Şimdi Ara

HIS, Radeon HD 6970 IceQ Mix modelini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sadece AMD tabanlı ekran kartları hazırlayan ve bu açıdan firmanın ayrıcalıklı iş ortakları arasında yer alan HIS, Computex 2011 Fuarı'nda Radeon HD 6970 IceQ Mix modelini de tanıttı. Geçtiğimiz günlerde Radeon HD 6970 IceQ serisi yeni ekran kartlarını lanse eden HIS, haberimize konuk olan yeni modelinde ise Eyefinity teknolojisini öne çıkarıyor.

IceQ serisinin yeni soğutucu tasarımı ile kaslı bir görünüm sergileyen ekran kartı, iki adet DVI, iki adet DisplayPort ve HDMI konnektörleriyle geliyor. HIS'den yapılan açıklamaya göre Radeon HD 6970 IceQ Mix modeliyle kullanıcılar, DisplayPort konnektörlerini kullanmadan da üç monitörlü Eyefinity kurulumlarını gerçekleştirebilecekler.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cayman XT GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteğine, 1536x paralel işlem birimine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. 880Hz GPU ve 5500MHz bellek saat hızlarında çalışan kart çoklu GPU kurulumları için Crossfire X desteği de sunuyor.

HIS tarafından önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen Radeon HD 6970 IceQ Mix modeli için henüz açıklanmış herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Fanı atarlı buldum ben bu hd6970 i soğuturum diyor ?
  • His e günaydın diyesim geldi.Kart çıkalı kaç ay oldu özel soğutuculu modeller yeni çıkıyor...
  • Oyuncak gibi kart arkadaş ''BU DA BENİM KARTIM!'' diyesi gelmiyor insanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade
    Oyuncak gibi kart arkadaş BU DA BENİM KARTIM! diyesi gelmiyor insanın.

Aynen öyle arkadaşım.

Üründeki tasarımın, ürünün kalitesine uygun olması gerekir.
    O nisbette ağırlığı olması gerekir.
    Bu ise tüy gibi duruyor. Halbuki 6970 öyle bir kart değil ki.

Bu firmaların MSI'den, Zotac'tan ve Gigabyte'tan alacakları daha çok dersleri var.
    Öğrenecekler abisi işte, idare et...
  • Tipten birkaç sene yer diye bir laf ederdik eskiden, şimdi o geldi aklıma.
  • Soğutucu işini ref. tasarımdan daha iyi yapıyorsa gerisi sorun değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDComrade

Oyuncak gibi kart arkadaş ''BU DA BENİM KARTIM!'' diyesi gelmiyor insanın.

Aksine çok zarif siz istiyorsunuz illa kaba saba ekran kartı, kartından utanan adam mı olur ya
  • 20 yıl öncesinin abit siluro sunu anımsatıyor.Azıcık aş be kendini His.

O fanın çapını büyütmedikten sonra orayı büyütmenin anlamı ne.Tamamiyle kolpa bir tasarım.
  • Nerde eski His nerdeee...

Eskiden adam gibi hem de göze hoş da görünen kartlar yapardı.
    Zaten oldum olası blower tipi fanları sevmemişimdir.
    Hiçbir değişiklik yapmayıp eski IceQ4 ü üzerine taksalardı yine daha iyiydi valla. Şuna baksanıza 10 basar:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 1 Haziran 2011; 16:05:17 >
  • bu kadar büyük firmalar o soğutucunun yada tasarımın o kart üzerinde OLMAMASI gerektiğini anlayamıyorlarmı halen bunu anlayamıyorum... ne 6970'i , 128mb lık oem ekran kartı gibi duruyor.
  • Tasarım olarak vasat düzeyde.
  • Arkadaşlar hep merak etmişimdir birisi açıklayabiirmi.

Acaba fanın pervanesinin kanatları okadar küçücükken , nasıl soğutma sağlayabiliyor ? Galiba bütün referans tasarımlar kanatları hep kısa

birisi açıklayabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Nerde eski His nerdeee...

Eskiden adam gibi hem de göze hoş da görünen kartlar yapardı.
    Zaten oldum olası blower tipi fanları sevmemişimdir.
    Hiçbir değişiklik yapmayıp eski IceQ4 ü üzerine taksalardı yine daha iyiydi valla. Şuna baksanıza 10 basar:

iceQ 4850 kartımı sattığıma pişmanım. Askere giderken satmıştım. Sonradan pişman oldum tabi.

• ne yeri ne zamanı ama *Furious* arkadaşım istersen ben sana satayım benim kartı inan bu devirde iş yapmıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyka

ne yeri ne zamanı ama *Furious* arkadaşım istersen ben sana satayım benim kartı inan bu devirde iş yapmıyor :D

Bu saatten sonra alınmaz o ayrı tabi.

Ama halâ yetiyor. Mesela DIRT 3 1GB Sapphire 4850 ile 1920*1080 diğer detaylar HIGH AA ve AF kapalı şekilde akıcı oynanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Haziran 2011; 8:55:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.