılar.Yakın bi zamanda LCW de çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.Part time olarak çalışcam ücret,çalışma saatleri haftda kaç saat gibi bilgiler çok işime yarar :)

gidip görüştünüz mü? ben de 2 aylık iş arıyorum.

283 Mesaj
29 Temmuz 2012; 19:26:42 

quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

gidip görüştünüz mü? ben de 2 aylık iş arıyorum.

gidip görüştüm ancak bi netice çıkmadı(Bu alanda tecrübem yoktu).Sanki ciddi bir işe girer gibi sorular soruolar bide her soruya hazırlıklı olsan iyi olur :)

•••••••••••••••••••••••••••••••••••GALATASARAY •••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
•••••••••••••••••••••••••••••••••••ELAZIĞSPOR••••••••••••••••••••••••••••••••••••

3073 Mesaj
29 Temmuz 2012; 19:31:47 

Valla 2 farklı şehirde başvurdum fakat hıc geri donus olmadı.. o kadar iş tecrubem ve dilim olmasına rağmen Beğenmediler beni sanırım.

yani adamlar sızı cagırmısta bir dusuneyım havasında acmayın rica ederım su konuları.

4158 Mesaj
29 Temmuz 2012; 20:25:01 

kariyer.net 'e baktım şimdi arkadaşlar defacto dönemsellik eleman arıyormuş. Diyarbakırdayım. Yaklaşık 1 ay kadar daha burada kalacağım. Evde otur otur canım sıkılıyor bu ilana başvurayım belki çağırırlar. Aslında memlekette iken çağırmışlardı gittim görüşmeye şehirden ayrılacağım için kısa süreli olarak çalışacak gözüyle baktılar zaten bende kısa süreli çalışacaktım. Bundan dolayı bu şekilde eleman aramıyoruz dediler. Bende teşekkür ederim deyip ayrıldım. Bu ilana tekrar başvursam çağırırlar mı ? Rodi , lcw bunlara da bakayım hangisi çağırırsa artık.

2582 Mesaj
29 Temmuz 2012; 20:28:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ebulfeth

gidip görüştüm ancak bi netice çıkmadı(Bu alanda tecrübem yoktu).Sanki ciddi bir işe girer gibi sorular soruolar bide her soruya hazırlıklı olsan iyi olur :)

Neler sordular? benim de tecrübem yok..

61 Mesaj
29 Temmuz 2012; 20:30:28 

Kariyer.net bakin derim gorusmeye falan cagiriyolar hemen :-D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eck1907 -- 29 Temmuz 2012; 20:31:50 >

Leyla İle Mecnun Dizisi Tutkunları

1728 Mesaj
29 Temmuz 2012; 20:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: i.erdogan

dün ankara ulus şubesine başvurmak için gittim. bayram dolayısı ile ankara genelinde geçici eleman arıyorlarmış. günlüğü 30 lira ( buna yol yemek dahil ) ayrıca prim de yok. sadece 20 günlük geçici eleman arıyorlarmış anlayacağınız. sizin bahsettiğiniz part time 600 lira falan hikaye olmasın?

Bu olay hakkında bilgilendirme yapabilecek var mı acaba? Ben 1 ay önce başvurmuştum LCWye geri dönmediler.Yarın gitsem böyle bir eleman alıp almadıklarını sorabilir miyim? Kime nasıl sormam lazım? Bir de tekrar iş başvurusu yapsam gereksiz mi olur ?

Kariyere baktım şimdi istanbul için aramıyorlar galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kragger -- 29 Temmuz 2012; 20:38:53 >

1111 Mesaj
29 Temmuz 2012; 21:32:31 

quote:

Orijinalden alıntı: :Fatih:

İyi akşamlar,

öncelikle şunu sorayım, Lc waikiki de çalışan bir arkadaşımız var mı acaba?Part time olarak lc waikiki ye girmeyi düşünüyorum da bir kaç sorum olacak..

veya bilgisi olan arkadaşlar vardır elbet..

nasıldır bu tarz mağazalarda çalışmak,sıkıntıları nelerdir,artıları-eksileri vs..

buraya yeni bir mağaza açılacak ve part time eleman alacakmışlar..

haftada 4 gün, 30 saat süresi varmış..

çalışma saatleri,10.00/19,00 ------------ 13.30/22.30

para olarakta 500-600 tl civarında imiş..
haftalık saat ve çalışma saatleri kesinmidir bilmiyorum ama duyduğum kadarı ile böyleymiş..
sizce f/p olarak nasıl

Part-Time başvuracaksan adamların önceliği üniversite öğrencileri.
Geçen yıl başvurmuştum, bir form vermişlerdi alacağın parayı falan kendin belirliyorsun 400 Lira yazmıştım ama almamışlardı.
Bence hiç 500-600 lira yazma

1728 Mesaj
29 Temmuz 2012; 23:22:57 

Alacağın parayı kendin belirlemiyorsun tabikide para falan yazma sakın.Belli bir ücret alıyor herkes çalışma saatine göre

283 Mesaj
30 Temmuz 2012; 13:09:08 

quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

Neler sordular? benim de tecrübem yok..

yaklaşık 5 farklı mağazayla part time iş görüşmesine gitiim.Hepsi yüzeysel basit sorular sordu.Sorular CV'mde yazan şeylerdi.Bizimle nİçin çalışmak istiyorsun,ne okuyosun gibi.Ama LC waikiki de biraz daha ciddiydi.Önce kendini bi kısaca anlat , mağazada olmazsa olmazlar nelerdir,hayatındaki hedefin nedir (yani ne olmak istiyorsun),mağazacılıkta neden çalışmak istiyorsun vb. gibi sorulardı.(Sanki mağazaya müdür alıo )

1 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:10:35 

ben 1 ay çalışıp çıkacam parttime olarak paraya ihtiyacım var da görüşmeye bekliyorlar yarın . acaba 1 ay çalışıp çıkmam da sorun olurmu benim için sözleşme 2 ay diyorsunuz
bana bilgi verirmisiniz

372 Mesaj
3 Ağustos 2013; 20:47:02 

ben defactoya destek elemanı diye başvurdum bayramda 3 gün çalışırız dedi adam eğer günlük 25 falan alacaksam bayramı ziyan etmeye hiç gerek yok :D

Intel® Core™ i7,2.4 GHz,8 GB DDR3,1 TB,NVIDIA GT640M 2 GB Paylaşımsız Hafıza,15.6 inch,Windows 8

249 Mesaj
3 Ağustos 2013; 20:57:27 

destek elemani olarak calisacaksaniz a m lere girin carsi gibi herde olan lcw defactoya asla girmeyin sabah 9-10 gece 1-2 cikis okuyor alicaginiz ise en fazla gunluk 30 liradir calistim biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ya mekan yanlisti ya zaman, ya dusunceler yanlisti ya kararlar, ya soylediklerim yanlisti ya gozlerin ya ben yanlistim ya da sen

Biraz benden, çokça senden...
Ayrılmayalım işte, ben senden öteye gidemem

0 Mesaj
14 Ekim 2013; 14:08:50 

bu yıl bayram için LcW da çalısıyorum. yapılcak iş degil yol parası yok yemek parası yok 35 lira için 12-13 saat calıstırıyorlar ki aldıgınız paranın min.10 tl si yemek yola fılan derken gidiyor 20 lıra ıcın çırpınıyorsunuz butun gun orda.Bide destek elemansınız dıye 2. sınıf insan muamelesi görursunuz en dusuk sevıyelı çalısan bıle sıze emır verır iş verir ben erken çıkcam dersenız yersınız azarı yarın gelmıycem dersenız yersınız azarı. Yani kısaca aklınız varsa bulaşmayın destek eleman mevzusuna.Part time yıne ıyı 400 küsür normal para alıyorlar bıde primleri var 200 küsür , sanırım onlara yemek kartıda verıyorlar. ama her magazada 3 bilemedin 4 kısı oluyor.destege göre biraz daha saygı göruyorsunuz en azından, ama dedıgım gıbı zor iş bulaşmayın bu işe.... ben bulaştım acayip pişmanım

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ekim 2013; 14:21:00 

düşündüğün miktarı alamaya bilirsin birde öyle düşün bizim bi arkadaşın başına gelmişti böyle bir olay

2071 Mesaj
14 Ekim 2013; 14:48:23 

Su an lcw de mersin forum magazasinda destek eleman olarak calisiyorum reyon sefim ve mudurlerim beni begeniyor muhtemelen kismi parta gecis yapacagim bayramdan sonra. Yapilamayacak bir is degil. Ki mersin forum her bayramda bolge birincisi yani cok yogun calisiyoruz. Tek sikintisi surekli ayakta reyon duzeltmek ve yerdeki urunleri toplamak hepsi bu. Toplam da 1.30 saat molaniz var. Ama ben seviyorum isimi zevkli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2126 Mesaj
14 Ekim 2013; 15:01:01 

7 ay kadar çalıştım ve çalıştığım süre içinde yöneticilerimin de iyi olmasından dolayı belki de çok keyifliydi. Parası da tatmin ediyor tabi. Gerçi senin gireceğin yer yeni mağaza olduğu için prim sistemi tam oturmayacakır dolayısıyla prim zalacağından aylık eline geçen miktar biraz düşebilir.
Çalışma şartları iyi ama siz siz olun kesinlikle depo'da çalışın. Ben 1 ay dayanamadım reyonda. Sıkıntılı adamım ben vururum valla Depoda hem muhabbet hem iş nasıl zaman geçiyor anlamıyorsun en güzel yanı da müşteriyle 0 muhattap. O çok güzel.
Part-time çalışacaklar haftanın kaç günü olduğu tam kesin değil ama maksimum 30 saat çalışırlar. Yani seni 5 günden 6 saat de yazabilir atıyorum 4 günden 30/4 de çalıştırabilir. Tabi bu çalışma saati bunun yanında 1 saat yemek ve 30 dakika mola da var. 6 iş saati 1.5 de mola desek 7.5 saat orada kalma saatin oluyor öyle düşün.
Ayın 1-5 arası maaşın ve muıltinetin yatar diğer hafta primin yatar diğer hafta da agi (73 lira) yatar. Ayda 1 hafta para almazsınız sadece
Bir de maaşlar değişkendir standart yok yani ama saat başı ücreti 3 küsur lira diye düşün. Ona göre çalıştıın saatle çarpılır ve maaşın ortaya çıkar. Bunun dışında mağaza primi yatar. Agi standart 73 lira gibi bir şeydir. Bir de günlük yemek ücreti de 8.75 diye hatırlıyorum en son.
Yani benim elime 1 gün çift maaşla birlikte (1 mayıs) 800 küsur lira gemişti. Haftada 3-4 gün çalıştığımızı düşünürsek dışarıda asgari ücrete milletin canı çıkıyor 6 günden ve inanılmaz iyi bir para veriyor bu sistem.
Olay kabaca bu şekilde. Her öğrencinin mutlaka tatması gereken bir tecrübe tavsiye ederim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Lc Waikiki de part time olarak çalışmak..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563