Şimdi Ara

Pasaport Kaydı Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Telefon Kullanıma Açılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
5
Favori
178.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanları yanlış bilgilendirdiğim falan yok. Yazıda eski değil. Tel. alalı 4-5 ay oldu olmadı.
    Tek değişen şeyin 100 tl para yatırılmasıdır. Bunuda makalenin altında yorumlarda belirtmiştim. Tabi baktıysanız.
    Keşke herkes bu şekilde tecrubelerini paylaşabilsede kimse tabiri caizse kazık yemese..
  • Yurtdışından telefon getirdim pasaport kaydı ve tüm işlemleri turkcell ile hallettim. 18.09.2012 tarihinde kayıt işlemi yaptırdım ve telefonu kullanmaya başladım. Ancak cihazla ilgili bir problem yaşadım ve KVK ya tamire verdim.Asıl sıkıntı bundan sonra başladı. Cihazın ana kartı değişmesi nedeniyle imei numarası değişti. Şimdi cihazım kayıt dışı pozisyonunda. Cihazımı kullanamıyorum.
    Haftalardır bu konuda bir türlü ilerleme sağlayamadım. KVK en sonunda topu BTK ya attı,BTK yı aradım evrakları tekrardan hazırlayın kargolayın demekte ancak benim bu işlemi yapabilmem pek mümkün gözükmüyor (Pasaport sahibi ben değilim). Beklemekten başka çarem yok gibi gözükse de bu problem ne zaman çözülür bilgi veren tarafta yok. Yani tam bir çıkmazın içerisindeyim.Bu tarz sorunla karşılaşan oldu mu ? Çözüm için klonlama harici ne önerirsiniz ?

Bu arada bir daha KVK nın önünden geçmem mecburiyetten gittim ama bir daha tövbe.

• Telefonumu bugün Turkcell ile kayıt altına aldırdım.Bu işlem mesai saatlerinin dışında da işliyor mu? Umarım yarın açılır.Bu arada telefon daha önce kapandıysa tekrar kayıt altına alınırken 150 lira ödeniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mindalazal

Telefonumu bugün Turkcell ile kayıt altına aldırdım.Bu işlem mesai saatlerinin dışında da işliyor mu? Umarım yarın açılır.Bu arada telefon daha önce kapandıysa tekrar kayıt altına alınırken 150 lira ödeniyor.

kaç günde açıldı hocam bilgi verebilirmisiniz ?
  • 2 günde açıldı hocam.
  • sanalpazar.com'da kayıtlı diye bir sürü iphone, samsung telefonlar satılıyor. güvenilir midir? kapanma ihtimali yüksek mi? pasaportlu tanıdığım yok çünkü
  • Hocam gerçekten çok komiksiniz. İnsanları yanlış bilgilendirmeyelim de nedemek..
    Cevabı zaten vermişsiniz ama yine vurgulayayım. Konu eski. O vakitte yoktu.
    Şimdi 100 tl alıyorlar. Yasa bile yeni çıktı.

www.esaskazanc.com da da bu belirttildi.
  • merhaba arkadaşlar benim de bi sorum olacak.. yurtdışından iphone 5 aldım pasaporta işli dediler fakat elime ulaştığında mcks da sorgulama yaptığında kayıt bulunamadı diyor.
    aldığım adamı aradığımda kaydı yeni yaptırdık 3-4 gün sonra sistemde gözükür dedi hattı takınca şebeke çekiyor işli olmazsa çekmez zaten dedi.. öyle bi şey var mı veya ne zaman mcks de gözükür..
  • Orada görünmesi zaman alır. Tedbir amaçlı 1-2 gün sonra hattı tak kullan..

http://ankaakademi.com/icerik/yurt-disindan-ebay-uzerinden-telefon-almak-almanya
  • Bufün 12:50 gibi pasaport kaydını yaptırdım turkcell e 10 dk sonra msj geldi geçici kayıt alınmıştır diye... imei sorgulama yaptım yolcu beraberinde gelen cihaz kayıtlı falan yazıyor. geçici kayıt diye belirtmiş...

velhasılı 10 dk geçmedi herşey tamam oldu ancak henüz hat gelmedi...

onun gelmesi sanırım 2-3 günü bulacak :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: msnnsntrk

Bufün 12:50 gibi pasaport kaydını yaptırdım turkcell e 10 dk sonra msj geldi geçici kayıt alınmıştır diye... imei sorgulama yaptım yolcu beraberinde gelen cihaz kayıtlı falan yazıyor. geçici kayıt diye belirtmiş...

hocam telefonunuz acıldı mı? Acılınca kac gun sürdüğü konusunda bizi bilgilendirir misiniz?
  • Ben de bugün 16:45'te kullanıma kapanmış iPhone 4s'imi Turkcell İletişim Merkezinde kaydettirdim. Yabancı pasaportu diye çileden çıkardılar. Pasaport sahibinin ikamet tezkeresinin süresi dolmuş. Randevu aldı taaa 16 Nisan'a randevu verdiler. Durumu anlatınca görevli bayan geçici olarak kaydı yaptırdı. Tezkerenin süresini uzatınca tekrar gidip belgeleri tamamlayacağım ondan sonra belgeyi gönderecekler. Bir telefon kaydı 135 liraya maloldu anlayacağınız. Bir de uykusuz gecelere:)
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim sorum daha öncesinde kapanmış olan telefonumu dün kayıt ettirdik. Bayi bize 6gün içerisinde acilir dedi. Ben bu sabah avea hattımı taktım servis yok yaziyordu sonra turkcell hat taktigimda çekim verdi. Ve suanda da devam ediyor bu durum. Aveada neden kullanamiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_garret

quote:

Bufün 12:50 gibi pasaport kaydını yaptırdım turkcell e 10 dk sonra msj geldi geçici kayıt alınmıştır diye... imei sorgulama yaptım yolcu beraberinde gelen cihaz kayıtlı falan yazıyor. geçici kayıt diye belirtmiş...

hocam telefonunuz acıldı mı? Acılınca kac gun sürdüğü konusunda bizi bilgilendirir misiniz?

kayıt yaptırdıktan sonraki gün akşama doğru hat geldi kardeş... yani 1-1,5 gün içinde açıldı...
  • quote:

quote:

quote:

kayıt yaptırdıktan sonraki gün akşama doğru hat geldi kardeş... yani 1-1,5 gün içinde açıldı...

peki hocam BTK dan IMEI sorgulama yaptırdınız mı? hala ''IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış...'' mı yazıyor?

• quote:

quote:

quote:

quote:

peki hocam BTK dan IMEI sorgulama yaptırdınız mı? hala ''IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış...'' mı yazıyor?

IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır.

an itibari ile böyle yazıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: drexel

Arkadaşlar hepinize iyi forumlar...

Mayıs ayının başında amerikada ki bir arkadaşıma nokia n900 aldırttım. Telefonu 3 hafta kullandım. Dün yani pazartesi günü bir mesaj geldi telefonunuz bir hafta içinde kullanıma kapanacaktır diye. Bugün uyandığımda telefonda "sim kaydı başarısız" uyarısını gördüm. Telefonun imei kaydı olmadığı için kapandığını düşündüm sabah.

Arkadaşın pasaportuna kaydı yaptırdık bugün, galiba kaydı biraz geç yaptı saat 16:00 - 17:00 civarı. Mcks' de kayıtlı gözüküyor ama telefonda hala "sim kaydı başarısız" yazıyor. Pasaport kaydı yapılıp mcks sisteminde göründüğü anda telefon açılmıyor mu? Açılmıyorsa kaç gün beklemem lazım açılması için? Bazı sitelerde bir hafta gibi bir süre verilmiş bu doğru mudur?

Hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

En geç 48 saat çinde açılır. 48 saat yani 2 iş günü içinde açılmazsa sorun var demektir. Kesinlikle 2 iş gününden fazla sürmez.

• Ben anlayamadım burası nasıl bir forum herkes işine geldiği gibi işine geldigine mi cevap veriyo acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 tl mi kayıt ücreti?
  • Vergi dairesine yatırılan ücret 115 TL, 100 TL eskiden di sanırım. 27 Marta yeni yatırdım Şişli Vergi Dairesine
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.