Şimdi Ara

Akasa yeni işlemci soğutucusu Venom Voodoo'yu tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akasa yüksek peformanslı işlemci soğutucusu Venom'un Voodoo isimli ikinci jenerasyonunu Computex 2011 Fuarı'nda katılımcıların beğenisine sundu. İlk jenerasyondan farklı olarak120mm çapındaki Viper fanın çiftine yer verilen yeni soğutucunun üst kısmında da plastik kapak kullanımına gidildiğini görüyoruz. İşlemci yüzeyi ile doğrudan temas kuran 6mm kalınlığında 6 adet (ilk modelde 4 adet) bakır ısı borusuna yer verilen soğutucu, renkli yapraklara sahip fan tasarımıyla kasa modifikasyoncularının da dikkatini çekecek gibi görünüyor.

Akasa tarafından Computex 2011 Fuarı'nı takip eden günlerde satışa sunulması beklenen Venom Voodoo'nun fiyatı ise açıklanmadı.

• aslında o kapaklar süs olmaktan ziyade fanın üflediği bir kısım havayı daha yaprakların arasından geçmeden kenarlardan çıkıp gitmesini önlemek için kullanılıyor ama bunda sadece üst kısımda var.. benim vendetta 2yide fanın kenarından başlayarak yaprakların bittiği yere kedar bantla kapatmayı düşünüyorum. çünkü fan çalıştı zaman bütün hava yapraklardan komple geçmiyor. bir kısmı kenarlardan kaçıp gidiyor. böyle yaparak bir nevi tünel oluşturup akan hava akımından tam verim almak gibi birşey oluyor.. yeni ve kaliteli soğutucuların bir çoğu böyle tasarlanıyor artık.
  • ucuzdan satarsa alıcısı olur.Yoksa üstündeki kapağın dışında pek bir esprisi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

aslında o kapaklar süs olmaktan ziyade fanın üflediği bir kısım havayı daha yaprakların arasından geçmeden kenarlardan çıkıp gitmesini önlemek için kullanılıyor ama bunda sadece üst kısımda var.. benim vendetta 2yide fanın kenarından başlayarak yaprakların bittiği yere kedar bantla kapatmayı düşünüyorum. çünkü fan çalıştı zaman bütün hava yapraklardan komple geçmiyor. bir kısmı kenarlardan kaçıp gidiyor. böyle yaparak bir nevi tünel oluşturup akan hava akımından tam verim almak gibi birşey oluyor.. yeni ve kaliteli soğutucuların bir çoğu böyle tasarlanıyor artık.

Zalmanın bir modelindede bu yapıda bir soğutucu vardı plastiği takınca yaklaşık 4 derece fark ediyordu ısı değerleri.Tabi biraz daha sesli oluyordu.
  • bunların az büyüğüyle araba soğutuluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrimdoga

Zalmanın bir modelindede bu yapıda bir soğutucu vardı plastiği takınca yaklaşık 4 derece fark ediyordu ısı değerleri.Tabi biraz daha sesli oluyordu.

Bende kendim kapatmıştım fanların kenarlarını uğultu tarzı yüksek derecede ses oluyor elektrik süpürgesi gibi uğulduyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clayns_seco
    Akasa markası çok iyi bir marka gibi duran, ama sıradan bir marka gibi geliyor bana nedense. Tabi hiç kullanmadım o yüzden net bir yorum yapamam ama Xigmatek, Thermaltake, Xilence, CM gibi markaları geçeceğini sanmıyorum.

Akasa iyidir iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akasa ürünleri güzel ve sessiz çalışıyor.en güzel model venom modelleri ama pahalılar
  • giriş seviyesi
  • akasanın fanları çok iyi......soğutucular aynı derece başarılı değil.....
  • gerçekten çok kaliteli cpu fanı
  • Vatanın sitesinde gördüğümde hemen almıştım venom ve viper fan. Tek fanla kullandığımda önceki soğutucum neronun daha az ses çıkardığını farkettim. (Venomun fanının aynı devirlerde bile daha fazla hava akımı üflemesine ve havayı dağıtmadan üfleyen fan yapısına rağmen.) Neronun performansı soğutucunun küçük olmasına rağmen daha iyi gibi gelmişti bana. Ayrıca venomda fanları yerleştirdiğinizde fanlar 1 yaprak mesafesi kadar dışarda kalıyor. Voodoo'da yapraklarda çıkıntılar oluşturulmuş venomda yok. Bakır ısı boruları nikel ile de kaplanmamış. Burdan farkedemedim ama neronun yapraklarının uçları kıvılmıştı yani soğtucunun yanlarından hava çıkmıyordu ve evet bende venomun yanlarını bantla kapatmıştım . :D
  • ben yeni toplayacağım sisteme bu sogutucuyu koymayı düşünüyorum performans olarak güzel bir cpu soğucusu gibi duruyor yaptığım araştırmalara ve soğutucunun fiyatına bakarak alıcam gibi duruyor ama sizinde tavsiyeleriniz varsa bekliyorum AMD FX-SERIES X4 4100 (3.6GHz)12MB 95W AM3 sizce iyi soğuturmu bu cpu yu ?
  • Fanı güzelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İktisadiyat -- 15 Aralık 2011; 17:23:46 >
  • Arkadaşlar ben de bu fandan almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz? AMD X4 955 3.2GHZ @4.2GHZ olarak kullanmayı düşünüyorum. Stok fanla bu değeri yakaladım ama sıcaklık 65 dereceyi görüyor.
  • Voodoo ismi ile satış artışımı düşündüler acaba
  • Ağırlığı 1 kg anakartı yamultur ve çok geniş her kasaya olmaz artı çok pahalı.

Çok extrem oc işleri ile falan ilgilenmiyorsanız Xigmatek red scorpion yeterince iyi ve sessiz...
  • ben aldım 130 tl ye teknobiyotikten gerek görünümü gerek performansı gayet iyi ama dışlarda çalıştırdığımta tam hızda1600rpm de aşırı bir hava akımı oluşuyo önünde kağıt cüzdan felan bırakmıyo denendi okadar diyorum yani tabi aynı şekilde o devirde seste yapıyor
  • Abi o ağırlık nedir hiç anlam veremem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Voodoo ismi ile satış artışımı düşündüler acaba

Voodoo hayranları için.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.